Пандемията от COVID-19 (01-03.2021)

Предполагам всички са чували нещо по темата за "световната конспирация на фармацевтичните компании" (или просто за мизантропската, крайна комерсиализация) по въпроса около "болестоопазването". И някой да не е чувал нищо, тук е мястото да се говори за подобни неща... както и просто за болести, разбира се :) ...

Модератор: mmirro

Потребителски аватар
meteo fen
Регистриран: пон ное 18, 2013 12:06 am

Мнение от meteo fen » вт мар 02, 2021 9:49 am

nikolai kamburov написа:
вт мар 02, 2021 12:31 am
nikolai kamburov написа:
пон мар 01, 2021 12:59 am
Тоест идната седмица като нищо ще праснем 2000 2500 новозаразени на ден...
И да..., близо 2600 новозаразени за понеделник. Изобщо за какво удържане на епидемията говорят тези от щаба? Те тенденцията не я ли виждат?
Всичко виждат, ама идват изборите и всичко е политика с главна цел да спечелим колкото може повече депутати в парламента и това е което ги интересува. Другото са поредните лъжи по телевизия, радио и вестници.....колкото по-малко хора гласуват , толкова по-добре за сегашните партии, техните ядра ще идат да гласуват и статуквото ще е почти същото!! (колкото повече са болните около изборите по-добре) и ако може да паникьосаме страхливите да не идат още по-добре.

petko_n76
Регистриран: пет фев 05, 2021 1:03 am

Мнение от petko_n76 » вт мар 02, 2021 4:25 pm

Някой хора наясно ли са,че вируса не може да се "подтисне" :laughm: Ако искаш да изкорениш нещо , трябва да затвориш целия свят под ключ за 3 месеца , което няма как да стане ...От тук нататък трябва да свикнем да живеем с този вирус дали ще мутира или ще има нови щамове това е ясно , защото не бих се учудил да се появи и щам , който създадените ваксини въобще да не го засичат понеже има много болни вмомента и безсимптомни.Едно не ми е ясно как ще се пътува с тези ваксинационни паспорти по почивки ,нали казаха че тези с ваксините пак може да разнасят вируса и да заразяват хора , излиза че тези паспорти са излишни понеже дори и с ваксина пак се разболяваш и разнасяш вируса :roll:

Aha
Регистриран: чет яну 14, 2010 10:27 am

Мнение от Aha » вт мар 02, 2021 4:52 pm

petko_n76 написа:
вт мар 02, 2021 4:25 pm
Някой хора наясно ли са,че вируса не може да се "подтисне" :laughm: Ако искаш да изкорениш нещо , трябва да затвориш целия свят под ключ за 3 месеца , което няма как да стане ...От тук нататък трябва да свикнем да живеем с този вирус дали ще мутира или ще има нови щамове това е ясно , защото не бих се учудил да се появи и щам , който създадените ваксини въобще да не го засичат понеже има много болни вмомента и безсимптомни.Едно не ми е ясно как ще се пътува с тези ваксинационни паспорти по почивки ,нали казаха че тези с ваксините пак може да разнасят вируса и да заразяват хора , излиза че тези паспорти са излишни понеже дори и с ваксина пак се разболяваш и разнасяш вируса :roll:
Така е, вечно болен или вечен заразоносител си. Няма отърване. Новата "наука", пардон религия изисква жертви. Няма как. Който е попаднал под култа няма излизане. Ще се кланя на ковидалната "наука", пардон религия като стой та гледай.

hrist09
Регистриран: вт мар 02, 2021 11:18 am

Мнение от hrist09 » вт мар 02, 2021 10:13 pm

Здравейте,
с майка ми се заразихме за втори път - потвърдено с ПСРи. Първото заразяване беше преди около 4 месеца. На въпроси - ама как, ама нали имунитет имаме, ми беше отговорено, че не знаят, че имало стотици такива случаи в бг, но трудно се проследявали и доказвали, нямало единна рамка за определяне кое е повторно и кое е от "спящ" в тялото вирус...
Някъде около месец и половина след първото боледуване майка ми си прави тест за анти-тела и имаше. Аз не съм правил. Вирусът протича по същия начин засега, тия болки в мускулите не мож ги сбърка. Даже пак преминаха 3 дни от появата на симптомите при нея, преди да се появят и при мен. Не знам дали е някакъв нов вариант това или просто така ще си бъде с тоя вирус, а може ние да сме генетично специални, знам ли... Иска ми се този ад да свърши.

