ПРОТЕСТИТЕ СРЕЩУ КОРУПЦИЯТА В УПРАВЛЕНИЕТО и за оставка на правителството и главния прокурор

Твърде много хора претендират, че разбират от политика, а дали наистина е така?
Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » нед юли 26, 2020 1:57 am

Ако намериш поне едно място тук от последните... да кажем 5 години, където съм казал (даже и не казвам, че трябва да съм се бил в гърдите - свалям ти критериите :laughm: ) в прав текст, че съм десен, веднага ти превеждам бонус 10 лева към сметка, която ми посочиш :deal: :laughm: ...

Потребителски аватар
Leberkez
Регистриран: пет мар 20, 2015 7:27 pm
Местоположение: София, жк. Младост-1, надм. вис. 603 м; Габрово, кв. Палаузово, надм. вис. 419 м.

Мнение от Leberkez » нед юли 26, 2020 2:11 am

Ясноооо....мерси, че си призна официално. Няма нищо лошо в това да си ляв!
По-важното е да не го криеш! Идеята е да си добре със себе си и да се чувстваш комфортно в кожата си.
Всичко друго е без значение! :cool: :cool: :cool:

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » нед юли 26, 2020 2:19 am

Мислиш ли, че трябвва да си направя труда да отговарям на поредната ти глупотевина-заяждане?

Потребителски аватар
Leberkez
Регистриран: пет мар 20, 2015 7:27 pm
Местоположение: София, жк. Младост-1, надм. вис. 603 м; Габрово, кв. Палаузово, надм. вис. 419 м.

Мнение от Leberkez » нед юли 26, 2020 2:31 am

Грях ми на душата, че мозъкът ми не работи на 100% след кило уиски в събота вечер, но, човек, аз следвам това, което ти пишеш.
Ти преди малко каза, че си ляв и аз ти казвам, че не виждам нищо лошо в това. Кое не разбра?!
Нямам нищо против левите ти разбирания, нека е ясно! :cool:

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » нед юли 26, 2020 3:48 am

Потребителски аватар
blue
Регистриран: чет авг 27, 2009 5:59 pm

Мнение от blue » нед юли 26, 2020 8:28 am

Leberkez написа:
нед юли 26, 2020 2:11 am
Ясноооо....мерси, че си призна официално. Няма нищо лошо в това да си ляв!
По-важното е да не го криеш! Идеята е да си добре със себе си и да се чувстваш комфортно в кожата си.
Всичко друго е без значение! :cool: :cool: :cool:
Стринг си е скрит комуняга, но евала поне че си призна. Те и ДсБ-то са си скрити костовашки комуняги, затова толкова се харесаха със Зелените. А сега се гласят и за официална патерица на БСП, да видим обаче там конкуренцията за няколкото процента със Славчо, Маяма кой ще ги вземе .
Единственият начин да поддържаш разговор с глупака е да го игнорираш!
Стивън Кинг

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » нед юли 26, 2020 12:49 pm

Николай Хаджигенов: Пикът на ескалацията на протеста ще бъде в сряда
Йоана Лилова: Протестите са един празник на будните млади хора
26.07.20 в 11:25 | обновено на 26.07.20 в 12:04
...
„Превръщаме се в диктатура и наше задължение е да се изправим срещу тиранията... Искаме да направим постигане на максимално честни и прозрачни избори чрез дистанционно гласуване, електронно гласуване и максимална публичност на изборния процес... При липсата на честни избори единственият начин да пробием ГЕРБ е в някакъв начин да се съберем“.

Според него бъдещето е в коалициите:

„Колкото по-шарен е един парламент, толкова по-малка е възможността за т. нар. „исторически компромиси“, които се превърнаха в историческа дефекация. Когато процесът на политическите споразумения е достатъчно публичен и шарен, тогава има възможност да се сключват сделки в интерес на хората, а не в интерес на определени политици“.

Йоана Лилова е на 17 години и е един от младите хора на протестите:

„Протестирам от първия ден и реших, че е крайно време да заявя гражданска позиция. Ходя всеки ден. Една от основните причини да съм там, както и за повечето хора, е, че искаме да ни управляват хора, които мислят за народа, хора, които умеят да гледат с перспектива, и хора, които искат да работят за доброто на държавата... Ще остана да уча в България и аз, както и много мои приятели, сме решили да променим нещата тук... Алтернативата сме ние, хората. Фактът, че сме пробуждаме е огромен. За мен на първо място е това, че се обединяваме. Протестите са един празник на будните млади хора“.

Това, което Йоана не харесва в политиката на страната е осакатяването на природата в България и за нея е важно „да пазим това, което имаме, защото живеем в една страхотна и цветна държава“. Според нея няма достатъчна подкрепа за българските артисти и не се инвестира в културата и в образованието в България.

