Живата природа и всичко около нея

Ами то май е ясно...

Модератори: Radoslav Petkov, ASENOV

Потребителски аватар
bismarck
Регистриран: чет май 29, 2008 12:18 pm

Мнение от bismarck » чет мар 31, 2011 10:29 pm

maniac написа:
Voivodata написа:Ето най-новите ми придобивки за пролет 2011г.:

дървовидна ружа, форзиции,лавровишна и японски чашкодрян:
http://media.snimka.bg/8323/022900524-big.jpg?r=0
Войводо, вечнозелените разстения ти препоръчвам да ги засадиш на място, което не се огрява сутрин от слънце през зимата, понеже при темп. под -13, -14 листата ти ще жълтеят и мръзнат! На сянка шанса им е по-голям, поне това показва моят опит с такива разстения на село. Тва чашкодряна на село 3 години го държах близо до къщата щото там е по-топло и все мръзнеше понеже при много ниски темп. когато напече слънце листата губят влагата си и загиват. Миналата година я изместих на място до ограда, където слънце изобщо не напича и след тази зима, с мин. темп. от -17,-18 на село е непокътната :flourish:
Маниако, ето ти линк към форум на едни по дефолт болни топломани(сред които аз съм Ангилари направо :buble: , ако не го знаеш вече, де. Пускам го защото не е конкуренция, нямам интереси, освен като хоби там, а и наистина има какво да научи от онези тропически маниаци човек.

maniac
Регистриран: пон дек 29, 2008 7:38 pm

Мнение от maniac » чет мар 31, 2011 10:37 pm

bismarck написа:
maniac написа:
Voivodata написа:Ето най-новите ми придобивки за пролет 2011г.:

дървовидна ружа, форзиции,лавровишна и японски чашкодрян:
http://media.snimka.bg/8323/022900524-big.jpg?r=0
Войводо, вечнозелените разстения ти препоръчвам да ги засадиш на място, което не се огрява сутрин от слънце през зимата, понеже при темп. под -13, -14 листата ти ще жълтеят и мръзнат! На сянка шанса им е по-голям, поне това показва моят опит с такива разстения на село. Тва чашкодряна на село 3 години го държах близо до къщата щото там е по-топло и все мръзнеше понеже при много ниски темп. когато напече слънце листата губят влагата си и загиват. Миналата година я изместих на място до ограда, където слънце изобщо не напича и след тази зима, с мин. темп. от -17,-18 на село е непокътната :flourish:
Маниако, ето ти линк към форум на едни по дефолт болни топломани(сред които аз съм Ангилари направо :buble: , ако не го знаеш вече, де. Пускам го защото не е конкуренция, нямам интереси, освен като хоби там, а и наистина има какво да научи от онези тропически маниаци човек.
Точно тук се регистрирах преди 2 седмици и ми написа, че трябва да ме одобри администратор! Е още си чакам :hmm1:

Потребителски аватар
bismarck

Мнение от bismarck » чет мар 31, 2011 10:41 pm

:lol:
Споко, ще ходатайстваме, ако трябва:)
Сериозно: човекът е в Италия - пазари страхотни цитруси, гарантирам за него. Много народен мъж - като Стринг, теб или мен. Просто става дума за огромна пре-заетост, няма педерастки тежкарии, знам го от личен опит! :)

maniac

Мнение от maniac » чет мар 31, 2011 11:24 pm

bismarck написа::lol:
Сериозно: човекът е в Италия - пазари страхотни цитруси, гарантирам за него. Много народен мъж - като Стринг, теб или мен. Просто става дума за огромна пре-заетост, няма педерастки тежкарии, знам го от личен опит! :)
Аз пък си помислих, че като ми е видял ника и си е помислил, че съм някакъв смахнат и затова не ме одобрява :laughm:

