Работа за метеорологични наблюдатели в ДП РВД

Информация и обсъждания за образование и работа в областта на (специалности свързани с) метеорологията и климатологията. За образование в други области има друг подфорум ("Лични. Взаимопомощ. Учебни. Работа"): viewforum.php?f=17

Модератор: Бял облак

Потребителски аватар
Radoslav Petkov
Регистриран: пон дек 17, 2007 1:46 am

Мнение от Radoslav Petkov » чет яну 07, 2016 2:20 pm

Е, определено не очаквах такива цифри. Браво щом плащат толкова много. Нормално да става с връзки в такъв случай.
Метеорологична станция "Дупница" в югоизточната част на града, онлайн :
http://www.stringmeteo.com/stations/dupnitsa/
http://www.stringmeteo.com/stations/aut ... ?gen=t#sel

Потребителски аватар
meteo fen
Регистриран: пон ное 18, 2013 12:06 am

Мнение от meteo fen » чет яну 07, 2016 4:29 pm

Лошото е, че точно това не е нормалното....и ще се оправим някой хубав ден, когато конкурса е конкурс и се назначава най-добре представилия се и с най-добро образование, а не "нашето момче или момиче".....Имам опит от подобни "конкурси" и се зарекох, на някой места докато съм жив да не подавам документи!! :gright:

Потребителски аватар
SKYLINE
Регистриран: пет ное 21, 2008 12:40 pm

Мнение от SKYLINE » чет яну 07, 2016 4:37 pm

yogimax написа:Моята заплата е 3 бона...ама в евро :wink: :roll:
И колко процента от това е данък ако не е тайна

Потребителски аватар
Weatherman
Регистриран: вт дек 12, 2006 1:20 pm

Мнение от Weatherman » чет яну 07, 2016 4:59 pm

И аз знам, че в РВД плащат добри пари. Чувал съм за суми от 5 до 8 бона, но това сигурно е за диспечери, а за наблюдатели явно е по-малко.
По принцип нямат някакви особени изисквания за образование, просто трябва да се минат доста етапи на подбор, а след това си има обучения. Имам приятели, които са се пробвали за там. Забелязал съм, че непрекъснато набират хора, че даже и разни реклами пускат. На мен във ФБ са ми изскачали някакви реклами от сорта "Стани част от нашия екип". По принцип при нагласени конкурси се гледа да не се оповестяват много-много пред хората, а поведението на на РВД е е точно обратното и се държат като организация, която по-скоро има нужда от хора.
Реалист.

imdnme
Регистриран: пет авг 01, 2014 4:14 pm

Мнение от imdnme » чет яну 07, 2016 5:55 pm

Уедърмен, може би си чел обявата за "ръководител полети" (air traffic control), постоянно е активна - имат нужда от доста кадри и няма достатъчно желаещи, пък и работата е много напрегната. Трябва да издържиш един изпит на Евроконтрол (ако не се лъжа) някакъв симулатор, който е доста труден.
Поздрави, Анджи
--------------------------------------------------
Mathematics is the language of nature.

imdnme

Мнение от imdnme » ср яну 20, 2016 1:12 pm

Все пак се записах за този цирк, пардон - подбор. И без това съм в София, че трябва да предам едни чертежи в ТУ.
Вероятно ще сме има-няма стотина кандидати за едно единствено работно място, а изискванията са измамно ниски, конспекта за изпита също изглежда лесен. Чудя се къде ли е уловката :grin1: :wink: Ако не друго, поне да се видим с колегите от ФзФ, че не сме си правили сбирки на випуска.
Поздрави, Анджи

lbbg
Регистриран: пет авг 17, 2007 11:32 pm
Контакти:

Мнение от lbbg » ср яну 20, 2016 1:49 pm

Интересно, как една обява за работа генерира всякакви типично нашенски коментари, но никой всъщност не попита в какво точно се състои работата.
За сведение според един доклад на доц. Николай Рачев от катедрата по метеорология и геофизика за периода 1982-2012 г. магистърска степен по метеорология или приравнена към нея са получили, доколокото си спомням, около 220 човека т.е стоте кандидата ми се виждат малко множко, но дай боже, тогава ще има по- голям избор.

