Реализация, планове, лични успехи... (метеорология/климат)

Информация и обсъждания за образование и работа в областта на (специалности свързани с) метеорологията и климатологията. За образование в други области има друг подфорум ("Лични. Взаимопомощ. Учебни. Работа"): viewforum.php?f=17

Модератор: Бял облак

mmirro
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:50 pm

Мнение от mmirro » вт дек 15, 2009 1:00 pm

weather_master написа:Да ви се похваля - днес подписах трудов договор с НИМХ! :D Преди това бях на граждански. Не мога да разкрия с какво точно се занимавам. Само ще кажа, че не е свързано с прогнози и още по-малко с измервания. Оттук нататък ми предстои огромно четене, но няма да се оплаквам. Сам си го избрах това, защото ми е на сърцето и не ми тежи да го работя. :D
Мастър, станали сме колеги! Много хубаво, има нужда от млади, знаещи и можещи! Усещам страхотен ентусиазъм и дръзновение... Дано ги запазиш по-дълго време! :)
УСПЕХ!
Каквото и да мислят за теб, прави това, което смяташ за правилно. Бъди еднакво равнодушен и към порицанието и към похвалата.
Питагор

imdnme
Регистриран: пет авг 01, 2014 4:14 pm

Мнение от imdnme » съб фев 14, 2015 8:31 pm

Аз съм метеоролог, и то магистър. От повече от година си търся работа - няма.
Предишния път, когато търсех (2005-6 година), ходих на 5 интервюта, включително за НИМХ, TVmet, Канал 1 и никъде не ме взеха. Конкуренцията явно е голяма. За летищата няма нужда да обяснявам - там се искат връзки (не че нямам, но явно не са ми стигнали) а и доколкото разбрах са решили да намаляват броя на метеоролозите. Интересно ми е с какво смятат да ги заменят?
Вече имам няколко години стаж в ГФИ-БАН и опит с компютърни модели, имам и работещ сайт с ежедневна прогноза - това поне ще ми помогне за чужбина.
Кофти ми е да го кажа, но това е положението - недейте да учите метеорология, защото в България няма работа с прилично заплащане... освен ако нямаш яки връзки или изключително приятна външност.
Поздрави, Анджи
--------------------------------------------------
Mathematics is the language of nature.

Потребителски аватар
ulipet
Регистриран: чет дек 30, 2010 3:21 pm

Мнение от ulipet » съб фев 14, 2015 8:37 pm

за жените като имаш визия акъл не се иска много няма кво да се лъжем

imdnme

Мнение от imdnme » съб фев 14, 2015 8:41 pm

Абе не съм грозна, слаба съм, от гаджета не можех да се отърва, ама явно не съм за ТВ. А, забравих да кажа - не обичам да се гримирам, не нося тесни дрехи и не пускам на всеки ... това може би ми е било проблема. :? :P
Поздрави, Анджи

Потребителски аватар
ulipet

Мнение от ulipet » съб фев 14, 2015 8:45 pm

ми махни тази качулка развей коси ... напери ги малко... стига с това средновековие

Потребителски аватар
ASENOV
Регистриран: чет фев 22, 2007 5:58 pm

Мнение от ASENOV » съб фев 14, 2015 8:46 pm

Да, по-лесно е да си жена :grin1: няма какво да се лъжем, но тая наука не се финансира отникъде само в България, то за какво ли има пари освен за заплати на депутатите...., преди 6 години бях на кръстопът дали да не запиша метеорология.
Съжалявам тези, които я учат , защото тя е сериозна наука и не случайни хора я учат, полагат се много усилия и накрая нищо. Остава вратичка чужбина, но и там искат обучение, не става само с една диплома от България, макар че навън по мое мнение ценят много висшето, независимо дали е от Бг.

