ОПАШКИ (07-12.2019)

Тук всички със що-годе сносен опит в прогнозирането на времето (или в четенето на чужди прогнози :D) могат да обсъждат предстоящи (евентуално де:) ) събития на атмосферната сцена. А останалите пък могат да четат и питат ;)...

Модератори: Radoslav Petkov, Бял облак, ncuxap, Hristo Chipilski, angilari

Windy
Регистриран: вт сеп 22, 2009 1:26 am

Мнение от Windy » пон ное 25, 2019 1:46 pm

bismarck написа:
пон ное 25, 2019 12:48 pm
Аз откъдето идвам, ти няма никога да идеш, Виндъ.... :grin1: :offtopic:
Това какво трябва да значи?

Ако трябва да сме коректни преди около седмица имаше сериозно загатване за нахлуване на 30.11-1.12 като предвестник на основната порция около Нукулден. И така като гледам май вероятността за такова нещо се увеличава.

Хич не е задължително да няма трайност (5 и повече дни) на една солидна СП формирала се в началото на Декември (поне в София) - Само три години посочвам:

https://www.stringmeteo.com/synop/snow_ ... %D0%98#sel - 14 дни

https://www.stringmeteo.com/synop/snow_ ... %D0%98#sel - 7 Дни като снегът пада още Ноември

https://www.stringmeteo.com/synop/snow_ ... %D0%98#sel - 6 дни (снегът пада Ноември)

2012та, 2018та и 2016та са годините - все в това десетилетие.

Такъв сняг инверсии и мъгли го опазват с лекота, това е в почти най-късия ден все пак!
"Често нещата са по-прости отколкото си мислим че са и по-сложни отколкото сме способни да ги разберем.

Потребителски аватар
lancelot
Регистриран: пет фев 08, 2013 12:10 pm

Мнение от lancelot » пон ное 25, 2019 2:18 pm

Да напомня, че в София все още не е имало официален мраз (ако не греша).
Не е имало снеговалеж, камо ли нещо по земята .... Има рекордно топла есен и доста високи Т.
Тъй че не очаквайте кой знае какво от един евентуален първи сняг откъм задържане !
Ще го изяде доста бързо земята.
The best view comes after the hardest climb!

Потребителски аватар
meteo fen
Регистриран: пон ное 18, 2013 12:06 am

Мнение от meteo fen » пон ное 25, 2019 2:26 pm

Евентуален процес би ни помогнал да се ориентираме за прогноза в турнира за месеца, че е много мътна и кървава все още..... :D

4uk
Регистриран: пет май 10, 2019 1:02 pm

Мнение от 4uk » пон ное 25, 2019 3:09 pm

Да отбележим все пак, че ще закрием месеца с 2-3 неприлично наднормени дни, така че дори и да се излъже да падне някоя снежинка на 1-ви или на 5-ти(?), то ще падне върху "горещ ламаринен" покрив.
Точенето на лиги за снежна покривка е комично при динамиката и мимолетността на прогнозираните "студени" нахлувания. Не че не може да се случи няколкочасова ерзац-украса на някои предразположени места, но в равнинна Тракия ще е абсурд, а в Югоизтока няма и да видят минус.
Да е студено, да е студено, колко да е студено ...в началото на Декември през 2019г.
Ако беше преди 25 г. сигурно щеше наистина да студено и никой да не се учудва. Сега като гледам половината от нас не вярват на студени опашки и в 90% се оказват прави. Колкото е по-студена, толкова по-грешна се оказва накрая! Факт - за добро или за лошо!? :flourish:
А сега да дадем възможност на конкретни хора да ме оплюят, че говоря "общи приказки"! :green: :grin1:
Да, общи са, но пък са верни! :thumbup:
Има си хора, които са далтонисти по отношение на истината, но редно да чуем и тяхната истина!
Има и хора, които не понасят някой да прави обобщения, които те не са осмислили или приели!
Знаем, че въпросните могат да ръсят лични определения, без да опровергават по същество написаното от някой, но да опитат - ще е признак на зачатък на интелект. :flourish: :dontknow: :buble:
Не споря с прости хора - времето ми е ценно.

