Пандемията от COVID-19 (01-03.2021)

Предполагам всички са чували нещо по темата за "световната конспирация на фармацевтичните компании" (или просто за мизантропската, крайна комерсиализация) по въпроса около "болестоопазването". И някой да не е чувал нищо, тук е мястото да се говори за подобни неща... както и просто за болести, разбира се :) ...

Модератор: mmirro

Aha
Регистриран: чет яну 14, 2010 10:27 am

Мнение от Aha » пет фев 26, 2021 4:33 pm

wilkosz написа:
пет фев 26, 2021 4:22 pm
В пълно кино сте се вкарали. Какви всеки 6 месеца? До живот ли така си мислите? Все повече хора ще са имунизирани или преболедували, вирусът няма да може вече да намира незащитени гора и ще изчезне просто. Нищо няма да е оттук нататък и завинаги. Щом изчезне всякакви ваксинации, паспорти и прочие ще отпаднат. Само главите ви са пълни със сълзлив фейк.
Поне са пълни, не са празни като нечии други. Напоследък конспирациите взеха да се разкриват като жива реалност. Чакай да изчезне, не ви увряха главите, че проблема НЕ Е медицински.

Health Ministry says vaccinated, recovered to get ‘green passport’ for 6 months
Officials say Israelis who test negative for the virus will also be able to get document for 72 hours, granting access to mass gatherings and other events

Министерството на здравеопазването на Израел, съобщава, че ваксинирани и преболедували ще могат да получат Министерството на здравеопазването, че ваксинирани и преболедували, ще могат да получат „зелен паспорт“ за 6 месеца

Официалните лица заявяват че, тестваните с отрицателна ПВР (PCR) ще могат да получат документ за 72 часа, даващ им свободен достъп до масови мероприятия и събития.

https://www.timesofisrael.com/health-mi ... -6-months/

Потребителски аватар
FENIX
Регистриран: съб мар 17, 2007 4:37 pm

Мнение от FENIX » пет фев 26, 2021 4:59 pm

То хубаво да изчезне, ама ти сигурен ли си в това, че нещо няма нищо сигурно. А дали няма да го докарат поне до сезонен или до следващата мутация, която ще "оцелее" и ще го замества всяка година. Хайде да видим, нямам нищо против да си прав и да изчезне и всичко това да отпадне.
LET IT SNOW, LET IT SNOW....
http://www.youtube.com/watch?v=Z2MbAMLa3oI
http://www.vbox7.com/play:98630119
Уеб камера с панорама от Мелник:
http://weather-webcam.eu/melnik-na-jivo ... idi-webcam

Aha

Мнение от Aha » пет фев 26, 2021 5:16 pm

FENIX написа:
пет фев 26, 2021 4:59 pm
То хубаво да изчезне, ама ти сигурен ли си в това, че нещо няма нищо сигурно. А дали няма да го докарат поне до сезонен или до следващата мутация, която ще "оцелее" и ще го замества всяка година. Хайде да видим, нямам нищо против да си прав и да изчезне и всичко това да отпадне.
Хиляда пъти им се каза, че ще продължим да живеем с тази инфодемия. За какво да създават такива паспорти след като щял да изчезне? За едно лято ли? Ще почакат много да изчезне.

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » пет фев 26, 2021 5:22 pm

Вие от Марс ли падате? Що не ревете когато ви искат паспорти за влизане в чужда държава? Нали не можете просто така направо да влезете, първо трябва да си извадите. Каква е разликата? Срещу всяка тежка заразна болест могат да се издават и са се издавали имунизационни паспорти. Да не би да е нещо уникално? Никакъв проблем не виждам, когато трябва да се бори епидемия. Никой не ви боде по гърба да сновете в чужбина-не искате ваксина - не си слагате, никой не ги тегли за ухото да ви бучи. Не ходите в чужбина нямате проблем. Просто е. Конспираторските фейкове говореха други неща, а именно че ваксината ще е задължителна. Еми не е. Дори и в Израел. :deal:
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

Aha

Мнение от Aha » пет фев 26, 2021 5:26 pm

wilkosz написа:
пет фев 26, 2021 5:22 pm
Вие от Марс ли падате? Що не ревете когато ви искат паспорти за влизане в чужда държава? Нали не можете просто така направо да влезете, първо трябва да си извадите. Каква е разликата? Срещу всяка тежка заразна болест могат да се издават и са се издавали имунизационни паспорти. Да не би да е нещо уникално? Никакъв проблем не виждам, когато трябва да се бори епидемия. Никой не ви боде по гърба да сновете в чужбина-не искате ваксина - не си слагате, никой не ги тегли за ухото да ви бучи. Не ходите в чужбина нямате проблем. Просто е. Конспираторските фейкове говореха други неща, а именно че ваксината ще е задължителна. Еми не е. Дори и в Израел. :deal:
Ти ваксинираш ли се с експериментални ваксини в трета фаза на изпитание, преди да си извадиш паспорт? Явно ти си марсианеца щом не виждаш разликата. Не можеш да вденеш също, че щом е допуснато за пътуване, а вече се изисква и от немалко работодатели, кръга ще се разширява постоянно. Толкова ли не ти светва под шапката?

