ОБРАЗОВАНИЕ (около метеорология/климатология)

Информация и обсъждания за образование и работа в областта на (специалности свързани с) метеорологията и климатологията. За образование в други области има друг подфорум ("Лични. Взаимопомощ. Учебни. Работа"): viewforum.php?f=17

Модератор: Бял облак

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пон юли 02, 2012 11:37 pm

weather_master написа:Добър въпрос! Горе долу знам какво ще е, ама как точно я бях формулирал, вече забравих. Ще трябва да питам. :lol:
Добре де, няма значение как точно ще е озаглавена, за какво се отнася горе-долу?

Потребителски аватар
Weatherman
Регистриран: вт дек 12, 2006 1:20 pm

Мнение от Weatherman » пон юли 02, 2012 11:53 pm

И мен ме скъсаха за пръв път, но беше на контролно за освобождаване. Въпросният преподавател е известен с ненормалните си изпити и странното оценяване. Всяка година оставя доста хора, които не могат да се явят на държавен изпит заради него и трябва да чакат цяла година. И понеже усетих, че нещата може да загрубеят, прибегнах до крайни мерки за пръв път - явих се на редовния изпит с микрослушалки. :grin1: И съм горд с това. 8-) Всички бяха уведомени, че това е безумен изпит, така че всеки се спасяваше кой както знае -слушалки, пресниман учебник от 700стр. в мини формат и т.н... :lol: В залата имаше толкова много хора със слушалки, че се получаваха смущения в сигнала и слушалките долавяха гласовете на диктуващите на съседите. Аз бях сред щастливците и минах успешно, но има дори скъсани, които са ползвали слушалки. Така че и аз завърших семестриално, но имам държавен изпит след седмица и нещо, за който няма да имам време да се подготвя, така че май ще го взимам октомври, ако не стане някакво чудо другата седмица. :grin1:
Реалист.

Потребителски аватар
Radoslav Petkov
Регистриран: пон дек 17, 2007 1:46 am

Мнение от Radoslav Petkov » вт юли 03, 2012 8:33 am

weather_master написа:Остана ми само дипломната, която както може да се досетите още не съм я започнал. :lol: Имам 16 дни на разположение. Направо мисията невъзможна: http://www.youtube.com/watch?v=J4KPa7Au1qg
Ти базикаш ли се? 16 дни? :lol: Нямам идея какво точно представляват Дипломните работи при вас, но като се сетя че на моята основата и бе поставена година преди защитатап :lol: и като прочета сега това, не вдевам що за оптимист си :lol: Иначе моята Дипломна не съм я правил непрекъснато една година, с големи прекъсвания разбира се...

Сега ми предстои нова Дипломна. На есен трябва да съм я формулирал вече като концепция и да я захващам.
Метеорологична станция "Дупница" в югоизточната част на града, онлайн :
http://www.stringmeteo.com/stations/dupnitsa/
http://www.stringmeteo.com/stations/aut ... ?gen=t#sel

Потребителски аватар
Hristo Chipilski
Регистриран: чет яну 04, 2007 12:29 am

Мнение от Hristo Chipilski » вт юли 03, 2012 7:40 pm

Браво на Киро, силно се надявам да запише магистратура по специалността, с която се е захванал, защото тепърва започват интересните неща. Аз точно това се чудя на метеорологията в България: покриват се изпити, които по принцип са много малко свързани с изучаваната специалност, а това води до допълнително напрежение и нерви. Истинската метеорология започва едва по време на магистратурата.

Надявам се след 4 години да мога да кажа същото и за мен. След дипломата ми от 6,00 за средно образование си осигурих място в Рединг със специалност метерология (с трета година в Оклахома). В момента изчаквам легализацията на дипломата ми и уреждането на второстепенните въпроси, свързани с общежитие и студентски заем. Програмата си я изпечатах, за да мога да имам представа с какво ще се занимаваме. Приятно изненадан останах от първите модули в първия срок, тъй като още втория от тях е озаглавен "Въведение в метеорологията" (основни концепции в специалността, радиационни баланси, че даже и чертане на карти /в практикума/). Поради по-малкия хорариум по природоматематическите науки, което е следствие от престоя ми в езикова гимназия, се захванах и с уроци по математика и физика. В момента по математика стигнах до интеграли, а физиката започвам да надграждам активно от 10-то число този месец. Нещото, за което няма да имам време през лятото, е надграждането и на програмирането, но се надявам да се справя успешно с лекциите в университета. Радвам се, че програмата е разработена така, че да навлезем директно в нещата. Освен това в момента прекарвам и най-хубавото от всичките ми лета, заедно с класа и спомените около него!

