АНАЛИЗИ около актуалната вътрешнополитическа ситуация

Твърде много хора претендират, че разбират от политика, а дали наистина е така?
Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет юли 23, 2020 6:00 pm

havga
Регистриран: вт фев 04, 2020 10:45 am

Мнение от havga » чет юли 23, 2020 6:02 pm

А как качваш видеа?

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет юли 23, 2020 6:26 pm

havga написа:
чет юли 23, 2020 6:02 pm
А как качваш видеа?
Слагаш гол линк, който сочи към видео и екстеншънът, добавен от мен към форума, го вгражда директно в страницата. Ако линкът не е гол, няма вграждане, а си остава линк. Въпросът е, че това работи с определени типове видеа/сайтове, например от Фейсбук, Ютюб и... доста други, но не с всички. :)

havga
Регистриран: вт фев 04, 2020 10:45 am

Мнение от havga » чет юли 23, 2020 6:30 pm

Stringmeteo написа:
чет юли 23, 2020 6:26 pm
[
Слагаш гол линк, който сочи към видео и екстеншънът, добавен от мен към форума, го вгражда директно в страницата. Ако линкът не е гол, няма вграждане, а си остава линк. Въпросът е, че това работи с определени типове видеа/сайтове, например от Фейсбук, Ютюб и... доста други, но не с всички. :)
:thumbup:

Потребителски аватар
Leberkez
Регистриран: пет мар 20, 2015 7:27 pm
Местоположение: София, жк. Младост-1, надм. вис. 603 м; Габрово, кв. Палаузово, надм. вис. 419 м.

Мнение от Leberkez » чет юли 23, 2020 8:40 pm

Чеки малко да разлая доберманите. :grin1:
Антон Тодоров
36m ·
От 15 дни слушам протестърите /основно 20-30 годишни/ какво те искат. Добре, ще приемем това предизвикателство и сме готови да дебатираме с Вас. Но аз имам едно предизвикателство - готов съм да застана на Ваша страна, ако избрана група най-умни, интелигентни, учени, подготвени /надявам се сред Вас да има и историци/ излязат на публичен дебат с мен име убедят, че си струва. Искам в пряк сблъсък да проверя дали тези, които идват с големите претенции за радикална, тотална, из дъно промяна на публичната сфера в България, имат поне основно образование в областта на историческото познание за България и света. Силно ме интересува дали тези много претенциозни и надъхани млади хора имат под себе си солидно и автентично знание за тоталитарна България, за комунистическите престъпления, за упадъка на комунистическата икономика, познание за съветизацията на България. Познават ли европейската, руската/съветската история, познават ли световната история на международните отношения? Могат ли в рамките на десетина минути да опишат основните събития от времето на Студената война? Даже няма да ги карам да правят анализ на тези събития и техния генезис. Наясно ли са с трудовете на създателите на основните школи в политическата философия, икономиката, стопанската история, дипломатическата теория? Могат ли да изброят, без да се втренчват в смартфоните си, имената на министър-председателите на прехода /поне това/? Как анализират 30 г. български посткомунизъм?
ИМАМ ОЩЕ ЦЯЛ ПОМЕНИК ОТ ВЪПРОСИ, ОТГОВОРИТЕ НА КОИТО ИСКАМ ДА ПОЛУЧА ОТ ТЕЗИ ПРЕТЕНЦИОЗНИ ПРОТЕСТЪРИ! Готов съм да се срещна сам с група, произволно излъчена от тях. И да дебатираме пред независимо жури от академични учени! И тогава, само тогава ще лъсне пълната несъстоятелност на тези хора. Как така претендираш за ролята на римски папа /морала/ и съдия /справедливостта/ едновремено, докато имаш единствено излъчването на джентълмен с подбалканска аура? Докато се превръщат в нещастно прикритие на други, користни сметки? Ще дебатираме, инвентаризирайки българската история и посткомомунизъм, в частност. Хайде да Ви видя!
Masturba tu mente y eyacularás ideas!

