ДОМАШНИ ЛЮБИМЦИ

Ами то май е ясно...

Модератори: Radoslav Petkov, ASENOV

Потребителски аватар
ASENOV
Регистриран: чет фев 22, 2007 5:58 pm

ДОМАШНИ ЛЮБИМЦИ

Мнение от ASENOV » чет юни 07, 2007 8:49 pm

Общо взето някой може да каже ако има,да разкаже нещо интересно.Аз примерно съм имал змия смок в аквариум 50л,но на 6-я месец почна да удря по аквариума горката,да съска постоянно и не ядеше това,което и давам,искаше си жива храна,а набавянето добре знаете колко е трудно :? и накрая я изхвърлих с боклука в контейнера,понеже никой не я искаше. :cool: :-P И аквариумни рибки съм имал,но беше доста отдавна и накрая като ми омръзнаха в тоалетната,е някои дадох на приятели. :cool: :P Сега съм се зарибил да си взема пирани,ноз а тази цел ще трябва бая да се изръся,а и аквароумще с еналожи да купувам,ще видим.няма да е скоро май..но го имам в предвид..падам си по нестандартните домашни любимци :lol:

TARA
Регистриран: пон апр 02, 2007 10:04 pm

Мнение от TARA » чет юни 07, 2007 10:22 pm

За пираните ти трябва поне 500л. аквариум,щото стават доста големички. :D :D :D А иначе у нас се влиза с билетче за зоопарк,защото имаме дете,куче,коте,риби,папагали и амадини.
P.S.Някои иска ли малко котенце? :lol: :lol: :lol:

quittr
Регистриран: пет фев 23, 2007 8:46 am

Мнение от quittr » чет юни 07, 2007 10:31 pm

Аз много обичам котките и кучетата, но има много болести, нужни са много грижи, а и пари...Говорещи папагали не бих понасял по цял ден да ми квичат. :lol: Иначе хамстери, риби, морски свинчета и т.н. не харесвам много. :roll:

Потребителски аватар
ASENOV

Мнение от ASENOV » чет юни 07, 2007 10:34 pm

е чак 500,не но едно 200 не мърда :lol: ,брей ти цял цирк имаш :lol: един приятел имаше папагал,но е адски неприятно да те събужда сутрин,иначе нищо против :wink:
А кучета спеицално не харесвам,но котенцето е друга бира,но засега не мисля,иска ми се да поескпериментирам с нещо-нестандартно :lol: от нестандартните ми желания :-P

TARA

Мнение от TARA » чет юни 07, 2007 10:39 pm

Папагалите не са говорещи и са на двора,както и кучето.А иначе хлапето боледува повече от тях.Него какво да го правя?! :lol: :lol: :lol:
Има един пазар в София,където съм виждала и крокодилче да продават.
Има много животни като се почне от гълъби и се стигне до тарантули и змий.Ако имаш път насам свиркай.

Потребителски аватар
ASENOV

Мнение от ASENOV » чет юни 07, 2007 10:51 pm

Замислял съм се честно казано за крокодил,виждал съм по филми как сиг и пускат свободно из къщи,но те нямат мозък и ако не ги нахраниш веднъж(примерноз абравиш)колктоо и малко да е :? ,знаеш ли кога ще ти забие ножа :cry: За змия не се навивам,вече съм имал-сурово месо съм и пускал,ако щете вярвайте не го яде :-? ,само някви червеи,простотии,които ми препоръчаха от Зоото и пича ми каза,че си отглеждал в клетка мишлета за неговия питон и ми ги даваше по 1лв едното,стига му по 1 седмица мишлето,не ядат често влечугите,това е предимство :wink: ,но се отвратих в един момент и го изхвърлих да се оправя сам :lol: ,дано не е направил поразии някому :lol:

TARA

Мнение от TARA » чет юни 07, 2007 10:57 pm

Ако си падаш по риби вземи си цихлиди.Невероятно красиви са,но им трябва повечко място.Змийте ядат само жива храна,а за крокодила трябва да си напишеш завещанието и да работиш малко цар,защото доста похапва :lol:

petet
Лято е ;)
Регистриран: пон яну 22, 2007 9:49 pm

Мнение от petet » вт юни 12, 2007 4:27 pm

Една сиамка и едно морско свинче.Имах заек,риби и още 1 морско свинче,но.... :(

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » ср авг 18, 2010 1:05 pm

Обичани, мразени, обожествявани
07.08.2010 17:24
По повод Международният ден на котките, който отбелязваме на 8 август, "Дойче веле" пише за своенравните домашни любимци

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пет дек 10, 2010 12:03 pm

Путин кръсти кученцето Йорго с името Бафи
09.12.2010 22:29
Руският президент се срещна лично с 5-годишния Дима Соколов - кръстника на каракачанската овчарка, подарена му от неговия български колега Бойко Борисов
Да, без съмнение Бафи си звучи доста... кучешко
:grin1: ...

