Работа за метеорологични наблюдатели в ДП РВД

Информация и обсъждания за образование и работа в областта на (специалности свързани с) метеорологията и климатологията. За образование в други области има друг подфорум ("Лични. Взаимопомощ. Учебни. Работа"): viewforum.php?f=17

Модератор: Бял облак

Потребителски аватар
ivog_68
Регистриран: пон дек 16, 2013 9:48 pm

Мнение от ivog_68 » вт юли 18, 2017 8:29 pm

Колега, Анджи не е от дъртите :D ...

coder
Регистриран: вт юли 18, 2017 11:54 am

Мнение от coder » вт юли 18, 2017 11:16 pm

Добре де, значи развеждали са 4-ма, които според теб са богопомазаните, а накрая са взели 1 (жена) от тях. А аз доколкото знам са взели повече от 1. Нямам причина да се съмнявам в това, което казваш, но тълкуването ти малко ми бяга. Това с предварителните тестове са си догатки - щом ти си издържала теста, то защо някой друг да не го издържи? Аз поне си мисля, че трябва да познаваш човека малко, за да прецениш връзкар ли е (ако приемем, че има връзкари в случая). В смисъл ей-така взимат някого и нито го познаваш, нито нищо и айде връзкар бил. Плюс това според мен имат и други съображения - да не са само жени, да не са и само мъже, да има и млади, и по-опитни...
Сега никой не може да твърди, че неговото е 100% истина, щото нито аз, нито ти провеждаме подбора, но нека не влизаме в конспиративни теории. Усилено се бора против това софийско общо възприятие, че всичко се движи от връзки в София... има ги, но не са толкова всеобхватни, но с този начин на мислене системата се възпроизвежда. Обикновено хората, които смятат, че всичко е с връзки, са склонни да се уреждат с връзки, а в последствие и да уреждат други по този начин. Не визирам теб, а обобщавам наблюдения от другаде.

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » вт юли 18, 2017 11:19 pm

Всичко е с връзки. Точно както и всички докторантури със стипендии са из цялата страна само и само с връзки. Както и аз бях с връзки и извозих онзи, дето беше уж с най-големите връзки и за него беше обявена докторантурата. Но връзките ми стигнаха само дотам. След това за пълен щат нямах връзки и не ме назначиха.
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » вт юли 18, 2017 11:49 pm

Това прозвуча малко като "всичко е с връзки" - каза връзкарят :laughm: . Лично аз съм ползвал връзки единствено по времето на соца, не че имахме кой знае какви, но тогава наистина много от заслужаващите си неща ставаха до голяма степен само така. След това вече... не мога да кажа чак със 100% убеденост, но... май практически нищо не съм правил с връзки. Или получавам нещо заради собствените си заслуги и... обаяние (секунди за реклама :grin1: ), или не го получавам - тогава просто решавам, че не го заслужавам или не аз съм подходящият ;) . Не обичам да се навирам където и да било с връзки, доста ветровито, неустойчиво и... некомфортно е времето така :grin1: . Просто се навирам само там, където смятам, че аз съм ако не най-подходящият, поне един от най-подходящите ;) ...

За съжаление обаче връзкарството у нас наистина продължава да процъфтява, не случайно и в политиката постоянно виждаме как абсолютни неадекватници и даже доказани престъпници се намърдват на най-важните държавни позиции. :dontknow: И няма как да не е така, особено след като татовият манталитет продължава да живее, да се подхранва и да процъфтява, поощряван и от вече споменатите неадекватници, добрали се точно по този наин на високи позиции и все така оставян в комфорт от овчедушния манталитет на стадото (тайно мечтаещо някой ден и неговият "звезден миг" да дойде по същия порочен начин) :dontknow: ...
Последна промяна от Stringmeteo на ср юли 19, 2017 12:52 am, променено общо 1 път.

Geogri Zahariev
Регистриран: съб яну 28, 2012 6:40 pm

Мнение от Geogri Zahariev » вт юли 18, 2017 11:55 pm

ivog_68 написа:Колега, Анджи не е от дъртите :D ...
Ако този пост е към моя коментар, ще напиша следното:
Къде съм споменал "дърти"?
Тя, самата, нарича част от участниците "младежи".