4itatel
Регистриран: съб мар 21, 2020 11:36 pm

Мнение от 4itatel » чет юли 23, 2020 9:47 pm

Абе какво им даваш зор, протестиращите искат промяна, това е важното. Каква точно промяна е без значение :grin1: :grin1:

m
Регистриран: пон ное 26, 2007 3:43 pm

Мнение от m » чет юли 23, 2020 10:02 pm

Leberkez написа:
чет юли 23, 2020 8:40 pm
Чеки малко да разлая доберманите. :grin1:
Антон Тодоров
36m ·
От 15 дни слушам протестърите /основно 20-30 годишни/ какво те искат. Добре, ще приемем това предизвикателство и сме готови да дебатираме с Вас. Но аз имам едно предизвикателство - готов съм да застана на Ваша страна, ако избрана група най-умни, интелигентни, учени, подготвени /надявам се сред Вас да има и историци/ излязат на публичен дебат с мен име убедят, че си струва. Искам в пряк сблъсък да проверя дали тези, които идват с големите претенции за радикална, тотална, из дъно промяна на публичната сфера в България, имат поне основно образование в областта на историческото познание за България и света. Силно ме интересува дали тези много претенциозни и надъхани млади хора имат под себе си солидно и автентично знание за тоталитарна България, за комунистическите престъпления, за упадъка на комунистическата икономика, познание за съветизацията на България. Познават ли европейската, руската/съветската история, познават ли световната история на международните отношения? Могат ли в рамките на десетина минути да опишат основните събития от времето на Студената война? Даже няма да ги карам да правят анализ на тези събития и техния генезис. Наясно ли са с трудовете на създателите на основните школи в политическата философия, икономиката, стопанската история, дипломатическата теория? Могат ли да изброят, без да се втренчват в смартфоните си, имената на министър-председателите на прехода /поне това/? Как анализират 30 г. български посткомунизъм?
ИМАМ ОЩЕ ЦЯЛ ПОМЕНИК ОТ ВЪПРОСИ, ОТГОВОРИТЕ НА КОИТО ИСКАМ ДА ПОЛУЧА ОТ ТЕЗИ ПРЕТЕНЦИОЗНИ ПРОТЕСТЪРИ! Готов съм да се срещна сам с група, произволно излъчена от тях. И да дебатираме пред независимо жури от академични учени! И тогава, само тогава ще лъсне пълната несъстоятелност на тези хора. Как така претендираш за ролята на римски папа /морала/ и съдия /справедливостта/ едновремено, докато имаш единствено излъчването на джентълмен с подбалканска аура? Докато се превръщат в нещастно прикритие на други, користни сметки? Ще дебатираме, инвентаризирайки българската история и посткомомунизъм, в частност. Хайде да Ви видя!
тоя пък е толкова зле... Не си заслужава да му се обръща внимание на творенията. И все пак може да си намери майсторите. Да се съберат групичка и да го разковат, щото той явно се мисли за нещо ПО :lol: Тома Биков №2...
ОСТАВКА! ОСТАВКА! ОСТАВКА! ОСТАВКА! ОСТАВКА! ОСТАВКА! ОСТАВКА! ОСТАВКА! ОСТАВКА! ОСТАВКА! ОСТАВКА! ОСТАВКА! ОСТАВКА! ОСТАВКА! ОСТАВКА!

Потребителски аватар
Leberkez
Регистриран: пет мар 20, 2015 7:27 pm
Местоположение: София, жк. Младост-1, надм. вис. 603 м; Габрово, кв. Палаузово, надм. вис. 419 м.

Мнение от Leberkez » чет юли 23, 2020 10:38 pm

m,

Пробвай да го разкожеш, мъниче!
Искам да гледам! :grin1:
Masturba tu mente y eyacularás ideas!

