Реализация, планове, лични успехи... (метеорология/климат)

Информация и обсъждания за образование и работа в областта на (специалности свързани с) метеорологията и климатологията. За образование в други области има друг подфорум ("Лични. Взаимопомощ. Учебни. Работа"): viewforum.php?f=17

Модератор: Бял облак

Бял облак
Регистриран: пон май 11, 2009 9:03 am

Мнение от Бял облак » съб апр 08, 2017 12:52 pm

Поздравления, Килър! Продължавай в същия дух! :wink:

Потребителски аватар
wolfie
Регистриран: вт дек 23, 2008 2:11 pm

Мнение от wolfie » съб апр 08, 2017 1:42 pm

Никога не съм се съмнявал, че Килъра може да стигне много надалеч. Всъщност граници само той може да си постави. :thumbup: :D :bowdown: П.С. Поздравления и за Войводата за репортажа от Долище!
There is not such thing like "enough snow" ;) http://skuky.net/41598
АМС Камера
Windy - НЯМА КРАЙ ВЕЧНА ЗИМА НЕКА ИМА

Потребителски аватар
Hristo Chipilski
Регистриран: чет яну 04, 2007 12:29 am

Мнение от Hristo Chipilski » съб апр 08, 2017 6:25 pm

Благодаря на всички за думите! :)

quittr
Регистриран: пет фев 23, 2007 8:46 am

Мнение от quittr » съб апр 08, 2017 11:30 pm

Едно момче от курса ми (и блока) от Бургас още като бяхме 1-ви курс ми беше казал, че Ицо е най-умния човек, когото познава. :wink: Поздрави и от мен!
Най-трудното нещо на света е да приемеш обективно реалността!

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пон апр 10, 2017 12:31 pm

Killerbeast написа:Искам да ви споделя радостната новина, че факултетът по метеорология в Националния център по метеорология в САЩ ме награди за значими академични постижения като докторант в областта на атмосферните науки. Наред с официалната церемония по награждаването, името ми ще бъде изписано на "стената на славата" наред с някои от големитете имена в нашата науката. Тази награда е не просто едно лично постижение; аз се чувствам изключително горд от това, че съм първият българин, удостоен с такава награда. За мен е огромна чест да представям страната си в чужбина.

Но главната причина да споделя тази новина с вас е друга. Вярвате или не, този форум има голям пръст за тези успехи. В тази връзка изказвам благодарности към всички тук, които ме научиха на много неща още по времето на училищните ми години. Мотивацията за нови познания е идвала не само от интересните дискусии, в които съм участвал, но също така и от опозицията на тези, които първоначално са взимали мненията ми с известна доза недоверие. Понякога човек има нужда от малка доза негативизъм, за да успее в своите стремежи. Това са само част от елементите в този форум, които са ми помогнали да стигна до тук.

Въпреки че в момента нямам възможност да пиша активно във форумните раздели, искам да подчертая, че ги следя често и се опитвам да модерирам научното съдържание в тях. В бъдеще ще се опитам да увелича участието си тук и да бъда полезен на всички съфорумци. В крайна сметка преди точно 10 години аз бях един малък юнак, който се надяваше да научи нещо повече за хобито си от по-опитните в този форум.

И така, завършвам този пост със следния призив: Преследвайте мечтите си! :)
Да поздравя и аз Killerbeast за голямото признание :clap: :bowdown: . Пожелавам му да продължи да преследва мечтите си със същия ентусиазъм и да съумее винаги да изпитва истински наслада и удовлетворение от научните си занимания и постижения в областта на атмосферните науки!

(Преместих мненията във връзка с това събитие в тази тема, която ми се видя по-подходяща. :) )

Windy
Регистриран: вт сеп 22, 2009 1:26 am

Мнение от Windy » пон апр 10, 2017 1:04 pm

Браво, Килъре! На мен Краси ми обясняваше какво генийче си бил още в училище!

Само едно ме натъжава... Че не можеш да получиш такава реализация тук ...
"Често нещата са по-прости отколкото си мислим че са и по-сложни отколкото сме способни да ги разберем.

Потребителски аватар
Hristo Chipilski
Регистриран: чет яну 04, 2007 12:29 am

Мнение от Hristo Chipilski » ср апр 12, 2017 8:39 pm

Сашо, това да не е Валери? :grin1: Прати му много поздрави, на когото и да е.

Благодаря и на останалите! Ако имаше начин да намеря подобна реализация в областта на численото моделиране и асимилацията на данни в България, щях с удоволствие да работя в родината. За мен също е жалко, че имаме потенциала да постигнем много голям напредък, но няма достатъчна финансова подкрепа. Смело бих заявил, че математическата подготовка на българите е доста солидна в сранение на американската/английската. И това го казва човек, който е завършил езикова гимназия. Сигурен съм, че студенти, идващи от природоматематически гимназии, ще са още по-подготвени. Точно за това си мисля, че България би имала големи успехи в областта на численото моделиране. Но към момента няма нито един разработен тук числен модел, който да се интегрира в оперативната дейност на синоптиците.

Както казват, надеждата умира последна. :)

quittr
Регистриран: пет фев 23, 2007 8:46 am

Мнение от quittr » пет авг 25, 2017 12:56 pm

Killerbeast написа:Сашо, това да не е Валери? :grin1: Прати му много поздрави, на когото и да е.
Чак сега видях това, но да, той е. :)
Най-трудното нещо на света е да приемеш обективно реалността!

Отговори

Върни се в “Образование, реализация, наука (метеорология/климат)”