Пандемията от COVID-19 (11-12.2020)

Предполагам всички са чували нещо по темата за "световната конспирация на фармацевтичните компании" (или просто за мизантропската, крайна комерсиализация) по въпроса около "болестоопазването". И някой да не е чувал нищо, тук е мястото да се говори за подобни неща... както и просто за болести, разбира се :) ...

Модератор: mmirro

Изкарали ли сте вече (или карате ли в момента) COVID-19? АНОНИМНО Е!

Анкетата завърши на ср дек 02, 2020 6:04 pm

ДА, потвърдено с PCR-тест (или друг вид тест)
3
13%
Почти сигурно ДА, с доста от специфичните симптоми, но без твърдо потвърждение с тест
5
22%
Може би ДА, имах слаби подозрителни симптоми
4
17%
Може би НЕ/не знам, не съм имал съществени подозрителни симптоми
7
30%
Почти сигурно НЕ, проверено е с подходящи изследвания
4
17%

Общо гласове: 23

Потребителски аватар
ASENOV
Регистриран: чет фев 22, 2007 5:58 pm

Мнение от ASENOV » пон дек 28, 2020 12:44 pm

По-интересно ще стане след 6-8 месеца. Вземайте пуканките.

Потребителски аватар
zaples14
Регистриран: нед юни 20, 2010 9:11 am

Мнение от zaples14 » пон дек 28, 2020 12:50 pm

Ходете и се ваксинирайте, и без това вирусът по вас ходи. Като спрете да го разнасяте аз няма да има нужда да се ваксинирам. Проблемът е, че режимът е силно репресивен и като нищо може да наложи задължително ваксиниране.
"Протестирайте колкото си искате - тоталитарна власт лесно не пада." ГЕРБ

gero
Регистриран: съб сеп 23, 2017 6:50 pm

Мнение от gero » пон дек 28, 2020 12:51 pm

Ваксините са неизбежни. Няма държава , която да си позволи изграждане на стаден имунитет по естествен път, защото това ще продължи още 2-3 години поне. Екземпляри като Гошо тъпото с колелото(язък за хубавото име) :laughm: неспазващи никаква хигиена и мерки са виновни за налагането на локдаун, за неработещата икономика и за кончината на много хора. Около 20-ина процента ако са верни цифрите са тези безхаберници -социопати. Така, че ваксината е този лъч надежда, който може да промени към по-добро живота. Това, че Бай Ганьо не вярва на науката и медицината, а сляпо вярва само на фейсбук специалистите няма сигурно да се промени скоро.
С добра дума и пистолет в ръка човек може да постигне далеч повече, отколкото само с добра дума :buble:

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пон дек 28, 2020 12:55 pm

Абе, само аз ли забелязвам устремния спад на случаите у нас? :grin1: А, да, това е заради много навременната грижа и гигантско-успешните, навременни и добре насочени мерки, да, да, за момент забравих, изззвинетИ. Ще се наложи да изчакаме само още малко и за щастие дотогава няма да са дошли достатъчно много ваксини, за да успеят да замажат о*ирането по този начин. Да, те ще продължат да го замазват и с максимално драпане за удължаване на мерки, последно до кога ги удължиха, до 31 Февруари ли, че забравих? :laughm: Току-що слушах едно участие по БНР (след малко, като излезе на сайта, ще го пусна в това мнение). Два основни извода лъхаха ПАК:

1. Коя да е ваксина, независимо от технологията ѝ, е много, много, много пъти по-ефективна от естествения имунитет след преболедуване на същия вирус :deal: ;

2. Вие сте дебили, тъпанари, нищо не разбирате, затова слушкайте какво ви се говори от експертите, колкото и дебилно, манипулативно и опразнено от есенцията да е то и ИЗПЪЛНЯВАЙТЕ! :deal: (Това между редовете основно ;) )

Ние може и да сме наистина дебили в някакъв смисъл, ама даже и така едва ли ще повярваме толкова лесно на поредния дебил с маска на експерт, който, за пореден път, орязва есенцията от цялостната картинка и "услужливо" ни стоварва поредния миризлив самосвал информационна тор. Сори. :dontknow:

Ето я "есенцията" :deal: :

Доц. Шиваров: След ваксина качеството на имунния отговор е по-добро, отколкото след боледуване
Очаквам съществен ефект от ваксинационната кампания едва през второто тримесечие на 2021-ва, каза той
28.12.20 в 12:42

Всъщност, друго хубаво в случая е, че реалността с голяма вероятност ще опровергае доста от глупостите на този и сама, доста по-скоро от... след повече от 3 месеца :laughm:

Още една добавка:

До три месеца ще започне:
Национално проучване за проследяване на придобития имунитет след Covid ваксина
28.12.20 в 13:27

След 3 месеца започва? Дооо'ре.

stratega
Регистриран: пон окт 10, 2011 12:33 am
Местоположение: София, ж.к. Борово/с. Логодаж, 15 км. западно от Благоевград, 695 м.н.в.

