Новата конституция на Борисов

Твърде много хора претендират, че разбират от политика, а дали наистина е така?
Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Новата конституция на Борисов

Мнение от Stringmeteo » пет авг 14, 2020 12:18 pm

Верният шофьор на мафията (буквално и преносно), след като върна институционално и откъм справедливост страната с поне 10 години назад, се опитва да се запише в историята, изхлузвайки се от позорното си управление като "отговорен управленец". :toilet: Изключително "похвално", наистина :dontknow: ... Да видим само кой друг изобщо, освен болните гербери, ще му се върже на този пореден напън :hmm: ...

Само не ми стана съвсем ясно, това проект на ГЕРБ ли е или проект на мафията? :hmm: :dontknow: Много хитър се оказа тоя селяк бееей, много :? ...

Бойко Борисов: ГЕРБ ще внесе проект на нова Конституция
14.08.20 в 12:02
В обръщение до всички български граждани премиерът Бойко Борисов обяви решенията, които е взел за управлението на страната. В него се посочва, че партия ГЕРБ ще внесе проект на нова Конституция на Република България.
Премиерът предлага да се свика Велико Народно събрание, което да въведе редица съществени промени в Конституцията.

weather_master
Регистриран: пон май 28, 2007 9:07 am

Мнение от weather_master » пет авг 14, 2020 12:28 pm

Ох, Стринг, ти въобще за нещо може ли да си доволен? Почваш много да дразниш с подобни меко-казани глупави постове! :thumbdn: Нали искахте оставка, нова конституция и ВНС. Ами ето ще ги имате! Доволен ли си?

Victus
Регистриран: нед яну 23, 2011 3:51 am
Местоположение: София, кв.Княжево (650м) / Кърджали, кв.Възрожденци(245м) / с.Тополово, община Асеновград(440м)

Мнение от Victus » пет авг 14, 2020 12:35 pm

Техният топ-юрист ли ще я пише новата Конституция? По-добре да си стои старата, ако Данаил Кирилов има пръст в новата.
Някой спомня ли си преди 5 години как беше опраскан историческия компромис? Сега какво се е променило, че да повярвам на премиера, че чрез ВНС ще има промяна в прокуратурата, след като 2015-та ГЕРБ, БСП и ДПС задружно имитираха промени. Не знам. Да не са решили да опраскат и Конституцията? Вече за нищо не може да им се има доверие. Особено да пипат основния закон.
"Прост съм и ми е лесно." Бойко Борисов

weather_master

Мнение от weather_master » пет авг 14, 2020 12:40 pm

Ами аз като цяло бях и все още съм скептичен, но протестиращите умници-лумпели, го искат. САЩ си действат на поправки, което е по-мъдрото. Сега не е ясно какво ще се скалъпи, но протестиращите го искат. Иначе нали ще има избори. Ще можете на си вкарате Христо Иванов, Мая Манолова, Слави Трифонов, Азис ако щете. Ще стане страшна конституция. :lol: Надявам се най-после Стринг да е доволен, защото вече не знам какво би го задоволило. :dontknow: :lol:

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пет авг 14, 2020 12:58 pm

Протестиращите го искат??!!?? :-? :dontknow: След малко ще постна мнение на Арман Бабикян - слушах го и като цяло съм съгласен с всичко, но то е коренно различно от "протестиращите го искат", просто защото те искат нещо коренно различно от... просто поредния панически ход, ход на отчаяние на Борисов за замзване на очите, който би хванал някакъв дикиш само пред най-тъпата част от протестиращите и недоволните :laughm: ...

weather_master

Мнение от weather_master » пет авг 14, 2020 1:06 pm

Въобще не ми изглеждаше отчаян. И да - това са исканията на протестиращите - нова конституция. Питай Веско, ако му гледаш постовете във Фб. Но то реално има какви ли не искания. Иначе ето ви големите промени. Дано да са за добро.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пет авг 14, 2020 1:08 pm

Да, ама не нова конституция, проектирана от мафията (проектът ще се прави от този парламент, тотално компрометиран :dontknow: ) - хващаш ли коренната разлика? :deal:

Бабикян: Борисов печели време
14.08.20 в 13:09
Печелене на време. Така Арман Бабикян - един от така нареченото „отровно трио“, определи пред БНР предложенията на премиера Бойко Борисов, свързани със свикването на Велико Народно събрание.

