КРАТКО-/ СРЕДНОСРОЧНИ ПРОГНОЗИ: 10-12.2020

Тук всички със що-годе сносен опит в прогнозирането на времето (или в четенето на чужди прогнози :D) могат да обсъждат предстоящи (евентуално де:) ) събития на атмосферната сцена. А останалите пък могат да четат и питат ;)...

Модератори: Radoslav Petkov, Бял облак, ncuxap, Hristo Chipilski, angilari

Windy
Регистриран: вт сеп 22, 2009 1:26 am

Мнение от Windy » ср дек 23, 2020 1:58 pm

Ако няма да вали сняг не виждам смисъл от зимата, да ходим на плаж и да садим кокосите и майната му. Само това средно положение на влажен дъждовен студ да не стане нормата, че ще се побъркам (и емигрирам рано или късно). :thumbdn: :thumbdn: :thumbdn:
"Често нещата са по-прости отколкото си мислим че са и по-сложни отколкото сме способни да ги разберем.

Потребителски аватар
blue
Регистриран: чет авг 27, 2009 5:59 pm

Мнение от blue » ср дек 23, 2020 2:02 pm

weather_master написа:
ср дек 23, 2020 1:54 pm
nikolai kamburov написа:
ср дек 23, 2020 1:50 pm
...
Изобщо ...вече ми се иска да идва лято.
Иначе ще си паднат пак не лоши валежи, особено в планините. Поне реките ще се пълнят.
:cool1: :cool1: Да, нека да идва лятото вече. От днес реално денят започва да расте поне с мъничко. :grin1:
:bowdown: :clap:
Единственият начин да поддържаш разговор с глупака е да го игнорираш!
Стивън Кинг

ManOfLight
Регистриран: пон яну 16, 2017 2:15 pm

Мнение от ManOfLight » ср дек 23, 2020 2:08 pm

При положение, че имаме норма от над 40 дена със снежна покривка, не вярвам от утре да стане 0 или 5-7 дена. Мисля, че ще поразреди снегът, но ще си има обстановки. То и през миналата имаше дето също беше умряла работа.
Windy написа:
ср дек 23, 2020 1:58 pm
Ако няма да вали сняг не виждам смисъл от зимата, да ходим на плаж и да садим кокосите и майната му. Само това средно положение на влажен дъждовен студ да не стане нормата, че ще се побъркам (и емигрирам рано или късно). :thumbdn: :thumbdn: :thumbdn:

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » ср дек 23, 2020 5:56 pm

Вечерното ГФС съвсем доуби надеждите за сняг в София. :palm:
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

aliveordead
Регистриран: нед ное 30, 2008 7:19 pm

Мнение от aliveordead » ср дек 23, 2020 5:59 pm

По вечерното никъде сняг няма,тотален провал.

Потребителски аватар
lancelot
Регистриран: пет фев 08, 2013 12:10 pm

Мнение от lancelot » ср дек 23, 2020 6:00 pm

Ама ние още сутринта си пожелахме весели празници. Що се занимавате с имагинерния сняг. :grin1:
Следващите дни ще са супер за колело, преди валежите. Свеж и чист въздух.
Иначе в планините ще трупне. Не ми се гледа вече колко, едно 20-30 см ако паднат горе ще е супер.
The best view comes after the hardest climb!

Потребителски аватар
gogomana
Регистриран: чет фев 26, 2015 1:07 pm

Мнение от gogomana » ср дек 23, 2020 6:03 pm

Не съм сигурен,че няма да изскочи нещо за Нова година
Моята камера в Овча Купел със страхотна панорама към Витоша http://www.weather-webcam.eu/sofia-ovch ... ine-kamera

quittr
Регистриран: пет фев 23, 2007 8:46 am

Мнение от quittr » ср дек 23, 2020 6:14 pm

Да, вече нещата сатават все по-ясни. Нищо де, да погледнем позитивно - и без това фитнесите са затворени - ще може да ходим на лостове, да тичаме да поддържаме форма по празниците. :laughm: През януари все ще изникне нещо предвид циркулацията. Не е като миналата година да няма на какво да се надяваш.
Най-трудното нещо на света е да приемеш обективно реалността!

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » ср дек 23, 2020 6:20 pm

В този смисъл короната свърши добра работа, иначе щях да се върна за празниците, но нямаше да има чак толкова голям смисъл. :grin1:
Другия вариант беше да съм в Давос, но там е мазало от няколко дни топли и СП деградира днес сутринта е била 38 см стара мръсна покривка и през деня при +5 е продължила да се топи. Е от утре застудява, но не се очертава да вали много, все пак 5-10 см могат да паднат. Но няма да е това, което беше миналата година там, като 5 дни поред ме валя трупащ сняг, включително на днешния ден.
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

