Пандемията от COVID-19 (04-06.2021)

Предполагам всички са чували нещо по темата за "световната конспирация на фармацевтичните компании" (или просто за мизантропската, крайна комерсиализация) по въпроса около "болестоопазването". И някой да не е чувал нищо, тук е мястото да се говори за подобни неща... както и просто за болести, разбира се :) ...

Модератор: mmirro

Потребителски аватар
snow wall
Регистриран: пон авг 31, 2015 1:18 pm

Пандемията от COVID-19 (04-06.2021)

Мнение от snow wall » чет апр 01, 2021 1:02 am

Днес сме изпреварили Великобритания по смъртност на глава от населението, там има само 43 починали за днес, при 129 у нас. Вече сме 9-ти, реално седми, без градовете-държави. Според мен правирелството се стреми да изгради естествен колективен имунитет в страната, тъй като загубите на големите бузнеси(туризъм, авиация, банки и тнт) стават прекалено големи и не може да се разчита на бавната и мудна ваксинация. За това и имунизират млади хора, които основно се заразяват и заразяват. Лошо им се пише на възрастните хора, а и на тези които им се наложи да бъдат хоспитализирани в следващите месеци .
Но то като че ли това е и желанието на повечето българи
А бликат снежинки сребристи,
прелитат, блестят кат кристал,
проронват се бели и чисти
и в локвите стават на кал.

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет апр 01, 2021 10:35 pm

Д-р Аспарух Илиев: Стаден имунитет без ваксинация е непостижим
Вирусът е по-опасен от ваксините, категоричен е той
01.04.21 в 17:08

Този доктор и друг път се е включвал, но винаги съм оставал с леееки съмнения за безпристрастността му. :hmm: Но нормално де, все пак работи като... експерт по безопасност на ваксините. :grin1:

4uk
Регистриран: пет май 10, 2019 1:02 pm

Мнение от 4uk » пет апр 02, 2021 12:20 pm

Съвременната медицина е медицина на доказателствата. Няма доказателства, че ваксините повишават риска за каквото и да е сериозно усложнение в честота по-висока от типичната за неваксинираната популация. Това, че са спрели някаква ваксина докато разследват някакви "усложнения" от нея е презастраховка до отхвърляне на опасенията, а не че има реален проблем. Няма как ваксина да преизвика тромбози, такъв механизъм е непознат, при никаква ваксина. След няколко дни ще кажат, че няма проблем! Ама като напишат 1000 вестника, че сестра ти е к.., иди доказвай, че нямаш сестра.
Както съм писал, единстврният проблем на ваксината на Астра е, че е твърде евтина и тези които продават други ваксини 20 пъти по-скъпо, винаги ще имат парите и хора, които да създадат съмнения в нея, за да се продава скъпото. За всяка седмица спряна Астра, те печелят по няколко милиарда повече. Колко му е скъпарите да отделят трохи за черен PR срещу евтината конкуренция! Твърде прости са нещата - става въпрос за пари и алчност!
Ваксинирайте се с първата ваксина, до която можете да се доберете. Всички вършат работа и са безопасни!
Уау, вижте графиката на Израел за новозаразени - с ваксиниране и едновременно отваряне са на път да занулят covid-a. :flourish:
Всяко посято съмнение към ваксините причинява да умират повече хора, а бизнеса и живота ви да са (полу?)затворени. Някои го правят нарочно, защото са се пласирали ниша, в която печелят от продължаването на епидемията. Други го правят от глупост и доверчивост към конспиративни теории. Ако не вярвате във ваксините, значи живеете в токсична и недостоверна информационна среда - приятели, колеги и предпочитани медии. Изчегъртайте се от там!
:flourish:
Не споря с прости хора - времето ми е ценно.

Потребителски аватар
bismarck
Регистриран: чет май 29, 2008 12:18 pm

Мнение от bismarck » пет апр 02, 2021 12:38 pm

Не е виновна само средата, а ганглият между ушите на съответните индивиди.
Да бъдем откровени. И, забележи: антиваксърите във форума са по съвместителство и комуняки. :buble:

4uk
Регистриран: пет май 10, 2019 1:02 pm

Мнение от 4uk » пет апр 02, 2021 4:05 pm

bismarck написа:
пет апр 02, 2021 12:38 pm
Не е виновна само средата, а ганглият между ушите на съответните индивиди.
Да бъдем откровени. И, забележи: антиваксърите във форума са по съвместителство и комуняки. :buble:
Именно! Комуноидните и путинофилските информационни канали са основните разпространители на дезинформация и съмнения в ефекта и безопасността на ваксините. Крайната цел е генериране на хаос и несигурност в демократичните общества и извличане на (гео)политически ползи за инспираторите им. Както знаем тоталитарните системи възникват, крепят се и се разпросстраняват само, когато демократичния свят е в криза или вътрешно противоборство - по време и след Първа СВ, Втора СВ. Така, че интереса на тоталитарните системи е да има хаос и криза в демокрациите. Не е случайно, че Китай 2 месеца кри колко опасен е вируса, докато го пробута добре да се разпространи в Америка и Европа.
Не споря с прости хора - времето ми е ценно.

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » пет апр 02, 2021 8:09 pm

snow wall написа:
ср мар 31, 2021 3:05 pm
Точно сега не е момета за "народни умотворения" на тема ваксини, аз съм на мнение, че трябва да се излагат факти и то не едностранчиво, а обектоивно. Ваксинирането е доброволно(и така трябва да остане) всеки трябва да си прецени, дали ще рискува с ваксина или със заболяване.
Четох статията от вчера, смъртността излиза 1/300 000 или 0,00033. Разбира се ако половината са мъже смъртността скача двойно, а и не се знае от тези ваксинирани жени колко са ,, млади,,. Доста е съмнително , че такива случаи има основно в Германия. При всяко лекарство и ваксина има тежки странични ефекти, въпросът е ползата да надхвърля риска.
Първо ваксината беше забранена за възрастни, сега пък е само за възрастни и спряна за млади, тези разнопосочни действия, първо отказаха старите хора, сега ще откажат и младите, а за България това са половината от ваксините, щетата която нанасят подобни действия със сигурно е по-голяма от ползата. Около мен всички възрастни, 6 човека се отказаха от ваксинация, чакат Пфайзер и дори Спутник, моля се всички да дочакат.
https://www.google.com/amp/s/amp.dw.com ... a-56988678
Нищожно малко тежки странични въздействия при ваксините срещу Ковид-19: до този извод стигат изследователите от германския институт "Паул Ерлих". А най-малко тежки странични ефекти има след ваксиниране с AstraZeneca.
Просто не знам как да коментирам, същият институт, преди само 5 дена :dontknow: . Няма как мнението на "специалистите да не олеква.
Ето че и Великобритания изплю камъчето и си призна, че и там от тромбози вследствие на АстраЗенека са починали 30 млади хора. Представи си, че твоя роднина или близък приятел в превъзходно здраве реши да се ваксинира с тая келява ваксина и да почине от тромбоза. Пак ли ще са народни умотворения?
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

4itatel
Регистриран: съб мар 21, 2020 11:36 pm

Мнение от 4itatel » съб апр 03, 2021 9:26 pm

В Израел ваксинираните носят гривни, нещо като каишките при кучетата или маркерите при кравите. Гответе се и тук, кучета :buble:

Потребителски аватар
tarikataaaa
Регистриран: ср дек 09, 2009 6:47 pm

Мнение от tarikataaaa » нед апр 04, 2021 3:42 pm

Бърка ли те? Не се ваксинираш, не носиш каишка, търсиш легло в болниците. Просто е.

Потребителски аватар
bismarck
Регистриран: чет май 29, 2008 12:18 pm

Мнение от bismarck » нед апр 04, 2021 5:27 pm

Преди дни от ковид си е отишъл един мой съученик - здрав, млад човек. Бяхме в една компания навремето, макар, нормално, не сме се чували от години.
Жалко и за семействата му във всички посоки (низходяща, възходяща (живи са още), съребрена.., трагедията е голяма.

Към недебилоидите: не си губете времето да се обяснявате с ретарди и малоумници като тъпото влечуго две мнения нагоре. Може да докажеш нещо на разумен човек. На хоминид със 50 грама ганглий - не.

quittr
Регистриран: пет фев 23, 2007 8:46 am

Мнение от quittr » нед апр 04, 2021 5:31 pm

И на един мой познат майка му на 51 години без никакви известни болести си е заминала скоростно в частната болница...
Най-трудното нещо на света е да приемеш обективно реалността!