kirkata
Регистриран: пон апр 24, 2017 9:52 am

Мнение от kirkata » ср юли 19, 2017 12:18 am

coder написа:Добре де, значи развеждали са 4-ма, които според теб са богопомазаните, а накрая са взели 1 (жена) от тях. А аз доколкото знам са взели повече от 1. Нямам причина да се съмнявам в това, което казваш, но тълкуването ти малко ми бяга. Това с предварителните тестове са си догатки - щом ти си издържала теста, то защо някой друг да не го издържи? Аз поне си мисля, че трябва да познаваш човека малко, за да прецениш връзкар ли е (ако приемем, че има връзкари в случая). В смисъл ей-така взимат някого и нито го познаваш, нито нищо и айде връзкар бил. Плюс това според мен имат и други съображения - да не са само жени, да не са и само мъже, да има и млади, и по-опитни...
Сега никой не може да твърди, че неговото е 100% истина, щото нито аз, нито ти провеждаме подбора, но нека не влизаме в конспиративни теории. Усилено се бора против това софийско общо възприятие, че всичко се движи от връзки в София... има ги, но не са толкова всеобхватни, но с този начин на мислене системата се възпроизвежда. Обикновено хората, които смятат, че всичко е с връзки, са склонни да се уреждат с връзки, а в последствие и да уреждат други по този начин. Не визирам теб, а обобщавам наблюдения от другаде.
Coder - хората тук са културни..има ли смисъл да се споменават имена?? - е ще си позволя...едно от имената от миналогодишният конкурс е Милена Миланова от БТВ.. на този "конкурс" е бил и друг забавен (палячо) метеоролог от БТВ :lol: ..за миналогодишния конкурс са взели Милена и в последствие едно момиче..забравих му името...може би си ти?..
Ние тук не ядем доматите с колците...все пак..може да сме простолюдие но живеем в 21-ви век!..
ЦЪК
В интернет е пълно с такива новини..и става въпрос за големи длъжности и тлъсти заплати... ти ми обяснявай за един метеоролог - не трябвало "побутване" от високо ниво! :grin1:
Много добре съм запознат как става цялата "работа".. Моля не се ядосвай на истината.. :grin1: :laughm:

Потребителски аватар
ASENOV
Регистриран: чет фев 22, 2007 5:58 pm

Мнение от ASENOV » ср юли 19, 2017 6:34 am

Какво означава думата догаТка? Това не е конкурс за наблюдател.

Предлагам Стринг да постави приложение към всеки пост за автоматично преобразуване на български език. После ще изказваме мнения. :hmm1:

weather_master
Регистриран: пон май 28, 2007 9:07 am

Мнение от weather_master » ср юли 19, 2017 9:05 am

wilkosz написа:Всичко е с връзки. .... Но връзките ми стигнаха само дотам. След това за пълен щат нямах връзки и не ме назначиха.
Макс, ако намекваш за НИМХ, това въобще не е така! Просто не си имал необходимата компетенция. Специално в БАН е много лесно да започнеш, но кой пък иска да е там.

Ще взема и аз някой път да кандидатствам в това РВД само, за да видя какво е. :grin1: Ако случайно ми предложат обаче, ще трябва да им откажа. :laughm: :lol:

imdnme
Регистриран: пет авг 01, 2014 4:14 pm

Мнение от imdnme » ср юли 19, 2017 9:29 am

Накрая получих писмо (по обикновената поща) с мазен отговор "С оглед на показаните резултати ви информирам, че не попадате в списъка на одобрените кандидати. Отчитайки доброто ви представяне, въпреки това кандидатурата ви ще остане на вниманието на ръководството и при необходимост от кадрово осигуряване на други структурни звена в предприятието ще се свържем с вас." Какви ли са тези "други структурни звена" в които може да им потрябва метеоролог с 8 години стаж и отличен английски? (Не че ще се обадят, вече не си правя илюзии.)
И пак питам, за пред кого им е притрябвало да симулират конкурс? Преди се назначаваше без много шум. Да не би сега някой от Европа да ги гледа?
П. С. Мисля че връзкарщините в РВД ще спрат само ако им намалят заплатите наполовина или даже тройно. Тогава "държавните" връзкари ще се насочат другаде, а конкурсите ще станат по-честни.
Поздрави, Анджи
--------------------------------------------------
Mathematics is the language of nature.

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » ср юли 19, 2017 3:04 pm

weather_master написа:
wilkosz написа:Всичко е с връзки. .... Но връзките ми стигнаха само дотам. След това за пълен щат нямах връзки и не ме назначиха.
Макс, ако намекваш за НИМХ, това въобще не е така! Просто не си имал необходимата компетенция. Специално в БАН е много лесно да започнеш, но кой пък иска да е там.

