ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2021

Твърде много хора претендират, че разбират от политика, а дали наистина е така?
Потребителски аватар
Leberkez
Регистриран: пет мар 20, 2015 7:27 pm
Местоположение: София, жк. Младост-1, надм. вис. 603 м; Габрово, кв. Палаузово, надм. вис. 419 м.

Мнение от Leberkez » пон яну 18, 2021 7:36 pm

Разликата, с доста прости думи при това, мисля, че я е написал Мишо Кръстев. Не виждам какво повече има да се философства.
Когато цяла година дуднеш за мафия, статукво, корупция и пр. и се заявяваш като твърд анти-ГЕРБ борец, нямаш никакво право да намекваш дори, че можеш евентуално да седнеш на една маса с БСП, камо ли пък ДПС, демек първообраза на цялото това статукво, още повече пък след като си правил показен ПР десант на баш шефа на ДПС.

Наистина ли не схващаш?! Толкова ли сте безпринципни, че в жаждата си за власт, сте готови и лайна да ядете, ако ви сипят, само и само да се докопате до парламента? Абсолютно безпринципни, всеядни помияри. Как си мислиш, че се чувстват истински десните ви симпатизанти, когато им се заявява, че няма лошо да се прегърнете с БСП/ДПС?! Хората, по-често отколкото не, гласуват за конкретна идея, ясно и точно позиционирана на политическата карта, идеология, ако щеше, а не щото овчата глава Ристьо и джобното генералче са такива велики, харизматични лидери. Е, категорично се подиграха с всички десни идеи за отрицателно време. Ще останат да им симпатизират безделниците д0 към 25 год.възраст, които ходят на пейка парти в парка и си мислят, че морето им е до колЕне. :grin1:

И после такива като теб високопарно дуднат колко бил забутан електоратът, че си избирал Боеко толкова пъти.
Ами не е ли логично? С оглед на нефелно-карикутурните "алтернативи" (да, дебели кавички), няма (аз поне не намирам) нищо чудно, че толкова време седи на власт разтривачът на ушните миди на бай Тошо. :flourish:
Masturba tu mente y eyacularás ideas!

raptor
Регистриран: вт юни 17, 2008 7:05 am

Мнение от raptor » пон яну 18, 2021 10:33 pm

Много пъти го пиша, пак ще го напиша. Много вероятно е герб да са първи. Дали ще управляват- вече е малко вероятно. Вината обаче Баце пак да спечели изборите ще е преди всичко на алтернативите му, не на простия народ.
С последните си действия на пишман демократите окончателно ще отблъснат нормалните десни, тези които симпатизираха на СДС навремето, между които съм и аз. Вече е под въпрос влизането в парламента, но дори и да влязат, ще е с 5-6 % макс като резултат, с което могат да са единствено нискостеблена патерица (лафът е на Леберкез, ама ми допадна много :) ). Така политика не се прави, нито се управлява дори сергия на пазара, причините това да не се забелязва от уж интелигентни хора с големи претенции, остават загатка за мен.

4uk
Регистриран: пет май 10, 2019 1:02 pm

Мнение от 4uk » пон яну 18, 2021 10:41 pm

ДСБ отдавна не е дясна и антикомунистическа партия - имат само една куха, несъстояла се заявка да са такива, но с практически действия говорещи точно за обратното. Не съм сигурен дали имат изобщо електорат!? Няма как да е дясна и антикомунистическа партия, която е в коалиция с по-лявата, но хич дясна ДаБ, и зелени левичари ... и основния ти враг да е ГЕРБ, която пък е единствената причина, единствената оцеляла(само преименувана) комунистическа партия в Източна Европа да не дойде пак на власт. Бих разбрал всеки, който има желание и потенциал да замести ГЕРБ в тази трудна задача - но ДСБ нямат нито едно от двете, ни самостоятелно, ни с левичарската си компания. Аз очаквах ДСБ да атакуват ГЕРБ от дясно... и донякъде бих им симпатизирал, но не би - те безпринципно са заедно с глутница подивели червеникави кучета.
С огромен срам ще споделя, че в един много далечен период съм се изживявал като Костовист. Не знам, сам ли се заблудих или те ме заблудиха временно, но аз политическите възгледи и приоритети не съм си променял. Явно те са променили своите, щом сме се разминали!
Долу БКП,... независимо как се е преименувала!!! :vov:
Долу всички, които й помагат да дойде отново на власт!!!! :nono:
Не споря с прости хора - времето ми е ценно.

