ПРОГНОЗНИ "ОПАШКИ" (02-03.2021)

Тук всички със що-годе сносен опит в прогнозирането на времето (или в четенето на чужди прогнози :D) могат да обсъждат предстоящи (евентуално де:) ) събития на атмосферната сцена. А останалите пък могат да четат и питат ;)...

Модератори: Radoslav Petkov, Бял облак, ncuxap, Hristo Chipilski, angilari

4uk
Регистриран: пет май 10, 2019 1:02 pm

Мнение от 4uk » пон фев 22, 2021 7:56 am

Нека пролетта започне днес,..с временни захлаждания през Март.
Не споря с прости хора - времето ми е ценно.

Потребителски аватар
gogomana
Регистриран: чет фев 26, 2015 1:07 pm

Мнение от gogomana » пон фев 22, 2021 9:14 am

yavor_zhekov написа:
пон фев 22, 2021 12:26 am
lancelot написа:
нед фев 21, 2021 11:51 pm
Кои модели гледаш или просто си говориш по инерция, надявайки се на късна зима :laughm:
Топло, наднормерно ще е дълго време. Следващите 7-8 дни доста наднормерно, после не чак толкова, но пак далеч от сняг.

https://www.wetterzentrale.de/en/show_d ... d=ENS&bw=1
:thumbup: :thumbup: Kaжи му го на .................... Гогомана. Ансамбълът на ГФС е доста сух до края на опашките.След всичките валежи през декември и януари това е добра новина.
P.S не е задължително всеки март да има снежни изцепки като миналогодишната. За април да не говорим.

Модерирано за нецензурно съдържание!
Кой го е отрекъл, че идва период на по-топло и сухо време!? Но да ми говориш,че повече сняг няма да има е нелепо. Помним всички онази последна ти прогноза за 4-5 см в София, а то удари 20+. Бъди здрав и си дръж нервите здрави, че не ми се иска да ти влизам в просташкия тон.
Моята камера в Овча Купел със страхотна панорама към Витоша http://www.weather-webcam.eu/sofia-ovch ... ine-kamera

weather_master
Регистриран: пон май 28, 2007 9:07 am

Мнение от weather_master » пон фев 22, 2021 9:50 am

Напротив - да се говори, че повече сняг няма да има е напълно нормално, но и не много вероятно де. По-скоро на форума започва да му писва от непрекъснатото тролене само за снегове и студове на няколко човека. Явно наистина има изоставане в развитието им, ама какво да се прави. Да сме живи и здрави, а сняг винаги ще има, най-късно към Коледа. :lol: Това в кръга на шегата. Реално около 10-15-ти март вероятно ще имаме сняг, но да видим.

Потребителски аватар
Mavrud
Регистриран: ср дек 28, 2011 10:53 am
Контакти:

Мнение от Mavrud » пон фев 22, 2021 9:51 am

weather_master написа:
пон фев 22, 2021 9:50 am
Напротив - да се говори, че повече сняг няма да има е напълно нормално, но и не много вероятно де. По-скоро на форума започва да му писва от непрекъснатото тролене само за снегове и студове на няколко човека. Явно наистина има изоставане в развитието им, ама какво да се прави. Да сме живи и здрави, а сняг винаги ще има, най-късно към Коледа. :lol: Това в кръга на шегата. Реално около 10-15-ти март вероятно ще имаме сняг, но да видим.
Напротив, на форума му писна от постоянното тролене, че нямало зима.
София, кв. Горна баня - 700 м. н.в.

gero
Регистриран: съб сеп 23, 2017 6:50 pm

Мнение от gero » пон фев 22, 2021 10:15 am

Нормално е през зимата да се говори за сняг. Добре, че все още го имаме този сезон. Не е нормално от 1-ви февруари да дрънкаш за пролет. Сериозни студове са по-скоро изключение, но няма да ни се размине някоя сочна снежна обстановка или поне аз така смятам
С добра дума и пистолет в ръка човек може да постигне далеч повече, отколкото само с добра дума :buble:

Пламен Иванов
Регистриран: нед фев 07, 2021 9:57 am

Мнение от Пламен Иванов » пон фев 22, 2021 10:26 am

Не разбирам за каква пролет се говори? Аз трайно затопляне не виждам :dontknow:

yavor_zhekov
Регистриран: чет юли 31, 2014 4:02 pm

Мнение от yavor_zhekov » пон фев 22, 2021 10:34 am

gogomana написа:
пон фев 22, 2021 9:14 am

Помним всички онази последна ти прогноза за 4-5 см в София, а то удари 20+. Бъди здрав и си дръж нервите здрави, че не ми се иска да ти влизам в просташкия тон.
Къде в предишния пост от вчера съм казал, че няма да има повече сняг ? Казах дано така се запазят сухите прогнози, а дали ще стане така ще видим.
Последната ми прогноза беше за 14-15 см сняг в София, виж в турнира и спри да лъжеш.
P.S обиждаш ме с Чернобил и говориш за просташки тон... Ти наистина си ретард, нищо лично.🙂
"Страхът е просто състояние на ума, а състоянията на ума подлежат на контрол и насочване" - Наполеон Хил, Мисли и забогатявай..

