Пандемията от COVID-19 (11-12.2020)

Предполагам всички са чували нещо по темата за "световната конспирация на фармацевтичните компании" (или просто за мизантропската, крайна комерсиализация) по въпроса около "болестоопазването". И някой да не е чувал нищо, тук е мястото да се говори за подобни неща... както и просто за болести, разбира се :) ...

Модератор: mmirro

Изкарали ли сте вече (или карате ли в момента) COVID-19? АНОНИМНО Е!

Анкетата завърши на ср дек 02, 2020 6:04 pm

ДА, потвърдено с PCR-тест (или друг вид тест)
3
13%
Почти сигурно ДА, с доста от специфичните симптоми, но без твърдо потвърждение с тест
5
22%
Може би ДА, имах слаби подозрителни симптоми
4
17%
Може би НЕ/не знам, не съм имал съществени подозрителни симптоми
7
30%
Почти сигурно НЕ, проверено е с подходящи изследвания
4
17%

Общо гласове: 23

Потребителски аватар
snow wall
Регистриран: пон авг 31, 2015 1:18 pm

Мнение от snow wall » вт дек 29, 2020 11:59 am

Хм, един приятел е изкарал много тежко вируса, на 45 е . Към средата на ноември си беше в България и явно тук някой го е заразилл, за негов късмет развива симтомите когато вече е в Лондон, казва че там положението е съвсем друго с болниците, късмет иначе тук сигурно щеше да е в списъците. Дивашко място си е България , няма две мнения.
А бликат снежинки сребристи,
прелитат, блестят кат кристал,
проронват се бели и чисти
и в локвите стават на кал.

gero
Регистриран: съб сеп 23, 2017 6:50 pm

Мнение от gero » вт дек 29, 2020 12:02 pm

Aha написа:
вт дек 29, 2020 11:39 am
можеш да пазиш някой за чието съществуване дори не предполагаш слагайки си парцала на устата и носа (толкова е безумно това)

Няма да те заливам с повече факти, щото ти вече си имаш мнение и не искаш да те занимават с такива.
Айде вече със здраве наистина.
Точно така-здравето е най-важно. И не , няма да ми промениш мнението, както и на милиони други хора в България ,а и не само.
Най-малкото защото имам личен досег с тази пандемия и приятел, който се бори за живота си. Така, че всякакви фейсбук специалисти, които не са стъпвали в Ковид отделение нямат право на мнение или най-малкото то не е меродавно.
Въобще не ме интересува дали Бил Гейтс има интереси във фармацията, нито ме интересува как и защо се е появил този вирус. Интересува ме единствено как може да го преодолеем с най-малко жертви.
Маската не е панацея, но даказано намалява вирусния товар. Това вече и децата го разбраха. Да не употребявам епитети за неразбралите или тези които си мислят , че са много в час щото епитетите няма да са много приятни.
С добра дума и пистолет в ръка човек може да постигне далеч повече, отколкото само с добра дума :buble:

doncho
Регистриран: нед апр 10, 2011 2:49 pm

Мнение от doncho » вт дек 29, 2020 12:04 pm

snow wall написа:
вт дек 29, 2020 11:59 am
Дивашко място си е България , няма две мнения.
Има всякакви мнения, едно от които (тъпото) е твое.
Игнорирайте идиотите, те са неспасяеми.

quittr
Регистриран: пет фев 23, 2007 8:46 am

Мнение от quittr » вт дек 29, 2020 12:05 pm

Така е, Стринг, пълна каша е с данните, но все пак мога да те уверя че наистина болните в болницата са много по-малко. Има си все още поток от пневмонии, но нищо общо, сравенено с допреди няколко седмици. Ако върви така и няма ново увеличение може до края на месец януари да не сме вече ковид отделение.
Личното ми наблюдение е, че много голям процент от хората тук го изкараха, но това разбира се само можем да гадаем дали е така.
Най-трудното нещо на света е да приемеш обективно реалността!

