Пандемията от COVID-19 (01-03.2021)

Предполагам всички са чували нещо по темата за "световната конспирация на фармацевтичните компании" (или просто за мизантропската, крайна комерсиализация) по въпроса около "болестоопазването". И някой да не е чувал нищо, тук е мястото да се говори за подобни неща... както и просто за болести, разбира се :) ...

Модератор: mmirro

Потребителски аватар
snow wall
Регистриран: пон авг 31, 2015 1:18 pm

Мнение от snow wall » пет фев 26, 2021 9:52 pm

Не чета сектантски сайтове. В този форум съм защото е с някаква научна, насоченост, макар и на любителско ниво. Ето една научна статия по въпроса, много е дълга и доста трудна за четене, но търсенето на лесни отгивори не е решение:
https://science.sciencemag.org/content/ ... 9/eabf4063
Whereas sterilizing immunity against viruses can only be accomplished by high-titer neutralizing antibodies, successful protection against clinical disease or death can be accomplished by several other immune memory scenarios. Possible mechanisms of immunological protection can vary according to the relative kinetics of the immune memory responses and infection. For example, clinical hepatitis after hepatitis B virus (HBV) infection is prevented by vaccine-elicited immune memory even in the absence of circulating antibodies, because of the relatively slow course of HBV disease (32, 33). The relatively slow course of severe COVID-19 in humans [median 19 days post–symptom onset (PSO) for fatal cases (34]) suggests that protective immunity against symptomatic or severe secondary COVID-19 may involve memory compartments such as circulating memory T cells and memory B cells (which can take several days to reactivate and generate recall T cell responses and/or anamnestic antibody responses) (19, 21, 31).
А бликат снежинки сребристи,
прелитат, блестят кат кристал,
проронват се бели и чисти
и в локвите стават на кал.

Aha
Регистриран: чет яну 14, 2010 10:27 am

Мнение от Aha » пет фев 26, 2021 10:12 pm

snow wall написа:
пет фев 26, 2021 9:52 pm
Не чета сектантски сайтове. В този форум съм защото е с някаква научна, насоченост, макар и на любителско ниво. Ето една научна статия по въпроса, много е дълга и доста трудна за четене, но търсенето на лесни отгивори не е решение:
https://science.sciencemag.org/content/ ... 9/eabf4063
Whereas sterilizing immunity against viruses can only be accomplished by high-titer neutralizing antibodies, successful protection against clinical disease or death can be accomplished by several other immune memory scenarios. Possible mechanisms of immunological protection can vary according to the relative kinetics of the immune memory responses and infection. For example, clinical hepatitis after hepatitis B virus (HBV) infection is prevented by vaccine-elicited immune memory even in the absence of circulating antibodies, because of the relatively slow course of HBV disease (32, 33). The relatively slow course of severe COVID-19 in humans [median 19 days post–symptom onset (PSO) for fatal cases (34]) suggests that protective immunity against symptomatic or severe secondary COVID-19 may involve memory compartments such as circulating memory T cells and memory B cells (which can take several days to reactivate and generate recall T cell responses and/or anamnestic antibody responses) (19, 21, 31).
И ти какво разбра от тази статия?

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пет фев 26, 2021 10:20 pm

Е анджък де, отново развенчаване на "фетиша" "антитела срещу Ковид-19". Аз какво се опитвам да прокламирам от... почти година насам (когато съм в настроение изобщо да вмъквам лично мнение или по-точно усещане по темата :grin1: ), точно същото май? :dontknow:

Потребителски аватар
snow wall
Регистриран: пон авг 31, 2015 1:18 pm

Мнение от snow wall » съб фев 27, 2021 1:37 am

Ами клетъчният имунитет осигурява защита само срещу летален или симтоматичен развой на болестта. Ефективен е срещу болести с продължителен инкубационен период или бавно протичащи.
Individual case reports show that reinfections with SARS-CoV-2 are occurring (76, 77). However, a 2800-person study found no symptomatic re-infections over a ~118-day window (78), and a 1246-person study observed no symptomatic reinfections over 6 months (79).
Rapid seroconversion was associated with substantially reduced viral loads in acute disease over 14 days (29). Both of those associations are consistent with the hypothesis that SARS-CoV-2 memory T cells and B cells would be capable of substantially limiting SARS-CoV-2 dissemination and/or cumulative viral load, resulting in reduced COVID-19 disease severity.
"Значително намаляване на разпросранението" но не и спиране на разпространението. Т.е. възрастните не преболедували, отново са заплашени и просто трябва да се имунизират.
А бликат снежинки сребристи,
прелитат, блестят кат кристал,
проронват се бели и чисти
и в локвите стават на кал.

