Реализация, планове, лични успехи... (метеорология/климат)

Информация и обсъждания за образование и работа в областта на (специалности свързани с) метеорологията и климатологията. За образование в други области има друг подфорум ("Лични. Взаимопомощ. Учебни. Работа"): viewforum.php?f=17

Модератор: Бял облак

weather_master
Регистриран: пон май 28, 2007 9:07 am

Мнение от weather_master » пон дек 14, 2009 9:43 pm

Аз не съм професионалист! Едвам съм започнал втората година в СУ. Още две години и половина ми остават докато стана професионалист. :wink:

krasi83
Регистриран: ср май 16, 2007 12:03 pm

Мнение от krasi83 » пон дек 14, 2009 9:43 pm

weather_master написа:Да ви се похваля - днес подписах трудов договор с НИМХ! :D Преди това бях на граждански. Не мога да разкрия с какво точно се занимавам. Само ще кажа, че не е свързано с прогнози и още по-малко с измервания. Оттук нататък ми предстои огромно четене, но няма да се оплаквам. Сам си го избрах това, защото ми е на сърцето и не ми тежи да го работя. :D
Честито и от мен и добре дошъл в НИМХ-БАН! Много се радвам, че ще се виждаме често! :D

Потребителски аватар
angilari
Регистриран: вт дек 30, 2008 8:20 pm

Мнение от angilari » пон дек 14, 2009 9:46 pm

weather_master написа:Аз не съм професионалист! Едвам съм започнал втората година в СУ. Още две години и половина ми остават докато стана професионалист. :wink:
Абе щом си в НИМХ минаваш за такъв..както и да е няма значение какъв ти е точно статуса, важното е че ще работиш нещо, което ти е присърце! Много успехи ти желая! Бъдещото ще е много интересно за метеорологията в частност и за теб с всички тези въпросителни, които предстоят покрай глобалното затопляне. С една дума според мен ще ти е безкрайно интересно!
www.weather-webcam.eu - уеб камери от България и Европа
АМС Нови Искър: www.stringmeteo.com/stations/noviiskar/
Камера: www.weather-webcam.eu/novi-iskar-webcam-online

Потребителски аватар
ASENOV
Регистриран: чет фев 22, 2007 5:58 pm

Мнение от ASENOV » пон дек 14, 2009 10:00 pm

Браво, Мастъре упорито копеленце си и си заслужаваш похвалата, в този труден живот, да тръгнеш по такъв извит път пълен с препятствия и много въпросителни около бъдещето си е за пример. Много се радвам за теб, защото си от малкото, които познавам и по принцип, които знаят какво искат и имат борбеността да го изпълняват. Да не звучи черногледо, говоря конкретно за България, след като завършиш никой няма да те държи със синджир за НИМХ, нали? :wink: А не се знае какво ще бъде след много скоро, още сме млади и бъдещето е пред нас! :D

quittr
Регистриран: пет фев 23, 2007 8:46 am

Мнение от quittr » пон дек 14, 2009 10:04 pm

Честито! :D

Потребителски аватар
FENIX
Регистриран: съб мар 17, 2007 4:37 pm

Мнение от FENIX » пон дек 14, 2009 10:06 pm

Браво! Един от малкото, които е имал щастието хобито и интереса му да се превърне в професия! Браво, още веднъж! Надявам се скоро и заплащането в тази сфера да се подобри значително! УСПЕХ!

weather_master
Регистриран: пон май 28, 2007 9:07 am

Мнение от weather_master » пон дек 14, 2009 11:46 pm

Gladiator написа:Браво, Мастъре упорито копеленце си и си заслужаваш похвалата, в този труден живот, да тръгнеш по такъв извит път пълен с препятствия и много въпросителни около бъдещето си е за пример. ... никой няма да те държи със синджир за НИМХ, нали? :wink:
Не съм много съгласен. Оказва се, че метеорологията има много голяма реализация с доста високо възнаграждение. Така че пътят ми въобще не е труден. Доволен съм, че преди две години, въпреки че всички беха против, аз на моя глава записах да уча това. Добре, че не ги послушах! Разбира се, още съм съвсем в началото, но много съм амбициран да продължа нагоре.
Не съм вързан за НИМХ. Засега съм доволен от института и мисля, че през следващите 2-3 години нещата много ще се подобрят в него.