Утре в вдругиден може и това да ти поискат, няма проблем нали?

Prolonged SARS-CoV-2 RNA detection in anal/rectal swabs and stool specimens in COVID-19 patients after negative conversion in nasopharyngeal RT-PCR test

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32401374/

Жабите се варят на бавен огън, не се пускат във вряла вода.

misacho
Регистриран: вт ное 09, 2010 9:09 am

Мнение от misacho » пет фев 26, 2021 5:46 pm

Много ясно,че ще изчезне.Макс до лятото и ще е история.Ваксини,паспорти,звезди :nono: :lol:

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » пет фев 26, 2021 5:56 pm

Онзи гуру, когото напуснах, още миналото лято даде прогноза, че вирусът ще върлува до юни, от лятото тази година ще изчезне. Ако познае се връщам и падам в нозете му :grin1:
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

Потребителски аватар
FENIX

Мнение от FENIX » пет фев 26, 2021 6:32 pm

wilkosz написа:
пет фев 26, 2021 5:22 pm
Много си в грешка че драпам за чужбина. Въпросът е да не стане за работа, за магазини и тн когато вече няма как да не го направиш. Твоя гуру ако познае, поздрави го и от мен. Един приятел ми каза преди месец, че имал секретно инфо, че щяло да е до май масец. Е тва не са ли конспирации. Щото и паспортите бяха конспирации, но станаха факт. Новите визи за уж свободния ЕС. Те още ги обсъждат, ако ще изчезва, защо ще го правят и ще се туткат толкова, защото има време за това, гърците искат да регламентират летния сезон до октомври. Хайде да видим дали юни ще изчезне, аз се радвам да е така.

petko_n76
Регистриран: пет фев 05, 2021 1:03 am

Мнение от petko_n76 » пет фев 26, 2021 6:34 pm

Wilkosz ,моите извинения ,умен човек си ,но тук грешиш този вирус поне още 5 години ,ще се влачи .
Първо защото има много безсимптомни ,второ по целия свят е .Трябваше ,когато Китайците алармираха миналата година края на януари ,всички държави ,които имаха полети до там ,да ги прекратят за 3-4 месеца докато се овладее положението на местна почва .
Една приятелка точно тогава началото на февруари беше в Барселона на екскурзия и ми вика тука гъмжи от китайци и туристи от Азия ,тъй че май управляващите и авиокомпаниите са виновни за тази пандемия .Отделно тези извозвания на граждани на света дето ги прибираха със самолети ,също беше голяма грешка ...Трябваше да се блокират хората там за 2-3 месеца докато се потуши заразата и тогава да прибират гражданите на държавите.Ама то нали знаете ,че всичко се прави умишлено и затова сега сме на това положение

Потребителски аватар
snow wall
Регистриран: пон авг 31, 2015 1:18 pm

Мнение от snow wall » пет фев 26, 2021 6:52 pm

Вирусът никига повече няма да изчезне, това го казват всички учени, не политици или уонабита. Axa, това че пускаш разни фейкове не променя нещата, не знам на какво се дължи, но един човек с обща култура на средно ниво ще е чувал за едрата шарка, за детският паралич (пошиомиелит) и тнт. За този вирус, обаче никой е предвижда изграждане на стаден имунитет, това са политически приказки с цел мотивация на населението.
Още в началото на епидемията беше пуснато холандско изследване, единственото в/у киронавирусите което показа, че почти 100% от хората прекарали корона вирус се разболяват повторно в рамките на 3 години. String също пусна ново британско изследване показващо 17% реинфектирани без симптоми в рамките на първите 6 месеца. Аз пуснах шведско такова показващо че 60% от хората развиват траен имунитет над 8 месеца.
Да видим дали ще има желаещи чужденци да почиват в огнище на епидемия нищо, че са ваксинирани този туризъм с огромните хотели шведските маси и тнт според мен няма да го бъде много, но може и да греша.
Бизнеса с ваксини се смята за ниско пепеливш в сферата на фармацията и няма как да се сравни с туристическият авиоиндустрията включително призводатвото на самолети. Кръчмите били основен бизнес, че те за цяла година не могат да направят едномесеченият оборот на Лукоил. Това е бизнес със социални значение, не икономическо.
А бликат снежинки сребристи,
прелитат, блестят кат кристал,
проронват се бели и чисти
и в локвите стават на кал.

