Пандемията от COVID-19 (01-03.2021)

Предполагам всички са чували нещо по темата за "световната конспирация на фармацевтичните компании" (или просто за мизантропската, крайна комерсиализация) по въпроса около "болестоопазването". И някой да не е чувал нищо, тук е мястото да се говори за подобни неща... както и просто за болести, разбира се :) ...

Модератор: mmirro

Потребителски аватар
FENIX
Регистриран: съб мар 17, 2007 4:37 pm

Мнение от FENIX » нед фев 28, 2021 6:22 am

Да, да разбира се. Ваксината трябва да те разболее, те затова и германците се отказват от нея:
https://vtorifront.bg/article/ne-blagod ... strazeneca
LET IT SNOW, LET IT SNOW....
http://www.youtube.com/watch?v=Z2MbAMLa3oI
http://www.vbox7.com/play:98630119
Уеб камера с панорама от Мелник:
http://weather-webcam.eu/melnik-na-jivo ... idi-webcam

4uk
Регистриран: пет май 10, 2019 1:02 pm

Мнение от 4uk » нед фев 28, 2021 6:26 am

Когато цифрите говорят и глупаците мълчат.! Хайде веднъж завинаги да оборим твърдението, че ковида е както грипа и си прибирал само старите и болните. Да, ама не - през 2020 г. в US са умрели 500 000 души диагностицирани с ковид, което донякъде отговаря и на +500-те хил. повече умрели за годината, отколкото средното(~ 2,8млн.) за предходните години.
Байдън обяви национален траур, защото не са губили толкова население сборно във ВСВ + Виетнамската война. Тези хора биха живели 5-10-20+ години, ако не бяха срещнали ковид. Вдигнала се е смъртността във всички възрастови категории, разбира се над 65 г. най-много.
Ако сте на 20 год., в личен план няма за какво да се притеснявате, освен да не пренесете инфекцията към по-възрастните си близки. Ако обаче бързате да наследите някой апартамент, то може да не ги пазите. :)
Ако обаче вие сте на 30+ или вече имате затлъстяване, недай боже и друга болест, то тогава наистина трябва да се притесняввте за тежестта на преболедуване с гадната неизвестност на крайния изход.
Пожелавам ви бърза и безсимптомна ваксинация и безгрижно плажуване! :flourish:
Последна промяна от 4uk на нед фев 28, 2021 7:20 pm, променено общо 1 път.
Не споря с прости хора - времето ми е ценно.

Потребителски аватар
snow wall
Регистриран: пон авг 31, 2015 1:18 pm

Мнение от snow wall » нед фев 28, 2021 8:16 am

petko_n76 написа:
съб фев 27, 2021 10:35 pm

От това което чувам аз вируса го карах по леко като симптоматика от теб ,бях на крак въобще не ми беше отпаднало ,даже и ако не си мерих температурата нямаше да я усетя ,защото беше лека ,ако не бях загубил обоняние щях да си мисля ,че е някакво моментно неразположение :)
Представяте ли си ако не знаехме ,че има симптом със загубено обоняние ,лично аз щях много да се изплаша,защото ядеш храна и не усещаш нито вкус ,нито мирис .И така бях към 10 дни
То хубаво го караш по- леко и можеш и да не разбереш, ама като отидеш на гости на родителите си, те е много вероятно да разберат. А пък вече е много трудно да не се виждаме, мина една година. Само за миналата седмица една вечеря с мойте и една с родителите на жена ми, просто казват идваме, то за рижден ден де, не просто така. Бабата на жената трябеа да се кара на хирург, не може да отиде сама. И те така стават нещата. Разбира се най-важно е те, възрастните да се ваксинират, но аз каквото съм могъл да направя, съм го направил.
А иначе далисъм се "прецакал" и е можело и по-леко да го изкарам по естествен път, може, ама може и по-тежко. 3-ма от колегите го изкараха по-тежко, с пневмонии, 5 дена висока температура, единият със страшни болки.

