Полети с дрон

Ами то май е ясно...

Модератори: Radoslav Petkov, ASENOV

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Полети с дрон

Мнение от wilkosz » пон дек 26, 2016 1:24 pm

Зарибих се с това ново хоби. Подарих си за Коледа дрон с ХД камера. Сега се уча да летя. Днес беше тихо, което ми позволи да вдигна дрона доста нависоко. Все още не мога да го управлявам добре, не е съвсем ясно в коя посока лети.
Ето две клипчета от днес, които дронът засне в Шумен.
https://www.youtube.com/watch?v=l8eEXI_ ... e=youtu.be
https://www.youtube.com/watch?v=bJZjRrX ... e=youtu.be
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

Потребителски аватар
FENIX
Регистриран: съб мар 17, 2007 4:37 pm

Мнение от FENIX » пон дек 26, 2016 1:44 pm

:thumbup: :thumbup: От Германия ли го взе, какви пари е това чудо!
LET IT SNOW, LET IT SNOW....
http://www.youtube.com/watch?v=Z2MbAMLa3oI
http://www.vbox7.com/play:98630119
Уеб камера с панорама от Мелник:
http://weather-webcam.eu/melnik-na-jivo ... idi-webcam

Потребителски аватар
DANNIS
Регистриран: чет окт 08, 2009 11:42 pm

Мнение от DANNIS » пон дек 26, 2016 1:53 pm

В емаг ги има по 80-100 лв. :thumbup: Мисля и аз да си взема.

dodo
Регистриран: ср юли 20, 2016 7:35 pm
Местоположение: Moнтана - център на Северозапада, ж.к. Пъстрина, Югоизток

Мнение от dodo » пон дек 26, 2016 2:02 pm

Ето ги в eMAG.bg: http://www.emag.bg/dronove/c – за всеки вкус и възможности, разбира се. На мен лично не ми се занимава с такова нещо :)
''Винаги ще има някой по-млад, по-умен и по-красив от теб, но никой няма да бъде точно като теб!''

Потребителски аватар
ASENOV
Регистриран: чет фев 22, 2007 5:58 pm

Мнение от ASENOV » пон дек 26, 2016 3:03 pm

По-добре от лайняните смартфони, някакъв уред с конкретно полезно предназначение.
Само че не съм се интересувал досега, тези за 100лв да не са някакви боклуци. Който има и е ползвал, нека каже.
Ще е интересно да се пускат при снеговалеж, когато не духа сособено, но трябва да са доста издръжливи и тежки, за да летят стабилно.
Или да се пускат в окото на някоя буря и да гледаме клипчета после.
До каква дистанция могат да се упраляват, сигурно за различните модели различно? :grin1:

Потребителски аватар
SKYLINE
Регистриран: пет ное 21, 2008 12:40 pm

Мнение от SKYLINE » пон дек 26, 2016 3:25 pm

Тея за 100 лв са детски играчки и не стават за открито , отделно че нямат добър обхват , за около 300 има прилични , а яките са над 1000 , нека Макс да каже все пак.Но е зарибявка голяма :D
Асенов защо си такъв противник на смартфоните :laughm: Това нещо ти е в джоба постоянно и можеш да правиш хиляди работи по всяко време , не е нещо което ползваш 1 път в месеца , така че си заслужава да е добър , но явно въпрос на гледна точка :D

Потребителски аватар
nikolai kamburov
Регистриран: вт апр 29, 2014 9:54 pm

Мнение от nikolai kamburov » пон дек 26, 2016 3:28 pm

От цената зависи и качеството, и дистанцията. За 100лв не вярвам да е нещо много добро. Чичо ми си взе един над 500лв, май около 700 лв...,на вилата сме го пробвали, невероятно е! По дистанция може да стигне далеч, но става безсмислено, защото започва да се губи от погледа ти и това не е добре. Батерията също пада бързо. Като цяло е трудно за градски условия...а ако влезе в някоя буря първо надали собственикът ще стои на бурята, за да го оправлява и второ надали ще издържи дрона.
Последна промяна от nikolai kamburov на пон дек 26, 2016 3:29 pm, променено общо 1 път.
"Вкаменелостите са буквите, с които Земята е писала своята история"
Ж.Кювие

Потребителски аватар
DANNIS
Регистриран: чет окт 08, 2009 11:42 pm

Мнение от DANNIS » пон дек 26, 2016 3:29 pm

Смартфоните са хубаво нещо, но бръзо се ебават. Сега моя трябва да го давам на сервиз мина година и 4 мес откакто съм го взел и кво да стане, нещо започна бавно да зарежда(за 5 часа 50%) дава ми дори някоъ път, че кабела не е вкаран, а съм го вкарал и сега сиг ще седя половин месец без тел. :thumbdn: Поне е в гаранция и няма да плащам за ремонт. Новите бързо се скапват.

g2233
Регистриран: пет дек 26, 2014 8:53 pm

Мнение от g2233 » пон дек 26, 2016 3:45 pm

Има дронове които си летят по зададен летателен план до 5км. Не е нужно въобще да ги управляваш. Така можеш да се средотичиш в/у заснемането на клипа. Например на Dji phantom 4 серия е около 2700лв

wilkosz

Мнение от wilkosz » пон дек 26, 2016 6:18 pm

Това е дронът. Rayline R806 евтин дрон е. За 67 евро го взех от амазон през октомври. Сега струва 80 евро.
https://www.amazon.de/Rayline-R806CF-Ka ... yline+r806
ХД камера, обхват до 150 метра. Повече от 100 метра няма смисъл, понеже почва да се губи и може да го изпуснеш от поглед. Днес май към 80 метра го вдигнах ако не и повече.
В германски тест в интернет този дрон е класиран на пето място по качество сред десетте най-добри дронове в ниската ценова категория под 200 евро. И рецензиите в амазон са много добри, от 20 мнения - 15 са дали пет звезди.
Недостатък и предимство е, че е лек, ако падне не му става нищо, освен ако не се удари в камък, но ако има вятър го отнася и става неуправляем, затова трябва само в тихо време.
Иначе най-добрите дронове били Фантом, обаче за тия пари няма как да е по друг начин. За начинаещи е по-добре по-евтин дрон, че ако го изпуснеш и падне или го загубиш да не те е яд.
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