Потребителски аватар
FENIX
Регистриран: съб мар 17, 2007 4:37 pm

Мнение от FENIX » вт дек 29, 2020 12:22 pm

Мисля да си направя тест за антитела. Интересно ми е дали имам такива без да съм боледувал.
LET IT SNOW, LET IT SNOW....
http://www.youtube.com/watch?v=Z2MbAMLa3oI
http://www.vbox7.com/play:98630119
Уеб камера с панорама от Мелник:
http://weather-webcam.eu/melnik-na-jivo ... idi-webcam

Потребителски аватар
ASENOV
Регистриран: чет фев 22, 2007 5:58 pm

Мнение от ASENOV » вт дек 29, 2020 12:28 pm

FENIX написа:
вт дек 29, 2020 12:22 pm
Мисля да си направя тест за антитела. Интересно ми е дали имам такива без да съм боледувал.
Всеки се е срещнал с вируса, освен ако не живееш в саксия , но ако той не е пробил клетъчния ти имунитет, няма да имаш антитела. Аз спортувам всеки ден и мога да усетя и най-малкото неразположение, така че със сигурност нямам такива. А безсимптомно преминаване на болестта, не означава че изобщо нищо ти няма и пак си има признаци, много лекари вече обясниха това.

Потребителски аватар
snow wall
Регистриран: пон авг 31, 2015 1:18 pm

Мнение от snow wall » вт дек 29, 2020 12:42 pm

doncho написа:
вт дек 29, 2020 12:04 pm
snow wall написа:
Ами само можеш да разгледаш ненията из темата, можеш да погледнеш и смъртността на глава от населението за ноември и декември. Между другото мерило за цивилизоваността на един народ е отнишението му към слабите, старите и болните.
А бликат снежинки сребристи,
прелитат, блестят кат кристал,
проронват се бели и чисти
и в локвите стават на кал.

Потребителски аватар
meteo fen
Регистриран: пон ное 18, 2013 12:06 am

Мнение от meteo fen » вт дек 29, 2020 1:15 pm

quittr написа:
вт дек 29, 2020 12:05 pm
Така е, Стринг, пълна каша е с данните, но все пак мога да те уверя че наистина болните в болницата са много по-малко. Има си все още поток от пневмонии, но нищо общо, сравенено с допреди няколко седмици. Ако върви така и няма ново увеличение може до края на месец януари да не сме вече ковид отделение.
Личното ми наблюдение е, че много голям процент от хората тук го изкараха, но това разбира се само можем да гадаем дали е така.

Писах преди време, да се направи масово тестване на населението както вече имаме примери в ЕС и да се види реалното състояние на нещата и тогава и само тогава да се говори за масова ваксинация. Хайде да не успеем да е 100% на цялото население, да го докараме до прословутата цел за ваксинация от 70% и да видим какво се случва. Останалите 30% може математически лесно да ги изчислим коректно. И да си видят рисковете от заразяване и заболяване на населението, било то в малки населени места и в големи градове. Не е толкова трудно и скъпо начинание на фона на стотиците милиони пилеещи се с лека ръка от всезнаещия ни и "умен" министър-председател от джипката на Тойота.

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » вт дек 29, 2020 1:27 pm

Проф. Александрова: Преболедувалите имат имунитет, за постоянна защита трябва ваксина
РНК ваксините не могат да се намесят в генетичната информация на хората
29.12.20 в 12:46
"Хората, които са били инфектирани, изграждат имунитет, но не знаем колко дълго трае имунният отговор, затова за постоянна защита - трябва да се ваксинират след известен период от време"

:palm: Поредно КРАЙНО манипулативно заглавие, макар че не излиза чак толкова много от цялостната линия на участието на професОрата. Вече наистина се изнервям много силно от преобладаващото (умишлено) изкривено, манипулативно говорене, даже и когато се представят верни (по принцип) неща. Да, факт си е, че тьотката през голяма част от времето се изкушаваше да влиза в общата мъгла на плещене от последните месеци (язък ѝ за евентуалния прехвален бекграунд), като за щастие все пак тук-там имаше и по малко зърно насред плявата :dontknow: ...