Мнение от stratega » пон дек 28, 2020 12:57 pm

Много неща не се казват и се прикриват.

Чукчето ще стане на трион, като го боднат първо :laughm:.

Между другото създателят на ваксината Унур Шахин преди дни в интервю за Бтв е казал, че още не се е боднал, но имал желанието да го направи :lol: :laughm:. Ми бодни се бе, кой те спира? Хората пионери в създаването на ваксини и лекарства преди 50-70-100 години е исторически факт, че някои от тях са експериментирали върху себе си, преди да го дадат на други хора.

Потребителски аватар
Leberkez
Регистриран: пет мар 20, 2015 7:27 pm
Местоположение: София, жк. Младост-1, надм. вис. 603 м; Габрово, кв. Палаузово, надм. вис. 419 м.

Мнение от Leberkez » пон дек 28, 2020 1:06 pm

Явно Стринг е завършил и имунология или вирусология и е забравил да ни сподели, щом така категорично отсъжда кой какво и как го казва и доколко е булшит или достоверно. А, да, забравих, че всъщност той имаше критично мислене и можеше да прави елементарни логически взаимовръзки, та на секундата хваща някого, ако реши да заблуждава масовата аудитория. :grin1: :guitar:
Masturba tu mente y eyacularás ideas!

Потребителски аватар
geoge
Регистриран: съб фев 24, 2018 10:00 am

Мнение от geoge » пон дек 28, 2020 1:19 pm

gero написа:
пон дек 28, 2020 12:51 pm
Екземпляри като Гошо тъпото с колелото(язък за хубавото име) :laughm: неспазващи никаква хигиена и мерки са виновни за налагането на локдаун, за неработещата икономика и за кончината на много хора.

Тва че си забравил да си избършеш ч@кията след снощи, не е мой проблем от хигиенична гледна точка :) И затова, че Земята се върти, пак ние сме виновни, нали? Не беше ли Станишев досега?
Иначе аз да питам - за онези, които искат да ги боцкат с кренвирши от ЗИЛ-а, обаче имат имунитет, ако са минали през тая коронасмешка, oще ли настояват да се боцкат?

Бившия зам. президент на Пфайзер и главен учен в корпорацията със специалност алергии и респираторни заболявания (РЕСПИРАТОРНИ!!) казва, че "Няма такова нещо като втора вълна. Вирусите не се движат на вълни." И още: "Нямаше да се стигне дотук, ако масово не се ползваше грешно отчитащия псевдо-епидемиологичен ПСР тест, чиято цел изобщо не е такава." Още: "Пандемията приключи още през юни."
Още в статията:

https://lockdownsceptics.org/the-pcr-fa ... -epidemic/
Синджира си иде, козъта ги нема

Victus
Регистриран: нед яну 23, 2011 3:51 am
Местоположение: София, кв.Княжево (650м) / Кърджали, кв.Възрожденци(245м) / с.Тополово, община Асеновград(440м)

Мнение от Victus » пон дек 28, 2020 1:28 pm

Stringmeteo написа:
пон дек 28, 2020 12:55 pm
Абе, само аз ли забелязвам устремния спад на случаите у нас? :grin1:
Дали се дължи на локдауна или на изграден стаден имунитет обаче? В първия случай е много лошо, защото играта на котка и мишка с вируса ще продължава до затопляне на времето. :grin1:
"Прост съм и ми е лесно." Бойко Борисов

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пон дек 28, 2020 1:29 pm

Leberkez написа:
пон дек 28, 2020 1:06 pm
Явно Стринг е завършил и имунология или вирусология и е забравил да ни сподели, щом така категорично отсъжда кой какво и как го казва и доколко е булшит или достоверно. А, да, забравих, че всъщност той имаше критично мислене и можеше да прави елементарни логически взаимовръзки, та на секундата хваща някого, ако реши да заблуждава масовата аудитория. :grin1: :guitar:
Ключов, есенциален, фатално важен (поне за у нас, но може би далече не само) въпрос, който трябва да бъде ПОНЕ маркиран при кое да е "експертно" говорене, за да прилича последното поне малко наистина на експертно и да има много по-голям шанс "невежата" аудитория да го припознае: Колко процента от хората (у нас) ВЕЧЕ изкараха вируса, по един или друг начин? :deal:

