Пандемията от COVID-19 (01-03.2021)

Предполагам всички са чували нещо по темата за "световната конспирация на фармацевтичните компании" (или просто за мизантропската, крайна комерсиализация) по въпроса около "болестоопазването". И някой да не е чувал нищо, тук е мястото да се говори за подобни неща... както и просто за болести, разбира се :) ...

Модератор: mmirro

Потребителски аватар
FENIX
Регистриран: съб мар 17, 2007 4:37 pm

Мнение от FENIX » нед фев 28, 2021 3:47 pm

За тези които си мислят, че вирусът ще си отиде до юни и след това няма да го има и ще приключат ваксинациите и Ковид паспортите:
https://bnr.bg/post/101429089/baionteh- ... i-2-godini
На всеки две години, дрън-дрън та пляс, на всеки 6 месеца, толкова е имунитета от ваксините.
LET IT SNOW, LET IT SNOW....
http://www.youtube.com/watch?v=Z2MbAMLa3oI
http://www.vbox7.com/play:98630119
Уеб камера с панорама от Мелник:
http://weather-webcam.eu/melnik-na-jivo ... idi-webcam

Потребителски аватар
zaples14
Регистриран: нед юни 20, 2010 9:11 am

Мнение от zaples14 » нед фев 28, 2021 4:25 pm

На 6 месеца не биха смогнали, а освен това човекът казва, че ще създадат по-модерни ваксини и ще става през 2 години. Човекът казва също, че това ще бъде новото нормално, но вероятно не знае, че Бил Гейтс предупреди, че се задава нова по-страшна пандемия и ще трябва да се търсят други ваксини за нея. Най-добре ресторантите да не отварят, а да бъдат преустроени в пунктове за ваксиниране.
"Протестирайте колкото си искате - тоталитарна власт лесно не пада." ГЕРБ

Потребителски аватар
FENIX

Мнение от FENIX » нед фев 28, 2021 4:46 pm

А Бил Гейтс от къде ги знае тези неща, да не би да е програмирал компютър с ясновидски способности. И от какъв зор се бърка в това, знаем, че няма нищо общо и това с чиповете е глупост и измислица. Той няма никакво участие и файда от ваксините и от вируса.
.... А хотелите в болници.....И да раздадат по едно въже на всички......

petko_n76
Регистриран: пет фев 05, 2021 1:03 am

Мнение от petko_n76 » нед фев 28, 2021 5:19 pm

snow wall написа:
нед фев 28, 2021 8:16 am
petko_n76 написа:
съб фев 27, 2021 10:35 pm

От това което чувам аз вируса го карах по леко като симптоматика от теб ,бях на крак въобще не ми беше отпаднало ,даже и ако не си мерих температурата нямаше да я усетя ,защото беше лека ,ако не бях загубил обоняние щях да си мисля ,че е някакво моментно неразположение :)
Представяте ли си ако не знаехме ,че има симптом със загубено обоняние ,лично аз щях много да се изплаша,защото ядеш храна и не усещаш нито вкус ,нито мирис .И така бях към 10 дни
То хубаво го караш по- леко и можеш и да не разбереш, ама като отидеш на гости на родителите си, те е много вероятно да разберат. А пък вече е много трудно да не се виждаме, мина една година. Само за миналата седмица една вечеря с мойте и една с родителите на жена ми, просто казват идваме, то за рижден ден де, не просто така. Бабата на жената трябеа да се кара на хирург, не може да отиде сама. И те така стават нещата. Разбира се най-важно е те, възрастните да се ваксинират, но аз каквото съм могъл да направя, съм го направил.
А иначе далисъм се "прецакал" и е можело и по-леко да го изкарам по естествен път, може, ама може и по-тежко. 3-ма от колегите го изкараха по-тежко, с пневмонии, 5 дена висока температура, единият със страшни болки.