petko_n76

Мнение от petko_n76 » вт мар 02, 2021 10:19 pm

hrist09 написа:
вт мар 02, 2021 10:13 pm
Здравейте,
с майка ми се заразихме за втори път - потвърдено с ПСРи. Първото заразяване беше преди около 4 месеца. На въпроси - ама как, ама нали имунитет имаме, ми беше отговорено, че не знаят, че имало стотици такива случаи в бг, но трудно се проследявали и доказвали, нямало единна рамка за определяне кое е повторно и кое е от "спящ" в тялото вирус...
Някъде около месец и половина след първото боледуване майка ми си прави тест за анти-тела и имаше. Аз не съм правил. Вирусът протича по същия начин засега, тия болки в мускулите не мож ги сбърка. Даже пак преминаха 3 дни от появата на симптомите при нея, преди да се появят и при мен. Не знам дали е някакъв нов вариант това или просто така ще си бъде с тоя вирус, а може ние да сме генетично специални, знам ли... Иска ми се този ад да свърши.
Такива новорегистрирани хора включващи се точно в тази да пишат ,че са се заразили повторно наистина звучи несериозно ...и много съмнително
При положение ,че ти не си си правил преди това тест ,може да си бил болен от грип ;) Не корона вирус ,всеки който е имал болки в мускулите или нещо подобно не значи ,че е било Корона вирус
Основния симптом при Ковид19 е дълготрайно загубваш мирис и вкус около 2 седмици нямаш никакви усещания ,защото ти се парализират нервните рецептори .
Това ми бие на някой от членовете на форума да вкара допълнително психоза и страх в полза на ваксините .Лично мнение и предположение ;)

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » вт мар 02, 2021 10:37 pm

Ти пък точно най-малко имаш основание да се съмняваш в новорегистрирани след като сам се регистрира вече сто пъти под различни никове, въпреки че никой не те желае в този форум. :dontknow:
Човека ти казва, че се е заразил повторно, просто приеми този факт вместо да търсиш под вола теле.
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » вт мар 02, 2021 10:54 pm

Да, petko_n76 продължава да ми лази по нервите :hmm1: , явно си мисли, че съм му дал предварително стократна индулгенция за прекаляване с простотии или не знам какво!? :-? :dontknow:

Относно поредното негово "компетентно" мнение във връзка с Ковид-19, само да вметна, че загубата на обоняние май изобщо не е толкова чест симптом, колкото е популярно да се смята. Не съм сигурен за процента при изявено симптомните случаи (при тях може и да е по-висок :hmm: ), но май повечето изследвания цитират нещо като 20-25% честота на този симптом (сред всичките позитивни за вируса? :dontknow: ), който процент и мен малко ме изненадва (като изглеждащ нисък), вероятно заради твърде развихрилия се фолклор по темата от всякакви източници (засилващ мъглата) :dontknow: ... Тоест, един вид това може и да е добро достатъчно условие за потвърждаване на Ковид-19, но изобщо не е необходимо условие (тоест при много от заразените все пак го няма), така че... :dontknow:

petko_n76

Мнение от petko_n76 » вт мар 02, 2021 11:12 pm

Не си се запознал какви 25% при над 80% е основен симптом и който загуби обонняние го кара по леко
Тези които не загубват обонание вируса прогресира и слиза към дробовете ...Както и да е ,лазил съм ти по нервите ,а този новия съфорумец се появява от нищото и пише неистини , че се бил заразил отново,нищо че не си бил правил тест ...
Евтин форум ,нямам нерви повече да стоя и да чета глупостите на 20 човека ,едни и същи от 2010, бетонирани старчета !
Лека вечер !!! Банннннн

Потребителски аватар
nikolai kamburov
Регистриран: вт апр 29, 2014 9:54 pm

Мнение от nikolai kamburov » ср мар 03, 2021 1:30 am

Божее, какви глупости пишеш бе, човек? Ти изобщо четеш ли някаква научна литература или си дрънкаш неща, които си чувал просто или ти се иска да си чувал? Като е евтин форумът какво правиш тук? Защо отново се връщаш? Никой не те е затърсил, на никого не си залипсвал тук. Нали? Нали така, колеги?
Ти си жалък, човек. Като не ти харесват хората тук, като смяташ, че сме тъпи и "слепи" какво дириш тука тогава? Ако ми обясниш ще е супер.
Лека и на теб!
"Вкаменелостите са буквите, с които Земята е писала своята история"
Ж.Кювие

