ОПАШКИ (01-04.2020)

Тук всички със що-годе сносен опит в прогнозирането на времето (или в четенето на чужди прогнози :D) могат да обсъждат предстоящи (евентуално де:) ) събития на атмосферната сцена. А останалите пък могат да четат и питат ;)...

Модератори: Radoslav Petkov, Hristo Chipilski, angilari, Бял облак, ncuxap

4uk
Регистриран: пет май 10, 2019 1:02 pm

Мнение от 4uk » съб мар 14, 2020 11:35 am

Съдбата на следващото УПН - същата като на утрешното!!!
Не споря с прости хора - времето ми е ценно.

naftalinov
Регистриран: нед окт 21, 2012 7:11 pm

Мнение от naftalinov » съб мар 14, 2020 5:04 pm

4uk написа:
съб мар 14, 2020 11:35 am
Демек, пак зимни якета, шапки, може и ръкавици в някои по-западни и северни места. :roll: :laughm: Нормално като за УПН, било то и през втората половина на март. :wink:
Друг е въпросът, че стойността/тежестта на едни +5-6С по черноморието и около-нулеви на запад около равноденствието се равнява на едни около -15С през януари. Мда, малко или много, бахур ще си е с този вятър на СИ, особено предвид високото слънце и настройката на хората за вече уж дълготрайна пролет. :roll: :lol:

4uk

Мнение от 4uk » нед мар 15, 2020 7:59 am

misacho написа:
пет мар 13, 2020 7:33 pm
шоу в неделя и снегорини в София :wink:
... абе, снегорините изчистиха ли вече снощния сняг в София?... или тръгнаха да го търсят на Мусала? :grin1:

stratega
Регистриран: пон окт 10, 2011 12:33 am
Местоположение: София, ж.к. Борово/с. Логодаж, 15 км. западно от Благоевград, 695 м.н.в.

Мнение от stratega » нед мар 15, 2020 10:48 am

Абе ще зазими. Моделите си поиграха малко, докато напуипват ситуацията, пласирайки студа към Западна Европа, но ето, че днес ЕЦ дава процесите точно над Балканите :wink: .

4uk

Мнение от 4uk » нед мар 15, 2020 9:37 pm

:grin1: :grin1: :grin1:
Последното обновление на GFS изобщо изтри ултраполярното нахлуване от 23-24.03(?), поне не го пуска под 50-я паралел. Ще видим само кръглата му нула при нас, на 850 hPa. Сега ми звучат по-убедително! Утре могат да се изметнат за кратко, но накрая пак това ще е - без УПН за нас! :thumbup:
Скоро и другите ще дойдат на техния акъл! :lol:

Windy
Регистриран: вт сеп 22, 2009 1:26 am

Мнение от Windy » нед мар 15, 2020 11:01 pm

Ми не е сигурно. От години опит на този модел мога да ти кажа че понякога дава постоянно някаква картина, после за малко я маха, за да я върне с гръм и трясък в кратките срокове.
"Често нещата са по-прости отколкото си мислим че са и по-сложни отколкото сме способни да ги разберем.

4uk

Мнение от 4uk » пон мар 16, 2020 3:54 am

4uk написа:
съб мар 14, 2020 11:35 am
Радвам се, че GFS ме четата и си променят прогнозите навреме! :lol:
Също преди няколко дни, когато казах, че сегашния процес няма да се случи в желания от групата криофили снежно-леден вариант, пак яко мрънкаха. Беше преди GFS да се сети да го смекчи! Даже обещах да се извиня, ако не позная. Е, не се налага! За тях не знам!?
Да видим как нещата ще се повторят само след седмица!? Дежа вю!? :buble:

weather_master
Регистриран: пон май 28, 2007 9:07 am

Мнение от weather_master » пон мар 16, 2020 8:07 am

Да, и аз се радвам, че разума надделя, колкото и да не се иска на болните мозъци. :hmm: За момента да обобщя - застудяване ще има, но първичният тежък удар ще бъде северно от нас, а до нас ще достигне силно трансформирана полярна ВМ, което ще спаси растенията.

misacho
Регистриран: вт ное 09, 2010 9:09 am

Мнение от misacho » пон мар 16, 2020 8:47 am

И първо обновление,при което Ансамбълът пада до -10 във височина в северна България.Чук да звъни на секретарката на ГФС да й се накара :lol:

