Конкурс 'Дядо Коледа'

Турнири (различни от метеорологичните), анкети, импровизирани състезания...

Модератор: Hristo Chipilski

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пон дек 31, 2007 5:51 pm

Едно от последните ми приканвания и освен quittr, термометри ще получат тези, които аз реша...

weather_master
Регистриран: пон май 28, 2007 9:07 am

Мнение от weather_master » пон дек 31, 2007 6:00 pm

stringmeteo написа:Последно, само quittr ли иска термометър???
Охооо. Чак сега видях! Искам да благодаря на Стринг за подаръка, който определено ще ми върши работа... :D

quittr
Регистриран: пет фев 23, 2007 8:46 am

Мнение от quittr » пон дек 31, 2007 6:03 pm

Аз пак ти благодаря. :wink: Само изкам да попитам някои неща.Като го пече слънце показва ли реална Т, също като вали ти каза, че му лепиш нещо :-? И изобщо има ли нещо по-специално, от което трябва да се пази?

Потребителски аватар
Hristo Chipilski
Регистриран: чет яну 04, 2007 12:29 am

Мнение от Hristo Chipilski » пон дек 31, 2007 6:05 pm

Ако няма друг желаещ, на мен също ще ми върши чудесна работа :P

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пон дек 31, 2007 6:33 pm

quittr написа:Аз пак ти благодаря. :wink: Само изкам да попитам някои неща.Като го пече слънце показва ли реална Т, също като вали ти каза, че му лепиш нещо :-? И изобщо има ли нещо по-специално, от което трябва да се пази?
Ами то по принцип се води дъждоустойчиво, но аз не рискувам на 100%. Имам разни други, които имат някаква гумичка отзад, под ръба на батерийното отделение на датчика, а този май няма гумичка, но може би има други начини за защита. Просто е добре да се добави поне малко тиксо или изолирбанд (за предпочитане с бял цвят) отзад по въпросния ръб. Иначе, малко пръски от дъжд няма да са фатални... надявам се :lol: ...
Относно слънцезащитата, не знам, може би няма полза от допълнителна защита, освен естествено белия цвят на датчика. Ако го напече слънце, той ще показва по-висока температура не толкова заради това, че го пече, колкото заради нагряването на околните предмети (стената на блока, примерно), така че... няма голям смисъл от защита при това положение. Е, проблемите с радиационно свръх-изстиване ще си ги има, както при всеки термометър, така че при възможност е добре да се държи в защита (например, в клетка като тази на weather_master :lol: ). При разполагане на 6-тия етаж обаче това изстиване често помага за компенсиране на по-високите температури през нощта на тази височина...
Има потенциален проблем и с разстоянието. На книга сигналът стига до 25 м, но при напълно чисто трасе, всякакви препятствия намаляват това растояние, то намалява също и при отслабване на батериите (основно на датчика, добре е батериите да са много качествени, особено тези за датчика). При всички случаи е добре да се избере максимално добра позиция от гледна точка на незапречване на радиосигнала от датчика към "майката". При изчезване на сигнала, даже и само за известно време, се налага рестартиране на "майката"...
А, май трябва датчикът да е нагласен на канал 1 (има общо 3 канала), не знам защо са го усложнили така, поне аз мисля, че майката може да приема само един канал, ама може и да греша. Така или иначе, има само 1 датчик в комплекта (може да се вземе друг само от друг комплект). Все пак, при наличие на два комплекта, примерно, евентуално биха могли да се измислят разни комбинации, като разполагане на двата датчика на две различни (близки) места и приемане на сигнала и от двата датчика и на двете "майки"... Просто не съм разучил нещата чак толкова подробно...
Иначе, показанията са доста точни и поне от опита ми до момента, термометрите изглеждат доста надеждни, ама да видим. Имат 24 месеца гаранция, която, май, важи за пред всички магазини на Конрад, каквито има в няколко града (виж някъде по-нагоре)...

quittr

Мнение от quittr » пон дек 31, 2007 6:46 pm

В града клетка няма как да направя - навскъде цигани, клошари...Просто нма да издържи и седмица.На блока също не вярвам да оцелее.Мисля да го закрепя някак на задната тераса, ама първо трябва добре да го измисля.А това от нагорещените предмети наистина незнам.Освен наоколо да сложа някакво дърво или нещо такова, което не се нягрява, толкова. :roll:

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пон дек 31, 2007 6:51 pm

Това няма да помогне особено, защото когато има нагряване, се нагрява цялата страна на блока и покрай нея се образува слой (издигащ се поток) от топъл въздух, влиянието на който... почти няма как да бъде неутрализирано :roll: ... Данните ти ще бъдат сравнително верни само нощем и когато няма слънце от тази страна на блока (също при облачно време)...

quittr

Мнение от quittr » пон дек 31, 2007 6:54 pm

Ако го сложа на сянка пак няма да стане. :roll: Според теб на слънце или на сянка ще е по-добре?

Потребителски аватар
Hristo Chipilski

Мнение от Hristo Chipilski » пон дек 31, 2007 6:55 pm

На сянка, по възможност на северната страна! :roll:

quittr

Мнение от quittr » пон дек 31, 2007 6:56 pm

Значи едната ми тераса е на ССЗ.

Потребителски аватар
Hristo Chipilski

Мнение от Hristo Chipilski » пон дек 31, 2007 6:59 pm

Да, хубаво е там да го сложиш :)

Потребителски аватар
Hristo Chipilski

Мнение от Hristo Chipilski » пон дек 31, 2007 7:04 pm

Моята тераса е на 348 градуса, острани има блок, което скрива слънцето, така че имам идеални условия да го поставя, а щом и е точен :)

Потребителски аватар
ASENOV
Регистриран: чет фев 22, 2007 5:58 pm

Мнение от ASENOV » вт яну 01, 2008 11:39 am

Каква марка е тремометърът? :wink:

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » вт яну 01, 2008 7:34 pm

Куча марка...
Абе, казах ти, че е качествен, въпреки че си пише, че е произведен в Китай. Направен е така, че да отговаря на стандартите на ЕС - това също го пише...
Ако питаш за в магазина, отиваш там и питаш: "Имате ли термометри с безжични (дистанционни) датчици?". И готово...

mmirro
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:50 pm

Мнение от mmirro » вт яну 01, 2008 7:54 pm

Моят датчик - от подобен, не точно същия термометър цяла година вися от прозореца, закачен на една кукичка. Бях го пъхнал в едно бяло, пластмасово шише /препарат за почистване Бинго/. Използвах стоманено въже за простиране, което беше закачено директно на датчика, а шишето беше само нахлузено отгоре. В долния край на шишето бях прокарал няколко телчета - като решетка - ако случайно се откачи по някакъв начин - да не падне на улицата.
Каквото и да мислят за теб, прави това, което смяташ за правилно. Бъди еднакво равнодушен и към порицанието и към похвалата.
Питагор

Отговори

Върни се в “Други турнири, анкети, тестове, игри”