Прогнози за времето (без използването на компютърни модели)

Тук всички със що-годе сносен опит в прогнозирането на времето (или в четенето на чужди прогнози :D) могат да обсъждат предстоящи (евентуално де:) ) събития на атмосферната сцена. А останалите пък могат да четат и питат ;)...

Модератори: Radoslav Petkov, Killerbeast, angilari, Бял облак, ncuxap

Потребителски аватар
BuriaStorm
Регистриран: съб дек 05, 2009 4:00 pm

Мнение от BuriaStorm » нед дек 22, 2013 9:20 am

ncuxap написа:Ясно е че е много по вероятно да има прекъсване на зоналната циркулация по някое време през зимата, отколкото да няма. Дори 2006/2007 не беше нон стоп зонална, просто имахме лошия късмет застудяванията да са сухи и респективно ялови. Може и сега така да се окаже, кой знае.. Иначе аз на тия аналози им нямам много вяра, сигурен съм че и от 2006та могат да се изкарат аналози, а знаем тогава какво беше. Така че нищо не се знае за зимата все още, освен че започна зле. :grin1:
Ето 21.12.2006 година
Пак има зонална, но с антициклон над Англия... това на пръв поглед изглежда по обещаващо за зимата, но всички знаем какво се случи...
Изображение

Потребителски аватар
dacahyg
Регистриран: нед окт 17, 2010 10:08 pm
Местоположение: София,,Красна Поляна 2 и 3, Стрелбище, Студентски град, Дървеница, Бояна, язовир Пчелина.

Мнение от dacahyg » съб дек 28, 2013 12:44 am

Всичко във вселената се стреми към равновесие на базата на обикновени физико-химични закони, има по-умни хора да го обяснят. Базата е изходни фактори върху които може да се получи решение какъв ще е резултата, тоест при сегашното положение в северното полукълбо, като лаик мога да кажа че работата е бетон и няма мърдане, единствения изходен фактор който е променлива е надигащото се слънце но като се има предвид развитието във времево измерение, е смешно, така че освен някаква аномалия тип описана в другата тема относно стратосферата , можем да се предположи да се получи нещо ново относно зимен сезон в БГ или Европа което да бъде мерило за в бъдеще. Чести Имен на Ицето на патерица, да е жив и здрав и да пише по-често и наздраве :flourish: :drinking:
Бръмча цял ден........

Потребителски аватар
dacahyg
Регистриран: нед окт 17, 2010 10:08 pm
Местоположение: София,,Красна Поляна 2 и 3, Стрелбище, Студентски град, Дървеница, Бояна, язовир Пчелина.

Мнение от dacahyg » съб дек 28, 2013 12:47 am

малко съм объркал запетайките ама ще ми хванете мисълта надявам се, от коледа празнувам РД плюс Стефанов и кофти нет да ми е простено, дано има сняг на Мальовица за 1 февруари ми беше мисълта, сега видях че в метеосмешки са го постнали подобно, вярно ще имаме ново мерило :clap: :laughm:
Бръмча цял ден........

Потребителски аватар
ulipet
Регистриран: чет дек 30, 2010 3:21 pm

Мнение от ulipet » съб дек 28, 2013 9:13 am

не са за гледане картинките тази сутрин

Потребителски аватар
bismarck
Регистриран: чет май 29, 2008 12:18 pm

Мнение от bismarck » чет яну 09, 2014 3:18 pm

BuriaStorm написа:След подробно разглеждане на всички карти за днешната карта от 1875 до ден днешен, може да се твърди с известна доза сигурност, че в първите дни на нова година, ще има снежен циколон и януари ще излезе около или под норма валежи и температури, с предимно антициклонално време.

Сравнявах днешната карта

Изображение

и търсих подобни и какво е ставало след това, за да направя прогнозата.

21.12.1875

Изображение

6.1.1876 сняг и кроежи за въстание

Изображение

21.12.1900

Изображение

Изображение

21.12.1942

Изображение

04.01.1943

Изображение

И една от скоро

Изображение

Изображение

Толкова относно прогнозите по аналози.
Да си пожелаем топла есен до Ивановден и ранна пролет след това 8-)

Отговори

Върни се в “Прогнози за времето”