А реализация по метеорология в чужбина?

Информация и обсъждания за образование и работа в областта на (специалности свързани с) метеорологията и климатологията. За образование в други области има друг подфорум ("Лични. Взаимопомощ. Учебни. Работа"): viewforum.php?f=17

Модератор: Бял облак

simovremeto
Регистриран: ср яну 03, 2007 10:05 am

Мнение от simovremeto » чет юни 18, 2009 4:01 pm

А какво правиш там, нещо бачкаш, или?

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » чет юни 18, 2009 6:38 pm

Тайна :roll: :wink:
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

Потребителски аватар
ehh
Регистриран: нед окт 21, 2007 2:42 am
Контакти:

Мнение от ehh » чет юни 18, 2009 10:50 pm

При някоя германка е отишъл :P

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » пет юни 19, 2009 10:25 am

ehh написа:При някоя германка е отишъл :P
Nikak ne si dalech ot istinata... :wink:
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

Потребителски аватар
Hristo Chipilski
Регистриран: чет яну 04, 2007 12:29 am

Мнение от Hristo Chipilski » нед мар 22, 2015 1:04 am

Бих искал да споделя голямата си радост с вас, свързана с предложения ми летен стаж от Мет Офис. Преди няколко дни получих имейл, в който потвърдиха, че са ме удобрили официално след доста труден подбор. Работата ще включва разработване на числен модел, който ще включва пресмятане на коефицента на триене по пътищата. Моделът ще е почти напълно статистически, на базата на регресия, която ще определи комбинацията от метеорологични променливи в модела. Горе-описаният алгоритъм ще е комбиниран с регионалния модел на Мет Офис и допълнителен модел, който прогнозира състоянието по пътя. Верификацията и оценката на точността на крайните резултати ще става на база на наблюдения, подадени от DSC111 - оптически уред, разработен от Vaisala. Ако всичко е наред с предварителните проверки по досието ми, това ще е официално първата ми работа тясно свързана не само със специалността, но и с областта, в която искам да се занимавам. :D

Потребителски аватар
Radoslav Petkov
Регистриран: пон дек 17, 2007 1:46 am

Мнение от Radoslav Petkov » нед мар 22, 2015 1:30 am

Супер. Сподели, когато постъпиш официално, да пием по едно за теб :lol:
Метеорологична станция "Дупница" в югоизточната част на града, онлайн :
http://www.stringmeteo.com/stations/dupnitsa/
http://www.stringmeteo.com/stations/aut ... ?gen=t#sel

Потребителски аватар
Hristo Chipilski
Регистриран: чет яну 04, 2007 12:29 am

Мнение от Hristo Chipilski » ср ное 22, 2017 6:02 am

По препоръка на ръководителката ми, препращам една обява за работа като докторант в нашата изследователска група “Multi-scale data Assimilation and Predictability (MAP) Laboratory”. Ако познавате хора, които се интересуват от проекта, ги препратете към мен на имейл hristochipilski@gmail.com. Работата ще включва асимилация на all-sky данни от новия сателит GOES-R с цел подоборвяне представянето на конвекцията в числените модели с висока резолюция. Успешният кандидат ще може да се похвали като един от първите хора асимилират сателитни данни с такава резолюция и потенциал. По-долу препращам и детайлите около обявата.

Graduate Student Position

On GOES-R All-sky Radiance Data Assimilation for Convective Scale Weather
The Multiscale data Assimilation and Predictability (MAP) Laboratory at the School of Meteorology of University of Oklahoma invites graduate student applicants to conduct research on assimilating GOES-R All-sky radiance data assimilation to improve the prediction and to advance the understanding of convective scale weather. MAP is one of the leading, vibrant and productive labs conducting active research and development in data assimilation for various scales and atmospheric phenomena.
The successful candidates will work inside the National Weather Center which houses the University’s academic and research programs in meteorology, state organizations, and the U.S. National Oceanic and Atmospheric Administration (NOAA)’s Norman-based weather research and operational programs. Such academic and working environment will provide unique opportunities for the graduate students to build and advance their careers.

Отговори

Върни се в “Образование, реализация, наука (метеорология/климат)”