Това долу беше много по-смислено :thumbup: , надявам се не само защото се отнася за по-абстрактни, глобални неща :laughm: ...

Енчо Господинов: Въоръжено с информационни средства и знания човечеството се препъна този път
29.12.20 в 13:09
"Въоръжено с информационни средства и знания човечеството се препъна този път", каза в коментар на отминаващата пандемична 2020-а година пред БНР журналистът Енчо Господинов, дългогодишен служител в централата на на Международния червен кръст в Женева и посланик в хуманитарни операции на ООН.

Потребителски аватар
FENIX
Регистриран: съб мар 17, 2007 4:37 pm

Мнение от FENIX » вт дек 29, 2020 1:38 pm

ASENOV написа:
вт дек 29, 2020 12:28 pm
FENIX написа:
вт дек 29, 2020 12:22 pm
Всеки се е срещнал с вируса, освен ако не живееш в саксия , но ако той не е пробил клетъчния ти имунитет, няма да имаш антитела. Аз спортувам всеки ден и мога да усетя и най-малкото неразположение, така че със сигурност нямам такива. А безсимптомно преминаване на болестта, не означава че изобщо нищо ти няма и пак си има признаци, много лекари вече обясниха това.
Има хора които по никакъв начин не са усетили симптом, а се оказват бъкани от антитела. Та затова ми е интересно.
LET IT SNOW, LET IT SNOW....
http://www.youtube.com/watch?v=Z2MbAMLa3oI
http://www.vbox7.com/play:98630119
Уеб камера с панорама от Мелник:
http://weather-webcam.eu/melnik-na-jivo ... idi-webcam

doncho
Регистриран: нед апр 10, 2011 2:49 pm

Мнение от doncho » вт дек 29, 2020 1:50 pm

snow wall написа:
вт дек 29, 2020 12:42 pm
doncho написа:
вт дек 29, 2020 12:04 pm
snow wall написа:
Ами само можеш да разгледаш ненията из темата, можеш да погледнеш и смъртността на глава от населението за ноември и декември. Между другото мерило за цивилизоваността на един народ е отнишението му към слабите, старите и болните.
Болниците на острова пълни с пациенти, линейки чакат по 6 часа докато предадат пациент на медицинския персонал.

На чЕти. Каква дивашка държава е Англия. Ма на плювалниците най им е кеф каквото и да става (дори при противоположни ситуации) да плюят по България.

https://www.24zdrave.bg/article/9358438
Игнорирайте идиотите, те са неспасяеми.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » вт дек 29, 2020 2:55 pm

doncho, един (не)приятелски съвет - подбирай си поне малко от малко източниците :laughm: ...

Малко коментари от пиар-специалисти:

За ваксините, пингвините и косатките по света и у нас
Жанина Драгостинова и Любомир Аламанов пред БНР
29.12.20 в 14:12
"Правилно е, че лекари застанаха с имената си и гарантираха, че ваксината е безопасна", коментира експертът по комуникации Любомир Аламанов, като посочи, че приема за уместна споделената от началника на Националния оперативен щаб ген. Венцислав Мутафчийски история за пингвините, които чакат на брега, преди да скочат във водата, за да видят дали ще се появят косатките, след като първите вече са скочили. Пиар експертът обясни:

"Много трудно е да се сравнява ситуацията в България със западните страни. Тук има високо недоверие към институциите. През последните 4-5 години вълната на патриотизация и отричането на постиженията на западната цивилизация много се засили, както и антиваксърските настроения станаха много силни. Затова, ако ваксинацията беше започнала от домове за възрастни хора, щеше да има вълна от коментари в стил: "Ваксинирате тях, защото не смеете себе си да ваксинирате". Това щеше да е пагубно и да настрои много повече хора против".
...

