КРАТКО-/ СРЕДНОСРОЧНИ ПРОГНОЗИ: 10-12.2020

Тук всички със що-годе сносен опит в прогнозирането на времето (или в четенето на чужди прогнози :D) могат да обсъждат предстоящи (евентуално де:) ) събития на атмосферната сцена. А останалите пък могат да четат и питат ;)...

Модератори: Radoslav Petkov, Бял облак, ncuxap, Hristo Chipilski, angilari

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » ср ное 25, 2020 2:30 pm

Е преди 2 дни беше по-добър, така че сега не е най-доброто обновление. Т.е. може да се подобрява още. :wink:
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

Потребителски аватар
gogomana
Регистриран: чет фев 26, 2015 1:07 pm

Мнение от gogomana » ср ное 25, 2020 2:46 pm

stratega написа:
ср ное 25, 2020 2:20 pm
Прекалено рано по модела по прекалено перфектен начин минава циклонът. За съжаление оттук нататък не остава нищо друго, освен да го развалят. Все пак почти сигурно ще има някаква, дори и слаба снежна обстановка за сз диагонал от страната.

София също
Моята камера в Овча Купел със страхотна панорама към Витоша http://www.weather-webcam.eu/sofia-ovch ... ine-kamera

weather_master
Регистриран: пон май 28, 2007 9:07 am

Мнение от weather_master » ср ное 25, 2020 2:53 pm

wilkosz написа:
ср ное 25, 2020 1:59 pm
Тъй като ЕС клекна онази кривата Анастасия започва с недомлъвки да вкарва в седмичната възможност за сняг... :laughm:
Ооффф, започне ли зимата започва голямото клякане на моделите и с това големите клякания на Макса. Аман от клякания. Кой на кого бил клекнал. Голяма работа.

aliveordead
Регистриран: нед ное 30, 2008 7:19 pm

Мнение от aliveordead » ср ное 25, 2020 3:11 pm

Някой хора се напрегнаха,май снегът е близо 😁

Потребителски аватар
meteo fen
Регистриран: пон ное 18, 2013 12:06 am

Мнение от meteo fen » ср ное 25, 2020 3:20 pm

Много интересна карта показваща липсата на валежи точно в България до неделя.....
http://www1.wetter3.de/Animation_06_UTC/96_44.gif

И после след това корекцията.... :D
http://www1.wetter3.de/Animation_06_UTC/192_44.gif

а ето и снега....http://www1.wetter3.de/Animation_06_UTC/168_35.gif

Потребителски аватар
Leberkez
Регистриран: пет мар 20, 2015 7:27 pm
Местоположение: София, жк. Младост-1, надм. вис. 603 м; Габрово, кв. Палаузово, надм. вис. 419 м.

Мнение от Leberkez » ср ное 25, 2020 3:25 pm

Е, супер значи. Тъкмо уикенда мисля да се прибера малко в Габрово и цялата следваща седмица да работя от там, та може и да ме огреят едни 10 см (оптимистично, разбира се), че не помня кога последно съм присъствал на дори средно добра габровска обстановка.
От това, ventusky, дето метео–фен го пусна по-нагоре, дават акумулация на докъм 20-на см за крайния запад и СЗ, както и 10-на за София.
Не знам колко е достоверно, но съм го хващал при дъждове в реално време, че ги дава количествата малко пет за четири, та да видим.
После тъкмо да има време да се затопли и стопи за по-другия уикенд. :laughm:
Masturba tu mente y eyacularás ideas!

Windy
Регистриран: вт сеп 22, 2009 1:26 am

Мнение от Windy » ср ное 25, 2020 3:30 pm

И моделът на ЕПЪЛ постоянно вдига процентите вероятност за сняг и сваля температурите, не е изключено и да не го развалят.
"Често нещата са по-прости отколкото си мислим че са и по-сложни отколкото сме способни да ги разберем.