aliveordead

Мнение от aliveordead » пон фев 22, 2021 11:32 am

Стига сте тролили и писали глупости,зимата се връща след седмица,това е реалността. :flourish:

Потребителски аватар
lancelot
Регистриран: пет фев 08, 2013 12:10 pm

Мнение от lancelot » пон фев 22, 2021 1:13 pm

aliveordead написа:
пон фев 22, 2021 11:32 am
Стига сте тролили и писали глупости,зимата се връща след седмица,това е реалността. :flourish:
Коя зима, гръцката ли? От 11-16 максове, в отделни дни 13-18, ще идем може би на 9-14 ч, което пак е наднормено. Пишат се щуротии в тая тема. Забравяте, че сме края на февруари и нормите са доста по-ниски.
С две думи: От сухо и много наднормено може би отиваме към сухо и малко/средно наднормерно. Това е в следващите 10 дни.
The best view comes after the hardest climb!

Потребителски аватар
SKYLINE
Регистриран: пет ное 21, 2008 12:40 pm

Мнение от SKYLINE » пон фев 22, 2021 6:32 pm

Зимата свърши , но пролетта ще е хладна с много вероятно снежни изцепки през март и бури през април и май :laughm: А дори да се разминат снеговете , аз лично трайно топло и приятно пролетно време не бих очаквал преди май месец.Класика за последните 10 години , но сега с Ла Нинята съвсем... пролет няма да имаме (на 90% сигурно)

Потребителски аватар
nikolai kamburov
Регистриран: вт апр 29, 2014 9:54 pm

Мнение от nikolai kamburov » пон фев 22, 2021 7:44 pm

Конкретно за Русе нещата не стоят добре. От сряда с този северен вятър ще нахлуе малко по-хладен и влажен въздух. Отново мъгли, ниски облаци. След това АЦ блато и пак мъгли. На 27ми-28ми хладна вълна от Си. В опашките някакви студове след 5ти март. :dontknow:
Ето и днес...до 14ч мъгла и едва 7гр макс. Утре има шанс за повече слънце, но след това нали...
"Вкаменелостите са буквите, с които Земята е писала своята история"
Ж.Кювие

Потребителски аватар
SKYLINE
Регистриран: пет ное 21, 2008 12:40 pm

Мнение от SKYLINE » пон фев 22, 2021 7:52 pm

Така ще е , топломанчетата като се кефят на жега по Коледа и НГ , сега ще мръзнат до май месец :grin1: :flourish:

Потребителски аватар
lancelot
Регистриран: пет фев 08, 2013 12:10 pm

Мнение от lancelot » пон фев 22, 2021 7:56 pm

SKYLINE написа:
пон фев 22, 2021 6:32 pm
Зимата свърши , но пролетта ще е хладна с много вероятно снежни изцепки през март и бури през април и май :laughm: А дори да се разминат снеговете , аз лично трайно топло и приятно пролетно време не бих очаквал преди май месец.Класика за последните 10 години , но сега с Ла Нинята съвсем... пролет няма да имаме (на 90% сигурно)
Ами на шега на майтап, ама пролетта беше през зимата. :laughm: Дори сега това мега наднормено време ще е почти без вятър в ниското и на места ще има засечки. Пак ще е доста топло де, но началото на февруари според мен беше по-сериозно с този вятър.
Така или иначе още днес имаше места с около +15, следващите дни също ще си е бая топло за повечето райони.
Другата седмица изглежда ще е по-хладна, на пак ще е норма плюс най-вероятно. Като има толкова слънце и сухо време вече е сложно да финтираме топлото.
За планините е направо късна пролет/ранно лято.
The best view comes after the hardest climb!

Потребителски аватар
geoge
Регистриран: съб фев 24, 2018 10:00 am

Мнение от geoge » пон фев 22, 2021 8:09 pm

aliveordead написа:
пон фев 22, 2021 11:32 am
Връща се, ама друг път :lol:
Синджира си иде, козъта ги нема

misacho
Регистриран: вт ное 09, 2010 9:09 am

Мнение от misacho » пон фев 22, 2021 8:47 pm

SKYLINE написа:
пон фев 22, 2021 7:52 pm
Така ще е , топломанчетата като се кефят на жега по Коледа и НГ , сега ще мръзнат до май месец :grin1: :flourish:
Този вариант е още по-гаден дори :grin1:

Заключена

Върни се в “Прогнози за времето”