Пандемията от COVID-19 (01-03.2021)

Предполагам всички са чували нещо по темата за "световната конспирация на фармацевтичните компании" (или просто за мизантропската, крайна комерсиализация) по въпроса около "болестоопазването". И някой да не е чувал нищо, тук е мястото да се говори за подобни неща... както и просто за болести, разбира се :) ...

Модератор: mmirro

Потребителски аватар
ASENOV
Регистриран: чет фев 22, 2007 5:58 pm

Мнение от ASENOV » съб фев 20, 2021 8:36 am

Явно нещо ми удря или ми е ударило нервната система. Аз както казах и преди съм имал случаи да не мога да заспя и да се въртя почти цяла нощ, макар и рядко,но това е различно и особено упорито.Тази сутрин съм по-добре, дали заради мелатонина и спокоен сън на Допелхерц или вече защото привиквам не знам, но и новообразувалите ми се кръгове под очите са почнали да зачезват. Чувствам главата си свежа сравнение с миналите дни. Днес ще се натоваря с едно 20-25км следобед,макар опита мида показва,че физическото претоварване също може да навреди на съня, вместо обратното, но нямам какво да губя, трябва да опитвам. Лекарства и химии няма ползвам.

Потребителски аватар
snow wall
Регистриран: пон авг 31, 2015 1:18 pm

Мнение от snow wall » съб фев 20, 2021 8:44 am

https://trud.bg/%D0%B5%D1%82%D0%BE-%D0% ... %BD%D0%B5/
В тази статия пише 8 месеца, след това 60% изграждат клетъчен имунитет, който не знам колко продължава, но е години. Тези антитела и клетъчният, явно не са гаранция, че няма да се заразиш, но не го караш тежко и е малко вероятно да заразиш някого. String беше пуснал статия с изследване, че 17% от 2хил+ медици в UK са се резаразили в рамките на първите 6 месеца, но количеството вирус в тях е много малко, чакат се резултати за вторите 6 месеца, но там вече предварителните резултати не са много обнадеждаващи. Ами на есен някои хора ще ги повтори вероятно :dontknow:
В понеделник жената ще я ваксинират с Astra-Zeneca, защо и е не знам, има 570 антитела(не знам мернара единица бр на...) още повече че тази ваксина не вдъхва доверие. И аз чакам да ме повикат, дано не е скоро, защото ще е със същата, просто друга няма. Дано скоро дойдат тези на Jonson and Jonson ,май са по читави :dontknow: Малко се замислям дали да приема Астра Зенека.
А бликат снежинки сребристи,
прелитат, блестят кат кристал,
проронват се бели и чисти
и в локвите стават на кал.

bagul
Регистриран: нед яну 14, 2018 4:32 pm

Мнение от bagul » съб фев 20, 2021 12:23 pm

Как е, някой ваксинира ли се вече?С коя ваксина и има ли странични ефекти.Гледам във ФБ вече има клипчета как във ВМА лично Мутафчийски ваксинира.Има опашки навсякъде.Аз в понеделник ще се включвам в списък и се чудя дали да посочвам с коя ваксина искам или с каквото има.

Потребителски аватар
meteo fen
Регистриран: пон ное 18, 2013 12:06 am

Мнение от meteo fen » съб фев 20, 2021 12:33 pm

И да посочваш и да не посочваш е все тая, за момента ако не извадиш много дебели връзки където трябва ще ти поставят каквото има (Астра-Зенека), говорих с личната и в прав текст ми бе казано, че само ще бъдеш записан и чакаш. Точка.
След това каквото има за обикновените хора, понеже се вдигна патардия, а явно има и защо най-вероятно дозите на Пфайзер за момента ще бъдат за не който е на ред......Вече и малките деца чуха, че успеваемостта им е 95% а на другата е около 50-55%. Бих казал, че има съществена разлика. Ама са поръчани и платени та ще се поставят, хубави-лоши, всеки ден ни убеждават, че е по-добре отколкото без никаква, а то си е и така. НО лично аз искам да имам избор и не могат да ме накарат да го направя, лятото ще имаме избор уж. Ще почакаме да видим.
Последна промяна от meteo fen на съб фев 20, 2021 4:36 pm, променено общо 1 път.

bagul
Регистриран: нед яну 14, 2018 4:32 pm

Мнение от bagul » съб фев 20, 2021 1:17 pm

Е аз се водя фаза 3, ама да видим.Идеята е че ако посочиш просто няма да те викат ако няма това което искаш.За това мисля да посоча, просто за да не става така че да ме викнат за Астра и аз да кажа не искам.Иначе предстоящата на Джонсън също ме устройва защото дава имунитет срещу ЮАРския и само един път ще се занимаваш да ходиш по опашки.