quittr
Регистриран: пет фев 23, 2007 8:46 am

Мнение от quittr » нед апр 04, 2021 5:34 pm

wilkosz написа:
нед апр 04, 2021 5:28 pm
quittr написа:
нед апр 04, 2021 5:17 pm
И на мен щабът не ми допада, но твоите хора отричат пандемията, което си е жив фашизъм. Все повече познати ми звънят за хора с роднини, които берат доша пред спешното, ако мога с нещо да им помогна. В болницата е ужасно, няма място в интензивните отделения, 1/3 от хората в другите отделения са реално за интензвино, но просто няма място и са оставени да си мрат като куета, няма как да им помогнеш. Гледаш го как се задушава, колкото и урабзон да му сложиш, новфилин, фурнатрил, умират си и другите пред тях виждат това. Всички отделения се заемат с ковид болни, сетри и лекари от очно отделение, съдова хирургия и т.н. обсулжват болни с тежки животозастрапаващи пневмония. Недостатъчни са лекарите и сестрите и просто няма физическа възможност да дадеш информация на близките и те стоят с дни в неведение за близките си. Сестрите са тотално преуморени (повчето са и на 60-70г) и понякога спестяват банки, държат се грубо.
Какво стана с 36-годишния мъж, който въпреки че се е пазил, се е заразил и беше в тежко състояние? Оправи ли се или не успя? :hmm:
Изписан е в по-добро състояние. :thumbup:
Между другото преди няколко дни министъра е посетил болницата тук и е останал уж с добри впечатления. Явно не е видял добре ситуацията, както я виждаме ние - работещите там... :dontknow:
За щастие сега съм на теоретичен курс и не съм на работа близките дни. Болницата отново без ендокринолог със специалност в края на месеца.
Най-трудното нещо на света е да приемеш обективно реалността!

Потребителски аватар
SKYLINE
Регистриран: пет ное 21, 2008 12:40 pm

Мнение от SKYLINE » нед апр 04, 2021 5:40 pm

Куит евала че има такива хора като теб.Иначе много е лесно да се дрънка от страни.Респект за всички кадърни и добросъвестни лекари.Не обръщай внимание на олигофрени.Нали знаеш лафа... Жълти стотинки , мек уй и празни приказки всеки може да изкара :grin1: Страшни демагози и "анализатори" се навъдиха покрай тая пандемия

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » нед апр 04, 2021 6:45 pm

Сега разбрах, че една приятелка на майка е в болницата с ковид. Щъкала е насам натам без да се спре, не вярвайки на вируса, и сега бере душа в болницата. Казала на майка да се пази, защото болестта била много лоша. Сама жена, няма кой да я види дори. Децата й отдавна са в САЩ, а мъжът й е починал.
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

Потребителски аватар
nikolai kamburov
Регистриран: вт апр 29, 2014 9:54 pm

Мнение от nikolai kamburov » нед апр 04, 2021 11:38 pm

Дядо ми е вече 5 дена в болницата в Русе и честно да си кажа...обръщат му внимание. И санитарките, и лекарите. Така каза той. Доволен е. За мое огромно щастие с всеки изминал ден се чувства с малко повече сила. Днес дори се е разходил по коридора и е видял какъв страшен сюжет се развива в другите стаи. Каза ни, че било пълно с млади хора в много тежко състояние.
Все още не смея да се радвам за него. Нямам и данни за състоянието му от лекар. Но стискаме палци цялото семейство да е минал трапа.
"Вкаменелостите са буквите, с които Земята е писала своята история"
Ж.Кювие

petko_n76
Регистриран: пет фев 05, 2021 1:03 am

Мнение от petko_n76 » вт апр 06, 2021 12:40 am

Искам да кажа на всички ,че този вирус оставя поражение след себе си ,при мен имам промяна в обонянието някой от храните ми не са вкусни имат други аромати и вкусове...
Въобще за мен това си е чист разработен вирус в лаборатория ,естествено че е взет от животно ,но донаправен .Отдавна се говори ,че пенсионните системи на всички държави нямат пари да плащат пенсии и затова и последните години вдигат възрастта за пенсия ,е какво по хубаво от това да пуснем един вирус и да разредим малко населението ,отделно в Китай е много пренаселено и дали те не са искали малко да намалее популацията ,а другите лидери на държавите да са чакали този удобен момент и да подпомогнат разпространеното на вируса .Китайците алармираха края на месец януари ,че се появил нов вирус,и то опасен ,защо Европейските лидери не спряха полетите от и до Китай ,за да ограничат вируса ,ами още 2 месеца имаше полети.
Колеги няма нищо случайно в това ...Просто става въпрос за бизнес и пари ...

Заключена

Върни се в “Медицинско-лекарствени раздумки”