Потребителски аватар
DANNIS
Регистриран: чет окт 08, 2009 11:42 pm

Мнение от DANNIS » ср ное 25, 2020 3:40 pm

Windy написа:
ср ное 25, 2020 3:30 pm
И моделът на ЕПЪЛ постоянно вдига процентите вероятност за сняг и сваля температурите, не е изключено и да не го развалят.
Къв е тоя модел, дай линк ?

Windy

Мнение от Windy » ср ное 25, 2020 3:45 pm

The Weather Channel ползват за източник на информацията

https://weather.com/bg-BG/weather/tenda ... tailIndex5

но The Weather Channel кои/какви модели ползват не успях да разбера точно. Знам че имат свои сателити, данни и модели, които си ги ползват само те, те са дъщерно предприятие на The Weather Company, която IBM придоби през 2016та. Но дали ползват някакъв инпут и от GFS не знам :dontknow:

При тях специално се мъдри някаква обстановка и за 6ти (не е като да няма логика, средиземноморците често вървят в редичка).
"Често нещата са по-прости отколкото си мислим че са и по-сложни отколкото сме способни да ги разберем.

Потребителски аватар
yavor_zhekov
Регистриран: чет юли 31, 2014 4:02 pm

Мнение от yavor_zhekov » ср ное 25, 2020 6:40 pm

Разбираемо никой не коментиа вечерното обновление на ГФС, където дори и в София ще вали дъжд ако вали нещо.
"Страхът е просто състояние на ума, а състоянията на ума подлежат на контрол и насочване" - Наполеон Хил, Мисли и забогатявай..

Потребителски аватар
gogomana
Регистриран: чет фев 26, 2015 1:07 pm

Мнение от gogomana » ср ное 25, 2020 6:41 pm

yavor_zhekov написа:
ср ное 25, 2020 6:40 pm
Разбираемо никой не коментиа вечерното обновление на ГФС, където дори и в София ще вали дъжд ако вали нещо.
По-интересно ще е следващото. Вероятно то ще бъде по-студено и снежно специално за София. Очакваме го.
Моята камера в Овча Купел със страхотна панорама към Витоша http://www.weather-webcam.eu/sofia-ovch ... ine-kamera

Windy

Мнение от Windy » ср ное 25, 2020 6:50 pm

Епълското вечерно обновление също дигна температурата за София с градус, но пак дава 50% шанс за сняг. Ще видим утре каква ще е прогнозата, но за мен ще знаем с някаква степен на сигурност какво ни предстои към Петък вечерта. Поне остана много мегдан за подобрение на циклона :pray: :pray: :pray:

dodo
Регистриран: ср юли 20, 2016 7:35 pm
Местоположение: Moнтана - център на Северозапада, ж.к. Пъстрина, Югоизток

Мнение от dodo » ср ное 25, 2020 6:52 pm

Колко избирателно се коментират обновления и модели тука. Много жалка картинка :grin1: :flourish:
''Винаги ще има някой по-млад, по-умен и по-красив от теб, но никой няма да бъде точно като теб!''

Потребителски аватар
lancelot
Регистриран: пет фев 08, 2013 12:10 pm

Мнение от lancelot » ср ное 25, 2020 6:58 pm

От 8-9 см сп ГФС отиде на слаб дъжд за тук за
30ти-1ви. Рано е да се каже още какво ще стане, но като цяло времето от средата на ноември си върви около норма, норма минус, в отделни дни и под норма.
Това няма да се промени особено, само валежи липсват.
The best view comes after the hardest climb!

Windy

Мнение от Windy » ср ное 25, 2020 7:05 pm

На ансамбъла все още се виждат количества достатъчни за някаква СП дори и при това обновление, говорим за София от 1ви в полунощ натам. А аз съм убеден че пак ще върнат валежите, след като други източници също държат на тях, ясно е че траекториата на циклона няма как да я напипат точно сега, но също така е ясно че студ има, липсват само валежи. В такива случаи обикновено са се намествали нещата в миналото.

Заключена

Върни се в “Прогнози за времето”