ОПАШКИ (05-10.2020)

Тук всички със що-годе сносен опит в прогнозирането на времето (или в четенето на чужди прогнози :D) могат да обсъждат предстоящи (евентуално де:) ) събития на атмосферната сцена. А останалите пък могат да четат и питат ;)...

Модератори: Radoslav Petkov, Бял облак, ncuxap, Hristo Chipilski, angilari

weather_master
Регистриран: пон май 28, 2007 9:07 am

Мнение от weather_master » нед сеп 27, 2020 6:33 pm

:lol: :lol: :lol: Аз направих 9 дневно море и искам още толкова след 3 седмици. На никой не му е писнало от лято. На никой нормален де. :lol: :laughm:

Потребителски аватар
nikolai kamburov
Регистриран: вт апр 29, 2014 9:54 pm

Мнение от nikolai kamburov » нед сеп 27, 2020 7:04 pm

На мен ми е толкова тъжно, че свършва лятото...как изобщо може да му писне на някого?
Морета, барове, компании, морски вайб...просто няма как да ми омръзне това.
"Вкаменелостите са буквите, с които Земята е писала своята история"
Ж.Кювие

bagul
Регистриран: нед яну 14, 2018 4:32 pm

Мнение от bagul » нед сеп 27, 2020 8:26 pm

Опашката на ГФС на 06.10.2020г. дава близо 38-39 градуса в Тракия :lol: В един Румънски град до Силистра 40-так :dontknow:

Потребителски аватар
meteo fen
Регистриран: пон ное 18, 2013 12:06 am

Мнение от meteo fen » нед сеп 27, 2020 8:38 pm

Няма да я бъде тази опашка, това предполагам Ви е пределно ясно, но около 30 може да си ги направи без проблем.

misacho
Регистриран: вт ное 09, 2010 9:09 am

Мнение от misacho » нед сеп 27, 2020 9:12 pm

Ангелкова нали обеща лято до Димитровден :roll: :grin1:

Потребителски аватар
lancelot
Регистриран: пет фев 08, 2013 12:10 pm

Мнение от lancelot » нед сеп 27, 2020 9:31 pm

Прекрасно! Няма по-хубаво нещо от късно лято - хем прохладно, хем слънчево и топло! Добре и за планина и за море и за колело и спорт! :flourish:
Уинди : ЧУВСТВАМ ЖИВОТА В ОБСТАНОВКАТА!!!!

Потребителски аватар
gogomana
Регистриран: чет фев 26, 2015 1:07 pm

Мнение от gogomana » нед сеп 27, 2020 9:52 pm

lancelot написа:
нед сеп 27, 2020 9:31 pm
Прекрасно! Няма по-хубаво нещо от късно лято - хем прохладно, хем слънчево и топло! Добре и за планина и за море и за колело и спорт! :flourish:
Не съм сигурен, че това е добре за язовирите ;) Иначе да, след четвъртък предстоят златни есенни дни, в ранните следобедни часове и горещи. Застудяване и то сериозно не се вижда след захлаждането, което предстоя вторник-сряда.
Моята камера в Овча Купел със страхотна панорама към Витоша http://www.weather-webcam.eu/sofia-ovch ... ine-kamera

bagul
Регистриран: нед яну 14, 2018 4:32 pm

Мнение от bagul » нед сеп 27, 2020 10:04 pm

Опашката на ЕС също дава сгорещяване, макар и не толкова екстремно, но 30-ци на 05 и 06 и аз мисля, че ще видим.Ако погледнете опашката на ЕС на 07 октомври ще видите, нещо по-шокиращо.То е че чак до северните части на Швеция, Норвегия и Русия няма 0 във височина.Как да не идват топли въздушни маси от Африка, тези 20-ци във височина които дава ЕС на 05 и 06 стигат чак до северна Румъния.
Бях забравил Ангелакова, това тя говореше още края на май, в малкия си джоб сложи Рачев и всички останали :P.
Майтапа на страна, но миналия октомври първите дни също имаше 30-ци и лятото след като тотално превзе септември, взе да обръща и октомври. Перфектно време за плаж първата 10-дневка на октомври, които може блазе му.Кофти, че хората са си изгърмели отпуските и им ги дадоха принудително.
Последна промяна от bagul на нед сеп 27, 2020 10:09 pm, променено общо 1 път.

