FACEBOOK (плюсове и минуси)

Форум за относително безспорни текущи изобретения, научни открития, постижения, събития.
Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет мар 22, 2018 11:53 pm

Зукърбърг: Аз създадох Фейсбук и аз нося отговорност какво се случва (ПЪЛЕН ТЕКСТ)

Оправихме грешката с "Кеймбридж Аналитика" още през 2014 г., казва създателят на мрежата

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » ср апр 04, 2018 6:01 pm

Малко "след дъжд качулка", и тоя ми е един демократ... :laughm:

Зукърбърг: Изтрихме всички профили на руската тролска фабрика. Подобни дейности нямат място във Facebook!

Основателят на Facebook Марк Зукърбърг направи анонс, че организацията му е изтрила всички профили и страници на руската тролска фабрика в Санкт Петербург, станала известна като Internet Research Agency, както и мерките, които организацията е предприела и ще предприеме, за да предотврати намеса в чужди избори.

Зукърбърг директно заявява, че Internet Research Agency е оперирала като организация под шапката на руската държава. Изявлението му идва, след като разследването в САЩ за сътрудничество между кампанията на Тръмп и Русия, водено от специалния прокурор Робърт Мълър, повдигна обвинение на 13 руснаци за организация на дейността на тролската фабрика в Санкт Петербург, сред тях бе и Евгений Пригожин, който е спонсорирал дейността им и е пряко свързан с Кремъл, известен като „готвача на Путин“.

Публикуваме цялото изявление на Зукърбърг

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » пон апр 09, 2018 8:10 pm

За пореден ТРЕТИ път съм БЛОКИРАН във фейсбук. Цензурата и подтискането на свободното лично мнение в Германия е брутално. :evil:
Написах на немски същото, каквото и при предишните блокирания, а именно истината и това, което диктува сърцето ми, което никога не лъже.
А именно, че нелегалните араби са мързеливи, без желание за интеграция и са в Германия само за да получават пари за неправене на нищо. Което е и самата истина.
Не съм обидил никого, не съм подтикнал към насилие, т.е. не съм нарушил нито едно от правилата, но съм наказан. Германия създаде комисия, която се занимава само с това, да следи и да блокира коментари, насочени по темата за арабите. Целта е да ни се затвори устата, да ни се забрани да мислим свободно и да бъдем сплашени.
Германия се превърна в ГДР.
Когато ме отблокират пак ще се изкажа по същия начин. А и винаги мога да си направя втори профил. Няма да ме пречупят, няма да ми запушат устата. На български съм писал същите неща, но никога не съм бил блокиран. Цензурата идва не от самия фейсбук, а от престъпното щази-правителство на бездетната неудачница Меркел.
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

weather_master
Регистриран: пон май 28, 2007 9:07 am

Мнение от weather_master » пон апр 09, 2018 8:48 pm

Ами не мога да разбера какво са ти направили точно на теб хората? Значи ти си си негативен и злобен чичка до краен предел. Не може така да казваш, че всички били такива или онакива. Според мен не само бликиране, ами направо екстрадиране ти трябва. Иначе по времето на любимият ти комунизъм не само блокиране, ами направо на трудов лагер отиваш. :lol: Така че радвай се, че живееш в такова време и не прави сравнения с ГДР! :deal:

wilkosz

Мнение от wilkosz » пон апр 09, 2018 8:58 pm

Какво ли? Регистрирани са в различни градове едновременно под различни имена и всеки месец по веднъж си купуват същите персони билети от касата на автобусната фирма, все до едни и същи градове, за да си вземат паралелните помощи. И си развяват оная работа по цял ден, докато ние се трепем да работим и да плащаме данъци, за да продължават да цоцат от НЯКОЛКО места едновременно тези мръсни тарикати.
Винаги съм се борил против неправдата, която се разраства все повече.
А мен никой не може да ме изгони, защото съм германски гражданин и на следващите избори ще гласувам за АФД. Когато тя спечели ще изритат всички мързеливи рязани тарикани вън от Германия. :deal:
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

weather_master
Регистриран: пон май 28, 2007 9:07 am

Мнение от weather_master » пон апр 09, 2018 9:29 pm

Макс, човече мега много си зле!!! Какво гледаш в паниците на другите? Пак те питам какво точно на теб са направили хората? Ако на теб те мързи да работиш, ставай безработен и на помощи да те видим. Ходи и ти на няколко места.