Потребителски аватар
ASENOV
Регистриран: чет фев 22, 2007 5:58 pm

Мнение от ASENOV » пет фев 26, 2021 7:02 pm

Ако закупим Спутник и имам избор да си сложа такава,може да направя изключение. :bgflag: :joyhat: Но това ще бъде обмислено добре и с оглед ситуацията идните 1-2 месеца.
Иначе ваксина не бих си сложил не само заради незнайните странични ефекти, които може да се проявят след години предвид факта, че сме в тестови период на съответните продукти,ами просто,за щото не съм фен на лекарствата и всички производни на тях по принцип.
Последна промяна от ASENOV на пет фев 26, 2021 7:10 pm, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
FENIX

Мнение от FENIX » пет фев 26, 2021 7:04 pm

Мисля че бъркаш някои неща. Първо туризмът в който е и ресторантьорството е основен отрасъл у нас в който са заети много хора. В това число влиза огромна част от средния и дребния бизнес които са определящи за съществуването на населението. Лукойл въобще не е пример.

quittr
Регистриран: пет фев 23, 2007 8:46 am

Мнение от quittr » пет фев 26, 2021 8:41 pm

ASENOV написа:
пет фев 26, 2021 7:02 pm
Ако закупим Спутник и имам избор да си сложа такава,може да направя изключение. :bgflag: :joyhat: Но това ще бъде обмислено добре и с оглед ситуацията идните 1-2 месеца.
Иначе ваксина не бих си сложил не само заради незнайните странични ефекти, които може да се проявят след години предвид факта, че сме в тестови период на съответните продукти,ами просто,за щото не съм фен на лекарствата и всички производни на тях по принцип.
Нищо лично, сега си млад и здрав и предполагам нямаш нужда, пожелавам и и за в бъдеще така, но аз лично ежедневно виждам как такива "фенове" на по 50-60 години са развалини и като им кажеш, че е зле положението със здравето им, гордо и учудено заявяват: "Ама аз не съм лежал в болница, хапче не съм пил през живота си!?!".
А относно спутника, се надявам, че го казваш на шега. :hmm: :laughm:
Иначе ако гениалните конспиратори биха се ваксинирали само със спутника, нека се внесе, все ще е по-добре от нищо, макар че съм много скептичен в качеството на тестовете. :laughm:
Онзи индивид ветеринаря не ти влияе добре. Един път пробвах да го слушам - освен, че говори глупости, говори много несвързано и не може да му се хване логика в мисълта му.
Най-трудното нещо на света е да приемеш обективно реалността!

Aha

Мнение от Aha » пет фев 26, 2021 9:08 pm

snow wall написа:
пет фев 26, 2021 6:52 pm
Вирусът никига повече няма да изчезне, това го казват всички учени, не политици или уонабита. Axa, това че пускаш разни фейкове не променя нещата, не знам на какво се дължи, но един човек с обща култура на средно ниво ще е чувал за едрата шарка, за детският паралич (пошиомиелит) и тнт. За този вирус, обаче никой е предвижда изграждане на стаден имунитет, това са политически приказки с цел мотивация на населението.
Още в началото на епидемията беше пуснато холандско изследване, единственото в/у киронавирусите което показа, че почти 100% от хората прекарали корона вирус се разболяват повторно в рамките на 3 години. String също пусна ново британско изследване показващо 17% реинфектирани без симптоми в рамките на първите 6 месеца. Аз пуснах шведско такова показващо че 60% от хората развиват траен имунитет над 8 месеца.
Да видим дали ще има желаещи чужденци да почиват в огнище на епидемия нищо, че са ваксинирани този туризъм с огромните хотели шведските маси и тнт според мен няма да го бъде много, но може и да греша.
Бизнеса с ваксини се смята за ниско пепеливш в сферата на фармацията и няма как да се сравни с туристическият авиоиндустрията включително призводатвото на самолети. Кръчмите били основен бизнес, че те за цяла година не могат да направят едномесеченият оборот на Лукоил. Това е бизнес със социални значение, не икономическо.
Кое е фейк? Ти погледна ли изобщо под черта източниците? Не - не си!

Потребителски аватар
blue
Регистриран: чет авг 27, 2009 5:59 pm

Мнение от blue » пет фев 26, 2021 9:13 pm

Абе те много хора се мислят за безсмъртни и здрави , но изведнъж на средна възраст (не)очаквано стават развалина и се поболяват . А относно антиваксърите и глупостите им , не мога да разбера или са много тъпи или са много страхливи. :hmm:
Единственият начин да поддържаш разговор с глупака е да го игнорираш!
Стивън Кинг

Заключена

Върни се в “Медицинско-лекарствени раздумки”