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пон яну 18, 2021 11:59 pm

4uk написа:
пон яну 18, 2021 10:41 pm
...
Долу БКП,... независимо как се е преименувала!!! :vov:
Долу всички, които й помагат да дойде отново на власт!!!! :nono:
Ами едното ѝ име е ГЕРБ :dontknow: и тя не е слизала от власт от поне 20 години общо взето :dontknow: ...

4uk
Регистриран: пет май 10, 2019 1:02 pm

Мнение от 4uk » вт яну 19, 2021 12:54 am

Тези опорки си ги разправяйте помежду си! Навънка не хващат дикиш!
От всичко разбирам, че сте ценители и съюзници на автентичните комунисти, а презирате предателите на комунизма и искате да ги сваляте от власт!
Не споря с прости хора - времето ми е ценно.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » вт яну 19, 2021 2:57 am

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » вт яну 19, 2021 12:40 pm

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » вт яну 19, 2021 12:57 pm

Кольо Колев: Има огромна ерозия в доверието към политическия елит
19.01.21 в 12:48
Никаквата разлика между основните политически сили засилва говоренето за възможната фалшификация на парламентарните избори през пролетта. Това каза пред БНР социологът Кольо Колев.
По думите му има огромно насъбрано напрежение срещу управляващите и чисто психологически едва ли хората ще приемат евентуална победа на ГЕРБ.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет яну 21, 2021 1:24 pm

Албена Белянова: Всичко, което разкрива инструменти за манипулация, е от полза на всички
21.01.21 в 13:12
"Всяко нещо, което разкрива възможни инструменти за манипулация, е от полза на обществото". Това каза пред БНР адвокат Албена Белянова, която изпрати въпроси към ЦИК, свързани с честността на изборите. Тя подчерта, че няма да участва под никаква форма на предстоящите парламентарни избори на 4 април.

Бившата колежка :deal: :grin1: ...

Петър Славов: Има опасност от оспорване и касиране на вота за отделни депутати
В парламента има законопроект за гласуване по пощата, който мнозинството игнорира, казва юристът
21.01.21 в 09:10
Законодателната уредба на гласуването с подвижна избирателна кутия, която мнозинството е напът да приеме, може да доведе до оспорване и касиране на изборните резултати за отделни народни представители. Това предупреди в ефира на БНР юристът Петър Славов.

Седем формации с шанс за следващия парламент
21.01.21 в 12:26
Ако изборите бяха днес, седем са формациите, които имат изгледи да са в Народното събрание, като за две от тях кампанията ще е решаваща. Това показват данни от независимо представително за пълнолетното население на страната проучване на "Галъп интернешънъл", проведено "лице в лице" сред 1010 души между 7 и 15 януари.

Проценти само на база гласуващи! :!: :deal: Иначе фаливата "гЪлъБ" ми писна да я квалифицирам, барабар с шефа ѝ, консерва, Първан Симеонов (но е ясно на кого би дала бонус тази агенция ;) )...

Изображение

И само на мен ли ми се струва, че консервата Москов (в това долу) за пореден път (умишлено или не толкова :hmm: ) удря доста сериозно рамо на сега управляващите (официално) ГЕРБ-ПатрЕоти? :hmm: Иначе по отношение на справянето с пандемията, както и друг път, каза и някои смислени неща :dontknow: ...

Петър Москов: Поведението на политическите сили предначертава безпомощен парламент
Държавата е пред входа на политически и икономически хаос, смята той
21.01.21 в 12:38
"Държавата е пред входа на един предначертан и политически, и икономически хаос. За нас изходът от този хаос е във формирането на силен десен консервативен съюз"

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет яну 21, 2021 3:53 pm

ДЕН на Найден Зеленогорски отива на изборите заедно с „Демократична България“
21.01.21 в 14:57
От гражданско сдружение „Достойнството на един народ“ с абревиатура ДЕН, чийто лидер е бившият съпредседател на ПГ на Реформаторския блок Найден Зеленогорски, даде заявка за явяване на предстоящия парламентарен вот заедно с коалиция „Демократична България“. Заявиха и, че ще водят битка за запазване на абревиатурата ДЕН с друга нова формация.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пет яну 22, 2021 4:29 pm