Потребителски аватар
snow wall

Мнение от snow wall » съб фев 20, 2021 1:46 pm

Нас обаче не са ни дали опция да посочваме, не сме и уведомени, че ще бъдем ваксинирани с Астра Зенека, знае се само неофициално, така че се чудя какво да правя, ако ме повикнат и не отида вероятно повече няма да ме викнат и така ще отида в 5 фаза.
Тъпото е, че са поръчани толкова много бройки, а хората ще бъдат имунизирани с най неефективната ваксина и накрая ще останат хиляди бройки от по-ефективните или пък те ще отидат за 5 фаза на младите и здравите. Но по-вероятно е да не бъдат използвани.

4uk
Регистриран: пет май 10, 2019 1:02 pm

Мнение от 4uk » съб фев 20, 2021 3:19 pm

Като медицински и университетски персонал, аз и жена ми се ваксинирахме с Пфайзер, чакаме скоро втората игла. Не сме имали никакви оплаквания, освен 1-2 дни непостоянна лека болка на мястото на инжекцията. Аз обаче след няколко дни натоварих мускула и сега го усещам при движение, не е болка. Казват, че след втората игла може да има и леко повишение на температурата за 1 ден при някои.
С каквото и да се ваксинирате все ще е от полза - всички ваксини са ефективни с неголеми разлики! Резултатът ще е, че няма да се разболеете изобщо или ще го изкарате много леко.
Ако обаче се заразите неваксиниран, а това никой няма да го пропусне, рисковете са непредвидими! Ако го сведем до вашето близко обкръжение от 20 човека - след заразяване 15 ще го изкарат леко или безсимптомно, 5 доста тежко с продължителни последствия, а 1 ще умре. Представете си един револвер барабанлия с 20 гнезда — 15 празни, в 4 гнезда има халосен патрон, а в един истински куршум. И ви нареждат 20 човека и започват да щракат подред в челото ви. При 5 души ще гръмне и ще се насерат от страх, а 1 от тях ще умре!
Аз съм достатъчно умен, да не поемам риска да се наредя в такава редичка - затова се ваксинирах. Сега съм много по-спокоен и за себе си и за близките си, че скороо на никой няма да му се случва нещо непредвидено, поне не covid!
Както знаем обаче простотията не ходи из гората, а по хората и някои ежедневно ни го доказват! Здравият разум очевидно не е задължително свързан със знанията и образованието! От момента, в който има достатъчно ваксини, да се разболееш или умреш от covid го виждам като сигурен признак на суеверна неинтелигентност. Ваксинираните по света вече са стотици милиони и те спряха да се разболяват и умират ....и нямат странични оплаквания от ваксината,различни от предвидимите. Колко да сте по "уникални" Вие, че да очаквате нещо по различно от това, което се случва на другите!?
Единствено можете да имате уникален страх, уникален инат или уникален дефицит между ушите!
Не споря с прости хора - времето ми е ценно.

petko_n76
Регистриран: пет фев 05, 2021 1:03 am

Мнение от petko_n76 » съб фев 20, 2021 3:51 pm

4uk ,ти пак може да се заразиш и да заразяваш хора ...Разбирам,че искаш да убедиш хората да се ваксинират ,но първо тези ваксини не са изпитани достатъчно ,ето както стана с ваксината против Ебола масово ваксинираха хората и после почнаха да се разболяват от Рак !Тука едва след 5 години ,ще се разбере дали тази ваксина е безопасна .И пак да кажа ваксината само то помага да караш вируса по леко ,но от други болести и други вируси не те предпазва .Някъде бях чел ,че хората които си биели ваксина за грип карали много по тежко Корона вируса ,представи си ,че след тази ваксина против Корона вирус стане реакция на организма и караш по тежко грип ? Тези ваксини не са на 100% ефективни бъдете сигурни.
Аналогията която ще направя е растения представете си едно 60-70 годишно дърво ,вече по изсъхнало и при вятър и буря е по вероятно то да се счупи или падне така е и с вирусите и болестите ....
Да всяко правило си има изключение и тази смъртност която е водят не е вярна ,защото само ви давам пример ,почти всички от моите роднини минахме през вируса към 10 човека ,които не сме в регистъра с PCR тест отделно с много познати като се засека по улицата в Бургас са изкарали вируса и те не са си правили PCR и какво излиза ,че официалните са 250 хиляди , през вируса ако са преминали 3 пъти повече може да са минали над 1 милион и като удариш ,чертата става много нисък процента ...

