'КНИГА ЗА ОПЛАКВАНИЯ ОТ ВРЕМЕТО И КЛИМАТА' (Приемат се евентуално и похвали :)) (2018-...)

Е, във всяка област е пълно със смешки и куриози, както и със странни лични пристрастия, а какво остава за метеорологията... :-D

Модератор: Radoslav Petkov

Потребителски аватар
lancelot
Регистриран: пет фев 08, 2013 12:10 pm

Мнение от lancelot » чет яну 23, 2020 2:09 pm

Изключително скучна и безлична "зима". Правя походи по планините януари, сякаш е април. Дори и ски не ми се карат, а си ходя пеша.
Не мога да отрека, че това е приятно - тонус и слънце по никое време.
Отвъд това, поне до този момент, пиша абсолютен слаб 2 на зимата в София. В планините съм на кантар между среден 3 и добър 3.50, поради хубавото начало и приличен сняг по едно време. Така или иначе е адска скука, повечето дни са еднакви и аз лично не мога да задоволя
метео потребността си от явления и събития през зимата. Форума е тих, а знаем че по това време в зимния сезон е най-активно.
Уинди : ЧУВСТВАМ ЖИВОТА В ОБСТАНОВКАТА!!!!

Потребителски аватар
gosho97
Регистриран: вт юли 03, 2012 10:05 am
Местоположение: Варна-Акчелар (180м.н.в.)(кв.Виница) / София - кв.Лозенец

Мнение от gosho97 » чет яну 23, 2020 2:15 pm

Съгласен съм. За мен скуката обаче не се ограничава само до тази зима, ами реално започна още от началото на 2019та. Адски скучни метеовремена караме, наистина, убива ми метеострастта, която имам по принцип. :? Уж Нова Година нов късмет, ама като гледам новия късмет е по-лош и от предишния. :grin1: :thumbdn:
Нова уеб камера с панорамен изглед от местност Акчелар, Варна:
http://weather-webcam.eu/varna-akchelar ... ra-na-jivo
https://www.mgm.gov.tr/sondurum/radar.a ... rU=ppi#sfB

weather_master
Регистриран: пон май 28, 2007 9:07 am

Мнение от weather_master » чет яну 23, 2020 3:22 pm

Аз съм много доволен от зимата. :D Последните две в Америка ми се разказа играта от студ. Стринг преди няколко дни се оплака колко студено е било с този вятър при 2С. Така е. Студено си беше макар и да беше напълно слънчево. Ама хайде сега си представете същото време с малко по-силен вятър, но при -15С. Ей така беше там 3-4 месеца. Е, не през цялото време беше -15С, но около -5С си ги държеше. Отвратителни зими и студове. Тук е друга работа и съм много доволен. Вече гледам към лятото. :D :D

Потребителски аватар
SKYLINE
Регистриран: пет ное 21, 2008 12:40 pm

Мнение от SKYLINE » чет яну 23, 2020 3:58 pm

Аз не знам какво се оплакваш все едно работиш кранист или заварчик на открито.Тогава е разбираемо да мразиш зимата.Друго си е зимата да щипе бузките , след работа релакс и топло питие.Има басейни има фитнеси има каране на снега.Особенно в цивилизована и чиста държава няма драми.Сега в България , то си е мизерия по дефолт , със сняг и студ съвсем , трябва да си малко по хардкор фен за да ти харесва.Но това си е наш проблем , че сме мизерници, никой не ни е виновен.Много сме обременени и задръстени в БГ.Баща ми между другото работи в КРЗ Варна , повечето време цял ден на открито по палубата на корабите , зима лято , -10 с вятър , 35 с влага , няма тън мън , един път не съм го чул да се оплаче за 20 години откакто се помня, а сега има толкова меки китки , разглезени педалчета, дето един път като ги одуха вятъра от колата до фризъорския салон 50 метра реват 1 месец , колко е гадно.

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » чет яну 23, 2020 6:42 pm

Браво Скайлайн, както винаги обективен, не участваш в групички и си директен. Каза му го на Мастъра, дето се жалва цяла година колко е студено... :laughm:
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

Windy
Регистриран: вт сеп 22, 2009 1:26 am

Мнение от Windy » чет яну 23, 2020 9:01 pm

искам да има сняг, депресирам се, пада ми имунитета и ето - в болницата с пневмония :bowl: не съм имал пневмония от 10-12 години!
"Често нещата са по-прости отколкото си мислим че са и по-сложни отколкото сме способни да ги разберем.

Потребителски аватар
Leberkez
Регистриран: пет мар 20, 2015 7:27 pm
Местоположение: София, жк. Младост-1, надм. вис. 603 м; Габрово, кв. Палаузово, надм. вис. 419 м.