Leberkez написа:
нед яну 17, 2021 9:09 pm
Каква истинска промяна, бе пич? Това ли е в твоята глава "истинска промяна", при положение, че БСП ще са в кюпа, а ДПС ще са в обичайната си роля на златен пръст? Как ще се променяме и разбиваме статуквото с изобретателите на това статукво, в лицето на БКП? Затова ли марширувахте и драхте гърла толкова месеци лятото и есента? За да махнем лошия Бойко и да направим управление, в което основна тежест ще има БСП? Шанс за промяна има тогава и само тогава, когато "алтернативата" е само една и се намести солидно в парламента, както беше последователно с Костов, после Царя и накрая Бойко-1. Имаш комфорта на пълното мнозинство, но после се предполага, че трябва да носиш пълната отговорност, когато се опикаят нещата, а не мнозинство съставено от 4-5-6 партийки, където всеки ще тегли в различни посоки и ще се крие зад гърба на другия.
Би ли ми обяснил с думи прости, като как би могла да се формира отраз подобна перфектна алтернатива в настоящото положение у нас, при положение, че:

1. ГЕРБ-ДПС (+ патрЕотичния им камуфлаж конкретно към момента :) и БСП като умишлено беззъба "опозиция") са обсебили плътно и почти всецяло и четирите власти, които, като бонус на обсебването, са и поти напълно слети.

2. ГЕРБ-ДПС в последните години изградиха и бетонираха толкова здрава, (полу-)корупционна и зависима (от тях, разбира се) клиентела и/или маса от (като цяло) посредствени, но изключително "отдадени" (заради различни видове страх и зависимости) послушковци, която е задръстила с метастазите си всички области на обществения живот (администрация :!: , бизнес, медии :!: , образование, култура...).

Е, кажи ми, как и от къде да се пръкне при това положение идеалната ти алтернатива, като огромна част от населението е сведена до обезверени консуматори, чиито стремежи в живота стигат до това да си получат надлежно следващата заплатка и, по възможност, да се намърдат още малко по-добре в така "благородно" предоставената им лично (ама разбира се :grin1: ) от Баш Шефа ниша? :-? :dontknow: Да, патрЕотарския допинг, раздаван целенасочено и с кофите на еРектората, също играе ключова роля в момента - да не би да е случйно, че "успели" политици като Хитлер са залагали основно на него, за да водят за носа еРектората? И дали е случайно, че и "успешният", макар и безкрайно тъп като цяло :grin1: , "политик" Тръмп залагаше основно на него за краткото си и безславно приключило "избухване"? :deal:

Да, разбира се, у нас можеше да се формират всякакви почти идеални (по твоето описание) алтернативи... до някъде около 2010-2013 година. След това вече... беше надлежно досформиран и бетониран Герберистан и условията (и начините за промяната им) станаха коренно различни и вероятно изискват съвсем други методи и средства, доста различни от поредната ти "алтернативна" революция :dontknow: ...

P.S.: Между другото, като даде примери за "алтернативни" революции, би ли ме светнал доколко те, според теб, наистина бяха революции (особено втората от тях, третата даже и не искам да я намеквам :laughm: ) и по-точно, доколко бяха революции в положителния, истински, потенциално възможно смислен :grin1: ... смисъл :grin1: ...

P.S.2: В такава затлачена ситуация даже и "алтернативи" с по 1-2% (като тези срещу ДПС, на Цветан Цветанов и т.н.) са изключително полезни, защото късат директно месо от плътта на статуквеното чудовище и имат интерес (поне) да изговарят проблемите 1:1. Да, и Радев, въпреки че не успя да свърши почти нищо конкретно, даже и в рамките на ограничените си правомощия, изигра изключително полезна роля по втората част - с вербалното разголване на чудовището.

Потребителски аватар
Leberkez
Местоположение: София, жк. Младост-1, надм. вис. 603 м; Габрово, кв. Палаузово, надм. вис. 419 м.

Мнение от Leberkez » пет яну 22, 2021 5:01 pm

Алтернативи с по 1-2%, колкото и плът да късат от "чудовището", сами по себе си не могат да акумулират достатъчно доверие, че евентуално да им тежи думата и да могат реално да направят нещо. Друг е въпросът как изобщо можем да ги наричаме "алтернативи", след като са се събрали и се облизват всякаква измет с препрани биографии..