wilkosz

Мнение от wilkosz » пон апр 09, 2018 9:38 pm

Не ми се приказва повече на тая тема, ти си невменяем. Пускат без документи всеки лъжлив навлек, който каже че бяга от война, дават му жилище и джобни пари, пазят ни с охрана по гарите и всички ключови места, да не направят някоя беля, обаче да назовем нещата с истинските им имена-не може, наказват ни. Това правителство трябва да бъде съборено незабавно и всеки ленив НЕАНДЕРТАЛЕЦ да бъде изритан обратно там, откъдето е дошъл.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » нед юли 22, 2018 12:29 pm

Facebook цензурира Декларацията на независимостта като „реч на омразата”

Facebook се извини на издател от Тексас, тъй като премахна публикация, съдържаща текст от Декларацията за независимостта, след като бе означена като "реч на омразата".

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет юли 26, 2018 10:36 pm

Зукърбърг губи 16 млрд. долара след рекорден срив на акциите на Фейсбук

Гигантът започна да си плаща за скандалите, коментира Ню Йорк Таймс
Основателят и изпълнителен директор на Фейсбук Марк Зукърбърг загуби 16 млрд. долара, след като в четвъртък акциите на социалната мрежа отбелязаха рекорден срив с около 20%, предаде Ройтерс. Богатството на Зукърбърг намаля, след като компанията обяви занижени очаквания за приходите си и отчете разочароваща печалба за второто тримесечие.

По информация на "Файненшъл таймс" драматичният спад на акциите е изтрил 120 млрд. долара от стойността на една от най-скъпите компании на Уолстрийт.

В сряда Фейсбук съобщи, че ръстът в продажбите на дигитална реклама и ръстът на потребителите на мрежата е започнал да се забавя през второто тримесечие на 2018 г. Според шефовете на компанията, включително Марк Зукърбърг, тенденцията едва ли ще се подобри в близко бъдеще, особено на фона на разходите на компанията за подобряване на сигурността и защитата на потребителите на социалната мрежа.
...

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет дек 20, 2018 7:43 pm

Как да разбереш кой е гледал профила ти във Фейсбук

За всички, които се вълнуват кои от приятелите им във Facebook най-често посещават профила им

:scratch:

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » съб дек 29, 2018 9:32 pm

ЦЕНЗУРАТА, ФЕЙСБУК И ВИЛЕНДОРФСКАТА ВЕНЕРА

Фейсбук е блокирал профила ми. За трети път в рамките на месец. И то заради изкуство – за споделяне на снимки и публикации от 1961, 1974 и 2000 г. Получи се така, че докато се тревожех от настъпващата цензура в България, пред мен се изправи и далеч по-големият проблем – цензурата във Фейсбук.

wilkosz

Мнение от wilkosz » съб дек 29, 2018 10:00 pm

Добрутро, аз съм блокиран три пъти и то от германскоговоряшия фейсбук. Цензурата нахлу у нас от великия запад, докато самият той години наред ревеше каква цензура има в Русия, Турция и Беларус. На руски мога да кажа това, което написах на немски, без да бъда блокиран, което и съм правил... :deal:

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » ср мар 20, 2019 4:53 pm

„Изтрийте Facebook”, каза съоснователят на WhatsApp

По време на публична изява в Станфордския университет в сряда, съучредителят на WhatsApp Брайън Актън посъветва студентите да изтрият Facebook, съобщава BuzzFeed News.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » нед юли 14, 2019 2:55 am

Рекордна глоба за Facebook

Компанията Facebook ще бъде глобена с рекордните 5 милиарда долара от регулаторните органи в САЩ след разследване за неуспехите на най-голямата социална медия в света да защити личните данни на своите потребители, съобщи в. "Уолстрийт джърнъл", цитиран от ДПА.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » нед сеп 22, 2019 12:34 am

Facebook си призна, че ни подслушва
ПОСЛЕДНА ПРОМЯНА 20 септември 2019 в 00:00
Оказва се, че Portal, Facebook устройство за видео чат, от време на време записва потребителите си и съхранява аудиото на сървърите на компанията.

Отговори

Върни се в “Наука, иновации, ИТ. Земетресения, вулкани”