КРАТКО-/ СРЕДНОСРОЧНИ ПРОГНОЗИ: 02-03.2019

Тук всички със що-годе сносен опит в прогнозирането на времето (или в четенето на чужди прогнози :D) могат да обсъждат предстоящи (евентуално де:) ) събития на атмосферната сцена. А останалите пък могат да четат и питат ;)...

Модератори: Radoslav Petkov, Hristo Chipilski, angilari, Бял облак, ncuxap

lbs2
Регистриран: ср фев 17, 2016 5:34 pm

Мнение от lbs2 » съб фев 22, 2020 9:06 pm

ECMWF задържа студения фронт от СЗ за четвъртък,но нахлуването ще е краткотрайно.Почти всички модели го дават-въпросът е колко ще вали-най-вероятно по само по самото нахлуване и дали студът ще стигне за сняг-вече видяхме,че дори -3-4 на 850 хпа не стигат за приземен минус.Тя ''зимата'' вече е към края,така че това е един от последните шансове

quittr
Регистриран: пет фев 23, 2007 8:46 am

Мнение от quittr » нед фев 23, 2020 1:05 am

На мен това нахлуване в края на месеца ми напомня на едно такова нахлуване в началото на този месец. :) Е, разбира се слънцето вече е по-силно, студтът по-малко и за момента се дава формиране на циклон с център над Русе. При ГФС има и задълбаване, като за момента предимно ЗБ и Предбалкана се очертават печеливши. В нискте места трябва да се насъберат няколко фактора - нощни валежи, наличие на по-обилни такива при по-стабилния океански минус горе... :)
Най-трудното нещо на света е да приемеш обективно реалността!

weather_master
Регистриран: пон май 28, 2007 9:07 am

Мнение от weather_master » пон фев 24, 2020 10:18 am

Гледайки прогнозите за времето за седмица напред, мисля че зимата приключи тази година още от около 10-ти февруари, точно когато според мен си приключва соларната зима за нашите ширини. За сряда за София дават към 17С да стане и после уикенда пак 15С. Чиста ранна пролет си е това.
Не е така за САЩ обаче. Гледам за района на Чикаго предстои снежна буря утре и в сряда и после серия от ледени дни и до -12С минимални. :grin1:

Потребителски аватар
lancelot
Регистриран: пет фев 08, 2013 12:10 pm

Мнение от lancelot » пон фев 24, 2020 10:26 am

Направо пролетно ще си е тук. Раннопролетно е примерно от 10 до 15 максове, а те ще са си от 15 до 20.
В четвъртък ще валне в планините снежец. Има едно солидно количество сняг, може би това е единственият фактор, по който зимата е окей. Като цяло нямаше зима. Да не говорим за северна Европа и Русия :laughm:
Уинди : ЧУВСТВАМ ЖИВОТА В ОБСТАНОВКАТА!!!!

lbs2
Регистриран: ср фев 17, 2016 5:34 pm

Мнение от lbs2 » вт фев 25, 2020 10:16 am

Днес може да духа предимно от ЮИ,но утре на 99% съм сигурен,че ще е от ЮЮЗ фьон-мисля,че този път няма да се провалим, както преди 3 седмици-много по-продължително потокът ще е от ЮЗ и Витоша ще се обтече.НИМХ още само казват в източна България ще се усили вятърът,но няма да е излишно да добавят северно от планините и да сложат кодове.Даже може още тази вечер да пробие фьонът и утре може да се събудим при над 12-13 градуса минимална :D .Обстановката е класическа с бърз студен фронт в четвъртък сутринта,но дори тук най-много дъждът да се примесе с мокър сняг.Обаче май ще има гръмотевици.После за петък се заформя втори циклон и като гледам ЕС май уикендът няма да е толкова слънчев и топъл,колкото прогнозираха -поне в събота още ще е със СЗ вятър облаци и по-хладно :?

Потребителски аватар
bismarck
Регистриран: чет май 29, 2008 12:18 pm

Мнение от bismarck » вт фев 25, 2020 10:47 am

Ще ми се да видя един-два безобидни, но зрелищни и мощни снежни заряда тоя чт или петък. Де да видим, дали ще ми се отвори парашутът... Мислам, дека има шанс. :laughm:

Windy
Регистриран: вт сеп 22, 2009 1:26 am

Мнение от Windy » вт фев 25, 2020 12:00 pm

За София или ВИдин говориш, Бисмарк?
"Често нещата са по-прости отколкото си мислим че са и по-сложни отколкото сме способни да ги разберем.