Потребителски аватар
bismarck
Регистриран: чет май 29, 2008 12:18 pm

Мнение от bismarck » пет дек 10, 2010 12:19 pm

Stringmeteo написа:Путин кръсти кученцето Йорго с името Бафи
09.12.2010 22:29
Руският президент се срещна лично с 5-годишния Дима Соколов - кръстника на каракачанската овчарка, подарена му от неговия български колега Бойко Борисов
Да, без съмнение Бафи си звучи доста... кучешко
:grin1: ...
Според мен това си е чиста подигравка! :grin1: :buble: :thumbdn:

Потребителски аватар
Radoslav Petkov
Регистриран: пон дек 17, 2007 1:46 am

Мнение от Radoslav Petkov » пет дек 10, 2010 12:25 pm

Имам за домашен любимец декоративно ангорско зайче. Невероятен калпазанин. Гледаме го в Благоевград, по празниците си го прибираме в Дупница. Общо взето когато го взехме преди години ги мислех за доста тъпи животинки - просто като украса. Оказа се обаче че не е така. Това е по-палово от куче, и по-любвеобилно и от котка. Толкова е палаво че ако го изпуснеш от контрол ще сътвори големи мизерии. Например веднъж беше избягало от клетката и прегриза множество кабели, като унищожи един стар компютър, който го ползвах заради офиспакета и замина на боклука :lol:

Разхожда се на терасата. Понякога с часове галопира на воля. После обратно в клетката. Купили сме му и каишка (захват през тялото), но така и не свикна на разходки с нея

Такава му е породата

Изображение

Моя обаче изглежда малко по-различен - същия цвят, същата козина но физиономията му е по-агресивна и ми харесва повече. Само си подържа хигиената на ниво - ближе се като котка. Разбира се това зависи и от стопанина колко често му чисти клетката. Яде всичко (специално моя калпазанин), но трябва да яде само зърнени и гранули. Заради нитратите почти не трябва да вкусва зеленчук (а толкова много обича). Понякога подскачайки издава слаби звуци, наподобяващи глухо грухтене - или от радост, или от недоволство. Когато иска нещо започва с предните 2 остри зъбчета да гризе по решетките не клетката. Безценна е гледката, когато се прозява. Унищожител на дърво. Изглозга долния ръб на вратата на терасата за отрицателно време. Ние му слагаме парчета дърво в клетката за да не посяга към вратата - кога успешно, кога не. Абе голяма работа е.
Метеорологична станция "Дупница" в югоизточната част на града, онлайн :
http://www.stringmeteo.com/stations/dupnitsa/
http://www.stringmeteo.com/stations/aut ... ?gen=t#sel

Потребителски аватар
bismarck
Регистриран: чет май 29, 2008 12:18 pm

Мнение от bismarck » пет дек 10, 2010 12:31 pm

Баси пича. Голям симпатяга! :thumbup:

Потребителски аватар
ncuxap
Регистриран: пон дек 14, 2009 5:25 pm

Мнение от ncuxap » пет дек 10, 2010 12:32 pm

А пръсти яде ли :lol: :lol: +1 че е голям пич. :wink:
Щастието не е х*й, да го хванеш с ръка. (П. Куелю)

Потребителски аватар
Radoslav Petkov
Регистриран: пон дек 17, 2007 1:46 am

Мнение от Radoslav Petkov » пет дек 10, 2010 12:38 pm

Ааа, похапва и пръсти чат пат, но не ни е хапал силно. :lol:

Принципно и то действа по миризмите. Към непознатите е агресивен, но малко му трябва, за да свикне. Основното което прави в знак на благодарност е близане. :grin1:

Безценен е и момента, когато се стресне и надигне право нагоре магарешките си уши, а очите са широко отворени :grin1:
Метеорологична станция "Дупница" в югоизточната част на града, онлайн :
http://www.stringmeteo.com/stations/dupnitsa/
http://www.stringmeteo.com/stations/aut ... ?gen=t#sel

Отговори

Върни се в “Хоби - музика, градина, фотография...”