Потребителски аватар
Weatherman
Регистриран: вт дек 12, 2006 1:20 pm

Мнение от Weatherman » ср мар 03, 2021 1:34 am

Stringmeteo написа:
вт мар 02, 2021 2:43 am
Weatherman написа:
вт мар 02, 2021 12:38 am
И отново минахме прага от 100 починали - 117 за последното денонощие.
А тепърва след 2-3-4 седмици ще видим и ефекта от отварянето на заведенията.
Спокойно, в понеделник се изнасят труповете от уикенда, затова се получава такъв пик :deal: :laughm: ...
Това е ясно, но прагът от 100 починали не сме го минавали от почти 2 месеца, дори в понеделниците.
Иначе за новото денонощие също не сме далече - 83 починали. Вероятно скоро отново ще имаме всекидневни умирания над границата от 100.
Реалист.

Потребителски аватар
ASENOV
Регистриран: чет фев 22, 2007 5:58 pm

Мнение от ASENOV » ср мар 03, 2021 8:34 am

Това не е единичен случай, чух наскоро и за други повторени с корона. За да стигнем нивата от октомври от по 5000 на ден, явно трябва да почнат да се разболяват едни и същи хора. Хора,които водят активен живот и са се срещали с вируса,но не са се разболяли досега могат да бъдат спокойни, надали ще го хванат. Хората,които обаче досега са си стояли вкъщи и се пазят и са предимно възрастни по-добре да продължат да си седят вкъщи. Всичко ще се повтори наново.

4uk
Регистриран: пет май 10, 2019 1:02 pm

Мнение от 4uk » ср мар 03, 2021 9:36 am

Доказано повторно боледуване от ковид е изключително рядко в рамките на месеци и говори за някакво имунно несъвършенство на индивида!!! Може да се твърди за повторно боледуване, само ако и двата пъти е правен PCR, а човека не казва точно това. Казва, че симптомите са същите, ..но те различните вируси си дават подобни симптоми!
Последна промяна от 4uk на ср мар 03, 2021 10:16 am, променено общо 1 път.
Не споря с прости хора - времето ми е ценно.

bagul
Регистриран: нед яну 14, 2018 4:32 pm

Мнение от bagul » ср мар 03, 2021 10:06 am

Повторно, потретно и т.н в рамките на 7-8 месеца няма как да стане.В крайна сметка има ваксини, има утвърдени протоколи за лечение повече нищо не трябва да се затваря,а да продължим да живеем.В някои щати вече издадоха заповеди за премахване на маските.
Вече мантрата легла има, но лекарите ако се разболеят нямало кой да лекува не върви.Повече от два месеца ваксината е на разположение на лекарите, предполага се че всички са преболедували или ваксинирани, така че има кой да лекува.
Аз чакам да одобрят Джонсън и се нареждам на опашките :P .Само един път се боде, най-практичната ваксина.

hrist09
Регистриран: вт мар 02, 2021 11:18 am

Мнение от hrist09 » ср мар 03, 2021 2:11 pm

petko_n76 написа:
вт мар 02, 2021 10:19 pm

Такива новорегистрирани хора включващи се точно в тази да пишат ,че са се заразили повторно наистина звучи несериозно ...и много съмнително
При положение ,че ти не си си правил преди това тест ,може да си бил болен от грип ;) Не корона вирус ,всеки който е имал болки в мускулите или нещо подобно не значи ,че е било Корона вирус
Основния симптом при Ковид19 е дълготрайно загубваш мирис и вкус около 2 седмици нямаш никакви усещания ,защото ти се парализират нервните рецептори .
Това ми бие на някой от членовете на форума да вкара допълнително психоза и страх в полза на ваксините .Лично мнение и предположение ;)
Здравейте,
загуба на обоняние не съм имал нито първия път, нито сега. При мен основно започва със силно главоболие, усещане за смазаност. Реално нито първия път, нито сега го карам чак толкова тежко (да чукна на дърво), но е неприятно и не разбирам защо ми се случва отново. Първият път имам положителен тест, правен вкъщи от РЗИ. Сега нямам и не мисля да правя. Те вече и не се занимават, карантинират направо членовете на едно семейство, а в резултатите излиза само като бройка само човека с тест. Не виждам къде агитирам за ваксини или каквото и да е.
4uk написа:
ср мар 03, 2021 9:36 am
Доказано повторно боледуване от ковид е изключително рядко в рамките на месеци и говори за някакво имунно несъвършенство на индивида!!! Може да се твърди за повторно боледуване, само ако и двата пъти е правен PCR, а човека не казва точно това. Казва, че симптомите са същите, ..но те различните вируси си дават подобни симптоми!
Майка ми е с два потвърдени ПСР-а, единия октомври/ноември, а от преди няколко дни е другия. Ние работим и живеем заедно. Говорихме с лекари - казаха има такива случаи. Дали е само имунно несъвършенство не знам. Аз също така бях чел, но ето че сега пак сме болни. Ако само единия се беше разболял, добре, ама то.

