Старо хоби

Ами то май е ясно...

Модератори: Radoslav Petkov, ASENOV

Потребителски аватар
bismarck
Регистриран: чет май 29, 2008 12:18 pm

Старо хоби

Мнение от bismarck » съб май 05, 2012 8:23 pm

Привечер разчесах едно свое старо хоби, непипано от 7-8години: Модифицирах леко една китайска антена с моторче и усилвател и я качих на най-високата плоча на къщата с 5-6 метров прът. :laughm:
По принцип тук въобще не гледам ТВ, освен някоя емисия новини през нета, сега се подготвям за Европейското.
Не бях в час колко много програми има в ефира, за жалост само 3 български - К1, БТВ и Нова, като последната е на еин и същ канал с румънската ПРОТВ и се месят яко.
Иначе румънците имат 7-8 програми с отлично качество, а сърбите -десетина. :D
Има нещо сбъркано в нашата държава - тук дегенератите нямат пари за хляб(някои), ама за кабелна/сателитна имат. :laughm:
А избора ни в ефира е мизерен, за разлика от комшиите.

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » съб май 05, 2012 9:29 pm

Какво няма да е, през 90-те години, когато летувах в Жеравна в къщата ни, се опитвах да хващам радио, български имаше само Христо Ботев и радио Стара Загора, и нищо друго от България, в същото време имаше много ясни и силни румънски и турски станции, колкото щеш. Срам за България. Всичко ни е калпаво. :?
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

quittr
Регистриран: пет фев 23, 2007 8:46 am

Мнение от quittr » съб май 05, 2012 10:58 pm

Аз признавам 2 радио станции - Фреш, дават почти само хубави песни, и радио Сити. Понякога обръщам на БНР да чуя Краси или неговите колеги какво ще кажат. :) А там има и някои интересни предаваня за политика. Другите радио станции - помия според мен. Или песни, които изобщо не са ми по вкуса или много тъпи предавания...
Имаше преди няколко години едно русенско радио - Темпо - то не бе лошо, ама вече го няма.
Най-трудното нещо на света е да приемеш обективно реалността!

Потребителски аватар
storm
Регистриран: вт дек 08, 2009 6:37 pm

Мнение от storm » нед май 06, 2012 12:23 pm

Оо,Куитр,Фреш е много хубаво радио наистина.Редовно слушам и Ямболското 999,както понякога и N-Joy.

Потребителски аватар
dak_evil
Регистриран: ср юни 24, 2009 7:12 pm

Мнение от dak_evil » нед май 06, 2012 1:24 pm

quittr написа:Аз признавам 2 радио станции - Фреш, дават почти само хубави песни, и радио Сити. Понякога обръщам на БНР да чуя Краси или неговите колеги какво ще кажат. :) А там има и някои интересни предаваня за политика. Другите радио станции - помия според мен. Или песни, които изобщо не са ми по вкуса или много тъпи предавания...
Имаше преди няколко години едно русенско радио - Темпо - то не бе лошо, ама вече го няма.
Фреш и Сити - фешън станции. Въртят актуалното в момента. Честно, особено Фреш е много глупаво радио. По-еднообразно радио не съм чувал.
Измества се темата с последните постове...
Едно от старите хобита, които възродих е карането на колело. Не, че карам всеки ден, но ме кефи много. Тази година, ако е рекъл Господ, може с един френд да отскочим до Рила, там ще е сериозно карането...

quittr
Регистриран: пет фев 23, 2007 8:46 am

Мнение от quittr » нед май 06, 2012 2:19 pm

dak_evil написа: Честно, особено Фреш е много глупаво радио. По-еднообразно радио не съм чувал.
Измества се темата с последните постове...
Много по-добре приятно еднообразие, отколкото лошо разнообразие. :wink: Няма метал там, 95% от песните са хубави. :)
А относно темата - тя май важи само за хобито на Дедо. Поне да беше я кръстил нещо от рода на "Стари хобита"...
Най-трудното нещо на света е да приемеш обективно реалността!