Victus, бах тоя ефективен локдаун, като никъде другаде, ти вярваш ли в тая версия? :)

Потребителски аватар
Leberkez
Местоположение: София, жк. Младост-1, надм. вис. 603 м; Габрово, кв. Палаузово, надм. вис. 419 м.

Мнение от Leberkez » пон дек 28, 2020 1:33 pm

geoge написа:
пон дек 28, 2020 1:19 pm

Иначе аз да питам - за онези, които искат да ги боцкат с кренвирши от ЗИЛ-а, обаче имат имунитет, ако са минали през тая коронасмешка, oще ли настояват да се боцкат?
А колко е траен този имунитет, ако си минал коронасмешката? По същата логика никой не трябва да пипва кашлица и сополи до края на живота си, понеже всички сме карали настинка многократно.

А какво ще кажеш за огромния процент хора, които може да са изкарали това безсимптомно и на крак и не са се тествали?

А какво правиш, ако решиш някъде да ходиш на почивка и съответната страна каже, че пускат туристи само с имунизационен паспорт? А масово така ще стане, това би трябвало да е ясно за всички вече, колкото и да се дудне, че няма да е задължителна ваксинацията. Е, някой като теб може да е предоволен да върти педали на Франгата цял живот, но масата хора обичат да пътешестват поне веднъж годишно.

Изобщо, защо отказвате - ти и още няколко екземпляра тук - да схванете, че ние сме просто дребна пешка в големия шах и колкото и да се пънете и правите на големите мъже, няма да промените планираното вече раздаване на картите в световен мащаб.

С други думи, понякога е по-добре да приемеш нещата за даденост, отколкото да се бориш с вятърни мелници.

За такива като теб, разбира се, винаги остава възможността за малка победа над системата, ако успееш да се шмугнеш без маска в някоя бензиностанция или кварталното магазинче и после да дойдеш и напоително да ни се похвалиш тук какъв си тарикат, ръйш ли. :flourish:

Потребителски аватар
Leberkez

Мнение от Leberkez » пон дек 28, 2020 1:45 pm

Victus написа:
пон дек 28, 2020 1:28 pm
Stringmeteo написа:
пон дек 28, 2020 12:55 pm
Абе, само аз ли забелязвам устремния спад на случаите у нас? :grin1:
Дали се дължи на локдауна или на изграден стаден имунитет обаче? В първия случай е много лошо, защото играта на котка и мишка с вируса ще продължава до затопляне на времето. :grin1:
Това е максимум резултата от новото затваряне, който можеше да се постигне. Тук е редно обаче да се похвали Боеку, че не клекна на бранша и да отвори ресторанти, заведения и т.н за коледно-новогодишните празници, а удължи мерките още месец и този път послуша щаба. Така здравната система ще получи още няколко свежи глътки въздух следващия месец.

Stringmeteo написа:
пон дек 28, 2020 1:29 pm

Ключов, есенциален, фатално важен (поне за у нас, но може би далече не само) въпрос, който трябва да бъде ПОНЕ маркиран при кое да е "експертно" говорене, за да прилича последното поне малко наистина на експертно и да има много по-голям шанс "невежата" аудитория да го припознае: Колко процента от хората (у нас) ВЕЧЕ изкараха вируса, по един или друг начин? :deal:

Стринг, този есенциален въпрос можеш по-скоро да го отнесеш към математиците и статистиците, а не към имунолозите. ;)

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пон дек 28, 2020 1:54 pm

Leberkez написа:
пон дек 28, 2020 1:45 pm
Стринг, този есенциален въпрос можеш по-скоро да го отнесеш към математиците и статистиците, а не към имунолозите. ;)
Да, вероятно съм пропуснал да забележа, че статистиците най-често отговарят на въпроси за това, колко хора трябва да се имунизират, за да има ефект, да, да, моя грешка е пак :oops: :grin1: ...