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет мар 04, 2021 12:57 am

Проф. Леандър Литов: Работим в две направления за лекарство срещу Covid-19
02.03.21 в 16:42
"Работим в доста ограничени условия. Изискват се ново оборудване и по-специални консумативи, за да се провеждат експериментални изследвания, тъй като вирусът е нов и непознат". Това каза пред БНР проф. Леандър Литов от Софийския университет "Св. Кл. Охридски", който ръководи екип от учени, работещи по откриването на лекарство срещу Covid-19.
...
"Работим в две направления - ще се опитаме да блокираме два от протеините, които произвежда коронавирусът вътре в клетката, и които отговарят за това, че се блокира клетъчната реакция срещу инвазията на вируса. Ако намерим някаква нова молекула или нещо, което е известно, но върши работа - да блокира тези два протеина на вируса, ние ще позволим клетъчният имунитет да се справи с атаката на вируса. Второто направление е да се намери начин да се подтисне т.нар. цитокинова буря. Оказа се, че едно добре познато лекарство, което се прилага широко в практиката като антикоагулант, може да потиска развитието на цитокинова буря, Ако се окажем прави, подходът ще доведе до съществено редуциране на броя на пациентите, които постъпват в болница и на тези, които имат фатален изход".

Проучване доказа ползите от първа доза ваксина на Pfizer или AstraZeneca
02.03.21 в 15:31
Френският орган по здравеопазване (HAS) обяви във вторник, че е променил препоръката си за коронавирусната ваксина на "АстраЗенека" (AstraZeneca) и Оксфордския университет, и вече ще бъде позволено нейното използване при лица над 65-годишна възраст.

:hmm:

Ще станат ли безполезни сегашните ваксини
02.03.21 в 08:45
Вирусът SARS-CoV-2 като всички коронавируси е РНК-вирус, който мутира почти веднъж месечно. Различните му варианти обясняват и защо в определени части на света вирусът предизвиква различни по тежест инфекции и защо при различните хора заразата преминава различно. Сред най-притеснителните за учените и здравните експерти варианти са британският, южноафриканският и бразилският вариант.

Но новата мутация не обезсмисля създадените наскоро ваксини. Всички тези препарати са проектирани да кодират информацията за коронавируса така, че въпреки мутацията да стимулират нашата имунна система.

„Няколко доста положителни новини – една доза от ваксината на Файзер (а и вероятно на другите производители) предоставя доста по-висока защита от очакваното. Установено е, че ваксините не просто предпазват индивидуално всеки ваксиниран, а намаляват риска от разпространение на вируса.

Самото ваксиниране пък от друга страна премахва риска от хоспитализиране или с други думи – развиване на тежки инфекции и евентуално фатален край.“, пише в блога си „Наука и критично мислене“ Йордан Стефанов, доктор по биология в направление микробиология, ензимология и молекулярна биология. Чуйте какво още казва той, а ако наскоро сте получили първа доза ваксина, не бързайте да се връщате към навиците си отпреди пандемията, изчакайте поне две седмици.
...

СЗО: Нереалистично е да очакваме пандемията Covid-19 да бъде спряна до края на 2021 г.
Регистрирано е първо седмично нарастване на заразените в световен план след шест поредни седмици на намаление
02.03.21 в 10:43
Високопоставен служител на Световната здравна организация заяви, че е "преждевременно" и "нереалистично" да се мисли, че коронавирусната пандемия може да бъде спряна до края на годината, но че ефективните ваксини могат поне да помогнат драстично да се намалят хоспитализациите и смъртността.

Пчелните продукти при лечението на Covid-19
02.03.21 в 13:46
"Последната година на пандемия наблюдавам, че има данни, че пчеларите не боледуват от Covid - 19, както и някои апитерапевти, лекували болни с коронавирус, също не се разболяват. Това не е на 100 % доказано, но и при нас има информация, че това отговаря на истината, като все пак има и единични случаи на пчелари, заболели от Covid-19", това разказа в предаването "Хоризонт до обед" д-р Пламен Енчев, специалист по вътрешни болести и практикуващ апитерапия, за имунитета и пчелните продукти по време на Covid пандемия.

Отговори

Върни се в “Медицинско-лекарствени раздумки”