Възрастните хора трябва да разберат, че това положение не може да продължава до безкрай, и трябва или да се ваксинират или да приемат рулетката, просто няма вече как да се удържа тази епидемия. Какво ще стане обаче когато се разпространят и устойчиви на ваксините варианти на вируса, не знам.
А бликат снежинки сребристи,
прелитат, блестят кат кристал,
проронват се бели и чисти
и в локвите стават на кал.

Geogri Zahariev
Регистриран: съб яну 28, 2012 6:40 pm

Мнение от Geogri Zahariev » нед фев 28, 2021 9:58 am

Ваксинирах се с Astra Zeneca.
Втората доза ще бъде поставена на 10 05 2021.
Бъдете живи и здрави!

Потребителски аватар
FENIX
Регистриран: съб мар 17, 2007 4:37 pm

Мнение от FENIX » нед фев 28, 2021 10:27 am

LET IT SNOW, LET IT SNOW....
http://www.youtube.com/watch?v=Z2MbAMLa3oI
http://www.vbox7.com/play:98630119
Уеб камера с панорама от Мелник:
http://weather-webcam.eu/melnik-na-jivo ... idi-webcam

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » нед фев 28, 2021 11:04 am

Бла бла поредните изсмукани от пръстите оправдания, манипулиращи фактите.
Наистина има починали от ваксината против Ковид хора. Но има починали и след поставяне на противогрипни ваксини. Веднага излезе в търсачката. :deal: Така че е напълно нормално.
https://www.zentrum-der-gesundheit.de/a ... sfaelle-ia
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

stratega
Регистриран: пон окт 10, 2011 12:33 am
Местоположение: София, ж.к. Борово/с. Логодаж, 15 км. западно от Благоевград, 695 м.н.в.

Мнение от stratega » нед фев 28, 2021 11:34 am

Значи вече от "безопасни" ваксини, преминахме към напълно е нормално да има починали :lol: . Има напредък.

Потребителски аватар
snow wall

Мнение от snow wall » нед фев 28, 2021 11:39 am

Що за логика да се ваксинираш и да напишаш: "Нищо ми няма, ваксината е безопасна!" ???
Първо - никой не очаква масова смърт по време и след ваксинация.

Но от епидемията се очаква масова смърт и това е факт. Ваксинацията е оправдана, само тогава, когато, рискът от разболяване е по-висок от риска от ваксиниране. Една от първите ваксини е убувала мисля 20% от хората, но е била срещу чума. Все пак ваксинирането е доброволно.
А къде е информацията за починали следствие на ваксинация? Статистика колко на милион ваксинирани са? Ама не починали след ваксинация, а като последатвие от ваксинация, защото има починали след всякакви действия, разходка в парка, ходене по нужда, секс, седене на дивана и тнт, нали не очаквате 70-80 годишните да спрат да умират, само защото са ваксинирани срещу КОВИД и да се възцари вечен живот.
Последна промяна от snow wall на нед фев 28, 2021 11:52 am, променено общо 1 път.

stratega
Регистриран: пон окт 10, 2011 12:33 am
Местоположение: София, ж.к. Борово/с. Логодаж, 15 км. западно от Благоевград, 695 м.н.в.

Мнение от stratega » нед фев 28, 2021 11:50 am

Изглежда има някакво принципно неразбиране кой какво мисли още от началото на темата. Не знам за другите, но аз на няколко пъти писах, че към този момент възрастните хора и тези с хронични заболявания трябва да се ваксинират, тъй като рисковете от все още недостатъчно изпитаната и в трета фаза на проучване ваксина(двете подчертани не са "бла бла", а са неоспорим факт) са по-малки от това гореспоменатите групи хора да се разболеят от Ковид.

Целият дебат е за младите и здрави(някой да не тръгне да пуска линкове за млади, но пак с доста заболявания, които са починали от Ковид) хора до около 35-40 години, които доказано прекарват болестта леко и противно на написаното в горното мнение не се очаква масова смърт, нито немасова, нито каквато и да е била, тъй като смъртността при тях едва ли е повече от 0,0000000001% :dontknow: .