Забележи - всички (без една) алтернативи треперят дали ще прескочат бариерата, а какво остава да могат да бъдат конструктивни и съзидателни, ако влязат в парламента?

Та въпросът в последния ми пост си остава, а именно как ще борим статукво и всичко останало порочно, когато от уравнението извадим ГЕРБ и ги заместим с БСП? За мен ГЕРБ+1-2 патерици е абсолютно равносилно на БСП+1-2 патерици. Разлика не виждам, ама грам, с изключение на това, че евентуално може да се тръгне на един реваншизъм на всички възможни нива, при което едните наши хора, ще бъдат заменени с други наши хора, но отново калинки и послушковци.

gero
Регистриран: съб сеп 23, 2017 6:50 pm

Мнение от gero » пет яну 22, 2021 8:25 pm

Stringmeteo написа:
пет яну 22, 2021 4:29 pm

P.S.2: В такава затлачена ситуация даже и "алтернативи" с по 1-2% (като тези срещу ДПС, на Цветан Цветанов и т.н.) са изключително полезни, защото късат директно месо от плътта на статуквеното чудовище и имат интерес (поне) да изговарят проблемите 1:1.
Да де, изключително полезни са за ГЕРБ :laughm: Такова раздробяване на опозицията и невъзможността да се организират в единен фронт е добре дошло за ГЕРБ, които с твърдия си електорат са незаобиколим фактор.
Следващото правителство когато и да се случи, дали след изборите през април или по-късно ще бъде ГЕРБ+ или БСП+
Ако някой има мокри сънища за нещо по-различно, значи тотално не е в час :flourish:
С добра дума и пистолет в ръка човек може да постигне далеч повече, отколкото само с добра дума :buble:

Потребителски аватар
Leberkez

Мнение от Leberkez » пет яну 22, 2021 9:30 pm

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пет яну 22, 2021 11:15 pm

За пореден път - мноооого добра! :thumbup: :clap: В началото има 4 минути "лирично отклонение" за САЩ и Русия ;) ...

Татяна Дончева в "ДЕНЯТ с В.Дремджиев", 20.1.2021 По ТV+ и TV1
Jan 21, 2021

Татяна Дончева: #Байдън e победа на демокрацията, идва и промяната на външната политика, дори на #Балканите и на подхода "купи самолети и ще те оставим на власт" за #Борисов.
- Тъпа и излишна е проявата на сила от #Кремъл към #Навални, проява на държавно безсилие.
- След пропадането на участък от #метрото, както и на Рилския път, дали гражданите разбират, че не става въпрос за #строителство, а за прибиране на пари.
- #Американците и #руснаците бяха много лековерни към обещанията на Борисов - абсолютно несъвместими едно с друго
- #Сталийски беше човек на Борисов, сега - на Пеевски и не знам какво си уравняват правейки известната моделка #Сечкова почетен консул. Първата задача на новото управление е да направи ревизия на почетните консули.
-#Симбиозата ГЕРБ-#ДПС съществува. Нищо от това, което прави #Доган - ТЕЦ Варна, Росенец и т.н. не е възможно да стане без ГЕРБ.
- Държавната собственост, акциите на всички държавни фирми са прехвърлени в една нова агенция, в която #Пеевски е назначил борда и управата, като никой от опозицията не "мъцна" за това
- #Компенсациите, за затворения бизнес, освен за приближените фирми на властта, се изплащат с огромно закъснение.
- Нужда от театрални срещи за честността на #вота няма, има нужда от резултати. Част от членовете на #БСП в изборните секции биват купувани. Трябва да се направи дублиране на Информационно обслужване.
- #Видеонаблюдението на секциите е супер важно и #ГЕРБ до дупка ще му се противопоставя.
- Властта видя на #протестите, че хората в #чужбина не я харесват и ще направи всичко възможно да не гласуват.
- Не харесвам идеята всички да се явяваме поотделно на #изборите и обяснявам защо - да се обяснява кой е ляв и кой е десен в момент, когато трябва да се отстранят #мутрите от властта е несериозно.
- Но тъй като и на Хр.#Иванов и на #Слави няма да им уврат главите, трябва да имаме 4-5 неща за които предварително да се уговорим, че ще бъдат правени след изборите.
- И отстраняването на #Гешев и промяната на Конституцията в частта съдебна система не трябва да бъде на последно, а на първо място.

Отговори

Върни се в “Политика”