Потребителски аватар
Мракогор
Регистриран: съб окт 20, 2007 9:49 pm

Мнение от Мракогор » пон дек 14, 2009 11:58 pm

Ами успехи, метеорологията професионално доколкто знам е до голяма степен учене на физика, и то яко с разни гадни формули. Аз като го разбрах това навремето, и още тогава си реших че точно такъв професионално няма да ставам. :D

Потребителски аватар
wolfie
Регистриран: вт дек 23, 2008 2:11 pm

Мнение от wolfie » вт дек 15, 2009 12:03 am

:thumbup: :thumbup: :thumbup: Браво! И много успехи! В което не се съмнявам! :)
There is not such thing like "enough snow" ;) http://skuky.net/41598
АМС Камера
Windy - НЯМА КРАЙ ВЕЧНА ЗИМА НЕКА ИМА

Потребителски аватар
ASENOV
Регистриран: чет фев 22, 2007 5:58 pm

Мнение от ASENOV » вт дек 15, 2009 12:03 am

Много се надявам и аз! Както във всичко, защото е крайно време България да се асоциира с европейските стандарти във всяко едно отношение. Желая ти много успех и здраво учене, и да вървиш само напред, в такива хора като теб ни е надеждата и все пак не ограничавай гаджетата за сметка на ученето и професионалните анганжименти , защото знам че не ти е лесно, а и редовно още повече! :wink:

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » вт дек 15, 2009 12:09 am

weather_master написа:Да ви се похваля - днес подписах трудов договор с НИМХ! :D Преди това бях на граждански. Не мога да разкрия с какво точно се занимавам. Само ще кажа, че не е свързано с прогнози и още по-малко с измервания. Оттук нататък ми предстои огромно четене, но няма да се оплаквам. Сам си го избрах това, защото ми е на сърцето и не ми тежи да го работя. :D
Честито! Радвам се за теб! Но интересно как един студент работи на трудов договор в НИМХ?
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

masterweather
Регистриран: чет яну 24, 2008 2:19 pm
Местоположение: София-"Mан.Ливади-Запад" 626м.н.в.; Перник-717м.н.в.

Мнение от masterweather » вт дек 15, 2009 12:12 am

Ами нали ще махат феодалните старчета и явно ще пробват със студентчета......! :lol:

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » вт дек 15, 2009 12:25 am

На мен никак не ми е ясна политиката им. Не щат да назначават доктори, а назначават постоянно хора дори без висше образование. Било то за наблюдатели, било за друго. Аз бях готов да стана наблюдател, а те казаха-ти си доктор, какво ще правиш цял живот на такава работа, ти ще станеш научен сътрудник, професор, ще пътуваш в чужбина по командировки няма да стоиш цял живот наблюдател в Шумен, трябваш ни тук, трябват ни хора като теб, трябва да бързаме да хванем възрастовата граница за научен сътрудник... Поне 1% истина да имаше във всичките тези приказки...
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

Потребителски аватар
FENIX
Регистриран: съб мар 17, 2007 4:37 pm

Мнение от FENIX » вт дек 15, 2009 2:12 am

Мракогор написа:Ами успехи, метеорологията професионално доколкто знам е до голяма степен учене на физика, и то яко с разни гадни формули. Аз като го разбрах това навремето, и още тогава си реших че точно такъв професионално няма да ставам. :D
+1 Абсолютно по същия начин бях и аз! Еххх ако можеше да е само приятната част, без формулите и Физиката, убаво ама без формулите, което не стаа! Иначе и аз можех да запиша това, но се отказах! За географията нямах никакви проблеми, с физиката също до една степен, но формулите и математическата част ми бяха много досадни! Иначе доста се замислях за метеорология, а и наще все ми повтаряха, какво го гледаш
това време, да не ставаш метеоролог! А сега ми казват, трябваше да станеш метеоролог, шегувайки се! Аз съм много доволен от това което учих и завърших! Това исках и това завърших, без никой да ми влияе в избора!

Потребителски аватар
Radoslav Petkov
Регистриран: пон дек 17, 2007 1:46 am

Мнение от Radoslav Petkov » вт дек 15, 2009 7:52 am

Честито! Много успехи за напред. Извлечи максимума от работата си и се наслаждавай. Наистина много се кефя когато някой работи това което му е най-близко и отръки... :)
Метеорологична станция "Дупница" в югоизточната част на града, онлайн :
http://www.stringmeteo.com/stations/dupnitsa/
http://www.stringmeteo.com/stations/aut ... ?gen=t#sel

Отговори

Върни се в “Образование, реализация, наука (метеорология/климат)”