Потребителски аватар
nikolai kamburov
Регистриран: вт апр 29, 2014 9:54 pm

Мнение от nikolai kamburov » вт фев 25, 2020 3:35 pm

Гледам, че във Варна се очакват почти постоянно западни ветрове. Което какво означава? Топлик, да...
На всичкото отгоре морето е доста топло и честно казано ми се струва, че тази пролет типичен черноморски студ няма да има. Което излиза много извън тематиката на темата, но все пак...
"Вкаменелостите са буквите, с които Земята е писала своята история"
Ж.Кювие

Потребителски аватар
нашия
Регистриран: пон мар 03, 2008 9:40 am

Мнение от нашия » вт фев 25, 2020 5:40 pm

Натали Трифонова се появи с розова рокличка и обеща температури до 22 градуса утре :dontknow:
https://petel.bg/m/index.php?action=vie ... 7&opinion=
... демек код розово за утре :grin1:
Нека да е вечно лято!

Потребителски аватар
meteo fen
Регистриран: пон ное 18, 2013 12:06 am

Мнение от meteo fen » вт фев 25, 2020 8:19 pm

Да се стопля, че да видя Натали по бански скоро време.... :flourish: , а лятото в късните новини ако може и без.... :D

Потребителски аватар
blue
Регистриран: чет авг 27, 2009 5:59 pm

Мнение от blue » вт фев 25, 2020 9:15 pm

Ах палавник такъв.... :lol:
Утре +20-таци са ясни отново, но дали ще ударим +25-так някъде? По-скоро не, но най-жегаво пак ще е в Северна България , може би Плевен, Ловеч, Свищов и районите около тях.... :hmm:
Единственият начин да поддържаш разговор с глупака е да го игнорираш!
Стивън Кинг

4uk
Регистриран: пет май 10, 2019 1:02 pm

Мнение от 4uk » вт фев 25, 2020 9:48 pm

Като гледам месеца дотук и какво има да се случва до края, май никой не е бил толкова смел в прогнозите(турнира) за месечната пожителна аномалия!?
Не споря с прости хора - времето ми е ценно.

Потребителски аватар
SKYLINE
Регистриран: пет ное 21, 2008 12:40 pm

Мнение от SKYLINE » вт фев 25, 2020 11:23 pm

Гледате ли какво става с циркулацията - след 5ти март Сибиреца се завръща с голяма вероятност , АЦ над Европа - яка зимна цирлулация.Обаче естествено на тия дати слънцето вече жули стабилно..Не стана 2 месеца по-рано , сега ще се мъчи да прави някакви напънчета през пролетта :green:

Потребителски аватар
lancelot
Регистриран: пет фев 08, 2013 12:10 pm

Мнение от lancelot » вт фев 25, 2020 11:36 pm

Ми то си става лека тенденция и закономерност... в ранната пролет вече Атлантика не е чак толкова буен явно и има късни зимни включвания.
Само че за ниското абсурд у нас, най-много София и разбира се планините.
Уинди : ЧУВСТВАМ ЖИВОТА В ОБСТАНОВКАТА!!!!

naftalinov
Регистриран: нед окт 21, 2012 7:11 pm

Мнение от naftalinov » вт фев 25, 2020 11:45 pm

SKYLINE написа:
вт фев 25, 2020 11:23 pm
Гледате ли какво става с циркулацията - след 5ти март Сибиреца се завръща с голяма вероятност , АЦ над Европа - яка зимна цирлулация.Обаче естествено на тия дати слънцето вече жули стабилно..Не стана 2 месеца по-рано , сега ще се мъчи да прави някакви напънчета през пролетта :green:
Е, поне има светлина в края на тунела, като ролята на тунела, в буквалния смисъл, играе календарната 2020-а година. Нали сам Дедо ви с ръка на сърцето загърби пристрастията си и обективно заяви, че се чакала някаква си Ниня така по-сериозна през второто полугодие. Та, светлината се състои в това, че такива картинки (чертани от ГФС тази вечер за около празника на Дамите) и ситуацийки уж предстои да се случат през правилните месеци (ДЯФ), или поне аз така го разбирам... :hmm: :dontknow: Поживем, увидим, както казват руснаците. :)

Отговори

Върни се в “Прогнози за времето”