ОБРАЗОВАНИЕ (около метеорология/климатология)

Информация и обсъждания за образование и работа в областта на (специалности свързани с) метеорологията и климатологията. За образование в други области има друг подфорум ("Лични. Взаимопомощ. Учебни. Работа"): viewforum.php?f=17

Модератор: Бял облак

Vanio Yanev

Мнение от Vanio Yanev » чет мар 08, 2012 11:36 pm

Браво ,Ице!
Евала ти правя ей!
Заинтересоваността към метеорологията си каза думата...!
Малцина успяват да постигнат като твоя успех ,така че ,чувствай се различен от другите и никога не забравяй www.stringmeteo.com !

weather_master
Регистриран: пон май 28, 2007 9:07 am

Мнение от weather_master » пет мар 09, 2012 12:00 am

Браво, Ицо. Радвам се за тебе. Съвсем отговорно мога да заявя, че ти си най-добрия тук във форума. Определено това е много важна и много голяма крачка в твоята кариера.
Но също така искам да те посъветвам да се пазиш от "прегаряне". Човешкият мозък има предел и износване. Сега няма да ме разбереш, но знай, че навсякъде ще те хвалят и ще те ценят докато знаят, че могат да те използват,а след това те захвърлят. Виждал съм го с очите си. Затова моят съвет към теб е, след като хвана влака, давай с постоянни умерени темпове нагоре, без препряност и бързане. Гилдията от професори, асистенти, доценти, доктори... е много трудно пробиваема.

Потребителски аватар
bismarck
Регистриран: чет май 29, 2008 12:18 pm

Мнение от bismarck » пет мар 09, 2012 11:43 am

Честито и от мен! Ти си наистина човекът, отбелязал драматично положително развитие - израстване за някакви 3 години. Изключително малък процент от хора са способни на такова за такъв период и аз убедено мога да заявя, че в тоя форум други такива няма. Успех!

Потребителски аватар
ehh
Регистриран: нед окт 21, 2007 2:42 am
Контакти:

Мнение от ehh » пет мар 09, 2012 8:04 pm

Невероятно! Успех!

Потребителски аватар
wolfie
Регистриран: вт дек 23, 2008 2:11 pm

Мнение от wolfie » пет мар 09, 2012 8:20 pm

Ха, сега виждам това! :) :thumbup: Не съм се съмнявал в успеха на Ицо! Той е един от малкото хора, не само тук, но и изобщо, който има куража да върви по пътя по който иска и го постига сам! :bowdown: :bowdown: :bowdown:
There is not such thing like "enough snow" ;) http://skuky.net/41598
АМС Камера
Windy - НЯМА КРАЙ ВЕЧНА ЗИМА НЕКА ИМА

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » вт мар 13, 2012 7:37 pm

Не е точно по темата, но на 23 април започвам обучение в университета в Оснабрюк по специалност Геоинформатика. Приет съм. :bowdown: Това не е за бакалавър или магистър, просто е обучение в рамките на Weiterbildung. Право на него имат само завършили географи бакалаври или магистри. Продължава 7.5 месеца и приключва на 4 декември, при успешно завършване получаваш диплом Akademischer Geoinformatiker. Това е нещо без което съвременният географ не бива да минава. :wink:
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

Потребителски аватар
Hristo Chipilski
Регистриран: чет яну 04, 2007 12:29 am

Мнение от Hristo Chipilski » вт мар 13, 2012 7:51 pm

Браво, Макс. Пожелавам успехи в следването. Иначе още веднъж благодаря за подкрепа по отношение на моя прием. Специални благодарности за Киро, много добри съвети ми дава, които ще използвам. Вчера пристигна и последния отговор, че съм приет и в Единбург със специалност геофизика и метеорология. Така вече имам положителни отговори от всичките пет университета и до май месец трябва да избера къде искам да уча.

Vanio Yanev

Мнение от Vanio Yanev » вт мар 13, 2012 8:22 pm

Браво на yogimax!
Хубаво е човек да иска винаги да се усъвършенства все повече и повече!
Успех в следването..!

А за Ицо...Нямам думи вече ,евала още веднъж!
Просто няма какво друго да добавя!

weather_master

Мнение от weather_master » чет май 24, 2012 10:41 pm

Във вторника след земетръсната вечер бях на предварителен кандидат-магистърски изпит във физическия. Не знам защо го записах при положение, че нещо не съм амбициран за магистратура (то още не е ясно дали ще завърша). Та явих се и съм изкарал 5.50, най-високо от всички явили се (не бяхме много).

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет май 24, 2012 10:51 pm

И как точно протече този така наречен изпит? :hmm:

weather_master

Мнение от weather_master » чет май 24, 2012 10:58 pm

15 задачи и това е. Хубавато беше, че теорията не беше много застъпена. А повечето задачи бяха поне 5 пъти по-лесни от гимназиалните задачи за олипиади.

weather_master

Мнение от weather_master » пон юли 02, 2012 11:02 pm

Такаааа. Може би съм пропуснал да спомена, но миналият семестър ме скъсаха по един предмет. Много гадна статистика. Попринцип поправките са септември, но аз се договорих да я направя през тази сесия. Разбира се отидох при доста по-разбран преподавател, защото миналия пак щеше да ме скъса. За тази сесия имах 3 изпита и поправката от миналия семестър. Тази сесия поставих рекорд по мързел. Просто нямаше такъв мързел и нежелание да чета. И все пак вече всичко е в историята. Днес взех последния си изпит от бакалавърската програма и вече съм семестриално завършил. Остана ми само дипломната, която както може да се досетите още не съм я започнал. :lol: Имам 16 дни на разположение. Направо мисията невъзможна: http://www.youtube.com/watch?v=J4KPa7Au1qg

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пон юли 02, 2012 11:15 pm

И на каква тема е дипломната ти, ако не е тайна и ако случайно знаеш де :laughm: ?

weather_master

Мнение от weather_master » пон юли 02, 2012 11:27 pm

Добър въпрос! Горе долу знам какво ще е, ама как точно я бях формулирал, вече забравих. Ще трябва да питам. :lol:

Потребителски аватар
bismarck
Регистриран: чет май 29, 2008 12:18 pm

Мнение от bismarck » пон юли 02, 2012 11:30 pm

:thumbup: :buble: :bowdown:

Отговори

Върни се в “Образование, реализация, наука (метеорология/климат)”