Специализация по метеорология - състоянието в България

Информация и обсъждания за образование и работа в областта на (специалности свързани с) метеорологията и климатологията. За образование в други области има друг подфорум ("Лични. Взаимопомощ. Учебни. Работа"): viewforum.php?f=17

Модератор: Бял облак

studenTA
Регистриран: пон юни 02, 2008 3:26 pm

Специализация по метеорология - състо

Мнение от studenTA » пон юни 02, 2008 3:31 pm

Zdraveite, naposleduk se interesuvam ot meteorologiq i se 4udq dali da ne zapi6a magistratura v SU.
Spodelete nqkakvi vpe4atleniq ot organizaciqta na specilanostta i realizaciqta po neq sled tova? koi sa mestata na koito moje da kandidatstvam v BG s tazi specilanost?
Blagodarq vi predvaritelno!

petet
Лято е ;)
Регистриран: пон яну 22, 2007 9:49 pm

Мнение от petet » ср юни 04, 2008 11:43 am

Някой беше карал май такова нещо там,ама може и да се лъжа,не си спомням :roll:
Ако някой иска да те засенчи- остави го да слънчаса!
Изображение

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет юни 05, 2008 8:26 am

Ами аз малко не съм в час, защото има много промени напоследък, тука пише малко - http://www.phys.uni-sofia.bg/~mg/ - ама всички сигурно вече са го виждали, сложил съм линк на левия панел... Доколкото знам, другаде в Бг няма подобна специалност. :dontknow: Иначе, това за реализацията след това, е дълга, сложна и леко депресираща тема... :roll: А може и темата да е просто кратка и депресираща - нюанси, зависещи от гледната точка...
Последна промяна от Stringmeteo на пет юни 06, 2008 10:27 am, променено общо 1 път.

mmirro
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:50 pm

Мнение от mmirro » чет юни 05, 2008 8:43 am

Аз съм един от хората, които са учили там за малко - имам следдипломна квалификация, но беше отдавна.
За реализацията - Може да се работи на летището, което е може би най-доброто място и най-отговорното. Може при военните, при Петър Янков /ТВМет/ и в НИМХ. Това - по принцип. А до колко може да се намери наистина свободно място и реализация... до колкото имам поглед чат-пат излиза по нещо - при военните, в ТВМет /тук не съм най-осведомения/, а в НИМХ се очаква силен недостиг на синоптици, след като започнат масово да напускат заради ниското заплащане и някои други проблеми :D
Каквото и да мислят за теб, прави това, което смяташ за правилно. Бъди еднакво равнодушен и към порицанието и към похвалата.
Питагор

Потребителски аватар
ASENOV
Регистриран: чет фев 22, 2007 5:58 pm

Мнение от ASENOV » чет юни 05, 2008 10:13 am

stringmeteo написа:Ами аз малко не съм в час, защото има много промени напоследък, тука пише малко - http://www.phys.uni-sofia.bg/~mg/ - ама всички сигурно вече са го виждали, сложил съм линк на левия панел... Доколкото знам, другаде в Бг няма подобна специалност. :dontknow: Иначе, това за реализацията след това, е дълга, сложна и леко депресираща тема... :roll:

Така е :roll:

lbbg
Регистриран: пет авг 17, 2007 11:32 pm
Контакти:

Мнение от lbbg » пет юни 06, 2008 12:54 am

stringmeteo написа:....леко депресираща тема... :roll:
Както и да го погледнеш това си е така за съжаление

Отговори

Върни се в “Образование, реализация, наука (метеорология/климат)”