Пандемията от COVID-19 (01-03.2021)

Предполагам всички са чували нещо по темата за "световната конспирация на фармацевтичните компании" (или просто за мизантропската, крайна комерсиализация) по въпроса около "болестоопазването". И някой да не е чувал нищо, тук е мястото да се говори за подобни неща... както и просто за болести, разбира се :) ...

Модератор: mmirro

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » ср фев 17, 2021 6:28 pm

EК: Ако "Спутник" иска на европазара, ще инспектираме местата, където се прави
17.02.21 в 16:37
"Разбира се, че трябва да се проведе инспекция на местата, където ваксината се произвежда, тъй като ние научихме междувременно един много ключов урок - трябва да има стабилен производствен процес с високо качество. И още нещо бих могла да добавя - учудвам се защо Русия предлага теоретично милиони дози при положение, че не напредва достатъчно с ваксинирането на собствения си народ. Мисля, че на този въпрос трябва да се даде отговор".

На въпрос за страни-членки като Унгария, които са закупили ваксини от Китай и Русия, еврокомисарят по здравеопазването Стела Кириакидес заяви, че те вършат това на собствена отговорност.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет фев 18, 2021 1:20 pm

:deal: :grin1:

Доц. Атанас Мангъров: Ще предложа да се уволни НОЩ, ако стана депутат
18.02.2021
Ако влезе в Народното събрание като депутат от листата на ПП АБВ, доц. Атанас Мангъров посочи, че първото нещо, което ще направи, е да даде предложение да се уволни Националният оперативен щаб.
...
Той коментира методите, с които лекува своите пациенти, заразени с коронавирус. "Особеното при тази остра вирусна инфекция е, че острата ѝ фаза протича около две седмици. Това е период, в който се вдига температура, човек е неразположен, има болки в главата, кашлица, болки по мускули и стави", отбеляза доц. Мангъров.

"Тоест човек трябва психически да се настрои, че през следващите 15-16 дни ще бъде болен. Това заболяване се обостря, затихва, след това отново се обостря. Най-тежката фаза е някъде между 10-я и 15-я ден", обясни доц. Мангъров

"Ако се направи снимка или скенер към седмия или осмия ден, може да се види, че има двустранна бронхопневмония. Но това е вирусна пневмония. Тя не се лекува с антибиотик. Тоест - прибираш се вкъщи, настройваш се за това заболяване и започваш да пиеш колкото се може повече течности - чай или просто вода", каза Мангъров.

Инфекционистът уточни, че лечението продължава с леки и течни храни под формата на различни видове супи - пилешка, телешка, супа топчета - без значение.

"Трябва да се храниш, въпреки че нямаш апетит, нямаш вкус, това е част от лечението, което не е само даване на хапчета. Третото нещо, вече като медикамент, трябва да пиеш някакъв антиагрегант - най-добре е това да бъде аспирин от 100 милиграма. Това се пие веднъж на ден", посочи инфекционистът. "И ако много ти е зле, много те боли главата, много ти е лошо, имаш болки по мускулите, можеш да пиеш някакво нестероидно противовъзпалително средство като парацетамол или ибупрофен или аналгин", заяви Мангъров.

Той отбеляза, че смисъл от влизане в болница има само когато започва да се появява дихателна недостатъчност. ...

Потребителски аватар
ASENOV
Регистриран: чет фев 22, 2007 5:58 pm

Мнение от ASENOV » чет фев 18, 2021 7:18 pm

От 4 дена имам смущения в съня.Събуждам се през час и пак заспивам и така минава цяла нощ и на сутринта съм като разбит. Нямам стрес, напрежение или неразрешени проблеми,за които да мисля. Продължавам да спортувам, но това ми тежи и през деня не мога да се концентрирам както трябва. Нямам температура , нито някакви други симптоми. Всеки ден пия магнезий по принцип и много рядко съм имал проблеми със съня. Възможно ли е това да е свързано с вирусчето? :roll:

Потребителски аватар
Leberkez
Регистриран: пет мар 20, 2015 7:27 pm
Местоположение: София, жк. Младост-1, надм. вис. 603 м; Габрово, кв. Палаузово, надм. вис. 419 м.

Мнение от Leberkez » чет фев 18, 2021 9:25 pm

Шибни една бутилка червено вино и виж дали има разлика. :lol:
Masturba tu mente y eyacularás ideas!