Потребителски аватар
Armaga
Регистриран: нед авг 03, 2014 10:02 pm
Контакти:

Мнение от Armaga » съб фев 14, 2015 8:52 pm

Слава богу, че не съм записал метеорология или астрономия в България, защото реализацията е нулева. Като си спомням обявата за работа на НАО "Рожен" за огромната заплата от 364 лв на месец. и големите изисквания, които трябва да всеки кандидат, нямаше как да не се откажа да следвам по тази специалност.

Потребителски аватар
ASENOV

Мнение от ASENOV » съб фев 14, 2015 8:53 pm

ulipet написа:ми махни тази качулка развей коси ... напери ги малко... стига с това средновековие
Просто така се е снимало момичето, едва ли нон стоп стои с качулка :grin1:
Иначе на мен ми харесва стила, ако става въпрос за харесване. Това не я прави по-малко привлекателна.
Но тя е кандидатствала в Канал 1, ТВМет където връзките играят дебело на примависта,

Потребителски аватар
ulipet

Мнение от ulipet » съб фев 14, 2015 8:58 pm

ай де не я обсъждаме повече вижда се, че е симпатяга
успех и желая с намирането на работа
жена ми също зор видя с намирането на работа но накрая я оцениха и сега ме .... :flourish: по заплата

quittr
Регистриран: пет фев 23, 2007 8:46 am

Мнение от quittr » съб фев 14, 2015 9:01 pm

Аз в 7-и клас, мислейки в каква парелка да съм в гимназията, бях пред дилемата към какво да се насоча - метеорология или някоя от трите медицински специалности (медицина/фармация/дентална медицина). Е, засега не съжалявам, че избрах медицината. Макар че и там нещата са с връзки или чужбина. Живот и здраве ще видим къде ще ме отвее вятърът след 3 години (като звърша).
Индиме, има едно клише, че човек трябва да бъде себе си. Но на мен ми звучи наивно - човек трябва да се адаптира, ако иска да оцелее. И външността (особено на жена) е много голямо оръжие. Не говоря за курволък. :wink:
Най-трудното нещо на света е да приемеш обективно реалността!

Потребителски аватар
ncuxap
Регистриран: пон дек 14, 2009 5:25 pm

Мнение от ncuxap » съб фев 14, 2015 9:14 pm

Абе който е добър в това, което прави, рано или късно успява. Светът не се ограничава с България. Според мен правилно постъпваш че си търсиш работа навън, като си намериш, ще си много щастлива, защото подозирам че тая метеорология си я записала защото ти е страст, а не с идеята да правиш кариера. Аз преди 4 години направих разумния избор да уча информатика, и аз щях да пиша метеорология, но редица фактори ме отказаха от това. Не беше само финансовата страна на нещата, която ме отказа, но най вече заради това, а и тогава не мислех като сега, не исках и да си помислям да се махам и затова информатиката ми беше идеална, понеже тука няма никакъв проблем да работя по специалността си. Заложих на сигурно. Сега обаче ми е малко криво, защото информатиката, въпреки че ми е интересна не ми е страст, както ми беше метеорологията на времето. Някакси се отдалечих от тоя свят (метеорологичния) и влязох в един друг, който не ми е много при сърце. Напълно съм наясно че тук с метеорология нищо хубаво не ме чака, както и с астрономия (също много интересна наука и макар и по-малко, моя страст), затова ако един ден реша твърдо да се пробвам с метеорология, ще е навън. Засега е доста абстрактна идеята ми де, не знам изобщо как точно стоят нещата навън, дали съм сигурен че искам да се махна и т.н., но скоро завършвам университет и все по сериозно се замислям.
Щастието не е х*й, да го хванеш с ръка. (П. Куелю)

imdnme

Мнение от imdnme » съб фев 14, 2015 9:20 pm

Моето оръжие е в главата!
Ще се адаптирам, дори миналата седмица се замислих за специализация по оптика и лазерна физика ако се наложи, че тук има доста фирми за производство на оптични елементи. Но това - само ако ме вземат на работа, задочно. Hяма да уча до безкрай за тоя дето духа.
Слабото място на жената е детето. Моето още е много малко, трудно ще е да замина сама с него, особено при положение че таткото не ни пуска. Но това са си лични неща и то временни. Ще порастне и сама ще го поиска, времето лети :wink:
Поздрави, Анджи