Възрастова група 40-50-55 към момента е тъмна Индия как е правилно да се постъпи.

wilkosz

Мнение от wilkosz » нед фев 28, 2021 12:11 pm

Починали са 113 човека в Германия след поставена ковид-ваксина. И то Бионтек не Астра зенека. Но средната им възраст е 85 г. и всички са имали придружаващи болести. Няма починали млади и здрави след поставена ваксина. :wink: Явно придружаващите болести правят възрастните уязвими на такава ваксина точно както и смъртността от вируса при тях е много по-висока.
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

Потребителски аватар
ASENOV
Регистриран: чет фев 22, 2007 5:58 pm

Мнение от ASENOV » нед фев 28, 2021 12:32 pm

Потребителски аватар
snow wall

Мнение от snow wall » нед фев 28, 2021 12:46 pm

Разбира се strateg, и аз това имам пред вид, масова смърт при възрастни или болни хора, но тя е масова и на фона на цялата популация, въпреки, че не засяга младите.
This study also found that most of the differences in IFR across locations reflected corresponding differences in the age composition of the population and the age-specific pattern of infection rates, due to very low IFRs for children and younger adults (e.g., 0.002% at age 10 and 0.01% at age 25) and progressively higher IFRs for older adults (0.4% at age 55, 1.4% at age 65, 4.6% at age 75, and 15% at age 85).[94] These results were also highlighted in a December 2020 report issued by the World Health Organization.[95]
Ето това е най-скорошното изследване в/у IFR смъртност сред инфектираните. Около 45 годишни има често в статистиките за по млади не знам, онзи ден имаше жена под 40. Тези статистики отразяват положението миналата година, преди смъртоносността на вируса да намалее.
Тазу десетична дроб, която си написал като смъртност при 35-40 г предполагам е произволна, а не резултат на задълбочено проучване :grin1: помпал си по клавиатурата. Защото е 1 починал на един трилион души, а то няма в близките векове да има толкова 35-40 годишни.
Wilkosz, колко ваксинирани възрастни хора има в Германия?

wilkosz

Мнение от wilkosz » нед фев 28, 2021 1:03 pm

1 милион и 300 хиляди възрастни хора от 60 г нагоре са имунизирани вече и с втората ваксинация.
Още 1 милион са имунизирани поради специфични рискови професии.
78 хиляди са имунизирани вече поради наличие на придружаващи болести.
Това са всички имунизирани досега в Германия.
С Бионтек са имунизирани 2 милиона. С Модерна 34 хиляди. С Астра Зенека има само данни за първа доза 330 хиляди, втора или няма направена или няма данни. Мътна е работата при нея. :laughm:

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » нед фев 28, 2021 1:27 pm

Ангел Кунчев: Проблемът с доставките ще се реши, когато има ваксини на повече фирми
Той посочи, че ако ситуацията стане нетърпима, ще се прибегне до ново затягане на мерките
28.02.21 в 10:02
„Намираме се в процес на повишаване на заболеваемостта, но темпът на нарастване е нисък и това ни дава възможност да сме по-демократични в отпускане на мерките. Доказва се, че при спазване на правилата, работата на хотелите и заведенията в тях не създава допълнителен риск. Колегите от тази индустрия вложиха доста средства и сили, за да направят средата безопасна. Но ако ситуацията стане нетърпима, ще прибегнем до ново затягане“. Това каза пред БНР главният държавен здравен инспектор доц. д-р Ангел Кунчев.

:dontknow:

Б. Кирилов: Заложили сме такъв сценарий, при който има гаранция за втората доза
Пратка от 52 800 дози от Covid ваксината на "АстраЗенека" пристигна у нас
28.02.21 в 07:43 | обновено на 28.02.21 в 09:39

wilkosz

Мнение от wilkosz » нед фев 28, 2021 1:37 pm

Току що казаха, че много Астра Зенека залежава по складовете в Германия, защото хората не я искат, и в същото време има недостиг на Бионтек и Модерна. Поради това дискутират да пуснат Астра Зенека за младите. Както вече е в България.

Отговори

Върни се в “Медицинско-лекарствени раздумки”