АНАЛИЗИ около актуалната вътрешнополитическа ситуация

Твърде много хора претендират, че разбират от политика, а дали наистина е така?
4itatel
Регистриран: съб мар 21, 2020 11:36 pm

Мнение от 4itatel » чет юли 16, 2020 12:47 pm

Интересни неща от туитър

Изображение

Изображение

Изображение

Европейската група на либералите са бесни. Дори наричат Да, България екстремисти. Тези за малко да вкарат държавата в конфликт на етническа основа с голям международен отзвук. Добре, че беше полицията. Под туитовете пък симпатизанти на ДБ ги псуват :grin1: :D

Потребителски аватар
itmpm
Регистриран: нед окт 16, 2011 5:06 pm

Мнение от itmpm » чет юли 16, 2020 12:49 pm

Нищо не съм получил. Но с теб няма да се разправям, най-много да ми седнеш на... :grin1:
Аз не съм трол и не приемам така да се говори за мен. Какви са тези селяни, дето си позволяват така да обиждат и да лепват етикети.
Селски пръчки.
Финансво съм добре, щото съм учил(и продължавам да уча) и бачкам здраво, и са някво лекенце ще иска радев да доакра комунистии и селяни да заграбят всичко.
Последна промяна от itmpm на чет юли 16, 2020 12:52 pm, променено общо 1 път.

Frape
Регистриран: нед юли 03, 2011 8:29 pm

Мнение от Frape » чет юли 16, 2020 12:52 pm

Аз ти писах,но явно си ме блокирал ,щото си смел като твоя вожд Кратунчо.
Кажи ми кой адекватен и интелигентен Българин ще харесва ГЕРБ(мутри,корупция,наглеци),ако кяма полза от това?
Аз финансово съм добре,не мога да се оплача ,но в държава на мутри и олигархия,без справедливост и без равенство няма как да търпя,сеш се?
Искам да кажа,че и БСП не ги харесвам и те са зло за България,но първо да свалим кратун,после ще го мислим :))
Последна промяна от Frape на чет юли 16, 2020 12:54 pm, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
itmpm

Мнение от itmpm » чет юли 16, 2020 12:53 pm

Млъквай! Не се занимавам с блокирания, радвай се че не съм получил заканите ти, не ме занимавай с твоята селска особа.

Frape

Мнение от Frape » чет юли 16, 2020 12:56 pm

ПриятелЮ,нямам намерение да играем на клавиатурни нинджи с теб,това са детски неща,тука всеки може да е голям зад клавиатурата,аз си ходя в Пловдив често,така че ако кажеш ще си направим една срещичка пред ВСИ и готово!

Потребителски аватар
itmpm

Мнение от itmpm » чет юли 16, 2020 1:03 pm

Ако дойда, ще те убия. Изчезни и не се занимавай с мен.

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет юли 16, 2020 1:05 pm

Leberkez написа:
чет юли 16, 2020 12:35 pm
Може и трябва - от тях конкретно!
Това им е шансът на живота!
Нито имат някаква солидна, дългогодишна и вярна електорална маса като ДПС, БСП и ГЕРБ, нито имат парите им за мащабна кампания, нито партийните им структури и партийно строителство са на дори средно ниво.
...
Leberkez, ти не беше ли сред прокламаторите на "единия файтон хора" или... те омесвам с някого? :) :hmm: Не е толкова лесно да се разбие дългодишна медийна манипулация на клакьорските медии на властта, трябва да се пипа много внимателно, защото... да не навлизам в полето на психологията, но може а се получи мощен ефект на отхвърляне и всичко да се сгромоляса и обезсмисли тотално или поне да се върне изцяло в старото русло с... "единия файтон" :) ... За всички тези неща съдя и по промития мозък на хора като баща ми, рядко имам възможност да говоря (споря :) ) с него по подобни въпроси, но... ситуацията е страшна, но и много поучителна за мен :grin1: ... Е, той може да е просто в групата на "промитите герберски зомбита" (моя квалификация :grin1: ), но се вижда и че много му влияе сама по себе си и мантрата, че "един файтон хора" не може да направи каквото и да било. Сякаш единствено важното е дали някой "може да направи нещо" - независимо какво, как, защо, по какви подбуди и т.н. :-? ... Но... това е нивото на потенциалния електорат на нашите политици, няма как те да не се грижат то да остава такова и да се възползват максимално от него :dontknow: ...

Frape

Мнение от Frape » чет юли 16, 2020 1:27 pm

Ха-ха,добре клавиатурен Брус лий,живей си жалкия "градски" живот НЕселянино... :grin1:
Явно си в цикъл и жена ми е като теб в такъв период.
ГЕРБ долу!

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет юли 16, 2020 1:34 pm

:hmm1: :hmm1: :hmm1: :hmm1: :hmm1: :hmm1:

Потребителски аватар
Leberkez
Регистриран: пет мар 20, 2015 7:27 pm
Местоположение: София, жк. Младост-1, надм. вис. 603 м; Габрово, кв. Палаузово, надм. вис. 419 м.

Мнение от Leberkez » чет юли 16, 2020 1:35 pm

Не, никога не съм бил, а според теб съм герберско зомби but nevermind...просто казвам това, което мисля.
Медийна манипулация винаги е имало и ще има. ГЕРБ нали и те тръгнаха от нулата или според теб още преди 2009-а са държали медиите?
А те (медиите) винаги са склонни да се извъртят към властта в момента - или поне големите ТВ, така че....
Оправданията са като задника - всеки си го има, но не всички се интересуват от него и му обръщат внимание. ;)

Идеята ми беше, че с масови плажувания, пиене на кафета и тем подобни десанти, както и фейсбук агитации няма да се получат нещата.