Възрастните хора трябва да разберат, че това положение не може да продължава до безкрай, и трябва или да се ваксинират или да приемат рулетката, просто няма вече как да се удържа тази епидемия. Какво ще стане обаче когато се разпространят и устойчиви на ваксините варианти на вируса, не знам.
Само да те светна и теб ,че аз вируса го хванах от майка ми ,защото тя имаше лека симптоматика преди мен ,а тя от баба ми която зимата идва при нашите и те я гледат ,жената вдигна висока температура 38.5 и не се смъкваше ,майка ми беше с нея постоянно и след 10 дни и при нея имаше симптоми ,баща ми също беше с тях и той нищо ,след 15 дни и при мен се появиха симптомите
Баща ми е с високо кръвно ,пие хапчета ,а баба ми пие само за вестибуларния апарат ,но всички и баба и майка ми съм ги инструктирал какво да пият превантивно ,за да си подсилят имунната система.Баба ми естествено ,че пи антибиотик защото нея я доведоха болна от село ,сигурно го е закачила от някъде ходи до селския магазин ,а в нашето село има много ходят по чужбина Германия ,Англия и тези скандинавските и предполагам от там го е лепнала .Тя не ползва дезинфектанти и пипа пари ,щом жена на 87 години го изкара само с един антибиотик и хранителни добавки ,значи не е до възрастта .Аз не случайно казах,че вируса тръгва леко и много хора не вземат мерки и слиза надолу изведнъж .Понеже е засяга нервните рецептори на носа ,гърлото ,абе представи си че си с упойка .Това го констатирах с няколко човека минали вируса,почва с мускулни болки ,но след 2 ден все едно нищо ти няма не те болят мускулите ,защото нервите се парализират ,странен е ...
Абе почти цялата рода го минахме ,без усложнения а повечето от моите близки са кръвна група А ,за която се твърди ,че го карат по тежко уж
Последна промяна от petko_n76 на нед фев 28, 2021 5:26 pm, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
nikolai kamburov
Регистриран: вт апр 29, 2014 9:54 pm

Мнение от nikolai kamburov » нед фев 28, 2021 5:26 pm

Моята баба пък за малко да умре. Тей че стига празни приказки.
"Вкаменелостите са буквите, с които Земята е писала своята история"
Ж.Кювие

petko_n76

Мнение от petko_n76 » нед фев 28, 2021 5:28 pm

nikolai kamburov написа:
нед фев 28, 2021 5:26 pm
Моята баба пък за малко да умре. Тей че стига празни приказки.
Не са празни приказки ,просто разказвам моята история ,Камбуров понеже и ти си философ
Казвам ,че жена на 87 го изкара без усложнения ,а това че баба ти е имала ,най-вероятно закъсняло лечение...Баба ми веднага почна антибиотик и пи не малко неща за имунната система и това и помогна

П.с добавям и Камбуров в списъка с хора ,които не искам да ги чета ...Сори ама не ми е до спорове ,нека всеки има мнение!
Последна промяна от petko_n76 на нед фев 28, 2021 5:46 pm, променено общо 2 пъти.

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » нед фев 28, 2021 5:34 pm

Потребителски аватар
FENIX

Мнение от FENIX » нед фев 28, 2021 5:37 pm

Ако повече от два-три дни не си заминава температурата, антибиотик, че този вирус бързо прави пневмония. Това го знам от лекар. Разбира се не ни слушайте нас, ако имате оплаквания, а ходете на лекар, ако не минава и дано да попаднете на наистина лекар.