Потребителски аватар
geoge
Регистриран: съб фев 24, 2018 10:00 am

Мнение от geoge » пон дек 28, 2020 1:56 pm

Според различни източници - от 3 до 12 месеца. Логиката ти е грешна, не съм имал предвид това, което казваш във второто изречение. Като има ваксина против грип, грипа изчезнал ли е?
За онези, които са го минали, без да разберат - ами те са 80% горе-долу, това е хубаво :) Хубаво е и че не са давали луди пари, за да установят, че през тях минава вирус, който не им е направил нищо и не са си вкарали автогола да стоят по две седмици. Аз обаче се прецаках от солидарност към колегите си и стоях у нас с бабата две седмици. На 81 години стана, едно цвете не можех да изляза да ѝ купя. Никога повече няма да си направя тест, още повече, че една от лабораториите най-явно ме изкара фалшиво положителен 16 часа след отрицателен тест.
Единствено изключение бих направил за Русия, защото мисля след две години да изкачим Елбрус с приятели. Всичките останали планински първенци на Балканите до Босна и Херцеговина съм ги качил и не се интересувам от други планини вече, в България си имаме всичко, не е само до колоезденето ;)
Малко куцо е определението "тарикат" за онзи, който се бори против системата, ръйш ли? :wink: Като се замисля, от март месец хората си ме знаят тук и там и нищо не ми казват, дори и по всякакви населени места от село с 50 човека, до София. Само една лелка на Коледа остана без оборот, преди което я благослових, разбира се. Гьон вода не попива все пак, а и не ми се обаждаше на 112.
Синджира си иде, козъта ги нема

Потребителски аватар
Leberkez

Мнение от Leberkez » пон дек 28, 2020 2:04 pm

Stringmeteo написа:
пон дек 28, 2020 1:54 pm
Leberkez написа:
пон дек 28, 2020 1:45 pm
Да, вероятно съм пропуснал да забележа, че статистиците най-често отговарят на въпроси за това, колко хора трябва да се имунизират, за да има ефект, да, да, моя грешка е пак :oops: :grin1: ...
А лекарите да не са спали в доматите на баба Ванга? Ако някой не е ходил да си прави тест, както и близките и социалния му кръг, как е възможно да се определи дали го е минал или не? А ако не си ходил на лекар, как може някой да ти каже защо си кашлял вторник и сряда? Как да се знае дали е от цигарите или щото си се отвил нощес? Примерно...

Всяко число, което може да се каже - за потенциално преболедувалите - е силно ориентировъчно и спекулативно, още повече на фона на тестовия капацитет, който имаме в страната на дневна база. ;)

Относно имунизирането - вчера Коце Ботокса го каза: ще се таргетира 70% от българското население. Кое не е ясно?
Вече, колко време ще отнеме този процес, не ми е дадено да знам. Предполагам и те не знаят все още с точност. ;)
geoge написа:
пон дек 28, 2020 1:56 pm

Малко куцо е определението "тарикат" за онзи, който се бори против системата, ръйш ли? :wink: Като се замисля, от март месец хората си ме знаят тук и там и нищо не ми казват, дори и по всякакви населени места от село с 50 човека, до София.
Спокойно, спокойно. Отлично ни демонстрираш ежедневно защо хората "тук и там" си те знаят и нищо не ти казват.
Изборът им е напълно основателен. :cool:

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пон дек 28, 2020 2:38 pm

Председателят на Националната пациентска организация
Станимир Хасърджиев: Ваксинацията сега е добър повод да създадем фонд за обезщетение на пострадали пациенти
Остават некомпенсирани увредени граждани и впечатление в обществото, че гарван гарвану око не вади
28.12.20 в 08:40

Борисов нареди да ваксинират публично Мангъров
10:21, 28.12.2020г
Говорих с доц. Мангъров - и той ще се ваксинира, ако не се е ваксинирал. Ваксинирайте го публично, защото ми каза, че е 100% за ваксинирането. Това нареди премиерът Бойко Борисов по време на инспекция в център за разпределение на пациенти с COVID. Заедно с него е и здравният министър проф. Костадин Ангелов.
...
:grin1:

Доц. Мангъров: Всички, които се ваксинират, участват в третата фаза на проучване (НА ЖИВО)
Организатор на разговора е ПП АБВ

Не се лъжете от заглавието, доста умерен е Мангъров тук всъщност :laughm: ... Предполагам, че има и пълно видео на това, но нямам никакво намерение да го търся... А, то е добавено в статията, гледам.

Заключена

Върни се в “Медицинско-лекарствени раздумки”