МОЛЯ, ДАЙТЕ ПРОГНОЗА ЗА РАЙОНА НА...

Тук всички със що-годе сносен опит в прогнозирането на времето (или в четенето на чужди прогнози :D) могат да обсъждат предстоящи (евентуално де:) ) събития на атмосферната сцена. А останалите пък могат да четат и питат ;)...

Модератори: Radoslav Petkov, Бял облак, ncuxap, Hristo Chipilski, angilari

Martin_Lozanov
Регистриран: нед юли 10, 2011 2:39 pm

Мнение от Martin_Lozanov » ср дек 23, 2020 8:31 pm

Ясно, благодаря ;)
Зима, сняг, камина и червено вино :)

Потребителски аватар
gogomana
Регистриран: чет фев 26, 2015 1:07 pm

Мнение от gogomana » нед дек 27, 2020 9:37 pm

Моля за прогноза за района на с. Лещен , област Благоевград, близо е до Гоце Делчев и е на почти 1 100 м н.в. за периода 31.12-3.01
Моята камера в Овча Купел със страхотна панорама към Витоша http://www.weather-webcam.eu/sofia-ovch ... ine-kamera

Потребителски аватар
geoge
Регистриран: съб фев 24, 2018 10:00 am

Мнение от geoge » пон дек 28, 2020 3:10 am

gogomana написа:
нед дек 27, 2020 9:37 pm
Моля за прогноза за района на с. Лещен , област Благоевград, близо е до Гоце Делчев и е на почти 1 100 м н.в. за периода 31.12-3.01
В четвъртък по обяд или в ранния следобед вероятно ще превали дъжд, в останалото време ще е сухо. Сутрин - с грейка, по обяд - без нея :) Зависи и от активността де :) :beer:
Синджира си иде, козъта ги нема

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пон дек 28, 2020 6:48 am

Да, и то валежи от някакъв "студен" фронт от югозапад, който може да донесе даже и гръмотевици там :grin1: ...

Martin_Lozanov
Регистриран: нед юли 10, 2011 2:39 pm

Мнение от Martin_Lozanov » ср яну 06, 2021 10:29 am

Здравейте,в петък ще ходя до Велинград и се чудя, дали да не мина през Юндола, вчера ми попадна снимка от понеделник, много добре беше заснежило ;)
Ще тръгна към обяд и ми е интересно, какви условия да очаквам ?
Зима, сняг, камина и червено вино :)

Потребителски аватар
gogomana

Мнение от gogomana » чет яну 07, 2021 9:51 pm

Здравейте,интересува ме утре вечер какви ще са условията на Витиня между 18 и 20 часа, както и в Ботевградско
Моята камера в Овча Купел със страхотна панорама към Витоша http://www.weather-webcam.eu/sofia-ovch ... ine-kamera

Потребителски аватар
meteo fen
Регистриран: пон ное 18, 2013 12:06 am

Мнение от meteo fen » пет яну 08, 2021 9:46 am

Martin_Lozanov написа:
ср яну 06, 2021 10:29 am
Здравейте,в петък ще ходя до Велинград и се чудя, дали да не мина през Юндола, вчера ми попадна снимка от понеделник, много добре беше заснежило ;)
Ще тръгна към обяд и ми е интересно, какви условия да очаквам ?
Ами това което се вижда тук на 1400 м си е направо доста топло +4+7℃ с дъжд, но сега виждам и доста силен вятър, та няма да е особено приятно за раходки бих казал

https://www.meteoblue.com/en/weather/we ... 62N23.852E

но не пречи да отидеш, вероятно ще е интересно ако снега не се е стопил.

hindukush
Регистриран: вт яну 12, 2021 12:35 pm

Мнение от hindukush » вт яну 12, 2021 1:21 pm

Здравейте на всички, нов човек съм тука!
Интересно ми е да ви чета мненията, продължавайте в същия дух !
Да ви попитам, ако е възможна прогнозата, как виждате времето след средата на следващата седмица? Сиреч, какво се очаква след очевидното рязко застудяване в следващата седмица?
Интересувам се, защото ме интересува как ще стоят нещата с карането на ски, все пак дори и да нямаме снегове, машините имат нужда от поне -3 за бъхтене на нов сняг... а пък и ми е интересно как ще стоят нещата в родната столица.
Надявам се да подкараме поне няколко седмична зима, че за моя първа година в Бг в последните 4, не мога да повярвам що за лабава зима има в София.