Според него министър-председателят се опитва да се закрепи във властта.

„Изглежда ми като сериозна и едра крачка назад на човек, който е отчаян и се опитва със сетни сили да се закрепи на гребена на властта още известно време. Предложението му почти няма общо с исканията на протеста“, допълни Бабикян в предаването „Хоризонт за вас“.

По думите му желанието за Велико Народно събрание точно от Борисов, „който ненадейно открил, че се е изчерпала старата Конституция, е нещо, което може да изненада само наивници“.

„Този състав на Народното събрание, доминиран от олигархията на Бойко Борисов и от мафиотизирани кръгове, е именно съставът, който трябва да подготви промените в Конституцията“.

Интервюто с Арман Бабикян можете да чуете в звуковия файл.
Малко по-късно ще пусна и мнението на Хросто Иванов.

weather_master

Мнение от weather_master » пет авг 14, 2020 1:14 pm

Ами той да се прави, като не се гласува. :lol: Според мен конституцията ще се прави от ВНС.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пет авг 14, 2020 1:19 pm

weather_master написа:
пет авг 14, 2020 1:14 pm
... Според мен конституцията ще се прави от ВНС.
:palm: :palm: :palm:
А според баба ми - от всевишния... Малко по-сложни са нещата, особено когато с тях борави мафията ;) ...
Конституция на Република България

...

Глава девета
ИЗМЕНЕНИЕ И ДОПЪЛНЕНИЕ НА КОНСТИТУЦИЯТА. ПРИЕМАНЕ НА НОВА КОНСТИТУЦИЯ

Чл. 153.
Народното събрание може да изменя и допълва всички разпоредби на Конституцията с изключение на тези, предоставени в правомощията на Великото Народно събрание.
Чл. 154.
(1) Правото на инициатива за изменение и допълнение на Конституцията принадлежи на една четвърт от народните представители и на президента.
(2) Предложението се разглежда от Народното събрание не по-рано от един месец и не по-късно от три месеца след постъпването му.
Чл. 155.
(1) Народното събрание приема закон за изменение или допълнение на Конституцията с мнозинство три четвърти от всички народни представители на три гласувания в различни дни.
(2) Ако предложението получи по-малко от три четвърти, но не по-малко от две трети от гласовете на всички народни представители, предложението се поставя за ново разглеждане не по-рано от два и не по-късно от пет месеца. При новото разглеждане предложението се приема, ако за него са гласували не по-малко от две трети от всички народни представители.
Чл. 156.
Законът за изменение или допълнение на Конституцията се подписва и се обнародва от председателя на Народното събрание в "Държавен вестник" в седемдневен срок от приемането му.
Чл. 157.
Великото Народно събрание се състои от 400 народни представители, избрани по общия ред.
Чл. 158.
Великото Народно събрание:
1. приема нова Конституция;
2. решава въпроса за изменение територията на Република България и ратифицира международни договори, предвиждащи такива изменения;
3. решава въпросите за промени във формата на държавно устройство и на държавно управление;
4. решава въпросите за изменение на чл. 5, ал. 2 и 4 и на чл. 57, ал. 1 и 3 от Конституцията ;
5. решава въпросите за изменение и допълнение на гл. девета от Конституцията.
Чл. 159.
(1) Правото на инициатива по предходния член имат най-малко една втора от народните представители и президентът.
(2) Проектът за нова Конституция или за изменение на действащата, както и за промени в територията на страната по чл. 158 се разглежда от Народното събрание не по-рано от два месеца и не по-късно от пет месеца след внасянето му.
Чл. 160.
(1) Народното събрание решава да се произведат избори за Велико Народно събрание с мнозинство две трети от общия брой на народните представители.
(2) Президентът насрочва избори за Велико Народно събрание в тримесечен срок от решението на Народното събрание.
(3) С произвеждането на избори за Велико Народно събрание пълномощията на Народното събрание се прекратяват.
Чл. 161.
Великото Народно събрание приема решение по внесените проекти с мнозинство две трети от всички народни представители на три гласувания в различни дни.
Чл. 162.
(1) Великото Народно събрание решава само тези въпроси от Конституцията, за които е избрано.
(2) В неотложни случаи Великото Народно събрание изпълнява функциите и на Народно събрание.
(3) Правомощията на Великото Народно събрание се прекратяват, след като то се произнесе окончателно по въпросите, за които е избрано. В този случай президентът насрочва избори по реда, определен със закон.
Чл. 163.
Актовете на Великото Народно събрание се подписват и обнародват от неговия председател в седемдневен срок от приемането им.
...
https://www.parliament.bg/bg/const