Потребителски аватар
nikolai kamburov
Регистриран: вт апр 29, 2014 9:54 pm

Мнение от nikolai kamburov » нед фев 28, 2021 5:51 pm

Абе адекватно ли ми говорите за антибиотик като лечение? Вирусите трудно се влияят пряко от антибиотик. Баба ми започна лечение с много витамини, 2 антибиотика, аспирин и още неща, които личният ни ги каза. След 15 дена болест вече едва издържаше. Ставаше все по-зле. Нямаше места да я приемат. Няколко дена след това леко й просветна и я занесохме на прегледи след дълги уговорки и връзки. Спрял бъбрек и тежка пневмония, без да е кашляла. И още доста неща. Дадоха й някакви инжекции и други лекарства. И 2 3 седмици след това оздравя.
Чичо ми, в 30те, също мина с тежка пневмония. Не сме дебели, не живеем нездравословно.
Аз също не го изкарах супер леко, но да речем, че беше нормално. Като тежък грип го минах. Не схващам как някои хора се опитват да убедят другите, че вируса е скалъпена работа и е една настинка такава обикновена.
При положение, че ОФИЦИАЛНО са умрели 2.5млн души. Реално може би са двойно. И тези умрели са след масови карантини, локдауни и нз си ко. Нямаше ли да са поне 10 пъти повече ако нямаше ограничения?
Ако за някого тези млн умрели са нищо, ок. Според мене всеки човешки живот е ценен и когато можеш да предотвратиш смъртта е супер. Когато природата реши един ден да ни требе, еми...заслужили сме си го така или иначе.
Пс: Колега от Бургас, не знам ти кого не искаш да четеш, но според мен почти целия форум не иска изобщо да те засича...където и да е по темите. Не защото си им несимпатичен, а защото не спираш да пльокаш простотии след простотии, да създаваш спорове, да обиждаш и тн. А и ти не се ли беше зарекъл да не пишеш повече? :dontknow:
"Вкаменелостите са буквите, с които Земята е писала своята история"
Ж.Кювие

petko_n76

Мнение от petko_n76 » нед фев 28, 2021 6:01 pm

nikolai kamburov написа:
нед фев 28, 2021 5:51 pm
Абе адекватно ли ми говорите за антибиотик като лечение?Вирусите трудно се влияят пряко от антибиотик. Баба ми започна лечение с много витамини, 2 антибиотика, аспирин и още неща, които личният ни ги каза. След 15 дена болест вече едва издържаше. Ставаше все по-зле. Нямаше места да я приемат. Няколко дена след това леко й просветна и я занесохме на прегледи след дълги уговорки и връзки. Спрял бъбрек и тежка пневмония, без да е кашляла. И още доста неща. Дадоха й някакви инжекции и други лекарства. И 2 3 седмици след това оздравя.
Чичо ми, в 30те, също мина с тежка пневмония. Не сме дебели, не живеем нездравословно.
Аз също не го изкарах супер леко, но да речем, че беше нормално. Като тежък грип го минах. Не схващам как някои хора се опитват да убедят другите, че вируса е скалъпена работа и е една настинка такава обикновена.
При положение, че ОФИЦИАЛНО са умрели 2.5млн души. Реално може би са двойно. И тези умрели са след масови карантини, локдауни и нз си ко. Нямаше ли да са поне 10 пъти повече ако нямаше ограничения?
Ако за някого тези млн умрели са нищо, ок. Според мене всеки човешки живот е ценен и когато можеш да предотвратиш смъртта е супер. Когато природата реши един ден да ни требе, еми...заслужили сме си го така или иначе.
Пс: Колега от Бургас, не знам ти кого не искаш да четеш, но според мен почти целия форум не иска изобщо да те засича...където и да е по темите. Не защото си им несимпатичен, а защото не спираш да пльокаш простотии след простотии, да създаваш спорове, да обиждаш и тн. А и ти не се ли беше зарекъл да не пишеш повече? :dontknow:
Правя последна реплика и повече няма да се занимавам с теб .Антибиотика помага само при тръгнала пневмония ,тоест при усложнения.
Ако баба ти го е пила преди да е тръгнала пневмонията има вероятност да не и действа после ...
Отделно тръгва се с един антибиотик,не два ,какъв е този лекар ? Също се прави реална оценка на всеки пациент тези антибиотици почнаха да ги изпосват ей така иди в Германия или в Англия и виж дали можеш да пиеш така антибиотик.Ти откъде си сигурен ,че баба ти не е развила бактериална пневмония от антибоитиците ,а не от самия вирус ? Както и да е ,аз казах моето мнение ,баба ми почна антибиотик след като имаше два поредни дни висока температура ,преди това ни казаха изрично не ! Това медицината е сложна материя ,а че личните лекари и за лека симптоматика изписват антибиотици трябва да ви светне лампичката ,че не са лекари !