ManOfLight
Регистриран: пон яну 16, 2017 2:15 pm

Мнение от ManOfLight » вт яну 12, 2021 1:31 pm

hindukush написа:
вт яну 12, 2021 1:21 pm
Да ви попитам, ако е възможна прогнозата, как виждате времето след средата на следващата седмица? Сиреч, какво се очаква след очевидното рязко застудяване в следващата седмица?
Интересувам се, защото ме интересува как ще стоят нещата с карането на ски, все пак дори и да нямаме снегове, машините имат нужда от поне -3 за бъхтене на нов сняг... а пък и ми е интересно как ще стоят нещата в родната столица.
Надявам се да подкараме поне няколко седмична зима, че за моя първа година в Бг в последните 4, не мога да повярвам що за лабава зима има в София.
Еми тази наистина върви зле. Аз от 7 години карам, а и преди това, но толкова умряла работа не помня. Тук има специалисти, ще си кажат мнението

pathfinder
Регистриран: нед юли 18, 2010 8:54 pm

Мнение от pathfinder » вт яну 12, 2021 1:39 pm

hindukush написа:
вт яну 12, 2021 1:21 pm
Най-вероятният вариант е сухо и сравнително студено. Има шанс за някакво разбутване и евентуален циклон понеделник-вторник, но дали и как ще мине, е твърде рано да се каже. Лично аз се надявах искрено за някакъв валеж при нахлуването вдругиден, за да не караме на гола земя този студ през идния уикенд, ама не се вижда как ще стане. Така че София ще кара на сух студ и може би прехвърчания четвъртък-петък. Централният Предбалкан май ще направи максимума и до края на седмицата ще натрупа дебела покривка. Жалко, че се попиля толкова валеж последните дни, но поне ще ни остане дълъг спомен обстановката.

Потребителски аватар
lancelot
Регистриран: пет фев 08, 2013 12:10 pm

Мнение от lancelot » вт яну 12, 2021 1:47 pm

Добре дошъл, ски може да караш на Боровец, условията са добри там. Не са отлични, но за пистово каране Ястребец и Маркуджик са окей.
Обаче от четвъртък, поне до другия вторник ще е мега студ, та не ти препоръчвам.

https://www.snow-forecast.com/resorts/Borovets/6day/mid

Относно другите курорти - В Банско също е добре над Шилигарника. Витоша не работи поради политически/управленски причини, не че има и сняг там, но можеха да направят Лалето да си работи. На Рилските езера има доста сняг, но там е фрий райд. На Ком също е супер за фрий райд. На Безбог също е доста добре над междинна станция за каране.

Другите места не съм се интересувал детайлно.
The best view comes after the hardest climb!

Потребителски аватар
gogomana

Мнение от gogomana » ср яну 13, 2021 7:29 pm

Моля за прогноза за Боровец за тази събота и неделя. Дават някакъв слаб сняг в събота вечер и доста ниски температури, но все пак ако има някой по-добре запознат със спецификата там нека сподели.

Потребителски аватар
gogomana

Мнение от gogomana » чет яну 14, 2021 10:00 pm

gogomana написа:
ср яну 13, 2021 7:29 pm
Моля за прогноза за Боровец за тази събота и неделя. Дават някакъв слаб сняг в събота вечер и доста ниски температури, но все пак ако има някой по-добре запознат със спецификата там нека сподели.
И все пак :hmm:

Потребителски аватар
lancelot
Регистриран: пет фев 08, 2013 12:10 pm

Мнение от lancelot » чет яну 14, 2021 10:05 pm

gogomana написа:
чет яну 14, 2021 10:00 pm
gogomana написа:
ср яну 13, 2021 7:29 pm
И все пак :hmm:
Чак специфика не бих казал, че мога да ти дам, но ще вали сняг там събота, едно 5-6 см ми изглеждат постижими на тоя етап.
Много студено, горе ще е екстремно. Условията за ски са перфектни, но бая добро облекло трябва, ако ходиш над 1700 метра. Там ще подухва.
Неделя разбира се пикът на студа и ще бъде леден ад, като не мисля че повече от някакви прехвърчания може да има.
The best view comes after the hardest climb!

Пламен Иванов
Регистриран: нед фев 07, 2021 9:57 am

Мнение от Пламен Иванов » вт фев 16, 2021 6:04 pm

Здравейте, прогноза за мин.температура утре сутрин в района на Сливенското поле?

Отговори

Върни се в “Прогнози за времето”