petko_n76
Регистриран: пет фев 05, 2021 1:03 am

Мнение от petko_n76 » съб фев 27, 2021 2:23 am

Само ,човек сблъскал се с вируса може да ви каже какво е усещането :) Според мен този вирус не е по различен от грипните с една разлика ,че уж нищо ти няма ,но можеш да се влошиш изведнъж и това е защото вируса създава лъжлива симптоматика .
Казвам ви при мен как тръгна с едно главоболие вечерта и леки мускулни болки веднага усетих ,че нещо става и почнах да пия моите билки за грип ,след два дни загубих обоняние като обонянието първия ден ми намаля слабо ,а на втория нацяло ,след третия ден се появи едно леко прикашлане с по две прикашляния едно след друго и не много често ...
И ако пиех парацетамола и другите глупости за грип нямаше да се оправя 100% .Другото което е усещаш ,че все едно тялото ти е под упойка кашлям пък ,не ме боли гърлото ,обаче вътре има инфекция и точно това много хора пропускат и си мислят ,че е леко и ще се оправят.Първите 5 дни нямах температура ,на шестия почнах да вдигам лека до 37.2,като вечер предимно като спях се потях и тази температура беше около 7-8 дни ,през това време пиех чайове и моите билки и други неща за силна атака в гърлото ,защото това прикашлане не се махаше и вече на 15-16 ден ,изчезна и почнах да усещам, че съм се изчистил от вируса ...Според мен точно с това парализиране на нервните рецептори на гърлото много хора се подвеждат и не се лекуват на време и вече като слезе надолу и опират до болница ...

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » съб фев 27, 2021 5:18 am

Абе, не знам за билките и COVID-19 :dontknow: ...

Известният билкар д-р Тошков почина от COVID-19
17 декември 2020
Той от години се занимаваше с ирисодиагностика и билколечение

Според мен доста повече хляб има в генетичната теория около протичането на COVID-19, макар че и тя не обяснява всичко, както поначало генетиката далече не обяснява (и предпоставя) всичко около нашето здраве и общо физическо състояние :dontknow: ...

snow wall написа:
съб фев 27, 2021 1:37 am
Ами клетъчният имунитет осигурява защита само срещу летален или симтоматичен развой на болестта. Ефективен е срещу болести с продължителен инкубационен период или бавно протичащи.
...
snow wall, явно разбираме по различен начин един и същ текст, ама както и да е :laughm: ...

Но все пак, според теб, Ковид-19 бързо развиващ се към утежняване ли е, при положение, че при обикновения грип, доколкото си спомням :) , инкубационният период е от порядъка на 5 часа :!: и той те поваля почти светкавично още в началото на болестта с доста тежка форма, ако изобщо си предразположен към тежко протичане, разбира се? :) Е, и при грипа има някаква възможност за допълнителни, последващи, странични усложнения, свързани с отслабен допълнително от грипа имунитет (предимно при хора с поначало слаб имунитет), но както и да е, на друго натъртвам сега.

Потребителски аватар
ASENOV
Регистриран: чет фев 22, 2007 5:58 pm

Мнение от ASENOV » съб фев 27, 2021 8:35 am

blue написа:
пет фев 26, 2021 9:13 pm
Абе те много хора се мислят за безсмъртни и здрави , но изведнъж на средна възраст (не)очаквано стават развалина и се поболяват . А относно антиваксърите и глупостите им , не мога да разбера или са много тъпи или са много страхливи. :hmm:
Не те по-скоро считат, че вие сте страхливите щом се ваксинирате. Просто много хора като цяло смятат, че не е нужно да се ваксинират против такова вирусче и не ги вълнува много короната. :wink:

Потребителски аватар
blue
Регистриран: чет авг 27, 2009 5:59 pm

Мнение от blue » съб фев 27, 2021 8:54 am

Милиони си заминаха по света от тази пандемия , а викаш вирусче. Безсмъртните които се смятат, рано или късно си получавате заслуженото за глуповатото мислене - ама някой слънчев ден да не се учудваш как за броени часове се е преобърнал света и да се питаш ЗАЩО НА МЕН СЕ СЛУЧИ! :!: :!:
Има толкова хора, за които тази ваксина буквално ще им спаси живота а вие глупости си приказвате! :thumbdn:
Единственият начин да поддържаш разговор с глупака е да го игнорираш!
Стивън Кинг