ilian
Регистриран: съб юни 16, 2012 1:51 am

Мнение от ilian » вт юли 10, 2012 7:37 pm

Ето на кой ще разчитаме за равитие на моделите за региона
Успех :D

Потребителски аватар
Hristo Chipilski

Мнение от Hristo Chipilski » чет юли 12, 2012 6:12 pm

Мерси много, това ми е между другото идея за дипломна работа още преди доста години. Надявам се да се споразумея с преподавателите и да направя нещо такова. Вече мога да се похваля, че официално затвърдиха мястото ми в Рединг, сменяйки статуса на безусловно приет. Заминавам на 29 септември, имаме седмица на опознаване, а официално се започва от 10 октомври. :)

weather_master
Регистриран: пон май 28, 2007 9:07 am

Мнение от weather_master » чет юли 26, 2012 10:34 pm

Днес успешно защитих дипломна и вече съм професионален метеоролог. Подробности сега не ми се дават, защото съм супер изморен. В общи линии половината си дипломна работа написах за 4 дни и сега ще лягам да спа... :D

Потребителски аватар
angilari
Регистриран: вт дек 30, 2008 8:20 pm

Мнение от angilari » чет юли 26, 2012 10:44 pm

:clap: :thumbup: Сега чакаме малко по-точно прогнози. :hmm1: :laughm:
www.weather-webcam.eu - уеб камери от България и Европа
АМС Нови Искър: www.stringmeteo.com/stations/noviiskar/
Камера: www.weather-webcam.eu/novi-iskar-webcam-online

Потребителски аватар
Radoslav Petkov
Регистриран: пон дек 17, 2007 1:46 am

Мнение от Radoslav Petkov » чет юли 26, 2012 10:55 pm

Честито Мастър, браво за успешния завършек. :thumbup:
Метеорологична станция "Дупница" в югоизточната част на града, онлайн :
http://www.stringmeteo.com/stations/dupnitsa/
http://www.stringmeteo.com/stations/aut ... ?gen=t#sel

Потребителски аватар
Weatherman
Регистриран: вт дек 12, 2006 1:20 pm

Мнение от Weatherman » чет юли 26, 2012 11:28 pm

:clap: :vov: :grad:
Реалист.

Потребителски аватар
ASENOV
Регистриран: чет фев 22, 2007 5:58 pm

Мнение от ASENOV » чет юли 26, 2012 11:40 pm

Честито, Мастър! Да надминеш Джо Бастарди и да станеш знаменитост в научните среди! Да си жив и здрав и ако учиш нещо друго сега, да не забравяш метеорологията в сърцето си. Аз ще пиша метеорология, но няма да търся реализация с нея най-вероятно :thumbup: :buble:

Потребителски аватар
bismarck
Регистриран: чет май 29, 2008 12:18 pm

Мнение от bismarck » пет юли 27, 2012 9:55 am

Ашколсун на Мастъра!))

quittr
Регистриран: пет фев 23, 2007 8:46 am

Мнение от quittr » пет юли 27, 2012 10:07 am

Оо, айде честито на Мастъра! :D Знам, че е умно момче, въпреки че обича да се прави на интересен. :grin1: Само успехи занапред! :wink:
Най-трудното нещо на света е да приемеш обективно реалността!

Потребителски аватар
Hristo Chipilski

Мнение от Hristo Chipilski » пет юли 27, 2012 10:36 am

Честито, Киро. Надявам се да запишеш и магистратура след почивката, която ще си дадеш следваща година. Пожелавам ти успехи, реализация и един програмен продукт (мезомащабен модел) за територията на страната ни. :)

mmirro
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:50 pm

Мнение от mmirro » ср авг 15, 2012 8:59 pm

Vanio Yanev написа:
yogimax написа:В сайта на НИМХ има обява за физик и в мст Кюстендил. За смешните 440 лв заплата. Продължава линията на дискриминация към географите в НИМХ...Интересно за какво в една регионална метеостанция като Кюстендил е необходим физик, и каква точно работа един географ не би могъл да върши там??? :green: :nono:
Честно да ти кажа и аз това се питам ,защо с география не можеш да работиш в НИМХ ,а само с Физика...?

То верно ,физиката заема голяма част от метеорологията ,но географията да не е по-назад?
Ммдаа, а тези от СУ са набутали метеорологията във Физически факултет, а не в Географския. И не само това, ами карат студентите да учат един куп физични дисциплини! На всичкото отгоре, вместо да им дадат да си четат една климатология за географи и да си кютат, трябва да учат физика на климата - смеех, смеех...

:jumpjoy: :jumpjoy: :jumpjoy: :jumpjoy: :jumpjoy: :jumpjoy: :jumpjoy: :jumpjoy: :jumpjoy: :jumpjoy: :jumpjoy: :jumpjoy: :jumpjoy: :jumpjoy: :jumpjoy: :jumpjoy: :jumpjoy: :jumpjoy: :jumpjoy: :jumpjoy: :jumpjoy: :jumpjoy: :jumpjoy: :jumpjoy:
Каквото и да мислят за теб, прави това, което смяташ за правилно. Бъди еднакво равнодушен и към порицанието и към похвалата.
Питагор

Отговори

Върни се в “Образование, реализация, наука (метеорология/климат)”