Ще взема и аз някой път да кандидатствам в това РВД само, за да видя какво е. :grin1: Ако случайно ми предложат обаче, ще трябва да им откажа. :laughm: :lol:
Въобще нямах предвид НИМХ, ами Шуменския университет. В него ми беше обещано, че ако защитя докторантурата минавам на пълен щат и поемам Климатологията за преподаване. Като защитих ми казаха браво и дадоха щата на Топлийски от СУ...с когото шефът на катедрата беше приятел по маса. В НИМХ бях назначен, но не започнах. Там беше съвсем друг случая.
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

Потребителски аватар
meteo fen
Регистриран: пон ное 18, 2013 12:06 am

Мнение от meteo fen » ср юли 19, 2017 3:11 pm

Опит с държавната администрация имам и аз и той също е лош....говорим за НАП. И там положението бе абсолютно същото мога да Ви разкажа ако имате желание, ама с две думи само връзките работят и нищо друго. Освен ако местата не са прекалено много и остава някое друго за "случайни" кандидати.... :grin1: Това тестове, събеседвания и подаване на документи са само начини законно да назначим когото искаме без начин след това да протестираш /винаги могат да ти изтъкнат причини за това че не си назначен /субективни и обективни//. Та съм се зарекъл да не подавам документи там повече никога!!

lbbg
Регистриран: пет авг 17, 2007 11:32 pm
Контакти:

Мнение от lbbg » чет юли 20, 2017 10:54 pm

Подборът в РВД отново е предизвикал трепет във форумната публика, като основно е негативизъм, недоверие и май почти омраза към успеха на другите.
Не виждам смисъл да споря с хора нямащи информация, но "знаещи всичко" и убедени в правотата си, че всичко е конспирация и измама. Някой от твърденията, обаче няма как да ги подмина.
kirkata, не те знам кой си и какво си, за разлика от теб аз съм се регистрирал тук доста отдавна. Да не би да работиш като професионален трол или си самоук? Твоите няколко коментара много приличат на това, което модерно сега му казват тролене. Много хитро вкарваш съмнението, че определен човек е уреден и вкаран с връзки без да го твърдиш ясно. Браво добър си!!! Не знам каква е "цената", но клуба сме го направили по много по- прозаични причини. Какви са можеш да прочетеш на http://aviomet.org. Там можеш да прочетеш (стига да четеш, не само да пишеш) каква е таксата, а ако решиш има и форма за членство, която да попълниш. Това обаче няма да има особено значение за това дали ще работиш в РВД.
Imdnme, Aнджи, много ми интересно кой конкурс е честен за теб? Този, в който си успяла е честен, а този, в който не си е нечестен? Това, в което си участвала е подбор т. е някой си подбира хора за работа от група хора, които са проявили интерес към тази работа. От това следва, че няма как да са те скъсали това не е изпит. затова са ти изпратили онова писмо, което си е корпоративна практика. Разбирам горчивината и неудовлетвореността ти, но защо винаги обвиняваш другите? Питам се ако миналата година те бяха наели, дали сега във форума щеше да се коментира, че това е така не защото си се представила добре, а защото си имала връзки в РВД (надявам се че разбираш какво имам в предвид).
И накрая тъжно е вместо да предлагаш да се подобри заплащането на хората занимаващи се с метеорология и въобще с наука, да коментираш, че нещата ще се оправят ако се намалят заплатите в РВД. Предполагам всички знаят вица за дявола и българския казан.
Пожелавам ти успех и по- малко разочарования!

kirkata
Регистриран: пон апр 24, 2017 9:52 am

Мнение от kirkata » пет юли 21, 2017 12:46 am

lbbg написа:Подборът в РВД отново е предизвикал трепет във форумната публика, като основно е негативизъм, недоверие и май почти омраза към успеха на другите.
Не виждам смисъл да споря с хора нямащи информация, но "знаещи всичко" и убедени в правотата си, че всичко е конспирация и измама. Някой от твърденията, обаче няма как да ги подмина.
kirkata, не те знам кой си и какво си, за разлика от теб аз съм се регистрирал тук доста отдавна. Да не би да работиш като професионален трол или си самоук? Твоите няколко коментара много приличат на това, което модерно сега му казват тролене. Много хитро вкарваш съмнението, че определен човек е уреден и вкаран с връзки без да го твърдиш ясно. Браво добър си!!! Не знам каква е "цената", но клуба сме го направили по много по- прозаични причини. Какви са можеш да прочетеш на http://aviomet.org. Там можеш да прочетеш (стига да четеш, не само да пишеш) каква е таксата, а ако решиш има и форма за членство, която да попълниш. Това обаче няма да има особено значение за това дали ще работиш в РВД.
Imdnme, Aнджи, много ми интересно кой конкурс е честен за теб? Този, в който си успяла е честен, а този, в който не си е нечестен? Това, в което си участвала е подбор т. е някой си подбира хора за работа от група хора, които са проявили интерес към тази работа. От това следва, че няма как да са те скъсали това не е изпит. затова са ти изпратили онова писмо, което си е корпоративна практика. Разбирам горчивината и неудовлетвореността ти, но защо винаги обвиняваш другите? Питам се ако миналата година те бяха наели, дали сега във форума щеше да се коментира, че това е така не защото си се представила добре, а защото си имала връзки в РВД (надявам се че разбираш какво имам в предвид).
И накрая тъжно е вместо да предлагаш да се подобри заплащането на хората занимаващи се с метеорология и въобще с наука, да коментираш, че нещата ще се оправят ако се намалят заплатите в РВД. Предполагам всички знаят вица за дявола и българския казан.
Пожелавам ти успех и по- малко разочарования!
Трепети да предизвиква чак..трудно - това все пак е неодушевен предмет...някакъв измислен "конкурс"...

