ОПАШКИ (07-12.2019)

Тук всички със що-годе сносен опит в прогнозирането на времето (или в четенето на чужди прогнози :D) могат да обсъждат предстоящи (евентуално де:) ) събития на атмосферната сцена. А останалите пък могат да четат и питат ;)...

Модератори: Radoslav Petkov, Бял облак, ncuxap, Hristo Chipilski, angilari

stratega
Регистриран: пон окт 10, 2011 12:33 am
Местоположение: София, ж.к. Борово/с. Логодаж, 15 км. западно от Благоевград, 695 м.н.в.

Мнение от stratega » чет дек 05, 2019 3:43 pm

4uk написа:
чет дек 05, 2019 3:36 pm
Не чакайте в близките години нормален зимен месец, камо ли поднормен!
Що? Миналата година декември като беше в норма минус, а януари точно на границата на нормата, какво се промени за една година, че чак да няма в близките години такъв :lol: .

Потребителски аватар
lancelot
Регистриран: пет фев 08, 2013 12:10 pm
Местоположение: Паметника Левски 565м. / Сарафово - Бургас за лятото

Мнение от lancelot » чет дек 05, 2019 3:43 pm

И кое му е верно на това ? Особено и по новите норми ? .... "Не чакайте в близките години нормален зимен месец, камо ли поднормен!"
Както и да е, живи здрави ! :thumbup: :grin1:
Уинди : ЧУВСТВАМ ЖИВОТА В ОБСТАНОВКАТА!!!!

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет дек 05, 2019 3:47 pm

:hmm1: :hmm1: :hmm1: :hmm1: :hmm1: :hmm1:

Windy
Регистриран: вт сеп 22, 2009 1:26 am

Мнение от Windy » чет дек 05, 2019 5:01 pm

:offtopic: Чукчата ако не е мултиакаунт на Бисмарк, не знам какво е. За всеки случай става нетърпим.
"Често нещата са по-прости отколкото си мислим че са и по-сложни отколкото сме способни да ги разберем.

stratega
Местоположение: София, ж.к. Борово/с. Логодаж, 15 км. западно от Благоевград, 695 м.н.в.

Мнение от stratega » чет дек 05, 2019 9:21 pm

И УКМО, и ЕЦ почнаха леко да блокират процесите за след 10-ти :) .

УКМО:

Изображение

ЕЦ:

Изображение

Топли са тея процеси в този си вид с активни източни и югоизточни потоци, дъжд в голяма част от страната и сняг само по планините и в някои крайни З/СЗ райони, но така се почва - с малки стъпки, ще ги пооправят дотогава, вървим в правилна посока :) .

А в следващите срокове издайнически расте антициклон на И/СИ от нас - пак, не в най-добрият си вид, никак даже, заради топлия И/ЮИ пренос, който вкарва, но както казах - малки стъпки. Това в комбинация със силния Азорец и областта на високо налягане около Полюса, в даден момент може да прати студените ядра точно над Балканите :) .

Изображение

Изображение

Потребителски аватар
geoge
Регистриран: съб фев 24, 2018 10:00 am

Мнение от geoge » чет дек 05, 2019 9:37 pm

stratega написа:
чет дек 05, 2019 3:43 pm
4uk написа:
чет дек 05, 2019 3:36 pm
Не чакайте в близките години нормален зимен месец, камо ли поднормен!
Що? Миналата година декември като беше в норма минус, а януари точно на границата на нормата, какво се промени за една година, че чак да няма в близките години такъв :lol: .
Къде? :shock: :-?
Синджира си иде, козъта ги нема

stratega

Мнение от stratega » чет дек 05, 2019 9:44 pm

Па за страната средно :) :

https://www.stringmeteo.com/synop/temp_ ... %D0%98#sel

Януари беше по-особен - студ в ЮЗБ и планините и топло в останалата част, но вързахме точно +1,0℃ :)

Потребителски аватар
yavor_zhekov
Регистриран: чет юли 31, 2014 4:02 pm

Мнение от yavor_zhekov » чет дек 05, 2019 11:22 pm

Kато цяло ансамбълът на ГФС е наднормен и опашките са предимно топли с кратки студени включвания от СЗ. Няма да има и много инверсии с тази динамика.
"Страхът е просто състояние на ума, а състоянията на ума подлежат на контрол и насочване" - Наполеон Хил, Мисли и забогатявай..

