Бъдещето на Европейския съюз. Брекзит

Твърде много хора претендират, че разбират от политика, а дали наистина е така?
Потребителски аватар
bismarck
Регистриран: чет май 29, 2008 12:18 pm

Бъдещето на Европейския съюз. Брекзит

Мнение от bismarck » пет дек 06, 2013 12:07 am

Няма да пускам конвенционална анкета. Застанете зад "имената си".
За или против ЕС?
Утонявам: лайнокомунярите непрекъснато говорят за колонизация и прочее "опорни точки".

Аз харесвам това, утре, ако реша, да мога да запаля колата и да обходя Европа. Комунягите ми говорят за Химко и Кремиковци - ОК.
Ето - аз съм ЗА ЕС.
Ясно че че мангалската уруспия, която няма пари да си гледа децата, предпоччита аз да ги храня с данъците си и тя да говори за Евразийски съюз.
Да видим - не анонимно а "истински" :grin1: - с никове кой иска да напуснем ЕС.
Уточнение: Мнението на Йочето несе брои - ясно е че той е ЗА, ако бе в Москва, не в Дрезден, би било другояче. :buble:

doncho
Регистриран: нед апр 10, 2011 2:49 pm

Мнение от doncho » пет дек 06, 2013 12:14 am

Кратко и ясно. За ЕС.

Крато и ясно. Да го духат червените боклуци.
Игнорирайте идиотите, те са неспасяеми.

Потребителски аватар
bismarck
Регистриран: чет май 29, 2008 12:18 pm

Мнение от bismarck » пет дек 06, 2013 12:19 am

Днес си мислех Дончо, колко са яки боклуците. Всички ползват НЕТ, компютри, климатици, ТВ, всичко, за което се сетиш Но инак говорят как са ходели на безплатен лагер и ведомствени станции. И как Кремиковци било ОК :buble:
Днес БТВ ми стана любопитно как се разпълзяха форумните червени червеи. Не мислех, ч3е са толкова много. Проблемът е, че просто хората са ТЪПИ. Искат лаптопи, смартфони, да пътуват без визи и да купуват свободно каквото МОГАТ ДА СИ ПОЗВОЛЯТ или дори каквото не могат за да тежкареят пред курвичките в дискотеките. Но искат и Кремиковци и Русия. Е няма как едновременно. Налага се ИЗБОР.

Потребителски аватар
ncuxap
Регистриран: пон дек 14, 2009 5:25 pm

Мнение от ncuxap » пет дек 06, 2013 12:33 am

За, даже искам и Сърбия да приемат, че да не се чака на границата... :grin1:
В интерес на истината не съм запознат напълно с предимствата и недостатъците на членството ни в ЕС, но ще изброя тези, които познавам и са близки до начина ми на живот
Предимства
- лесно пътуване из Европа, това е най-очевидното и нещо от което може да се възползва абсолютно всеки.
- в много европейски университети таксите са по-ниски за хора от ЕС
- Еразъм

Недостатък
- ЕС си е голям батко, който може да ни бие когато му скимне, също както може да бъде и добър и щедър. Не сме независими, когато сме част от такава политическа структура. Но в крайна сметка малка страна като България на такова място няма как да не се присламчва към различни големи братя, въпросът е да избираме правилния.
Та тъй, предимствата сякаш са повече от недостатъците, но съм далеч от мисълта че съм достатъчно информиран, за да мога да направя наистина адекватен избор. Така че шансът да съм прав е фифти фифти :grin1:
Щастието не е х*й, да го хванеш с ръка. (П. Куелю)

doncho

Мнение от doncho » пет дек 06, 2013 12:41 am

Ще пуснат Кремиковци и Химко, когато цъфнат налъмите. Нищо няма да пуснат, само ще потънат още Н-стотин милиона лева в тия дупки (и по джобовете на другарите , разбира се, всичко гарнирано с "грижа за народа и нови работни места" ). Колкото до малоумниците, много са, БСП си знае таргета и си дъни глупостите безспирно, знае че ще се вържат пак. А тия дето искат и хуя в гъза и душата в рая са типичните "полезни идиоти", които се борят за мир и любов на цялото българско човечество. Пуснеш им малко красиви приказки, плюз базов доход, плюс светло бъдеще, плюс топлото парно от миналото и са твои. Плюс плюнки и компромати срещу противника, разбира се и прехвърляне върху него на всичките им грехове.
Реиндустриализация, моля ви се :palm: :palm: :palm: при положение, че енергията и суровините ги вземахме срещу домати и пак създадохме неефективни и губещи ( и некачествени) производства. Заводите в Русе и Радомир така и не тръгнаха, само потънаха милиарди в тях, а заводите, които произвеждаха, произвеждаха само боклуци, които никой не искаше. Японците купуваха мотокари и ги вкараваха директно в пещите за претопяване без да им махат гумите, излизаше им по-евтино от купуването на метал или руден концентрат. Ама чичо си спомня как на младини е ходил в завода за тенджери и пишката му е била твърда като чугунен тиган и въздиша по младостта. Само че колкото и да гласува за БСП и каквото и да му обещават, пишката вече е мека. И накрая другарите си раздадоха и неефективните заводи и просто ги продадоха за скрап. За куфарчетата, фалирането на банките и хиперинфлацията не ми се и говори, реиндустриализация направена от комунисти... пфу...

