Работа за метеорологични наблюдатели в ДП РВД

Информация и обсъждания за образование и работа в областта на (специалности свързани с) метеорологията и климатологията. За образование в други области има друг подфорум ("Лични. Взаимопомощ. Учебни. Работа"): viewforum.php?f=17

Модератор: Бял облак

lbbg
Регистриран: пет авг 17, 2007 11:32 pm
Контакти:

Мнение от lbbg » чет апр 20, 2017 8:56 pm

Всички, които въпреки някой от направените по- рано коментари, имат интерес към работа в областта на метеорологичното обслужване на авиацията могат да погледнат този линк: http://www.bulatsa.com/%D0%BE%D0%B1%D1% ... %BE%D1%80-

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет апр 20, 2017 9:01 pm

Последна промяна от Stringmeteo на чет апр 20, 2017 10:03 pm, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Radoslav Petkov
Регистриран: пон дек 17, 2007 1:46 am

Мнение от Radoslav Petkov » чет апр 20, 2017 9:30 pm

Май е сбъркан линка :hmm:
Метеорологична станция "Дупница" в югоизточната част на града, онлайн :
http://www.stringmeteo.com/stations/dupnitsa/
http://www.stringmeteo.com/stations/aut ... ?gen=t#sel

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет апр 20, 2017 10:04 pm

Оправих го :oops: :? ...

kirkata
Регистриран: пон апр 24, 2017 9:52 am

Мнение от kirkata » пон апр 24, 2017 3:22 pm

Има ли смисъл колеги?
Отново всичко ще се знае..!?! :o

imdnme
Регистриран: пет авг 01, 2014 4:14 pm

Мнение от imdnme » нед апр 30, 2017 8:29 am

Този път и да ме канят, няма да ида. На миналия конкурс изкарах отлично писмените изпити, но ме скъсаха на интервюто... така че явно не харесват личността ми. :D
Поздрави, Анджи
--------------------------------------------------
Mathematics is the language of nature.

kirkata
Регистриран: пон апр 24, 2017 9:52 am

Мнение от kirkata » вт юли 18, 2017 9:39 am

И този конкурс като предния.. e компрометиран, тези хора са социално затворени и си живеят в 19-ти век.

Както и миналогодишния конкурс така и този, още преди изпита хората са се знаели.

Изобщо не са казали..за колко места и за къде се борят хората..София, Варна, Бургас.
Поздрави на оптимистите кандидатствали и търсещите положителното! В РВД положителното да търсиш е като, да се бориш с "вятърните мелници".. :laughm:

Поздрави на (lbbg) и колегите от "Авиометеорологичен клуб" от където са и новите наблюдатели!

Вече и "цената" за да станете "наблюдател" в РВД е ясна. :guns:

Потребителски аватар
Radoslav Petkov
Регистриран: пон дек 17, 2007 1:46 am

Мнение от Radoslav Petkov » вт юли 18, 2017 9:55 am

Колко е цената? :)
Метеорологична станция "Дупница" в югоизточната част на града, онлайн :
http://www.stringmeteo.com/stations/dupnitsa/
http://www.stringmeteo.com/stations/aut ... ?gen=t#sel

coder
Регистриран: вт юли 18, 2017 11:54 am

Мнение от coder » вт юли 18, 2017 1:26 pm

Kirkata, не е така... как ще се знаят хората като си имаше етапи на подбор? Откъде ги имаш тези впечатления? По другите точки също не си прав.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » вт юли 18, 2017 2:02 pm

Имало "етапи на подбор"!? :laughm: Е, сори, но точно това не е никакъв довод, все пак и аз работя в държавната администрация ;) и знам колко стриктно може да се минава през всичките "етапи на подбор", всичко уж да е перфектно издържано (е, поне за страничен, незапознат с тънкостите в съответната администрация, наблюдател :grin1: ) и пак всичко да е тотално опорочено и накрая да се избере точно този, "който трябва", без голяма опасност от грешка ;) . Казах МОЖЕ, не казвам нищо за това колко често става така, но... А иначе, методиката за това е елементарна, не смятам, че има какъвто и да било смисъл да се хабя с подробни обяснения, всеки може да се сети :dontknow: ...

coder

Мнение от coder » вт юли 18, 2017 2:48 pm

Говорите много неопределено. Коментарите все са "аз от сигурен източник знам, че всичко е нагласено и предварително са се знаели имената". Кажете какви са тези цени, кои са хората, дето са се знаели, пък да видим дали има истина в това. Винаги може да се нагласи конкурс, но в случая не мисля, че се е получило така.

imdnme

Мнение от imdnme » вт юли 18, 2017 4:19 pm

Ти пък какъв си, coder? Я се представи - метеоролог ли си, участвал ли си във въпросния конкурс? Като че ли си се регистрирал в този форум само за да пишеш в темата за РВД.
Иначе това, че назначават по втория начин не е новина, от край време е така. Но се чудя защо сега решиха да играят театър и да симулират уж честен конкурс, за пред кого?
Поздрави, Анджи

coder

Мнение от coder » вт юли 18, 2017 5:06 pm

Да, метеоролог съм - магистър (бакалавър - също метеорология). Интересно ми е познаваш ли одобрените от миналия конкурс и от този? На каква база смяташ, че са се уредили с връзки? Няма значение аз какъв съм, просто ми е интересно какви аргументи имате, щото иначе всичко изглежда като бръщолевене.

imdnme

Мнение от imdnme » вт юли 18, 2017 5:28 pm

Вероятно работиш в РВД, затова ги защитаваш.
Не съм казала че познавам тези, които са назначени. Трябва ли да ги познавам? Ти обаче сигурно ги познаваш. :laughm:
По време на конкурса ясно се видя, че е нагласен. Щом толкова те интересуват конкретни впечатления - ето пиша ги на всеослушание. Не помня да съм подписвала нещо, в което се заклевам да пазя тайна.
Още в регламента ми стана странно, че трудовият стаж не е предимство и си помислих, че искат да вземат някой наскоро завършил младок. На първия етап имаше само два варианта на теста (много труден, между другото) и няма никакви гаранции, че организаторите не са го дали предварително на "правилните" хора да си проверят в учебниците. На втория етап, докато чакахме за английския пък четирима младежи (кандидати) бяха развеждани из кабинетите и им обясняваха, че като ги назначат ... ще има обучителен период и т.н. Третия етап - интервюто, беше на индивидуално повикване и поне за мен повече приличаше на нещо средно между психотест и полицейски разпит на заподозрян. Към младежите със сигурност са били по-меки. :wink:
Ами тва е в общи линии изпипаната постановка, имитираща конкурс. После научих, че са назначили една от четиримата... остават им още (поне) трима и ако не ги вземат накуп сега, то ще им организират още конкурси.
Поздрави, Анджи

Geogri Zahariev
Регистриран: съб яну 28, 2012 6:40 pm

Мнение от Geogri Zahariev » вт юли 18, 2017 8:21 pm

Интересно как системата изродява нещо нормално.
Убеден съм, imdnme, че събитията са се развили така, както ги описваш.
От друга страна, няма по-хубаво и добро решение, от това, да се назначат млади хора.

Отговори

Върни се в “Образование, реализация, наука (метеорология/климат)”