Мнение от Leberkez » чет яну 23, 2020 9:03 pm

SKYLINE е прав, че много са се изнежили хората и като цяло либерастката тенденция е да се оплакваш и чувстваш дискриминиран за абсолютно всичко възможно.
Оня ден чета, че някаква 30 годишна британка се била оплакала, че бензиностанциите са сексистки, понеже дръжката на маркуча за зареждане била твърде голяма за женска ръка и била моделирана от мъже, за мъжки ръце и това било дискриминиране по пол. Скоро очаквам някой либерастичен дегенерат да се оплаче, че сутринта се е разминал с комшията си и онзи е казал "добро утро и успешен ден" и това било недопустимо навлизане в личното пространство (примерно). А да не говорим, че психично-болни индивиди като това шведско дете Грета, занапред ще станат просто норма. :evil: :evil:

И все пак, редно е да припомним, че във форума също не гъмжи от кранисти,строителни работници и продавачи на открито, така че лятото като стане 35℃, не е нужно нон-стоп да се оплакват каква е жега и как не се издържа за 100-метра от климатизирания офис до климатизираната им кола. :wink:
Последна промяна от Leberkez на пет яну 24, 2020 9:48 am, променено общо 1 път.

weather_master
Регистриран: пон май 28, 2007 9:07 am

Мнение от weather_master » чет яну 23, 2020 9:24 pm

wilkosz написа:
чет яну 23, 2020 6:42 pm
Браво Скайлайн, както винаги обективен, не участваш в групички и си директен. Каза му го на Мастъра, дето се жалва цяла година колко е студено... :laughm:
Макс, лекувай се човече, че този прогнил, капиталистически запад и студеният климат в Северна Германия не ти се отразяват добре. Там кашлици, простуди и за какво ли още не не се беше оплаквал. :( Пускай парното на макс и помагай за ГЗ. Този пуст капитализъм. Колко хубаво си беше по времето на комунизЪма. :laughm: :lol:

Потребителски аватар
SKYLINE
Регистриран: пет ное 21, 2008 12:40 pm

Мнение от SKYLINE » чет яну 23, 2020 10:42 pm

Leberkez написа:
чет яну 23, 2020 9:03 pm
SKYLINE е прав, че много са се изнежили хората и като цяло либерастката тенденция е да се оплакваш и чувстваш дискриминиран за абсолютно всичко възможно.
Оня ден чета, че някаква 30 годишна британка се била оплакала, че бензиностанциите са сексистки, понеже дръжката на маркуча за зареждане била твърде малка за женска ръка и била моделирана от мъже, за мъжки ръце и това било дискриминиране по пол. Скоро очаквам някой либерастичен дегенерат да се оплаче, че сутринта се е разминал с комшията си и онзи е казал "добро утро и успешен ден" и това било недопустимо навлизане в личното пространство (примерно). А да не говорим, че психично-болни индивиди като това шведско дете Грета, занапред ще станат просто норма. :evil: :evil:

И все пак, редно е да припомним, че във форума също не гъмжи от кранисти,строителни работници и продавачи на открито, така че лятото като стане 35℃, не е нужно нон-стоп да се оплакват каква е жега и как не се издържа за 100-метра от климатизирания офис до климатизираната им кола. :wink:
Да за съжаление в ерата на интернет перковците много лесно се настройват един друг и ще са голяма напаст като чумата в следващите десетилетия.Трябва твърда ръка за справяне с тоя проблем с толерастия няма да стане със сигурност....В Западна Европа има места , където можеш да си платиш за да е*еш кози??? Това нормално ли е според вас , на тая "свобода" ли ще подражаваме , в същото време са смачкани от данъци и ограничения , коне с капаци.Това основно в Германия , Дания , Холандия , Англия , в другите държави общо взето са си запазили манталитета и ценностите засега.

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » чет яну 23, 2020 11:16 pm

Тук сте прави. Фирмата ни наложи занапред да ползваме джендър-коректна реч. Когато пишем експертизите и коредпондираме с клиентите. Т.е. вече официално ни е забранено да използваме названия в мъжки род. Например der Architekt. Грешно. Вече правилното ще е die Architekten. Der Planaufsteller. Грешно. Вече ще е die Planaufstrellende. Хора няма такава дума в немския! Това е поредната измислица на ЕС! Коректора в word не разпознава такава дума, защото тя съществува само като прилагателно, но не и като съществително. Много от подменените изрази стават тройно по-дълги за изказване и неразбираеми само и само да се измести пола в думата. Само ни усложняеат живота. Скръб! Преди една година пък минала комисия във фирмата да провери дали правим необходимите почивки и ни наложиха задължително да излизаме в обедна почивка минимум за половин час. Който почива само 15 минути например, му се начисляват още 15 минути автоматично дори да е работил през това време и не му се брои за работно време. Ако остаееш да работиш 9 часа ти дърпат цял час за почивка! Да не би да се преумороиш е въведено. Против волята ти. Все повече ограничения, да не говоря за липсата на свобода на словото. Токът в Германия е най-скъп заради меркелската простотия за спасяване на климата като затворим
всички електрцентрали и минем на вятър и слънце. Пенсионната възраст я вдигнаха тихомълком на 67 г и никой не протестира. А пенсионерите едва свързват двата края. Изселват се от големите градове, защото не могат да си плащат наема. Същевременно нелегални резаци се заселват в безплатно предоставени им жилища. Отровен и несвободен е привидно миловидния запад. Испания и Италия ми се видяха по-нормални държави. Но не и Франция, Белгия, Холандия, които са по-объркани даже.
А иначе Мастъре от една година съм скала, не съм имал никакви простуди нито веднъж, нито един ден болнични нямам. Тренирам, трупам мускули, гълтам добавки, храня се здравословно и имунната ми система се усили чувствително. Втора младост! Ти му мисли в тая одимената болна София.
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