Потребителски аватар
bismarck
Регистриран: чет май 29, 2008 12:18 pm

Мнение от bismarck » пон мар 16, 2020 10:00 am

Снежни простотии пак може да има с клизма, но минимумите, сравними със сегашните, са все по-вероятни.
Зимата свърши преди половин месец, не сме тъпи журналюги и бг-мами да бръмчим за астрономическата пролет и , че още как ама нали, било зима - ЗИМАТА свърши безславно и замина. Сега имаме и изглежда още ще имаме контрастна ранна пролет и много кайсии ще загинат! :grin1:

Нота бене! Кайсий е богът на плодовите ракии! Заедно с Ракий (Ракиус). Кайсия -ед ч, каисии - мн.ч. е растителен биологичен вид, дърво, овошка. Така се наричат плодовете също. Кайсий е друго! :buble: :offtopic:

gero
Регистриран: съб сеп 23, 2017 6:50 pm

Мнение от gero » пон мар 16, 2020 10:20 am

Хубави минимуми ще има до края на месеца. Валежите ,къде, колко и т.н. ще се доуточнява. Зимата колкото и да е слаба за низините, въобще не е свършила и предстоят още студени периоди, колкото и да не им се иска на някои мекотели. :laughm:
Няма нищо по-хубаво от дъждовна пролет, кратко лято, топла есен и снежна зима :D

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пон мар 16, 2020 10:23 am

weather_master написа:
пон мар 16, 2020 8:07 am
Да, и аз се радвам, че разума надделя, колкото и да не се иска на болните мозъци. :hmm: За момента да обобщя - застудяване ще има, но първичният тежък удар ще бъде северно от нас, а до нас ще достигне силно трансформирана полярна ВМ, което ще спаси растенията.
Това само на база хахавия главен рън ли го съдиш? :hmm: А забеляза ли колко е "революционен" той спрямо мнението на "народа"? :grin1: О, забелязал си ти, забелязал сиии ;) , ама... :dontknow: Ще изчакаме и ще видим кой кого ;) ... При главния освен това застудяването (в тежката си форма) е по-продължително за голяма част от страната и не бих казал, че е чак толкова омекотено, освен в самото начало :hmm: ...

bismarck написа:
пон мар 16, 2020 10:00 am
Снежни простотии пак може да има с клизма, но минимумите, сравними със сегашните, са все по-вероятни.
Зимата свърши преди половин месец, не сме тъпи журналюги и бг-мами да бръмчим за астрономическата пролет и , че още как ама нали, било зима - ЗИМАТА свърши безславно и замина. Сега имаме и изглежда още ще имаме контрастна ранна пролет и много кайсии ще загинат! :grin1:

Нота бене! Кайсий е богът на плодовите ракии! Заедно с Ракий (Ракиус). Кайсия -ед ч, каисии - мн.ч. е растителен биологичен вид, дърво, овошка. Така се наричат плодовете също. Кайсий е друго! :buble: :offtopic:
:thumbup: , включително за правописа :grin1: ...

Потребителски аватар
lancelot
Регистриран: пет фев 08, 2013 12:10 pm

Мнение от lancelot » пон мар 16, 2020 10:26 am

Хубави минимуми ... ? И кое му е хубавото на минуси в края на март ? Или викаш важното е на другия да му е зле, след като е имало слаба зима ? :palm1: Аз се надявам да се размине някакъв по-сериозен студ, напълно излишен е.
Точно след седмица прогнозите в момента хич не са добри - изглежда няма да е за ден/два, а поне за 3-4, но е рано да се коментира подробно.
Уинди : ЧУВСТВАМ ЖИВОТА В ОБСТАНОВКАТА!!!!

gero
Регистриран: съб сеп 23, 2017 6:50 pm

Мнение от gero » пон мар 16, 2020 6:01 pm

Нищо не викам :dontknow: , а коментирам възможни хубави минимуми в опашките и евентуално снежец :D . Хубави, лоши...каквото природата реши това ще бъде. Засега изгледите са това застудяване да се случи. Ако не ти харесва реалността, продължавай да се пляскаш по челото. Март месец е преходен и всичко си е в реда на нещата.
Няма нищо по-хубаво от дъждовна пролет, кратко лято, топла есен и снежна зима :D

Потребителски аватар
meteo fen
Регистриран: пон ное 18, 2013 12:06 am

Мнение от meteo fen » пон мар 16, 2020 6:17 pm

Засега се очертава и вижда застудяване дори и при нас в Тракия, за сняг тук е малко вероятно, но е възможно разбира се...

http://www.meteociel.fr/cartes_obs/gens ... 2264150942

Отговори

Върни се в “Прогнози за времето”