Георги7
Регистриран: чет юли 01, 2010 4:16 pm

Мнение от Георги7 » вт май 08, 2012 9:17 pm

От радиата, като стана на въпрос - много рядко слушам, не мога да кажа на сто процента за Fresh и N-joy, но на 200 мога да кажа, че няма едно българско радио, където да не си пробутат мръсните, тъпи и олигофренски реклами. По това трудно мога да ги степенувам.
Но сега съм по-сигурен, че харесвам едно наистина - BG радио.
"When the power of love overcomes the love of power, the world will know peace."
Jimi Hendrix

Потребителски аватар
Shadow
Регистриран: пет яну 24, 2014 8:39 pm

Мнение от Shadow » съб авг 09, 2014 1:15 pm

Зверове.. зарекъл съм се да си взема и ще го направя.. все някога :grin1:
http://www.youtube.com/watch?v=n0-Ad_h4_GI :bowdown:

wilkosz

Мнение от wilkosz » вт яну 20, 2015 8:04 pm

Вчера реализирах едно старо хоби-праснахме му яко турнирче на тенис на маса :wink: от доста години не бях хващал хилка
https://www.youtube.com/watch?v=DVcLF7- ... e=youtu.be
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

Потребителски аватар
Radoslav Petkov
Регистриран: пон дек 17, 2007 1:46 am

Мнение от Radoslav Petkov » вт яну 20, 2015 8:23 pm

Не гледах целия клип, но ми се стори, че не ползваш бекхенд :hmm:
Метеорологична станция "Дупница" в югоизточната част на града, онлайн :
http://www.stringmeteo.com/stations/dupnitsa/
http://www.stringmeteo.com/stations/aut ... ?gen=t#sel

wilkosz

Мнение от wilkosz » вт яну 20, 2015 8:31 pm

Ами да, предпочитам преди всичко с форхенд, бекхендът ми е зле, понеже държа хилката малко погрешно. Там имаше треньор, който веднага го забеляза и взе да ми обяснява. Но навремето не е имало кой да ми покаже и съм я научил така и така ми идва да играя, не може да се промени на тази възраст или поне не за 1 ден. Но мен ме кефи само да забивам, не си падам по дългите пасивни разигравания. В Германия играх веднъж преди 2 години, иначе от 20 години не бях играл. :hmm:

Потребителски аватар
Radoslav Petkov
Регистриран: пон дек 17, 2007 1:46 am

Мнение от Radoslav Petkov » вт яну 20, 2015 9:43 pm

Да, бекхденда е много удобен при технични разигравания, но също стават и много технични и фалцови (елегантни) забивки. Но се правят трудно. Аз също не ползвах бекхенд, но когато бях начинаещ. Не че сега съм много напеднал :grin1: но го ползвам, когато играя.
Метеорологична станция "Дупница" в югоизточната част на града, онлайн :
http://www.stringmeteo.com/stations/dupnitsa/
http://www.stringmeteo.com/stations/aut ... ?gen=t#sel

Потребителски аватар
Armaga
Регистриран: нед авг 03, 2014 10:02 pm
Контакти:

Мнение от Armaga » вт яну 20, 2015 11:26 pm

yogimax написа:Вчера реализирах едно старо хоби-праснахме му яко турнирче на тенис на маса :wink: от доста години не бях хващал хилка
https://www.youtube.com/watch?v=DVcLF7- ... e=youtu.be
Клипчето е супер. Аз лично също не харесвам да играя с бекхенд, макар че е много подходящ за технични удари (примерно при посрещане на тежък сервиз).
Как ми се доигра и на мен тенис на маса. Жалко, че тук таксите са надути и са по 5-6 лв. на час за маса.

wilkosz

Мнение от wilkosz » ср яну 21, 2015 9:25 am

Там са 2 лева за цял ден :wink: Но това е спортен клуб, треньорът на Шумен беше там с жълто-кафявия анцуг и на своя инициатива пуска хора да играят срещу 2 лева на ден. А ако искаш да вземеш урок при него е 10 лв на час или колкото дадеш.
В младежкия дом е също 2 лева, но на час.

Потребителски аватар
ASENOV
Регистриран: чет фев 22, 2007 5:58 pm

Мнение от ASENOV » ср яну 21, 2015 7:31 pm

Освен качествата. всичко зависи от хилката. Аз като малък много играех и бях добър. Макс ми се струва леко дървен, трябва да отпусне малко ръката, иначе личи си че има поглед върху играта и е добър спаринг партньор. :grin1:

Отговори

Върни се в “Хоби - музика, градина, фотография...”