Потребителски аватар
wolfie
Регистриран: вт дек 23, 2008 2:11 pm

Мнение от wolfie » пет апр 01, 2011 3:58 pm

maniac написа:
Аз пък си помислих, че като ми е видял ника и си е помислил, че съм някакъв смахнат и затова не ме одобрява :laughm:
:thumbup: :laughm: Следващия път пробвайте заедно с Психар да се регистрирате, ще стане още по-зает човека. ;) :grin1:
There is not such thing like "enough snow" ;) http://skuky.net/41598
АМС Камера
Windy - НЯМА КРАЙ ВЕЧНА ЗИМА НЕКА ИМА

maniac

Мнение от maniac » пет апр 01, 2011 4:03 pm

wolfie написа:
maniac написа:
:thumbup: :laughm: Следващия път пробвайте заедно с Психар да се регистрирате, ще стане още по-зает човека. ;) :grin1:
:laughpf: :rofl: Бисмарк каза, че го нямало в Бг г-н Донов и затова. За Психар, обаче може наистина да не го одобри :laughm:

Потребителски аватар
ncuxap
Регистриран: пон дек 14, 2009 5:25 pm

Мнение от ncuxap » пет апр 01, 2011 4:04 pm

О да, аз ще троля постоянно с разни криофилски постове :laughm:
Щастието не е х*й, да го хванеш с ръка. (П. Куелю)

stef
Регистриран: вт ное 03, 2009 7:28 pm

Мнение от stef » пет апр 01, 2011 4:13 pm

Маниаче, аз пък се пробвах в неделя вечерта и в понеделник до обед вече бях "Одобрен". :lol:

maniac

Мнение от maniac » пет апр 01, 2011 4:51 pm

stef написа:Маниаче, аз пък се пробвах в неделя вечерта и в понеделник до обед вече бях "Одобрен". :lol:
Нямаш подозрителен ник затова. Не разбрах защо си написал "Одобрен" ? Нещо искаш да ми намекнеш ли? :D

Voivodata

Мнение от Voivodata » пет апр 01, 2011 4:59 pm

И аз се регистрирах току-що...но кога ще ме одобрят незнам! :D

Следващите ми покупки ще са:
-индийски люляк
-бял люляк
-брезичка
-жасмин
-дървовиден божур
-още една магнолия /стелата или грандефлора/

Ако се сещате за нещо, което може да вирее на открито зимата пишете :D

Потребителски аватар
storm
Регистриран: вт дек 08, 2009 6:37 pm

Мнение от storm » пет апр 01, 2011 5:09 pm

maniac написа: Точно тук се регистрирах преди 2 седмици и ми написа, че трябва да ме одобри администратор! Е още си чакам :hmm1:
Маниак,виж какво пише.Сега отварям сайта и на правилата за регистриране на нови потребители и там пише,че има по погрешка изтрит профил на твоето име.И преди 2 седмици е.Сигурно е твоя.Пробвай пак да се регистрираш и може би ще успееш. :wink:
http://forum.palmi.bg/viewtopic.php?f=6&t=51

maniac

Мнение от maniac » пет апр 01, 2011 5:16 pm

storm написа:
maniac написа: Точно тук се регистрирах преди 2 седмици и ми написа, че трябва да ме одобри администратор! Е още си чакам :hmm1:
Маниак,виж какво пише.Сега отварям сайта и на правилата за регистриране на нови потребители и там пише,че има по погрешка изтрит профил на твоето име.И преди 2 седмици е.Сигурно е твоя.Пробвай пак да се регистрираш и може би ще успееш. :wink:
http://forum.palmi.bg/viewtopic.php?f=6&t=51
Благодаря много, това съм бил аз :laughm: регистрирах се пак.

Потребителски аватар
bismarck

Мнение от bismarck » пет апр 01, 2011 5:16 pm

Ха, сига бе, помислих, че е първоаприлски бъзик, а то верно го затрил по погрешка! :lol:

Потребителски аватар
storm

Мнение от storm » съб май 07, 2011 2:13 pm

Див рожков-Cercis siliquastrum
сем.Fabaceae-Бобови

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Spiraea Vanhouttei-Майски сняг
сем.Rosaceae-Розоцветни
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Люляк-Syringa vulgaris
сем.Oleaceae-Маслинови
Изображение

Vicia sativa-Обикновен фий
сем.Fabaceae-Бобови
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
storm

Мнение от storm » ср фев 15, 2012 10:27 pm

Започвам да показвам растенията,тази година трябва да съм по-сериозен. :oops: :grin1:
От вчера първите кокичета:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Някакви покарват:
Изображение
И минзухарите,които ги сях октомври:
Изображение

Отговори

Върни се в “Хоби - музика, градина, фотография...”