Потребителски аватар
meteo fen
Регистриран: пон ное 18, 2013 12:06 am

Мнение от meteo fen » чет фев 18, 2021 9:43 pm

Вземи си хормона мелатонин от аптеката и си връщаш съня от раз, без рецепта е и е съвършено безвреден. Даже е полезен. И е без привикване.....наспи се 2-3 дни и се готов. Но за да си губиш съня има нещо за причина, гаранция.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет фев 18, 2021 9:45 pm

Leberkez написа:
чет фев 18, 2021 9:25 pm
Шибни една бутилка червено вино и виж дали има разлика. :lol:
Да, ще има разлика - махмурлук. :laughm:

Потребителски аватар
Leberkez
Регистриран: пет мар 20, 2015 7:27 pm
Местоположение: София, жк. Младост-1, надм. вис. 603 м; Габрово, кв. Палаузово, надм. вис. 419 м.

Мнение от Leberkez » чет фев 18, 2021 9:49 pm

Стринг, аз не го карам да я пие на екс. 45-кг пичета дънят по 2 за норматив, какво ще го сбърка здрав, прав и спортуващ мъж да удари една с мезенце? :grin1: Ся, ако на теб ти е бутело на сутринта от само бутилка вино, по-скоро бих казал, че проблемът е в твоя телевизор. :grin1:
Masturba tu mente y eyacularás ideas!

Потребителски аватар
storm
Регистриран: вт дек 08, 2009 6:37 pm

Мнение от storm » чет фев 18, 2021 10:09 pm

ASENOV написа:
чет фев 18, 2021 7:18 pm
От 4 дена имам смущения в съня.Събуждам се през час и пак заспивам и така минава цяла нощ и на сутринта съм като разбит. Нямам стрес, напрежение или неразрешени проблеми,за които да мисля. Продължавам да спортувам, но това ми тежи и през деня не мога да се концентрирам както трябва. Нямам температура , нито някакви други симптоми. Всеки ден пия магнезий по принцип и много рядко съм имал проблеми със съня. Възможно ли е това да е свързано с вирусчето? :roll:
От декември съм горе-долу така.Повече от 3 часа без да се събудя няма.И като заспа винаги нещо сънувам.Някой път пък трудно заспивам.При мен е свързано с вируса,карах го леко през ноември.Имам вкъщи мелатонин,антихистамини,валериан,атаракс.С тях без тях почти няма разлика.С времето се свиква,вече през деня не ми е много дискомфортно.Ако искаш си направи тестза антитела,може без да знаеш да си карал вируса.А пулсът ти ускорява ли се в спокойно състояние?Тези оплаквания са чести след Ковид.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет фев 18, 2021 11:21 pm

"Алфа Рисърч": 52% от българите не желаят да се ваксинират срещу Covid-19
18.02.21 в 15:54
52 на сто от българите не възнамеряват да се ваксинират, 37% се колебаят, а процентът желаещи бърза имунизация е спаднал от декември насам от 14 на едва 10 на сто. Данните са от национално-представително проучване на „Алфа Рисърч“, проведено в периода 8 - 15 февруари сред 1007 пълнолетни граждани.

:dontknow:
Това обяснява защо само около 30% от записалите се се явяват за реалната ваксинация, по думите на един от щабарите днес :dontknow: ...

"Пфайзер": Южноафриканският вариант може значително да намали защитата на Covid ваксината
18.02.21 в 00:45
Лабораторно проучване предполага, че южноафриканският вариант на коронавируса може да намали с две трети защитата чрез антитела на ваксината на компаниите Pfizer Inc и BioNTech SE и не е ясно дали самата ваксина ще бъде ефективен срещу мутацията, съобщиха двете компании, цитирани от Ройтерс.
...
Тъй като все още няма установен показател, който да определи какво ниво на антитела са необходими за защита срещу вируса, не е ясно дали това намаление с две трети ще направи ваксината неефективна срещу южноафриканския вариант, разпространяващ се по света.
...