Потребителски аватар
lancelot

Мнение от lancelot » пон яну 27, 2020 9:52 am

Във фейса ми излизат спомени от затрупана София 2012та. Като сравня със сега все едно сме в Гърция - нищо общо с тогава. :grin1:

Потребителски аватар
Rafet Sokolic
Регистриран: нед авг 30, 2015 11:35 pm

Мнение от Rafet Sokolic » пон яну 27, 2020 2:43 pm

wilkosz написа:
чет яну 23, 2020 11:16 pm
Тук сте прави. Фирмата ни наложи занапред да ползваме джендър-коректна реч. Когато пишем експертизите и коредпондираме с клиентите. Т.е. вече официално ни е забранено да използваме названия в мъжки род. Например der Architekt. Грешно. Вече правилното ще е die Architekten. Der Planaufsteller. Грешно. Вече ще е die Planaufstrellende. Хора няма такава дума в немския! Това е поредната измислица на ЕС! Коректора в word не разпознава такава дума, защото тя съществува само като прилагателно, но не и като съществително. Много от подменените изрази стават тройно по-дълги за изказване и неразбираеми само и само да се измести пола в думата. Само ни усложняеат живота. Скръб! Преди една година пък минала комисия във фирмата да провери дали правим необходимите почивки и ни наложиха задължително да излизаме в обедна почивка минимум за половин час. Който почива само 15 минути например, му се начисляват още 15 минути автоматично дори да е работил през това време и не му се брои за работно време. Ако остаееш да работиш 9 часа ти дърпат цял час за почивка! Да не би да се преумороиш е въведено. Против волята ти. Все повече ограничения, да не говоря за липсата на свобода на словото. Токът в Германия е най-скъп заради меркелската простотия за спасяване на климата като затворим
всички електрцентрали и минем на вятър и слънце. Пенсионната възраст я вдигнаха тихомълком на 67 г и никой не протестира. А пенсионерите едва свързват двата края. Изселват се от големите градове, защото не могат да си плащат наема. Същевременно нелегални резаци се заселват в безплатно предоставени им жилища. Отровен и несвободен е привидно миловидния запад. Испания и Италия ми се видяха по-нормални държави. Но не и Франция, Белгия, Холандия, които са по-объркани даже.
А иначе Мастъре от една година съм скала, не съм имал никакви простуди нито веднъж, нито един ден болнични нямам. Тренирам, трупам мускули, гълтам добавки, храня се здравословно и имунната ми система се усили чувствително. Втора младост! Ти му мисли в тая одимената болна София.
За пръв път ще се съглася с Макса. Върви много груба етническа и културна подмяна в Европа, която аз не мога да се обясня как обществото я допуска...
"Безсмъртен е този, който прави добро"- Босненска поговорка

Потребителски аватар
lancelot

Мнение от lancelot » пон яну 27, 2020 3:16 pm

Тя тази подмяна беше много добре подложена с насаждане на апатия преди това ;) Масата хора са без
желание за събуждане ;)

Потребителски аватар
snow wall
Регистриран: пон авг 31, 2015 1:18 pm

Мнение от snow wall » пон яну 27, 2020 4:07 pm

Интересно как се кахърите за съдбата на Германия, наясно ли сте ,че ако миграцията извън ЕС за Германия спре, това значи България да я няма, да бъде буквално изсмукана, така както София изсмука Северозападна България. При намаляване на етническото германското население със 70 хил годишно и работеща , нарастваща икономика за колко време всеки работоспособен българин ще работи в Германия?
Макс, добре че работиш с културни хора, защото за доброволна работа в обедната почивка колегите могат много лошо да ти стъжнят живота.
А бликат снежинки сребристи,
прелитат, блестят кат кристал,
проронват се бели и чисти
и в локвите стават на кал.

Потребителски аватар
geoge
Регистриран: съб фев 24, 2018 10:00 am

Мнение от geoge » пон яну 27, 2020 4:57 pm

snow wall написа:
пон яну 27, 2020 4:07 pm
ако миграцията извън ЕС за Германия спре, това значи България да я няма, да бъде буквално изсмукана, така както София изсмука Северозападна България.
Ахааа, значи викаш, затова по другия начин си вкараха куцо, кьораво и сакато от Амджикистан и Африка? :hmm:

Извинявам се за off-a :oops:
Синджира си иде, козъта ги нема

Отговори

Върни се в “Лично отношение. Mетео-смешки и... глупости”