Потребителски аватар
Weatherman
Регистриран: вт дек 12, 2006 1:20 pm

Мнение от Weatherman » съб фев 20, 2021 4:32 pm

Днес ваксинираха майка ми с Модерна във ВМА, като успях да й издействам тая ваксина лично от Генерала. :roll:

По принцип от миналата седмица имам информация, че на определени фирми се предлага ваксинация за всичките им служители - става въпрос за чуждестранни фирми, като на повечето бизнесът им е изцяло в чужбина, служителите са млади и работят хоум офис. Тези фирми по никакъв начин не са важни за "обществения живот в страната", както се казваше във ваксинационния план за третата фаза. Разполагах с е-мейли от двама мои познати, които работят в такива привилегировани фирми и даже подадох сигнал до редакцията на Икономедиа и Дневник (щото знам, че мразят Бойко и ще се захванат да го атакуват чрез тая тема :grin1: ), малко след това ми звънна една журналистка от Капитал, която каза, че работи по темата и поговорихме малко.

Та, днес един мой познат от въпросна привилегирована фирма пристигна специално от Бургас, където работи хоум офис от месеци, за да му поставят първата доза от Модерна. Бяхме се разбрали да види каква е обстановката и дали може да се вредя и аз някак. Звънна да каже, че не е видял списъци, а само имали координатори от фирмите им, но му се струвало, че може да стане работата и за външни хора. Веднага взех майка ми и с колата към ВМА. Отидохме при залата за ваксинация, служителка от ВМА просто ни насочи да попълним информирано съгласие и изглеждаше, че ще минем с желаната ваксина, но после ни попита откъде сме (т.е. коя фирма) и като разбра, че не сме от някоя фирма и искаме Модерна, каза, че нямало Модерна, а само Астра Зенека. Аз й каза, че не е вярно това и знам, че правят ваксинации и с Модерна. Тя ме попита кой ми е казал това и й казах, че имам познати, които днес са се ваксинирали с Модерна, след което жената ми отговори, че те били само за определен "контингент". Казах, че не е правилно така сами да си решават само на определени хора да се предлагат скъпите ваксини, а тя каза, че не зависело от нея.

Та, с майка ми си тръгнахме, но Мутафчийски се навърташе из коридорите и влизаше даже да ваксинира в залата. Реших да пробвам да го изчакам да излезе от залата и да се опитам да се разправям с него за ваксините. И наистина след 10 мин. се зададе по коридора. Реших първо да пробвам съвсем учтиво - поздравих го, попитах го не може ли поне майка ми, която е на 65г и с белодробен проблем, да бъде ваксинирана с Модерна. Той каза "Елате с мен", тръгнахме към залата за ваксинация, извика координаторката от ВМА и й каза тихичко "На госпожата - Модерна". И така успях да уредя поне майка ми с ваксината, което ми беше по-важното - то аз заради нея искам да се ваксинирам. Иначе по-рано тази седмица успях да уредя да запишат мен и майка ми в избирателни комисии, за да се докопаме до Пфайзер, с която ще се ваксинират комисиите. Нея мисля да я отпиша, защото вече няма нужда, но аз явно ще си чакам Пфайзера като член на комисия. И без това от години все си мисля да отида веднъж в такава комисия, защото ми е интересно да видя какъв е процесът на провеждане на избори. :grin1: Но за мен най-предпочитана е ваксината на Модерна, Пфайзер ми е на второ място в класацията.

Иначе днес ваксинираха абсолютно всеки желаещ да се ваксинира, но само с Астра Зенека, а другите 2 ваксини явно ги пазят за подбрани хора все още. Гледам, че такива пунктове има не само във ВМА, но Пирогов и други места. Не е нужно да се бутате само в във ВМА.
Реалист.

Потребителски аватар
meteo fen
Регистриран: пон ное 18, 2013 12:06 am

Мнение от meteo fen » съб фев 20, 2021 4:54 pm

ASENOV написа:
съб фев 20, 2021 8:36 am
Явно нещо ми удря или ми е ударило нервната система. Аз както казах и преди съм имал случаи да не мога да заспя и да се въртя почти цяла нощ, макар и рядко,но това е различно и особено упорито.Тази сутрин съм по-добре, дали заради мелатонина и спокоен сън на Допелхерц или вече защото привиквам не знам, но и новообразувалите ми се кръгове под очите са почнали да зачезват. Чувствам главата си свежа сравнение с миналите дни. Днес ще се натоваря с едно 20-25км следобед,макар опита мида показва,че физическото претоварване също може да навреди на съня, вместо обратното, но нямам какво да губя, трябва да опитвам. Лекарства и химии няма ползвам.
Мелатонина работи и към него няма привикване споко, не се води и лекарство. Човешкия организъм го произвежда сам и благодарение на него ти се приспива.....С възрастта количеството му пада ама ти си още млад.