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » нед фев 28, 2021 6:45 pm

Ами масово се изписват/ха по два антибиотика :dontknow: , по сведения от мои преболедували колеги, при това засега грам не съм останал с впечатление за кой да е случаите, че някой лекар е "мерил" стриктно дали изобщо и в кой момент точно трябва да се започне прилагането им (изписваха се общо взето "на кило" или по-точно "профилактично" :grin1: :dontknow: ), но както и да е, предполагам, че впечатленията ми са грешни, не, по-скоро 100% е сигурно това, без грам съмнение :laughm: ...

Потребителски аватар
snow wall
Регистриран: пон авг 31, 2015 1:18 pm

Мнение от snow wall » нед фев 28, 2021 6:50 pm

Поне два му е казала лекарката на мой колега, ама ги сменяла не и трите наведнъж.😁 та не знам колко са токсични ваксините, ама и антибиотиците не са цвете.
А бликат снежинки сребристи,
прелитат, блестят кат кристал,
проронват се бели и чисти
и в локвите стават на кал.

petko_n76

Мнение от petko_n76 » нед фев 28, 2021 7:01 pm

Stringmeteo написа:
нед фев 28, 2021 6:45 pm
Ами масово се изписват/ха по два антибиотика :dontknow: , по сведения от мои преболедували колеги, при това засега грам не съм останал с впечатление за кой да е случаите, че някой лекар е "мерил" стриктно дали изобщо и в кой момент точно трябва да се започне прилагането им (изписваха се общо взето "на кило" или по-точно "профилактично" :grin1: :dontknow: ), но както и да е, предполагам, че впечатленията ми са грешни, не, по-скоро 100% е сигурно това, без грам съмнение :laughm: ...
Точно така личните лекари са телефонисти ,звъниш им казваш загубих обоняние и ти казват почвай антибиотика ,че да не слезе надолу ... Презастраховат се ,но според мен пак след снимка с някаква пневмония трабвя да се пие антибиотик .Защото според мен по може да ти навреди отколкото да помогне ,ако си с вируса ,защо има и нещо друго при някой хора PCR теста е отрицателен а те са вече с развита пневмония тоест вируса е вече в кръвта и не го засича PCR теста и след 20 дни теста за антитела го засича

Потребителски аватар
FENIX

Мнение от FENIX » нед фев 28, 2021 7:06 pm

nikolai kamburov написа:
нед фев 28, 2021 5:51 pm
Абе адекватно ли ми говорите за антибиотик като лечение? Вирусите трудно се влияят пряко от антибиотик. Баба ми започна лечение с много витамини, 2 антибиотика, аспирин и още неща, които личният ни ги каза. След 15 дена болест вече едва издържаше. Ставаше все по-зле. Нямаше места да я приемат. Няколко дена след това леко й просветна и я занесохме на прегледи след дълги уговорки и връзки. Спрял бъбрек и тежка пневмония, без да е кашляла. И още доста неща. Дадоха й някакви инжекции и други лекарства. И 2 3 седмици след това оздравя.
А бе момче ти четеш ли изобщо. Говоря за бързо развила се пневмония, ако до 2-3 дни температурата не спре. И уточних нещо много важно, да се търси лекар преди това, а не да се чете из нета.

quittr
Регистриран: пет фев 23, 2007 8:46 am

Мнение от quittr » нед фев 28, 2021 7:15 pm

В болницата всеки с корона получава антибиотик, като тези с по-тежка пневмоя 2, а в отделни редки почти безнадеждни случаи и 3. То самата пътека изисква венозен антибиотик, дори да няма нужда трябва да се пише в ИЗ-то, че се прави.
Най-трудното нещо на света е да приемеш обективно реалността!

Отговори

Върни се в “Медицинско-лекарствени раздумки”