stratega
Регистриран: пон окт 10, 2011 12:33 am
Местоположение: София, ж.к. Борово/с. Логодаж, 15 км. западно от Благоевград, 695 м.н.в.

Мнение от stratega » чет мар 06, 2014 10:59 pm

Нов еврорегламент застрашава родните сортове
Забрана за отглеждане на плодове и зеленчуци от семена, които са извън определен списък – това предвижда регламент, подготвян от Европейската комисия. Земеделците алармират, че регламентът може да се окаже пагубен за някои традиционни родни сортове и така да изчезнат завинаги куртувската капия, смилянския фасул и розовите домати, познати като биволско сърце. Ако новата нормативна уредба бъде приета, размяната на семена и разсад между градинари любители ще бъде забранена. Характерната за страната ни търговия със семена и корени по пазарите също няма да бъде разрешена, съобщи БНТ.

Потребителски аватар
yavor_zhekov
Регистриран: чет юли 31, 2014 4:02 pm

Мнение от yavor_zhekov » вт яну 13, 2015 5:15 pm

Аз съм напълно за ЕС ,обаче съм разочарован ,че съвсем се превърна в послушното кученце на Америка :hmm1:

doncho

Мнение от doncho » вт яну 13, 2015 6:11 pm

PInk Floyder1 написа:Аз съм напълно за ЕС ,обаче съм разочарован ,че съвсем се превърна в послушното кученце на Америка :hmm1:
Tия глупости за послушното кученце в коя пропагандна телевизия ги чу. Европа има много кусури, но послушно кученце не е. И пак е за предпочитане пред всички останали клоаки по света.

Потребителски аватар
ForumNIK
Регистриран: нед дек 16, 2007 6:24 pm

Мнение от ForumNIK » вт яну 13, 2015 6:18 pm

Против! Аман от гейщина! :-o :guns:

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » нед яну 18, 2015 9:12 am

Това е за Дончо и всички зомбирани герберасти приятно четиво... :flourish:
След екзекуцията. Маршът на лицемерите
http://avtorski.pogled.info/article/616 ... zh-Mislete
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

Потребителски аватар
ForumNIK
Регистриран: нед дек 16, 2007 6:24 pm

Мнение от ForumNIK » нед яну 18, 2015 9:39 am

ЕС - технология на лъжата (така ни лъжат за всичко и за всички, лъжат ни комисарите им и тайните им служби, понеже всъщност няма значение дали лъжеш или казваш истината на едно покорно стадо, упоено от духа на безогледна консумация на удоволствия, назобено с евроатлантическа педалщина и дебилия):

Димната завеса около Шарлитата

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » вт апр 21, 2015 4:05 pm

България е спечелила 15 млрд. лева от членството в ЕС

14,7 млрд. лв. е финансовото изражение от ползата на членството на България в Европейския съюз. Данните за баланса по сметката между изплатените от България вноски в бюджета на ЕС и получените от страната ни средства в периода 2007-2014 г. са предоставени с писмен отговор на финансовия министър Владислав Горанов до депутат от ГЕРБ, предаде БГНЕС.

:deal:

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » вт апр 28, 2015 5:59 pm

Да излезем от ЕС? Свободно скитащо малоумие или злосторничество!

Евросъюзът е най-хубавото, случило се на България от Третото царство насам.

:thumbup:

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пет фев 26, 2016 1:30 am

България е спечелила 17 млрд. лв. от членството си в ЕС

Данните са изнесени от вицепремиера по европейските фондове Томислав Дончев

Е, вече кой точно в България ги е спечелил е малко по-сложен въпрос
:grin1: ...

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » пет фев 26, 2016 10:09 am

За България естествено, че е добре. За най-изпадналите е добре, за богатите изначално като Германия е зле! Животът там преди това е бил по-добър и сигурен, отколкото сега. Справка защо Великобритания иска да го напуска... :deal:
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

Отговори

Върни се в “Политика”