И да - аз също казах, че трябва да се пипа внимателно, но при още 1-2 подобни показни акции като в Росенец и Бояна, на хората ще им прищрака, че тези си търсят евтина слава и просто дебелашки целят да напазаруват заблуден електорат и даже такива, които сега са на кантар дали да ги припознаят, просто ще извърнат глава.

Друг проблем им са сегашните симпатизанти. Колко и да са малко, просто се държат като пълни сектанти и си мислят, че са над останалите. Неслучайно от доста време ги наричат подигравателно "умнокрасавци", защото, повярвай ми, немалка част са пълни, ама пълни въздухари. Даже и най-заклетият герберски фен не може да ти причини такава уртикария, като някой надменен псевдоинтелектуалец -фен на ДеБъ - когато тръгне да парадира. Което си е вина на лидерите, защото каквото посееш, такова ще жънеш, а те от ден първи се самообявиха като лицето на младите и образованите (предимно в София) и продължават да си берат плодовете.

Така че, ако пак се стигне до стандартния им краен резултат от три точка шест, да се сърдят само на себе си, а не да обвиняват всички други колко са тъпи и прости. С такава арогантност - толкова електорат. ;)

Потребителски аватар
itmpm

Мнение от itmpm » чет юли 16, 2020 1:49 pm

Искам да се извиня на форума за горните думи.(много крайно прозвучаха :oops: ). Но иначе червеите ги мачкам. Няма да позволя на няквъв злобен елемнт да ме обижда на трол и подобни. Нямам нищо общо с ГЕРб, не съм член, не съм се възползвал по никакъв начин. Селските пръчки, които го твърдят това, оттук натък ще ги игнорирам. Стига ми, че виртуално ги Оправих. Мноог лесно е така да се оплюва човек.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет юли 16, 2020 2:18 pm

Leberkez, ето, виждаш ли, ти също прекрасно си овладял медийната дресировка :laughm: . Относно Борисов и медиите (му), не съм казвал, но за всеки случай ще повторя :laughm: - той е бездушна кукла на конци и всичко му се осигурява наготово - идеологията, подкрепата, медиите... :dontknow:

Потребителски аватар
itmpm

Мнение от itmpm » чет юли 16, 2020 2:31 pm

Хора, разбете, вие подкрепяте чучелото боку. Нашият летец ще оправи България. Лъжат ви, че финансите са стабилни. Лъжат ви че икономиката върви, тези заводи са бутафорни, магистралите са измислени. Миници, цигари. Много е лошо тука, много. Хората се избиха да ходят у Гърцията, щото нямат пари.
Мая, Радев, Слави - гласувайте за бъдещето. :laughm:

А, и вирус няма, боку се възползва, за да краде и да си вдигне процентите с годжи.
Всичко е медийна манипулация. Само БожковТВ показват истината, на другите им чупим камерите и колите.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет юли 16, 2020 3:05 pm

Мирослав Мурджов: Протестът е морален, политическите партии не го владеят
16.07.20 в 13:27
"Хората имат очаквания и затова е протестът". Това каза пред БНР Мирослав Мурджов - експерт по изборни системи, бивш депутат. По думите му политическите партии не владеят протеста и няма чисто политически искания

Димитър Аврамов: Борисов днес каза на хората, че не ги чува и си продължава по своя път
Младите на площада казват, че в цивилизования свят така не може, каза политологът
16.07.20 в 13:00
"Борисов днес каза на хората, че не ги чува и си продължава по своя път. Всичко, което Борисов каза днес, не трябваше да го казва. Радев също не трябваше да казва, че има мафия". Това каза пред БНР политологът Димитър Аврамов. Той уточни, че всички управляващи досега са правили така: "Наричат хората платени, убедени са, че някой олигарх им плаща, за да протестират. Но този олигарх нали досега е работил с властта".
...
В предаването "12+4" политологът коментира, че в протеста няма нищо лично срещу политиците, а на хората просто "им е писнало" и искат правила:

"Не говоря за това, че трябва да изметем това правителство и да дойде доброто на БСП. Благодаря! Виждали сме го това нещо. Не виждам нищо добро в БСП, дори те са на път да се разцепят. Става дума, че когато двете власти - изпълнителна и съдебна, обиждат обществото, стоят срещу хората, този протест ще стане още по-голям и още по-хаотичен и накрая ще помете тези власти".

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет юли 16, 2020 11:56 pm

Галъп": 58% от българите искат оставката на кабинета
16.07.2020, 15:52
Според 58% от българите оставка на правителството е нужна, докато 32% са против, a oстаналите не могат да преценят. Това показват данните от независим експресен сондаж на "Галъп интернешънъл", проведен сред 700 души на 13 юли.

:dontknow: "Галъп" по принцип са (прикрити) крепители на статуквото, доколкото не са класически фурнаджийски лопати :laughm: ... :hmm:

Младите, младите, те да са живи
15.07.2020
Най-важният резултат от този протест вече е известен. Какво ще стане след час, след ден, след три, не знаем, но вече знаем най-важното: младите хора не са това, което си рисувахме в своята песимистична картина за България.

Експерти: В момента кризите в България са три
16.07.20 в 16:24 | обновено на 16.07.20 в 17:18
Темата за комуникационната и медийната грамотност е сред най-важните в съвремието. Нормално е медиите, дори и най-авторитетните като източник, да са на различни позиции в ситуация като днешната в България – да има и про-правителствени, и про-протестиращите. Идеята, че в социалните медии може да се види цялата истина, не е най-добрата.

Отговори

Върни се в “Политика”