wilkosz

Мнение от wilkosz » пон дек 26, 2016 7:46 pm

Най-скъпите дронове могат да летят на разстояние 5 км Т.е. можеш да си ги вдигаш над нивото на връх Мусала :flourish:
Такъв дрон мога да си го пращам на платото да снима дали вали или има сняг и да си го връщам без да ходя там. Понеже кварталът ми е на 2 км от платото. Т.Е. още 2-3 км навътре и малко нависоко над платото. А тези дронове могат да предават и на живо по смартфон. Дори дронове от по 100 евро могат да предават на живо като прикачил определен вид смартфони на тях. Моят не може, с 20 евро по-скъпа версия на марката го може.

Потребителски аватар
SKYLINE

Мнение от SKYLINE » чет фев 02, 2017 10:56 am

http://www.zigifly.com/igrachki/kvadrok ... lno-vreme/

Това ми беше подаръка за рожденния ден , вчера реших да направя първия полет на полигона на Почивка , направих 2-3 излитания и приземявания , всичко точно , накрая остана малко батерия и реших да пробвам да го издигна само по нависочко над 100 метра и да го сваля , обаче се оказа че бриза е по-силен от очакваното :grin1: КАто го хвана за 1 мин отиде чак на платото :grin1: Трябваше като го видя че го хваща поне да го сваля по наблизо , аз се мъчих да го върна и 50 метра над пътя изгуби обхват и къде е падал нямам идея.Готино беше дрончето , но за открито явно трябва да е поне 1.5-2кг масивен иначе не става.100 грама няма как , особенно във Варна със шибания вятър постоянно

Потребителски аватар
SKYLINE

Мнение от SKYLINE » ср фев 22, 2017 12:55 am

wilkosz написа:Това е дронът. Rayline R806 евтин дрон е. За 67 евро го взех от амазон през октомври. Сега струва 80 евро.
https://www.amazon.de/Rayline-R806CF-Ka ... yline+r806
ХД камера, обхват до 150 метра. Повече от 100 метра няма смисъл, понеже почва да се губи и може да го изпуснеш от поглед. Днес май към 80 метра го вдигнах ако не и повече.
В германски тест в интернет този дрон е класиран на пето място по качество сред десетте най-добри дронове в ниската ценова категория под 200 евро. И рецензиите в амазон са много добри, от 20 мнения - 15 са дали пет звезди.
Недостатък и предимство е, че е лек, ако падне не му става нищо, освен ако не се удари в камък, но ако има вятър го отнася и става неуправляем, затова трябва само в тихо време.
Иначе най-добрите дронове били Фантом, обаче за тия пари няма как да е по друг начин. За начинаещи е по-добре по-евтин дрон, че ако го изпуснеш и падне или го загубиш да не те е яд.
Фантома има супер точен ГПС и жироскоп и дори при умерен вятър може да стои на едно място като компенсира дрифта с моторите , напиши в тубата примерно phantom 4 hover да скиваш как държи позиция и зависва на едно място , отделно камерата е 4k и е окачена на оси , които обират вибрациите и образа е уникално гладък.Много голяма мания е , зарибил съм се за такъв , ама за лятото че сега скоро ще трябва да заминавам пак на скапания кораб :laughm: Такъв дрон да го изгубиш варианта е нещо в електрониката да даде фира , или някой мотор да се прецака по време на полет , това са единствените причини за проблеми от това което четох , а се поинтересувах доста , които попринцип не са малко , като се замислиш че даваш 2-3 бона за тая играчка..В Щатите толкова много маняци има с такива дронове , че въведоха ограничения за максимална височина на полета 400 фута за да не стане сакатлък с някой самолет(засега не е ставал) , всеки дрон трябва да е с регистрационен номер , а от Август месец новия закон ще е всеки да минава нещо като курс и да има лиценз за пилот , че може да управлява дрон :grin1: Но е много голяма лудница , аз съм потресен , тук в Европа са рядко срещани все още , и засега е свободия.Та фантома е много добър за начинаещи според мен заради гпс-а се кара много лесно , тея малките без гпс и супер леки се карат много трудно навънка

Потребителски аватар
Бай_Иван
Регистриран: вт ное 10, 2009 11:35 am

Мнение от Бай_Иван » ср фев 22, 2017 7:19 am

В общи линии са скъпи тези играчки.Аз се бях ориентирал към един DJi за около 1500 лв. До тук добре! Да , но като излезна да снимам , обикновено отделям по цял ден за това , така , значи дрона , чанта , поне една батерия резервна , даже две , зарядно за колата и прочие..... Сумата стана около 2500лв.... Ами предпочитам да додам още 1000лв да си взема фулл-фрейм тяло . :D
Последна промяна от Бай_Иван на ср фев 22, 2017 8:16 am, променено общо 1 път.
Във форума всеки носи радост. Един на влизане, друг на излизане...
Изображение

wilkosz

Мнение от wilkosz » ср фев 22, 2017 8:06 am

Това, за което говорех. Вече нямам дрон, онзи го отвя вятъра още в началото на януари, изключих го, за да падне и да го намеря. Два часа го търсих, но не можах да го намеря, погребах го в шуменския сняг...

Отговори

Върни се в “Хоби - музика, градина, фотография...”