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пет авг 14, 2020 1:38 pm

Христо Иванов: И обикновено НС може да приеме промените, които Борисов предлага
14.08.20 в 13:29
„Изключително закъсняла стъпка в правилна посока, макар и недостатъчно решителна, по отношение на времето е стъпка встрани. Бойко Борисов използва тези предложения, за да печели време и за да си гарантира, че ще остане на власт до края на редовния мандат на това Народно събрание. След това ще вкара страната в доста трудно предсказуема фуния на Велико Народно събрание“.

Малко по-късно ще пусна и доста интересно мнение на Поразяващата уста (Татяна Дончева) :laughm: ...

А преди това... като ще е популизъм, да е на поне световно ниво :laughm: ...

Каракачанов: За промени в Конституцията е нужен обществен консенсус
14.08.20 в 13:44

Потребителски аватар
blue
Регистриран: чет авг 27, 2009 5:59 pm

Мнение от blue » пет авг 14, 2020 1:40 pm

Stringmeteo написа:
пет авг 14, 2020 1:08 pm
Да, ама не нова конституция, проектирана от мафията (проектът ще се прави от този парламент, тотално компрометиран :dontknow: ) - хващаш ли коренната разлика? :deal:

Бабикян: Борисов печели време
14.08.20 в 13:09
Печелене на време. Така Арман Бабикян - един от така нареченото „отровно трио“, определи пред БНР предложенията на премиера Бойко Борисов, свързани със свикването на Велико Народно събрание.

Според него министър-председателят се опитва да се закрепи във властта.

„Изглежда ми като сериозна и едра крачка назад на човек, който е отчаян и се опитва със сетни сили да се закрепи на гребена на властта още известно време. Предложението му почти няма общо с исканията на протеста“, допълни Бабикян в предаването „Хоризонт за вас“.

По думите му желанието за Велико Народно събрание точно от Борисов, „който ненадейно открил, че се е изчерпала старата Конституция, е нещо, което може да изненада само наивници“.

„Този състав на Народното събрание, доминиран от олигархията на Бойко Борисов и от мафиотизирани кръгове, е именно съставът, който трябва да подготви промените в Конституцията“.

