Пандемията от COVID-19 (01-03.2021)

Предполагам всички са чували нещо по темата за "световната конспирация на фармацевтичните компании" (или просто за мизантропската, крайна комерсиализация) по въпроса около "болестоопазването". И някой да не е чувал нищо, тук е мястото да се говори за подобни неща... както и просто за болести, разбира се :) ...

Модератор: mmirro

Потребителски аватар
meteo fen
Регистриран: пон ное 18, 2013 12:06 am

Пандемията от COVID-19 (01-03.2021)

Мнение от meteo fen » нед яну 03, 2021 3:17 pm

До момента, в България, срещу COVID-19 са се ваксинирали общо 4739 лица. През последното денонощие не са регистрирани нови ваксинации. Припомнете ми колко ваксини внесохме, май повече бяха.....

https://www.dnes.bg/stranata/2021/01/03 ... ite.475225

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » нед яну 03, 2021 6:24 pm

Акад. Петрунов: Децата не са рисков фактор за пренасяне на инфекцията от COVID-19
Прекъсването на присъствени занятия в училище не е наложително
3 януари 2021
Важно е ваксинирането да се случва така, както е проведено в клиничното проучване. Това коментира имунологът акад. Богдан Петрунов по повод решението на Великобритания за забавяне на поставяне на втората доза, за да може да имунизира повече хора с първата.

stratega
Регистриран: пон окт 10, 2011 12:33 am
Местоположение: София, ж.к. Борово/с. Логодаж, 15 км. западно от Благоевград, 695 м.н.в.

Мнение от stratega » нед яну 03, 2021 6:39 pm

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пон яну 04, 2021 5:53 pm

Мира Кожухарова: Тази година ще имаме само Covid епидемия, няма да се намеси грипният вирус
Училищата не са рисковото звено за разпространение на коронавируса, подчерта епидемиологът
04.01.21 в 08:07
Имаме обосновани причини да очакваме, че няма едновременно да се сблъскаме с две епидемии. Това каза пред БНР епидемиологът проф. Мира Кожухарова.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » вт яну 05, 2021 11:54 pm

СЗО разочарована от забавяне на Китай да даде разрешение за пристигане на международни експерти
05.01.21 в 23:50
Генералният директор на Световната здравна организация (СЗО) Тедрос Аданом Гебрейесус каза днес, че е разочарован, че китайските власти не са завършили работата по даването на разрешения за пристигането в Китай на екип от експерти, който да проучи произхода на Covid-19, предаде БТА като се позова на Асошиейтед прес.

Противоречиви и ненаучни твърдения за необходимостта от Ковид ваксинирането заливат България
05 JAN 2021
Мангъров, Петков и Вълчев да изкарат опреснителни и просветителски курсове преди да правят своите смущаващи изявления

Доц. Нина Янчева: Хоспитализираните са значително по-малко от ноември
05.01.21 в 07:59

Потребителски аватар
Leberkez
Регистриран: пет мар 20, 2015 7:27 pm
Местоположение: София, жк. Младост-1, надм. вис. 603 м; Габрово, кв. Палаузово, надм. вис. 419 м.

Мнение от Leberkez » ср яну 06, 2021 12:13 am

Masturba tu mente y eyacularás ideas!

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет яну 07, 2021 6:09 pm

Проф. Сорен Хайрабедян: Ваксините за развития свят няма да блокират глобалното разпространение на вируса
07.01.21 в 09:11
Общото количество ваксини, което ще бъде произведено за развития свят, е абсолютно недостатъчно, за да може в глобален план да се блокира разпространението на коронавируса. Това мнение изрази в ефира на БНР проф. д-р Сорен Хайрабедян от Института по биология и имунология на размножаването към БАН. Той смята, че заявките на производителите до момента да произведат „по няколко милиарда броя“ не са достатъчни за пълно ваксиниране на цялата популация на планетата.

Потребителски аватар
meteo fen
Регистриран: пон ное 18, 2013 12:06 am

Мнение от meteo fen » чет яну 07, 2021 6:46 pm

ПРИНЦИПЪТ НА ДЕЙСТВИЕ НА ДВЕТЕ РНК ВАКСИНИ СРЕЩУ SARS COV-2

И двете ваксини съдържат т.нар. информационна РНК (иРНК), като е важно да се отбележи, че тя е „non-replicated”, тоест не може да се възпроизвежда. иРНК и в двете ваксини може единствено да „създава” един единствен белтък, който е част от SarsCov-2 вируса и е известен като S – протеин. След това иРНК се разгражда. Като част от ваксината иРНК e обвита в липидно мехурче. Именно по отношение на състава и структурата на това липидно мехурче са основните разлики между ваксините на двете компании.