weather_master
Регистриран: пон май 28, 2007 9:07 am

Мнение от weather_master » чет дек 05, 2019 11:30 pm

Аз се радвам да няма инверсии. Иначе прогнозите са за много активен Атлантик. Това не е задължително топло време при нас, но е по-вероятно такова. Също означава и по-малко валежи. Ако декември го изкараме така, ще остане още само месец и половина от същинската зима и ще може да започнем да мислим за лятото. :D

naftalinov
Регистриран: нед окт 21, 2012 7:11 pm

Мнение от naftalinov » чет дек 05, 2019 11:47 pm

weather_master написа:
чет дек 05, 2019 11:30 pm
Аз се радвам да няма инверсии. Иначе прогнозите са за много активен Атлантик. Това не е задължително топло време при нас, но е по-вероятно такова. Също означава и по-малко валежи. Ако декември го изкараме така, ще остане още само месец и половина от същинската зима и ще може да започнем да мислим за лятото. :D
Защо имам усещането, че съм един от малкото НЕизненадани от активността на Атлантика. Хора, забравяте пак, че никой параметър на цялото това нещо, наречено "климат", не действа сам за себе си :!: Дедо ви уж говори за покачване на Т на световния океан (звучи логично при по-малко лед и по-малко... "албедо" ли се казваше... на Земята). А водните повърхности са с най-тъмните цветове и най-поглъщати светлината. Та, ето ви го обяснението с прогностичен елемент - докато Атлантикът се затопля, няма как да очакваме да става по-пасивен от година в година, чини ми се тъкмо обратното... :roll: :laughm: Оттам и всички простотийови последствия, които се случват със зимата и климата ни като цяло :thumbdn: :hmm1:

weather_master
Регистриран: пон май 28, 2007 9:07 am

Мнение от weather_master » пет дек 06, 2019 12:02 am

Напълно съм съгласен с горното мнение. :thumbup:

Потребителски аватар
geoge
Регистриран: съб фев 24, 2018 10:00 am

Мнение от geoge » пет дек 06, 2019 12:24 am

stratega написа:
чет дек 05, 2019 9:44 pm
Па за страната средно :) :

Бах маа му :shock: не знам кой и къде е отчел тия температури и за коя част на Варна, ама аз почти цяла есен и зима си ходих до работа с коллото (не че вчера и днес не карах при -3℃, но беше сухо) и помня единствено в края на февруари последните напъни на зимата, когато от летище Варна ни закараха с три автобуса до летище Бургас, щото вятъра и леда на пистата не позволяваха да литнем към Дортмунд :| Но като цяло зимата беше топла и влажна, да не казвам като какво! :)))))))))
Синджира си иде, козъта ги нема

VAZEC
Регистриран: вт окт 07, 2014 9:19 am

Мнение от VAZEC » пет дек 06, 2019 11:21 am

weather_master написа:
чет дек 05, 2019 11:30 pm
Интересно е как искаш да има по малко валежи, като по голямата част ост страната е зависима от трях...
пресни примери Плевен Ловеч и трагичният Перник.. Знайни и незнайни села!
Това си е чист егоизъм, присъщ на Мъжете от топлия сектор ;)

Потребителски аватар
pulipet
Регистриран: пет юни 07, 2019 7:44 pm

Мнение от pulipet » пет дек 06, 2019 7:22 pm

агнешко за коледа :flourish:

Victus
Регистриран: нед яну 23, 2011 3:51 am
Местоположение: София, кв.Княжево (650м) / Кърджали, кв.Възрожденци(245м) / с.Тополово, община Асеновград(440м)

Мнение от Victus » съб дек 07, 2019 10:12 am

meteo fen написа:
съб дек 07, 2019 9:32 am
Хвърлих един поглед напред и в следващите 2 седмици няма да има поднулеви температури при нас, а сме Декември все пак, да не говорим зя сняг, виж дъжд ще има малко.... :hmm:
Такава е цената на последните 3 по-студени дни. Сега две седмици вятър, облаци и жега. По-добре изобщо да не вали сняг, ако ще е така. Гледайте главният рън на ГФС накъде тръгва след 15-ти. На 80% ще сме над норма и според останалите сценарии.
"Прост съм и ми е лесно." Бойко Борисов

Заключена

Върни се в “Прогнози за времето”