meteo fen написа:
вт дек 29, 2020 1:15 pm
Писах преди време, да се направи масово тестване на населението както вече имаме примери в ЕС и да се види реалното състояние на нещата и тогава и само тогава да се говори за масова ваксинация. ...
Не знам точно такива масови скрийнинги (за определяне на процента на прекарали вируса) дали са правени официално някъде, поне май не и масово и представително за цели страни. :hmm: По-често се правят някакви масови тествания за определяне на носители на вируса в конкретен момент в различни по големина групи. Да, имаше някакви откъслечни данни от сондажи през пролетта или лятото в някои засегнати райони, но май само толкова, тези данни така и потънаха някъде и не се коментираха след това :dontknow: . Очевидно, по една или друга причина, но най-вече свързано с политическа неизгодност (вероятно навсякъде това би било вид доказателство за някакъв вид ос*ране :grin1: ), никой, никъде не иска да се знае какво е реалното положение :dontknow: . Иначе не мисля, че това е толкова трудно, може да се действа по подобна методика на социологическите изаледвания, макар че тук, поради някои допълнителни неизвестни, грешката на резултатите ще е малко по-голяма, но едва ли чак над +/-5% на национална база все пак :dontknow: . А, да, и едва ли подобно проучвване би струвало повече от 1-2 милиона, даже и да се реши да се направят по-скъп тип индивидуални изследвания на представителната извадка, примерно не само за (количество на) антитела, а и за някакви други показателни имунни клетки :dontknow: ...

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » вт дек 29, 2020 8:35 pm

Д-Р АНТОНИЯ ПЪРВАНОВА: ЗАДАДЕНАТА ЦЕЛ 70% ДА БЪДАТ ВАКСИНИРАНИ Е НЕПОСТИЖИМА ПО ДЕФИНИЦИЯ!
29.12.2020
1. Колко време ще ни пази ваксината;
2. Колко ще е ефективна;
3. Какви нежелани реакции има;
4. Ще се проследяват 1000 души след 2 и 6 месеца, и след 1 и 2 години;
5. На всичко отгоре, проследяването по горната точка щяло да съвпадне с масовата имунизация през април?!?[/i]
...
Излиза, че при подобни данни, изначално е ясно - зададената цел 70% да бъдат ваксинирани е непостижима по дефиниция! Малко е неудобно да се споменава как ще ни ваксинират във фургон с капацитет 84 души на ден и военна палатка отпред, в която да си чакаме реда. Задача за трети клас: колко фургона са нужни, при капацитет 84 човека на ден, за да бъдат ваксинирани 5 милиона души в рамките на 3 месеца?
...

Потребителски аватар
pulipet
Регистриран: пет юни 07, 2019 7:44 pm

Мнение от pulipet » вт дек 29, 2020 8:40 pm

пунта мара :laughm:

4uk
Регистриран: пет май 10, 2019 1:02 pm

Мнение от 4uk » вт дек 29, 2020 9:32 pm

Не е много умно да се цитират случайни плювачки, които са заемали обществено положение единствено, защото са израждали децата на Станишев. След това - отново в небитието, предопределено от несъстоятелността им. Някои хора само изглеждат такива каквито трябва да са и си търсят себеподобни имитатори от други сфери, за да си подържат взаимно илюзията, че са истински професионалисти. Калпави журналисти, търсят калпави експерти, които да им кажат калпавите си разсъждения, които да ги публикуват в калпави медии, а калпави манипулатори да се позовават на тях, с надеждата че поне калпавата публика ще им се върже. Усещането би трябвало да е унизително за всеки участващ в тази миризлива верига, ако има минимален ум и морал, дори да е единствения начин да си плащаш сметките. Как се понасяте? А?? :dontknow:
Не споря с прости хора - времето ми е ценно.

Заключена

Върни се в “Медицинско-лекарствени раздумки”