Потребителски аватар
lancelot
Регистриран: пет фев 08, 2013 12:10 pm

Мнение от lancelot » пон ное 25, 2019 3:32 pm

Честно да ти кажа такива като теб са най-големите вредители. Бисмарк, Блу, Мастъра, Уинди, Данис и много други поне смело
заявяват себе си и не им дреме. Докато ти си класическия трол - правиш се на ощипана госпожица и само спамиш излишно, реално не казвайки нищо. Освен красноречиви епитети и общи приказки. Опитваш се да остроумничиш, ама и това не ти се получава. Не го казвам с лошо, просто е хубаво да се погледнеш отстрани. :flourish:
The best view comes after the hardest climb!

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пон ное 25, 2019 3:37 pm

Доста уместна забележка, между другото! :thumbup:

Отново две кила излишен морал в тема за прогнози :!: . Аз търпя, търпя... търпя с години понякога, но обикновено все някога наистина ми идва в повече и това се разбира доста ясно :) . Да видим точно в този случай колко ще издържи търпението ми :dontknow: ...

4uk
Регистриран: пет май 10, 2019 1:02 pm

Мнение от 4uk » пон ное 25, 2019 4:29 pm

Е, колкото издържиш - няма драма при мен!
Форума е частен и аз нямам права тук!
Аз няма да се променя, съответно начина по който пиша верните според мен неща! :buble:
Аз също бих баннал половината, които пишат тук! :thumbup:
Не споря с прости хора - времето ми е ценно.

gugun4u
Регистриран: ср апр 30, 2014 1:18 pm

Мнение от gugun4u » пон ное 25, 2019 5:26 pm

Пич, какъв стил на писане бре!? То нямаш стил, има някакво на моменти заяждане, в други просто бръщолевене. Като нямаш какво да кажеш, какво ти пречи просто да четеш?

Потребителски аватар
gogyto
Регистриран: нед дек 17, 2017 12:09 pm

Мнение от gogyto » пон ное 25, 2019 7:06 pm

Разми се циклона нещо :grin1: За сега отпада ударната вълна :buble:

dodo
Регистриран: ср юли 20, 2016 7:35 pm
Местоположение: Moнтана - център на Северозапада, ж.к. Пъстрина, Югоизток

Мнение от dodo » пон ное 25, 2019 7:13 pm

Чакай, чакай, идва ЕС тепърва :laughm: и има цяла седмица дотогава. А иначе щом пак цъфна ти, значи има шанс за някаква по-интересна зима. Защо ли? Защото изминалата те нямаше, май надушваш като хрътка нещо :lol: :flourish:
''Винаги ще има някой по-млад, по-умен и по-красив от теб, но никой няма да бъде точно като теб!''

Потребителски аватар
gogyto

Мнение от gogyto » пон ное 25, 2019 7:27 pm

Ха,ха, ей помните много добре. Ами каквото стане това ще е, аз залагам на мека зима и тая година. Уви не съм сигурен за февруари как точно ще е. До тогава по тениски ;)

Windy

Мнение от Windy » пон ное 25, 2019 8:04 pm

Няма да е мека след тази безумна есен. Въпросът е кога ще е ударът и с какво качество ще е, даже дали ще е само един.
"Често нещата са по-прости отколкото си мислим че са и по-сложни отколкото сме способни да ги разберем.

Потребителски аватар
gogyto

Мнение от gogyto » пон ное 25, 2019 8:08 pm

Майтапя се, спок. :) Къде е най-подробна картата, поне в по-голям мащаб от WX?

Потребителски аватар
novobranec
Регистриран: пет дек 03, 2010 8:22 pm

Мнение от novobranec » пон ное 25, 2019 10:05 pm

И ЕС е плачевен откъм снегомански надежди тази вечер, не е истина, преди пак е падал сняг повсеместно в ниското чак декември, ама поне времето е било прилично, аз лично за 30те си години съзнателен живот не съм виждал такова нещо
Няма нищо по-хубаво от лошото време!

Windy

Мнение от Windy » пон ное 25, 2019 10:23 pm

Ще го върнат снега, дишайте.

Заключена

Върни се в “Прогнози за времето”