Victus
Регистриран: нед яну 23, 2011 3:51 am
Местоположение: София, кв.Княжево (650м) / Кърджали, кв.Възрожденци(245м) / с.Тополово, община Асеновград(440м)

Мнение от Victus » чет юли 23, 2020 10:41 pm

Leberkez, ти наред ли си? Този дебат Антон Тодоров трябва да го води с министър-председателя ПЪРВО. Нивото там е толкова ниско, че вече всеки българин си мисли, че става за премиер. Не 20-30-годишните, учениците имат самочувствие, че могат да управляват страната по-добре.
"Прост съм и ми е лесно." Бойко Борисов

m
Регистриран: пон ное 26, 2007 3:43 pm

Мнение от m » чет юли 23, 2020 11:03 pm

Leberkez написа:
чет юли 23, 2020 10:38 pm
m,

Пробвай да го разкожеш, мъниче!
Искам да гледам! :grin1:
Тоя, ако имам близки срещи с него, просто бих го подминал.
ОСТАВКА! ОСТАВКА! ОСТАВКА! ОСТАВКА! ОСТАВКА! ОСТАВКА! ОСТАВКА! ОСТАВКА! ОСТАВКА! ОСТАВКА! ОСТАВКА! ОСТАВКА! ОСТАВКА! ОСТАВКА! ОСТАВКА!

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пет юли 24, 2020 2:29 pm

Проф. Каприев: Живеем в съвършен османски модел на управление
24.07.20 в 14:23
„Живеем в съвършен османски модел на управление. Имаме султан – собственик на цялата територия, и държи участта на всички в ръката си, каквото самочувствие има нашият министър-председател. Това е система, в която политическото и персоналното се сливат, водещите мотиви идват от личния интерес. Гражданското общество избухна, както предците ни са скочили срещу османския модел на управление“. Това коментира пред БНР философът проф. Георги Каприев, преподавател в Софийския университет“.

Евгени Кънев: Цялостната политика, не отделните министри са проблем
24.07.20 в 13:33
„Всеки министър, дълго във властта, се износва. Дори и Владислав Горанов със стабилната подкрепа от ГЕРБ е нормално с времето да понесе политическа отговорност за натрупаните проблеми... Маневрите са, за да се потуши общественото напрежение“. Това коментира пред БНР Евгени Кънев, икономист и финансист, по повод рокадите в кабинета.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пет юли 24, 2020 2:31 pm

Проф. Луджев: Страхливият нарцис Борисов никога няма да се оттегли от властта
Протестното движение трябва да се самоорганизира, посъветва той
24.07.20 в 12:48
Промените в кабинета са мимикрия и опит за спасяване на положението... Тази нова протестна вълна се отличава с нещо много важно – те много добре разбират, че докато партията – мафия ГЕРБ е на власт, нищо в страната няма да се промени. Първо, държавата трябва да бъде освободена с избори“. Това коментира пред БНР проф. Димитър Луджев, учен, политик, депутат, вицепремиер (1990 – 1991 година).

4itatel
Регистриран: съб мар 21, 2020 11:36 pm

Мнение от 4itatel » пет юли 24, 2020 11:37 pm

Изображение

doncho
Регистриран: нед апр 10, 2011 2:49 pm

Мнение от doncho » съб юли 25, 2020 10:41 am

Stringmeteo написа:
пет юли 24, 2020 2:31 pm
Страхливият нарцис Борисов никога няма да се оттегли от властта[/url][/size]
Некои тъпи чукундури като говорят глупости щеше да е добре поне мааалко да са в реалния свят, а не да повтарят очевидно неверни неща. Щото "страхливият нарцис " Борисов вече два пъти е подавал оставка. Ама плюещите и виещите боклуци имат готова опорка каквото и да стане. Ако Баце подаде оставка "Уууу, смотаняк, един мандат не може да довърши", ако не подаде оставка " Уууу, страхлив нарцис "

Идиоти, сър...
Игнорирайте идиотите, те са неспасяеми.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » съб юли 25, 2020 11:41 am

Че Борисов е страхлив, разбрах окончателно още около 20.02.2013г. (сещаш се по какъв повод) - това е дълбоката подбуда на неговото поведение, независимо от камуфлажа, който се опитва да му слага той самият (или по-точно неговите задкулисни дружки и кукловоди). И няма как подобни (на твоите) фенски "доводи" и ридания да ме убедят в обратното.

Отговори

Върни се в “Политика”