imdnme

Мнение от imdnme » ср яну 20, 2016 4:53 pm

Щом има издадени 220 магистърски дипломи, значи и 200 кандидати може да има.
Аз знам в какво се състои работата, затова не е нужно да питам. А другите не питат, защото няма да кандидатстват. (Във форума май няма много хора с университетска диплома по метеорология.)
Пък дано канкурса да е честен и да спечели най-добрия, а не някой връзкар. Крайно време е да се спре със шуробаджанащината.
Поздрави, Анджи

Потребителски аватар
meteo fen
Регистриран: пон ное 18, 2013 12:06 am

Мнение от meteo fen » ср яну 20, 2016 5:10 pm

Блажени са вярващите.....а дано аз лично ще стискам палци да е така!! А във форума вярно са малко хората са такова образование, би било полезно да се направи такава анкета кой какво е завършил и къде, много ще е любопитно!!

Потребителски аватар
Radoslav Petkov
Регистриран: пон дек 17, 2007 1:46 am

Мнение от Radoslav Petkov » ср яну 20, 2016 10:05 pm

Ами аз имам желание да се пробвам, но не отговарям на документите. Предполагам, че няма да бъда допуснат с друга диплома :?: :laughm:
Метеорологична станция "Дупница" в югоизточната част на града, онлайн :
http://www.stringmeteo.com/stations/dupnitsa/
http://www.stringmeteo.com/stations/aut ... ?gen=t#sel

weather_master
Регистриран: пон май 28, 2007 9:07 am

Мнение от weather_master » ср яну 20, 2016 11:29 pm

Аз имам диплома по метеорология, само че бакалавър, но така или иначе не бих проявил интерес към позицията. Просто не мисля, че е подходяща за млад човек. Не виждам какво развитие може да имаш на такава позиция.

Иначе защо се разводнява темата - ами заради такива, като този.
yogimax написа:Моята заплата е 3 бона...ама в евро :wink: :roll:
Не знам дали се фука или оплаква, но посочената сума за Германия не е голяма. Дори бих казал, че е малка. За сравнение железничарите взимат към 2. Но ениуей. Човекът явно, осъзнавайки подсъзнателно, че е пълен провал отвсякъде, се опитва да си изгради някакво собствено Его и си мисли, че целият свят се върти около него...

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » ср яну 20, 2016 11:34 pm

Ами на железничар може да е 2 бона, но разликата между 2 и 3 бона е ОГРОМНА. Не съм казал, че е голяма, но не е и малка. Това е средната заплата за Германия ако не ти е било ясно. А 4 бона не взема кой да е, специално такива като тебе няма да могат да вземат повече от 2500 в Германия. Ела ми се обади когато чужденец с българска диплома вземе средна германска заплата :flourish:
Много си комплексиран, пращат те на някакви тъпи командировки на гъза на Европа в дивата Финландия и вече се фукаш, че пишеш от Тампере... :laughm:
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

weather_master
Регистриран: пон май 28, 2007 9:07 am

Мнение от weather_master » ср яну 20, 2016 11:41 pm

yogimax написа:...А 4 бона не взема кой да е, специално такива като тебе няма да могат да вземат повече от 2500 в Германия. Ела ми се обади когато чужденец с българска диплома вземе средна германска заплата :flourish:
...
:roll2: :roll2: :roll2: Абе ти чуваш ли се бе човек? ИТ-тата по целият свят са задължително над средната за дадена страна. Но ениуей де. Здраве да е. :laughm:

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » нед мар 06, 2016 12:57 am

Мдааа, много поздрави и поощрение за оптимистите и търсещите положителното :thumbup: , но... май все пак въпросният... "конкурс" се е оказал на 90% компрометиран :? ... Засега ще се въздържа от споделяне на повече подробности, може евентуално да добавя нещо малко по-късно. А от къде знам тези неща ли? ;) Амиии... от едно птиченце, разбира се :grin1: ...

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » нед мар 06, 2016 11:27 am

Я разкажи, че ми стана интересно. :wink:
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

Отговори

Върни се в “Образование, реализация, наука (метеорология/климат)”