Потребителски аватар
ASENOV

Мнение от ASENOV » съб фев 14, 2015 9:25 pm

Най-хубавото нещо е да работиш, това което най-много ти доставя удоволствие. Тогава няма да имаш и един работен ден. Другия вариант е частен бизнес-хотелче, ресторантче и тнт. Иначе от други професии, които ги учиш, заради самото учене няма смисъл. След време си биеш главата у земята неизбежно.

Потребителски аватар
Бай_Иван
Регистриран: вт ное 10, 2009 11:35 am

Мнение от Бай_Иван » вт май 10, 2016 9:38 pm

Няма ли желаещи :D :D :D

НИМХ – БАН – филиал Кюстендил търси да назначи:
?Ръководител сектор “Метеорология”

Краен срок за подаване на документи: 20.05.2016 г.

Подаването на документите се извършва всеки работен ден от 09:00 ч. до 16:00 ч. в деловодството на НИМХ-БАН – филиал Кюстендил, гр. Кюстендил, ул. „Невестинско шосе“ 3 на вниманието на г-н Евгени Стоянов – Директор, филиал или на emai: evgeni.stoyanov@***
Телефон за допълнителна информация: 078553068 – Луиза Бумбарова – служител, човешки ресурси

НИМХ – БАН гр. София търси да назначи:
?Касиер - домакин за отдел „Финансово-счетоводен“ на пълен работен ден
?Счетоводител, оперативен за отдел „Финансово-счетоводен“ на пълен работен ден

Краен срок за подаване на документи: 16.00 ч. на 20.05.2016 г./вкл./

Подаването на документите се извършва всеки работен ден от 09:00 ч. до 16:00 ч. в деловодството на НИМХ-БАН, гр. София, бул. „Цариградско шосе“ 66 на вниманието на г-жа Милена Миленкова – Директор „Финансова, стопанска и административна дейност“
Телефон за допълнителна информация: 02 4624624 – Силвия Иванова – главен счетоводител

?Специалист, управление на човешки ресурси — група „Административно обслужване и човешки ресурси“
?Деловодител (той и секретар) за група „АОЧР“ с месторабота в НИМХ-БАН филиал Плевен (по заместване)

Краен срок за подаване на документи: 16.00 ч. на 15.05.2016 г.

Подаването на документите се извършва всеки работен ден от 09:00 ч. до 16:00 ч., в деловодството на НИМХ-БАН – София, бул. „Цариградско шосе“ № 66.или на e-mail milena.milenkova@***

НИМХ-БАН търси да назначи служители на непълно работно време (40 часа в месеца) на длъжността:
?Техник, агрономия или агрометеорологичен наблюдател

Краен срок за подаване на документи: 16.00 ч. на 20.05.2016 г.

Подаването на документите се извършва всеки работен ден от 09:00 ч. до 16:00 ч., в деловодството на НИМХ-БАН – София, бул. „Цариградско шосе“ № 66.или на e-mail milena.milenkova@***

?Главен метролог
?Специалист „Метрология" – метеорологични уреди

Краен срок за подаване на документи: 16.00 ч. на 18.05.2016 г.

http://www.meteo.bg/karieri
Във форума всеки носи радост. Един на влизане, друг на излизане...
Изображение

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » вт май 10, 2016 9:59 pm

Ай стига, пак ли ве :laughm:
За жълти стотинки. Едно време преди 15 години нямаше нито едно свободно работно място. Сега постоянно търсят, защото младите избегаха навън. :grin1:
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

Отговори

Върни се в “Образование, реализация, наука (метеорология/климат)”