Домати и ролки тоалетна хартия към сградата на МС на вчерашния протест в столицата
25.07.20 в 19:11 | обновено на 26.07.20 в 08:17
Протестът в София снощи завърши по-рано заради поройния дъжд. Преди това обаче демонстрантите за пореден път поставиха исканията си със скандирания "Оставка", а към сградата на Министерския съвет полетяха рула тоалетна хартия и домати.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » нед юли 26, 2020 3:43 pm

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пон юли 27, 2020 12:06 am

Ден 18: протестът "затвори" Борисов и Гешев и блокира Орлов мост (хронология)

След като вчера поройният дъжд в София бързо спря протеста, днес демонстрацията с искане за оставката на премиера Бойко Борисов и главния прокурор Иван Гешев бе по-многолюдна и цветна. Протестиращи символично заключиха в клетка Борисов и Гешев, замеряха сградата на Министерския съвет със свински уши, играха волейбол и блокираха улици и кръстовища в центъра на София, а демонстрацията завърши с шествие и блокада на Орлов мост. Част от протестиращите за кратко скандираха и пред БНТ с призиви за оставка на генералния директор Емил Кошлуков. Протести днес имаше и в други градове от страната. "Дневник" проследи събитията от деня в реално време.

Изображение

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » пон юли 27, 2020 10:06 pm

Въпреки дъжда пак имаше голям протест, много хора се точиха по маршрута към Орлов Мост. Няма да забравим, няма да се уталожат нещата, няма да ни заблудят. Няма да се разминат нещата. Тук ще сме, всеки ден ще протестираме. Няма да ни излъжат този път. Мутри вън. :grin1:
Така се изказа една демонстрантка.
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » вт юли 28, 2020 12:35 am

УВОЛНЕНИЯТ НАЧАЛНИК ОТДЕЛ ПРЕДИ ТОВА СИГНАЛИЗИРАЛ И ЗА ФИРМА С РУСКИ ВРЪЗКИ, КОНКУРИРАЩА АЕРОПОРТА В ПРОДАЖБИТЕ НА БИЛЕТИ
ЛЕТИЩЕ СОФИЯ УВОЛНИ СЛУЖИТЕЛ ЗА КОМЕНТАР „ОСТАВКА!” ПОД ЛАЙВ СТРИЙМ НА БОРИСОВ
Николай Марченко
27 юли 2020

https://bivol.bg/sofia-airport-hristov.html

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » вт юли 28, 2020 1:13 am

19-и антиправителствен протест в столицата
Шествието на протестиращите премина пред сградата на Представителството на ЕК
27.07.20 в 16:30 | обновено на 27.07.20 в 23:07

https://bnr.bg/post/101316875/19-a-vech ... -stolicata

"...
Новото е, че беше взето решение да се създаде инициативен комитет, в който да влизат представители на неправителствения сектор, а също и граждани. Този комитет ще координира действията по време на антиправителствените протести.
..."

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » вт юли 28, 2020 10:39 am

Протестна акция пред вила “Секвоя“
28.07.20 в 09:38

https://bnr.bg/post/101317142/protestna ... ila-sekvoa

"...
Ние сме много ядосани, защото компетентните органи, особено в лицето на прокуратурата, отказват по всякакъв начин да разследват истинността на тези записи. Те дори преди няколко дни излязоха със съобщение, че ще разследват дали това са СРС-та., а не дали нещата, които се говорят вътре са истински или не. Ние се надяваме да успеем да видим дали в тази вила могат да се записват такива записи“, каза Панайот Заров от Младежката организация на ДСБ и допълни:

“Другият аспект на нещата, които ще проверим, е дали твърденията на г-н премиера са истина, че всеки може да влиза в тази вила, да аранжира, да подрежда и да снима. Така че ние ще сме се подготвили с реквизит и от тази гледна точка се надяваме акцията да не успее в тази си част. Защото тук става въпрос за национална сигурност и за сигурността на всеки един министър-председател“.
..."

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » вт юли 28, 2020 5:40 pm

Потребителски аватар
itmpm
Регистриран: нед окт 16, 2011 5:06 pm

Мнение от itmpm » вт юли 28, 2020 5:57 pm

Борисов разпореди уволнение на Стоян Мавродиев и целия борд на Българска банка за развитие

Разпоредил съм икономическият министър да свика борда и да освобождава наред, заяви Борисов. Той уточни, че за кредита не е бил уведомен финансист № 1 Владислав Горанов.

Това няма нищо общо с правителството. Не знам колко е законно, колко е морално, но не звучи добре, коментира вчера вицепремиерът Томислав Дончев и подчерта, че ще бъде потърсен отговор от ръководството на банката.

https://offnews.bg/politika/borisov-raz ... 26043.html

Отговори

Върни се в “Политика”