quittr
Регистриран: пет фев 23, 2007 8:46 am

Мнение от quittr » чет яну 07, 2021 9:36 pm

Днес вече ме ваксинираха и мен след като някакси за 2 месеца и половина ежедневн контакт с болни в ковид някакси ми се разминаваше. Е още няма гаранция де. :lol: Освен лека болка около мястото на обождането - нищо друго не се случи. Дано повече хора осъзнаят това и че чрез ваксинирането на повече хора по-бързо ще излезем от тази тъпа ситуация. Вече е много голям брой процент са преболедували, така че според мен прослетта вече ще е спокойно. Въпросът е ще има ли все пак някакъв пик в средата на януари, заради паразници. Другият въпрос е ще има ли грипна вълна или ще е силно редуцирана както в южното полукълбо. И един по-далечене въпрос - другата есен ще има ли още потенциал за разпростанение? :hmm:
Най-трудното нещо на света е да приемеш обективно реалността!

Потребителски аватар
Leberkez
Местоположение: София, жк. Младост-1, надм. вис. 603 м; Габрово, кв. Палаузово, надм. вис. 419 м.

Мнение от Leberkez » пет яну 08, 2021 12:18 am

quittr написа:
чет яну 07, 2021 9:36 pm
Вече е много голям брой процент са преболедували, така че според мен прослетта вече ще е спокойно.
О, недей много да бързаш. Вас лекарите ще ви оправят с тия първи партиди, ама за нас плебсовете ще се търкалят маса месеци, особено с тези темпове на получаване на ваксините. Тъй че пролетта е много смела прогноза.
Продължавам да имам съмнения, че веднъж дедо Джо Байдън бъде ли иногуриран и официално встъпил в длъжност, медийната хватка ще почне (бавно, но сигурно) да се поотхлабва и скотонаселението да си изчисти страховете. Всяко начало си има и край и според мен този сценарий с ултра опасния вирус (без да подценявам числа, данни, смъртност и щети, но винаги имаме едно надуване на балона) започна вече да се поизчерпва на глобално ниво. Кукловидите ще знаят най-точно кога да върнат газта и според мен това ще е наистина много скоро....да речем до началото на летния сезон. :guitar:

Потребителски аватар
ncuxap
Регистриран: пон дек 14, 2009 5:25 pm

Мнение от ncuxap » пет яну 08, 2021 12:33 am

Интересно е какво ще стане в края на месеца като отворят заведенията и училищата. Най-вероятно ще ги, страхливият ни, дебел и егоцентричен месия (да се светят името Му и мерките Му) се е възгордял, че у нас ситуацията е най-добре в момента, защото спадат случаите, така че е пределно ясно какво следва.
Иначе в момента би трябвало да се проявяват заразените от Коледа, но не се забелязва някакъв пик, още 1 седмица и ще се усети ако е станало нещо покрай НГ.
Щастието не е х*й, да го хванеш с ръка. (П. Куелю)
Зона Б5 - http://weather-webcam.eu/sofia-zona-b-5 ... a-panorama

Потребителски аватар
Weatherman
Регистриран: вт дек 12, 2006 1:20 pm

Мнение от Weatherman » пет яну 08, 2021 12:37 am

Леберкез, остана само да си сложиш едни рога и да щурмуваш конгреса на САЩ. Така вече ще си истински завършен поддръжник на Тръмп и конспирациите му! :grin1:
Реалист.

quittr
Регистриран: пет фев 23, 2007 8:46 am

Мнение от quittr » пет яну 08, 2021 12:43 am

Леберкез, и ти ли смяташ, че има някакви зли кукловоди, които се събират на тайни съвещания и вземат решения да ни чипират и подобни? :hmm: :hmm: :) Сигурно има някой рептил, който им дава напътствия.
Истината е, че от края на ноември до Коледа беше ад в болницата. Нещата вече са много по-спокойни. Вчера през деня през спешното са минали едва 13 човека, като месеците, които споменах под 35 беше късмет, ако паднат, някои дни и 43. На нощни бяха по 15-20. Снощи след 19:30 до сутринта минаха точно двама човека (не бяха с корона вирус).
Тъпо е, че нямаме представа какъв процент са преболедувалите, но според мен са поне 25-30% . Още 40% да се ваксинират, дотогава още 4-5 % ще преболедуват и нещата би трябвало са се успокоят поне до есента.
Най-трудното нещо на света е да приемеш обективно реалността!