Потребителски аватар
nikolai kamburov
Регистриран: вт апр 29, 2014 9:54 pm

Мнение от nikolai kamburov » съб фев 27, 2021 9:59 am

Аз също реших да участвам към изборните комисии и ми предлагат ваксинация. Все още не съм убеден дали искам. На 21г съм, а и октомври го прекарах. И то не съвсем леко. Та не знам дали се налага са се боцна. Може би има по-нуждаещи се.
"Вкаменелостите са буквите, с които Земята е писала своята история"
Ж.Кювие

Потребителски аватар
ASENOV

Мнение от ASENOV » съб фев 27, 2021 10:10 am

Аз не съм против ползването на ваксини, а против недоизпитани такива,чиито вреди в дългосрочен план може да са по-големи от евентуалните ползи. Иначе за някои хора наистина рискът за разболяване е малък или ако се заразят шанса да го изкарат тежко е пренебрежителен, не разбирам защо се дразниш, но тези неща не са на хазарт или тука има тука нема.

Aha

Мнение от Aha » съб фев 27, 2021 10:15 am

blue написа:
съб фев 27, 2021 8:54 am
Милиони си заминаха по света от тази пандемия , а викаш вирусче. Безсмъртните които се смятат, рано или късно си получавате заслуженото за глуповатото мислене - ама някой слънчев ден да не се учудваш как за броени часове се е преобърнал света и да се питаш ЗАЩО НА МЕН СЕ СЛУЧИ! :!: :!:
Има толкова хора, за които тази ваксина буквално ще им спаси живота а вие глупости си приказвате! :thumbdn:
И кой им пречи на тези хора да се боцнат? Този който не иска да се боцка дори осигурява по-голяма възможност за желаещите. Нещо не ти се получава мисленето.

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » съб фев 27, 2021 10:36 am

Фактът, че млад и здрав човек като Димо от P.I.F. почина от вируса, точно на същата възраст като мен беше, показва че вирусът не е безобиден, никой не е застрахован и всеки независимо от здравословното състояние и възрастта може да бъде поразен смъртоносно. Това автоматично лишава от смисъл всякакви оправдания и подценявания или приравнявания с "грипче".
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

stratega
Регистриран: пон окт 10, 2011 12:33 am
Местоположение: София, ж.к. Борово/с. Логодаж, 15 км. западно от Благоевград, 695 м.н.в.

Мнение от stratega » съб фев 27, 2021 10:50 am

Без никакво намерение за обида или осъждане, но начинът на живот на такива хора предполага използването на каквито се сетиш треви, амфети и т.н. Че е бил "здрав", би било доста смело заключение. Да, свестен човек е на вид, но това не означава, че не е ползвал.

Aha

Мнение от Aha » съб фев 27, 2021 11:04 am

wilkosz написа:
съб фев 27, 2021 10:36 am
Фактът, че млад и здрав човек като Димо от P.I.F. почина от вируса, точно на същата възраст като мен беше, показва че вирусът не е безобиден, никой не е застрахован и всеки независимо от здравословното състояние и възрастта може да бъде поразен смъртоносно. Това автоматично лишава от смисъл всякакви оправдания и подценявания или приравнявания с "грипче".
Фактът, че генерализираш, изключва здрава мисъл. Всеки човек е отделен микрокосмос и има собствена, неповторима имунна система. Хора умират на всякаква възраст. Факт е, че и по-млади хора умират, умирали са и ще умират. Значи ли това, че трябва да затрием живота? Що за крива логика е това? Да, човека е смъртен на земен план, сега ли го разбра? Болния се лекува, живите продължават живота.

Нова ковидална религия се изкова и мнозина минаха под култа й!

Потребителски аватар
ASENOV

Мнение от ASENOV » съб фев 27, 2021 11:43 am

Макс,ти сигурно имаш страхова неврова от тия болести, то затова и постоянно ходиш да ти правят изследвания. Вероятно нищо кой знае какво ти няма, но мислиш само за болести. Винаги има причини за всяко нещо, току така не се разболява и не си отива млад и здрав човек. Заебете тия клишета за млад и здрав човек.

Отговори

Върни се в “Медицинско-лекарствени раздумки”