Мелатонинът се произвежда от Епифизната жлеза от аминокиселини, които приемате с храната си. Когато се стъмни, тялото произвежда по-високи нива на мелатонин, обикновено към 8 вечерта до около 3 през нощта. След това нивата започват да падат, а този момент е известен като „биологично време 0”.

В действителност мелатонинът може да предизвика сън, но не може да го поддържа. Това го прави подходяща съставка за хора, които имат проблеми със заспиването.

https://apteka-optima.com/blog/kakvo-e- ... em-za-san/

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » съб фев 20, 2021 4:58 pm

The Lancet: Ваксината на "АстраЗенека" е по-ефективна след тримесечно разделяне между двете дози
19.02.21 в 19:32
Изследването установява, че ефикасността на ваксината на "АстраЗенека" е 55%, ако втората доза бъде поставена шест седмици след първата и нараства до 81%, ако втората доза е инжектирана след 12 седмици.

Потребителски аватар
nikolai kamburov
Регистриран: вт апр 29, 2014 9:54 pm

Мнение от nikolai kamburov » съб фев 20, 2021 5:48 pm

Толкова ли не става тази ваксина на Астра зенека, че колегата е готов да се кара с Мутафчийски за Модерна?
"Вкаменелостите са буквите, с които Земята е писала своята история"
Ж.Кювие

petko_n76

Мнение от petko_n76 » съб фев 20, 2021 5:53 pm

nikolai kamburov написа:
съб фев 20, 2021 5:48 pm
Толкова ли не става тази ваксина на Астра зенека, че колегата е готов да се кара с Мутафчийски за Модерна?
Аз пък мисля,че ще се окаже най-безопасна във времето понеже е векторна :laughm: ,подобна на руската и китайската
Другите две имат само частици от протеина на вируса ...Абе най-траен имунитет имаш след прекарване на вируса ,а за китайската четох ,че е взет целия вирус умъртвен и вкаран във ваксината
Трябва да ви е показателно ,че щом Китай ваксинира цялата си армия с тази ваксина ,значи е напълно ефикасна и безвредна ,но питам защо в България я няма ,а внасят Пфайзер и подобните ;)
Както и да е времето ,ще покаже ,коя ваксина и как ...

Потребителски аватар
snow wall

Мнение от snow wall » съб фев 20, 2021 6:47 pm

nikolai kamburov написа:
Ами не че не става, но всеки иска най-доброто за себе си и близките. Стринг по- нагоре е написал, колко е нисък процента на ефективност сорямо другите 2 ваксини 55% след 6 седмици и 95% за Пфайзер. 3 месеца ти трябват за да се повиши до 81, евентуално. Отделно, ако се разпространи щамът от ЮАР това ваксиниране ще е абсолютно безсмислено
П.п. другият проблем е че Астра -Зенека не е испитана за ефективнист при възрастни, имай пред вид, че грипните ваксини имат ниска ефективност при 65+, така че няма гаранции за ефективност при възрастни хора.

petko_n76

Мнение от petko_n76 » съб фев 20, 2021 8:46 pm

snow wall написа:
съб фев 20, 2021 6:47 pm
nikolai kamburov написа:
Ами не че не става, но всеки иска най-доброто за себе си и близките. Стринг по- нагоре е написал, колко е нисък процента на ефективност сорямо другите 2 ваксини 55% след 6 седмици и 95% за Пфайзер. 3 месеца ти трябват за да се повиши до 81, евентуално. Отделно, ако се разпространи щамът от ЮАР това ваксиниране ще е абсолютно безсмислено
П.п. другият проблем е че Астра -Зенека не е испитана за ефективнист при възрастни, имай пред вид, че грипните ваксини имат ниска ефективност при 65+, така че няма гаранции за ефективност при възрастни хора.
Извинявай ,но това че поставени лица казват,че на Модерна и Пфайзер имал и видиш ли по дълго време създават имунитет не е вярно ,къде ги пише тези доказателства ? Навсякъде се говори между 3-6 месеца ,това ще рече 2 пъти годишно и това са 4 дози ваксина... Нито една ваксина в момента не е изпитана на 100%,бързаха да ги изкарат за пари ,става въпрос за милиарди ...Както казах откъде тръгна вируса ? Китай ,не е ли логично те да имат най-добрата ваксина за този вирус и не ми казвайте ,че този вирус е от животно ,може да е взет от животно ,но е до разработен в лаборатория и пуснат умишлено дали от китайци или американци ,това не можем да знаем .Ако беше от животно ,най-малкото ще ше организма да има някакви обриви по тялото ,при този вирус ти парализира нервните окончания по тялото +засяга рецептори за обоняние и вкус ...
https://novini.bg/zdrave/lekarstva/646980

Заключена

Върни се в “Медицинско-лекарствени раздумки”