Потребителски аватар
ASENOV
Регистриран: чет фев 22, 2007 5:58 pm

Мнение от ASENOV » пет фев 19, 2021 6:22 am

meteo fen написа:
чет фев 18, 2021 9:43 pm
Вземи си хормона мелатонин от аптеката и си връщаш съня от раз, без рецепта е и е съвършено безвреден. Даже е полезен. И е без привикване.....наспи се 2-3 дни и се готов. Но за да си губиш съня има нещо за причина, гаранция.
Пробвах и с него. Все същото. Много бързо заспивам между събужданията и сънувам,но през час се събуждам,което ми ебава съня.
Чувството на сутринта е гадно, идва ти да разстреляш някой. :grin1:

Потребителски аватар
ncuxap
Регистриран: пон дек 14, 2009 5:25 pm

Мнение от ncuxap » пет фев 19, 2021 9:05 am

Аз от години не мога да спа като хората. Кажи речи откакто се помня. Имам от време на време периоди, в които спа добре, без да се будя, но като цяло не става. Зимата е малко по-добре положението, но лятото се случва понякога няколко дена подред дори да не мога да заспя, и съм почти убеден че не е от стрес или нещо такова. Ама съм си свикнал и си живея така. :grin1: И тва мелатонин не ми помага особено.
Щастието не е х*й, да го хванеш с ръка. (П. Куелю)
Зона Б5 - http://weather-webcam.eu/sofia-zona-b-5 ... a-panorama

Потребителски аватар
meteo fen
Регистриран: пон ное 18, 2013 12:06 am

Мнение от meteo fen » пет фев 19, 2021 9:23 am

ASENOV написа:
пет фев 19, 2021 6:22 am
meteo fen написа:
чет фев 18, 2021 9:43 pm
Пробвах и с него. Все същото. Много бързо заспивам между събужданията и сънувам,но през час се събуждам,което ми ебава съня.
Чувството на сутринта е гадно, идва ти да разстреляш някой. :grin1:
При мен работи, пробвал съм го. Когато имаш в главата много проблеми или разни най-неприятни събития и случки (а и приятни, пак е същото) да мислиш се получават такива неща. Най-вероятно проблема е на психологическа основа, колкото и да си мислиш,че не е от това. Както са казали времето лекува, а точно колко ще е си зависи от теб. Така като гледам бая хора го имат проблема, а то няма и как да е като имате предвид в каква държава живеем и с какво трябва да се справяме ежедневно.

Потребителски аватар
SKYLINE
Регистриран: пет ное 21, 2008 12:40 pm

Мнение от SKYLINE » пет фев 19, 2021 9:27 am

Аз пък от години (поне 7-8) спя между 6.5 и 7 часа.Заспивам лесно , не се будя посред нощ , но плътни 8 часа не съм правил от бая години, както се води по "правило" че трябва да се спи.Но не го смятам за проблем , защото не се чувствам отпаднал през деня и съм енергичен.1-2 пъти в месеца само спя по 9-10 часа , но това е след като се събудя сутринта и ми е мързеливо и продължа да лежа и пак заспя.Когато бях по-млад си цепех 8-9 часа без събуждне всеки ден :dontknow:

Потребителски аватар
lancelot
Регистриран: пет фев 08, 2013 12:10 pm

Мнение от lancelot » пет фев 19, 2021 9:32 am

Аз съм общо взето като Скай. Около 7 часа, спя добре и не се будя. Да се има предвид обаче, че съм малко “перде” в тая насока и мога да спя навсякъде, лесно.
Също така в София не подценявайте мръсния въздух.
В центъра често се събуждам сутрин дехидратиран или сънен, докато в Бояна при гаджето спя 5 часа топ и съм свеж на макс. В Бургас също спях супер свежо цяло лято.
София като цяло не е оферта по много параграфи. Добре че спортувам здраво, бродя по планини и пия много вода, иначе столицата далеч не е най-здравословното място.
The best view comes after the hardest climb!

Потребителски аватар
SKYLINE
Регистриран: пет ное 21, 2008 12:40 pm

Мнение от SKYLINE » пет фев 19, 2021 9:38 am

Аз си го обяснявам , че много зависи от физическата активност , като млад бях мега активен, бягане , спорт , колоездене почти всеки ден.Сега доста по-слабо само лостове , вървене и само от време на време бягане за 15 мин.Предполагам това е фактор да е нужен по-малко сън - нека куитр да каже :D Макар че познавам хора , които грам не се движат и спят по 10 часа :grin1: Баси търтеите

Заключена

Върни се в “Медицинско-лекарствени раздумки”