Потребителски аватар
Leberkez

Мнение от Leberkez » пет яну 08, 2021 12:57 am

ncuxap написа:
пет яну 08, 2021 12:33 am
се е възгордял, че у нас ситуацията е най-добре в момента, защото спадат случаите, така че е пределно ясно какво следва.
Вие не разбрахте ли, че в почти всички страни има заигравка с броя тестове и съответно абс. брой новозаразени за ден/седмица/месец?
Баце гледа чуждия опит и го копира едно към едно.

Да, може и здравните власти да искат да докладват акуратни числа, но те са подчинени на държавната власт, така че навеждат глава и мълчат. Няма страна, в която ковид да не е ползван чисто политически. При нас конкретно, ще има още много заигравания със заболеваемостта, смъртността и т.н на фона идващите избори :nono:
Weatherman написа:
пет яну 08, 2021 12:37 am
Леберкез, остана само да си сложиш едни рога и да щурмуваш конгреса на САЩ. Така вече ще си истински завършен поддръжник на Тръмп и конспирациите му! :grin1:
Не съм съпортър на оранжевия клоун, просто мразя мащабната демо-либерастка пропаганда, която се лее в целия свят вече няколко декади. Иначе, ако ти желаеш да козируваш на АнтиФа, BLM и всичката останала сволочь, твое право е, няма да те спирам. Аз искам да има една нормална нормалност.
quittr написа:
пет яну 08, 2021 12:43 am
Леберкез, и ти ли смяташ, че има някакви зли кукловоди, които се събират на тайни съвещания и вземат решения да ни чипират и подобни? :hmm: :hmm: :) Сигурно има някой рептил, който им дава напътствия.
Истината е, че от края на ноември до Коледа беше ад в болницата. Нещата вече са много по-спокойни. Вчера през деня през спешното са минали едва 13 човека, като месеците, които споменах под 35 беше късмет, ако паднат, някои дни и 43. На нощни бяха по 15-20. Снощи след 19:30 до сутринта минаха точно двама човека (не бяха с корона вирус).
Тъпо е, че нямаме представа какъв процент са преболедувалите, но според мен са поне 25-30% . Още 40% да се ваксинират, дотогава още 4-5 % ще преболедуват и нещата би трябвало са се успокоят поне до есента.
Не бе, док, не вярвам в чипове и тем подобни. Просто ти казвам, че глобално си направиха експеримент с нас покрай този вирус.
Има едни милиарди, които фармафията ще захлеби навсякъде, а тя е много могъща, жержай ми. ;)
А това, което ми цитираш за вашата болница, е елементарно следствие на мерките. Много ясно, че ще се натисне кривата, когато си затворил кръчми, ресторанти, стадиони, кина, театри и пр. Въпросът е, че няма как вечно да ги държиш затворени и когато ги отвориш, кривата рЕзко ще тръгне да се изправя и тогава нощните смени няма да ти бъдат толко спокойни. ;)

А при нас най-големият проблем е, че сме последна дупка на кавала относно бройките ваксини, които влизат в страната ни. Твърде, твърде бавно се движим. С това темпо 70% имунизация ще стане след няколко години. :nono:

Valen
Регистриран: ср фев 18, 2009 11:35 am

Мнение от Valen » пет яну 08, 2021 3:16 pm

След като в средата на декември, бързият тест, който си направих показа, че имам антитела, сега направих и количествен тест в лаборатория, за да видя тяхното количество и дали все още ги има - показанията ми за имуноглобулин G са 31.1 единици.
Вероятно антителата са от началото на септември 6-7ми, тогава за 1 ден имах температура вечерта 37.6гр, а след това 2 дни някаква болка в гърба и врата без температура. Не чувствах особена отпадналост, щом първия ден се разхождах в планината – в Карнобатския балкан, но след обяд ми стана студено, въпреки летните температури тогава. А слизайки от планината привечер, приятелите решиха, че е време за сладолед в парка на Карнобат, на мен вече ми е сериозно студено, но ближа сладоледа, вечерта установих, че имам температура, но на другия ден не. Реших, че е лека настинка от морето, където бях предните 2дни. Тогава никой край мен не се разболя /или е протекло като при мен леко/, явно леко симптомните са и ниско заразни, или зависи.
Наличните антитела сега са ниски, но както ми казаха от лабораторията, преди вероятно са достигали 50 единици, но вече са минали 4 месеца, а все още са налични, нали някои твърдят, че тези при които е преминал леко не образуват антитела или траят много малко време.

Заключена

Върни се в “Медицинско-лекарствени раздумки”