Интервюто с Арман Бабикян можете да чуете в звуковия файл.
Малко по-късно ще пусна и мнението на Хросто Иванов.
И утре ако има сходен парламент със сходни политически играчи, ще замлъкнете ли? Или викаш избори до дупка, защото 500 безделника не им утърва статуквото.
Глас народен, глас божий - но ми се струва, че гласът на сегашните протестиращи безделници ще заглъхне много бързо при едни бъдещи изборите когато и да се направят те. :grin1:
П.С: И не цитирай тоя Бабикян - повръща ми се от тоя - явно нямаш дори елементарна политическа хигиена в момента за да отсяваш плявата. :?
Единственият начин да поддържаш разговор с глупака е да го игнорираш!
Стивън Кинг

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пет авг 14, 2020 1:52 pm

blue написа:
пет авг 14, 2020 1:40 pm
И утре ако има сходен парламент със сходни политически играчи, ще замлъкнете ли? ...
"Новият парламент ще бъде същият" - просто една от "модерните", актуални опорки на ГЕРБ. И също като всичките останали - абсолютно невярна, осъзнаваш ли го? :)

Татяна Дончева: Премиерът прави опит да разджурка ситуацията с идеята да се спаси
Трябва да си отпушим възможността обикновено Народно събрание да променя Конституцията
14.08.20 в 13:40
Бойко Борисов и кръгът около него прави неистови усилия да разджурка още повече вече разджурканата ситуация, с идеята, че това може би ще го спаси. Тези покани за дискусия са направени, за да се дискутира, без да си подава оставката

Потребителски аватар
blue
Регистриран: чет авг 27, 2009 5:59 pm

Мнение от blue » пет авг 14, 2020 2:05 pm

Stringmeteo написа:
пет авг 14, 2020 1:52 pm
blue написа:
пет авг 14, 2020 1:40 pm
И утре ако има сходен парламент със сходни политически играчи, ще замлъкнете ли? ...
"Новият парламент ще бъде същият" - просто една от "модерните", актуални опорки на ГЕРБ. И също като всичките останали - абсолютно невярна, осъзнаваш ли го? :)
Не ми отговори на въпроса?
Всички протестиращи безделници трябва да разберете, че първо сте много мънички като бройки за да диктувате какъв ще е политическия път на България Ако имахте поне мъничко акъл, щяхте да рззберете, че това грубо противопоставяне срещу нормалните работещи хора , блокирайки пътища само ще доведе до негативи за вас. Не може да говорите от името на целия български народ. :nono: Когато има избори, каквото реши народа, нека това бъде. Извън ГЕРБ, уродливото ДсБ и комунистите , мисля има и други що годе нормални партии - така, че ще видим. :wink:
Единственият начин да поддържаш разговор с глупака е да го игнорираш!
Стивън Кинг

Victus
Регистриран: нед яну 23, 2011 3:51 am
Местоположение: София, кв.Княжево (650м) / Кърджали, кв.Възрожденци(245м) / с.Тополово, община Асеновград(440м)

Мнение от Victus » пет авг 14, 2020 2:07 pm

Изгледах изказването на премиера. Нищо за Гешев. Ще си изкара 7-годишния мандат. Тези промени, ако минат, ще имат реален ефект в прокуратурата след 2027-ма. Евентуално и пак не е сигурно. За да има сигурна промяна, ВНС трябва да премахне фигурата на главния прокурор. Децентрализация на прокуратурата и свобода всеки прокурор да разследва всеки гражданин! Не трябва да има недосегаеми като Доган и Пеевски. :deal:
"Прост съм и ми е лесно." Бойко Борисов

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пет авг 14, 2020 2:44 pm

Фнимание, Фнимание, говори повелителят на народната тъпота Иво Христов! :laughm: Спокойно, този път каза само, че 99,9% от българите са... тоест не са чели Конституцията :laughm: ...

Проф. Иво Христов: Статуквото се бетонира чрез имитация на промяна
Влизаме в отклоняващ маньовър, за да докретаме до изборите напролет
14.08.20 в 14:15

А Антоанета Христова я коментирах някъде в началото на протестите, оставам на мнението, че е изключително лоялна (и вероятно скъпоплатена ;) ) клакьорка на ГЕРБ. Отново изключително завъртяни, фалшиводобронамерени, хлъзгави тези... :dontknow:

Проф. Антоанета Христова: Борисов направи изпреварващ ход
14.08.20 в 14:05

Отговори

Върни се в “Политика”