naftalinov
Регистриран: нед окт 21, 2012 7:11 pm

Мнение от naftalinov » ср дек 23, 2020 8:08 pm

Не е много за тази тема, но реализъм му е майката. :wink: Стига да пожелаеш да погледнеш малко по-глобално на ситуацията и като площ, и като време. Аз обичам да го правя, поради това не съм и изненадан от сегашния развой, при все наличието на Ла Ниня. Като площ, то се вижда - редуват се зонална циркулация с топла меридионална, породена от Атлантици, завъртяни от Азореца по възможно най-куцата за нас траектория към Италия. Паметта ми е по-зле и от на маймуните :oops: :laughm: :grin1:, но горе-описаната картинка я гледам вече трета зима подред, а може и да са повече, но да съм забравил. Аз си правя един извод - това е проявлението на ГЗ от наша гледна точка. Но я запитайте един жител на някой алпийски курорт, или на щата Ню Йорк, Масачузец, Мейн... той ще ви каже, че няма никакво ГЗ, ами има ГС (глобално заснежаване) :roll: :hmm: :grin1: Затова препоръчвам да потушите депресивните състояния чрез псуване на ясно-очертания враг - ГЗ и затопления от него Атлантик... плюс, да не забравим, и Аспарух, закъде без неговата вина (ех, да беше завил на северозапад, вместо на югозапад, мама му :| - нито щеше да е кучи студ, както е към Норилск и по- на изток, нито пък щеше да е безснежно).
А този пост го пиша заради чаената лъжичка надежда, която имам. Дотук виждаме ефекта от ГЗ с точно... сегашната стойност от х градуса. Да, ама не се знае как точно ще реагира системата от атмосфера плюс Световен океан плюс континенти тогава, когато Т стане х + 0.1 градуса, х + 0.3 и т.н. Там ми е надеждата да изскочи зайче и разните му там патърни да се сменят в изненадваща и неприятна за топломаните посока точно и конкретно за нашата страна - за сметка на печелившите понастоящем страни. Дотогава съветвам да не се вайкаме и жалим чак толкова за нещо, което не е осрано по наша вина и е неподвластно на нашите чувства и желания.
edit: Хората от Алберта, Канада също ще питат къде е ГЗ и ще настояват, че има ГС вместо него. Надеждата е, с продължаващото ГЗ, патърнът да вземе да се обърне малко в наша полза, след като години наред УЕсА-тата и Канадците мажат яко мармалада.

Потребителски аватар
bismarck
Регистриран: чет май 29, 2008 12:18 pm

Мнение от bismarck » ср дек 23, 2020 9:19 pm

Пак да повторя: Сняг в Сф под една или друга форма, недоубит, мокър, ще има. Оценявам и вероятността за някаква временна СП на над 50 на сто. А във въздуха, в най-лошия случай ще има хубав мокър сняг най-малко :grin1:
Днещната прогноза на НИМХ по ТВтата ми се вижда малко пресилена с образуването на СП, но донякъде и някава...Който иска - да бяга в Трънско, там е най-сигурно) Или Стрезимировци) А най-добре - Димитровград или Пирот, ама май сърбите искат пцр :laughm:

Потребителски аватар
ASENOV
Регистриран: чет фев 22, 2007 5:58 pm

Мнение от ASENOV » ср дек 23, 2020 9:45 pm

Мацката по БНТ, която се изцепи в един сутрешен блок тази седмица, че изминаващата година била много яка и хубава и ми се издигна в очите :grin1: :thumbup: , също спомена за тънка СП.
Според мен утре всички вкупом ще ревизират илюзорните прогнози за СП. Мисля, че чудеса в случая са малко вероятни.
Последна промяна от ASENOV на ср дек 23, 2020 9:57 pm, променено общо 1 път.

ivmil
Регистриран: пет ное 11, 2011 11:23 pm

Мнение от ivmil » ср дек 23, 2020 9:50 pm

и това доживяхме - най-големият оптимист за зимата да е Бисмарк :lol: , всъщност напълно откровенно, ако не са неговите постове, тотално да съм се отчаял :dontknow: :thumbup:

Потребителски аватар
lancelot
Регистриран: пет фев 08, 2013 12:10 pm

Мнение от lancelot » ср дек 23, 2020 10:50 pm

Еми той Бисмарк може би се поуспокои и видя, че няма да има дори 2-3 седмична зима тази година :grin1:
Прогнозите му са си много обективни и в спокоен тон.
Иначе изпращаме декември с около +3 аномалия, един от най-топлите за този век (не съм гледал таблица).
Това при наличието на Ла Ниня и уж освежаването на атмосферта покрай вируса.
Догодина като пуснат самолети и всичко тръгне отново ще е шоу.
The best view comes after the hardest climb!

stratega
Регистриран: пон окт 10, 2011 12:33 am
Местоположение: София, ж.к. Борово/с. Логодаж, 15 км. западно от Благоевград, 695 м.н.в.

Мнение от stratega » ср дек 23, 2020 11:27 pm

lancelot написа:
ср дек 23, 2020 10:50 pm
Иначе изпращаме декември с около +3 аномалия, един от най-топлите за този век (не съм гледал таблица).
Това при наличието на Ла Ниня и уж освежаването на атмосферта покрай вируса.
Догодина като пуснат самолети и всичко тръгне отново ще е шоу.
Стегнете се малко. Днес Западен Сибир е на -20℃ аномалия плюс части от Далечния Изток. 3/4 от останалия Азиатски континент са нашарени в различните градации на синя аномалия. В Казахстан от 10 ноември са сковани в жестока зима и минимални от -20 до -31, 32℃. Нямам им идея за климатичните норми там, но не ми е далеч от ума, че това може да им е най-студеният комбиниран период ноември-декември за век или два назад. Номадите в казахските степи вероятно в момента си мислят, че краят на света е близо. В Канада и САЩ е ясно какво става. Арктическия район също не е толкова топъл, колкото сме свикнали да го виждаме, +0,8 е аномалията за днешния ден. Обективността на някои май им идва като извинение за тролстване :roll:. Маслини в София поне до края на живота ни няма да поникнат.

Заключена

Върни се в “Прогнози за времето”