misacho
Регистриран: вт ное 09, 2010 9:09 am

Мнение от misacho » нед сеп 27, 2020 10:08 pm

bagul написа:
нед сеп 27, 2020 10:04 pm
Опашката на ЕС също дава сгорещяване, макар и не толкова екстремно, но 30-ци на 05 и 06 и аз мисля, че ще видим.Ако погледнете опашката на ЕС на 07 октомври ще видите, нещо по-шокиращо.То е че чак до северните части на Швеция, Норвегия и Русия няма 0 във височина.Как да не идват топли въздушни маси от Африка, тези 20-ци във височина които дава ЕС на 05 и 06 стигат чак до северна Румъния.
Бях забравил Ангелакова, това тя говореше още края на май, в малкия си джоб сложи Рачев и всички останали :P.
Майтапа на страна, но миналия октомври първите дни също имаше 30-ци и лятото след като тотално превзе септември, взе да обръща и октовмри. Перфектно време за плаж първата 10-дневка на октомври, които може блазе му.Кофти, че хората са си изгъърмели отпуските и им ги дадоха принудително.
Е как бе.Караянчева каза,че пътищата,метрото са на Бойко,а климата явно на Ангелкова.Ма.ица им недодялана :evil:

Потребителски аватар
bismarck
Регистриран: чет май 29, 2008 12:18 pm

Мнение от bismarck » пон сеп 28, 2020 11:46 am

Хайде, хаирлия да е така до 15 март :buble: :buble: :buble:

Изображение

Windy
Регистриран: вт сеп 22, 2009 1:26 am

Мнение от Windy » пон сеп 28, 2020 12:05 pm

Напротив, сега и Октомври да е така, когато му е времето. И после блок след блок :buble:
"Често нещата са по-прости отколкото си мислим че са и по-сложни отколкото сме способни да ги разберем.

gugun4u
Регистриран: ср апр 30, 2014 1:18 pm

Мнение от gugun4u » ср сеп 30, 2020 9:40 am

След 3-4 доста топли дни тоя weekend и до вторник изглежда ще има много разнообразни варианти по основните модели. От това жегата да остане до това да стане доста, доста хладно и с валежи. Поне ще има какво да следим.
Иначе съм доста доволен, че типа циркулация сега, която в голямата си част се повтаряше миналите зими и ги прецака, сега започна доста по - рано. Хем топла есен, хем би изключила вероятността за дълги мъгливи дни, а всеки ден без мъгла от октомври насетне е глътка въздух в София - буквално, хем би следвало да поприключи по някое време до началото на зимата. :buble: Само после да не дойде някоя дълга зонална :laughm:

weather_master
Регистриран: пон май 28, 2007 9:07 am

Мнение от weather_master » ср сеп 30, 2020 9:53 am

Да и аз съм съгласен за мъглите с изключение, че реално мъгливият сезон с мръсният въздух започва от ноември. Колкото по-динамично време имаме и колкото по-малко сняг, толкова по-добре за въздуха в София. :D

gugun4u
Регистриран: ср апр 30, 2014 1:18 pm

Мнение от gugun4u » ср сеп 30, 2020 10:17 am

weather_master написа:
ср сеп 30, 2020 9:53 am
Да и аз съм съгласен за мъглите с изключение, че реално мъгливият сезон с мръсният въздух започва от ноември. Колкото по-динамично време имаме и колкото по-малко сняг, толкова по-добре за въздуха в София. :D
:offtopic:
Когато в София вали сняг въздуха всъщност се изчиства от самия валеж, а ако падне повече от 15 сантиметра и трафика намалява поради простата причина, че повечето от некъдърниците или тези с галошите вместо гуми - или ги е шубе или не могат да тръгнат. Това - 1 - Намалява замърсяването на въздуха, 2 - шофира се доста по - приятно в града 3 - Не се вдига прах от изключително "чистите улици". Да проблема е като снега започне да се топи, че се генерира доста кал по улиците, но същата се генерира и след дъжд.

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » ср сеп 30, 2020 10:26 am

gugun4u написа:
ср сеп 30, 2020 9:40 am
...
Иначе съм доста доволен, че типа циркулация сега, която в голямата си част се повтаряше миналите зими и ги прецака, сега започна доста по - рано. Хем топла есен, хем би изключила вероятността за дълги мъгливи дни, а всеки ден без мъгла от октомври насетне е глътка въздух в София - буквално, хем би следвало да поприключи по някое време до началото на зимата. ...
Хм, каква точно циркулация (сега, в близките седмици) визираш? :hmm: Защото на мен на първо четене циркулацията в следващите дни изобщо не ми прилича на преобладаващата през миналата зима :dontknow: . Освен това, при равни други условия, при по-топло време е по-вероятно (на места) да се стигне до по-трайни мъгли или ниска слоеста облачност. Е, ако не духа доста силно от някъде :laughm: . Така че все пак внимавай какво си пожелаваш ;) ...

Отговори

Върни се в “Прогнози за времето”