Знаех от много по-рано какво ще се случи..и реално то се случва..изобщо ми казаха да не си подавам и документите за тази измислица...и да не се надявам на честен "конкурс"!
Просто искам да стане достояние и до хората опарили се от една илюзия..пък знаеш ли...утре може и по вестниците да се четете.. :laughm:

За нещо да съм сгрешил в написаното по-горе?

Можеш ли да докажеш истинността на конкурса?

1. Че нито един кандидат не е имал верните отговори преди конкурса? - няма как да го докажеш!?

2. В оценяването на теста винаги може леко да се "промени" резултата!? - отново няма как да го докажеш - имало комисия бля бля...също и кандидатите не могат да си видят "резултатите" - били подписали декларация..

3. Че няма симпатия...и "побутване" за даден кандидат, че чичо ти Гошко не се е обадил за даден човек? - това може дори и да не се знае от вас.

4. Как можете за 5-10-15минути да поставяте оценки на хора, които не познавате?? Изобщо как може да "оцените" даден човек... като всеки има положителни и отрицателни страни..а вие ги притискате като все едно са ви длъжни и вие сте ги извикали на кръстосан разпит - мислите ли изобщо, тези хора биха ли се върнали..при следващ конкурс? - може и това да се цели.. :dontknow: - после да се обеснява как нямало "специалисти" :D

5. На каква измислена база се решава кой да се вземе? - братовчед, баджанак :grin1:

6. Взели сте телефоните на хората преди "конкурса"??? що за подигравка с хората или ви беше страх, да не ви снимат и да станете за смях?

Всичко това е измислена илюзия...чудно ми е защо се прави?? :hmm:
Мога и да ти кажа за цената - знам я от няколко места...и то от високо ниво...просто не желая да споменавам имена.

Точно приказката за дявола и казана...

Че същтата работа..утре професорите от БАН, могат да ви бутнат в казана..при положение, че има хора дето не знаят и елементарни неща, а са назначени при вас на хранилка и дори генералния директор не смее да ги пипне...
Задълбахме много...
Благодаря за определението - "трол" - то се използва предимно за плюене по политически партии...все още не съм член на която и да е партия :lol:

imdnme
Регистриран: пет авг 01, 2014 4:14 pm

Мнение от imdnme » пет юли 21, 2017 9:46 am

Предложението ми за намаляване наполовина на заплатите тогава го оттеглям и предлагам сливане с НИМХ и/или поне уеднаквяване на заплащането (1000-3000лева). Така метеорологията в България ще стане по-добре платена. Науката пък като цяло е в трета глуха отдавна. И едното е държавно, и другото. А всъщност на държавата грам не и пука за моите предложения (и не само за моите). :D :laughm:
Поздрави, Анджи
--------------------------------------------------
Mathematics is the language of nature.

Потребителски аватар
snow wall
Регистриран: пон авг 31, 2015 1:18 pm

Мнение от snow wall » пет юли 21, 2017 10:32 am

РВД е държавно предприятие, то се издържа като събира такси от въздушния трафик. Тези такси не могат да се използват за друго освен да осигуряват дейността на предприятието и за подобряване на безопасността. Това са международни правни норми договорени след 1947г. в ООН. България е член на ICAO от 1967г. и е приела да изпълнява всички договорености на Чикагската конвенция.
НИМХ е научен институт и държавата сама решава дали да инвестира в наука или не.
Толкова по въпроса за заплатите, за другото не знам :grin1:

Отговори

Върни се в “Образование, реализация, наука (метеорология/климат)”