Пандемията от COVID-19 (11-12.2020)

Предполагам всички са чували нещо по темата за "световната конспирация на фармацевтичните компании" (или просто за мизантропската, крайна комерсиализация) по въпроса около "болестоопазването". И някой да не е чувал нищо, тук е мястото да се говори за подобни неща... както и просто за болести, разбира се :) ...

Модератор: mmirro

Изкарали ли сте вече (или карате ли в момента) COVID-19? АНОНИМНО Е!

Анкетата завърши на ср дек 02, 2020 6:04 pm

ДА, потвърдено с PCR-тест (или друг вид тест)
3
13%
Почти сигурно ДА, с доста от специфичните симптоми, но без твърдо потвърждение с тест
5
22%
Може би ДА, имах слаби подозрителни симптоми
4
17%
Може би НЕ/не знам, не съм имал съществени подозрителни симптоми
7
30%
Почти сигурно НЕ, проверено е с подходящи изследвания
4
17%

Общо гласове: 23

Потребителски аватар
snow wall
Регистриран: пон авг 31, 2015 1:18 pm

Мнение от snow wall » пет дек 25, 2020 11:07 am

Не, масов скрининг не сме си правили, но всички контактни, които са работили стях, 1-2 до 3-ма са тествани. Вчера от самолет с 240 души, само 3-ма заразени, на предишният, нито един. И в Лондон явно не е толкова разпространено, е сигурно болни със симптоми не са ръгнали да пътуват.
Иначе и аз мисля, че такъв пик скоро няма да има, ако въобще има някога.
А бликат снежинки сребристи,
прелитат, блестят кат кристал,
проронват се бели и чисти
и в локвите стават на кал.

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пет дек 25, 2020 12:01 pm

Да, за самолета. :thumbup: Освен това, добре е да се прави стриктно разграничение между БОЛЕДУВАЩИ В МОМЕНТА и ИЗКАРАЛИ ВИРУСА в някакъв (минал) момент - ясно е, че практически ВИНАГИ първата група е МНОГО по-малка от втората ;) ...

А иначе, точният "стопиращ" епидемията процент на прекарали зависи основно от заразността на съответния вирус, а SARS CoV2 се оказва доста по-заразен от вирусите на грипа, при равни други условия, така че нужният процент набъбва доста :dontknow: ...

Потребителски аватар
meteo fen
Регистриран: пон ное 18, 2013 12:06 am

Мнение от meteo fen » пет дек 25, 2020 2:43 pm

А защо не се направи едно задължително тестване на неселението и да се види кой е болен и кой го е минал и тогава да се прави масова ваксина на желаещи, не е толкова скъпо може би...... и да се прикл. с тази работа, после контрол на граници и самолети + изискване за имун. паспорти да видим.

Потребителски аватар
Leberkez
Регистриран: пет мар 20, 2015 7:27 pm
Местоположение: София, жк. Младост-1, надм. вис. 603 м; Габрово, кв. Палаузово, надм. вис. 419 м.

Мнение от Leberkez » пет дек 25, 2020 4:36 pm

Е, те вече текат някакви слухове (не за у нас, а по принцип), че ваксинирането ще е на теория доброволно, но на практика задължително, защото така ще извъртят нещата, че човек няма да може да пръдне, ако не е ваксинирал, дет' се вика.

Искаш лятоска море у Гърция - покажи, че си се ваксинирал.
Искаш да летиш със самолет - покажи, че си се ваксинирал.

Някои параноици стигат до там, че считат, че и на кино и ресторант, за да идеш, ще те пуснат само, ако си се ваксинирал.

Аз, на този етап, отказвам да го повярвам това и ми звучи твърде конспиративно, но имам съмнения вече, че след близо година шаш около самата зараза, ще започне някакво второ полувреме на мача и следващите месеци вече основната реторика ще се върти не толкова около някакви проценти заболеваемост/смъртност/усложнения/, а около темата за ваксините.
Masturba tu mente y eyacularás ideas!

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » съб дек 26, 2020 10:34 pm

Коментар на Калина Андролова: На финала няма антиваксъри
26.12.20 в 13:41
Коментар на Калина Андролова в предаването „Политически НЕкоректно“.

https://bnr.bg/horizont/post/101395226/ ... ntivaksari

Потребителски аватар
snow wall

Мнение от snow wall » съб дек 26, 2020 11:07 pm

Аз ако съм, ще ги пусна по 100 евро парчето ваксините и няма да гоня лекари и чиновници за корупция и злоупотреби, да видиш как хем ще се намерят пари в бюджета за пострадалите бизнеси, хем всички или поне 70% ще са се наболи за отрицателно време.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » нед дек 27, 2020 1:58 am

Потребителски аватар
snow wall

Мнение от snow wall » нед дек 27, 2020 10:02 am

Първият ваксиниран-министъра на здравеопазването. До него има поп, сигурно за всеки случай, за последно причастие :grin1:
Не и свещеникът се ваксинира. Хайде и Мутафчийски в момента.

misacho
Регистриран: вт ное 09, 2010 9:09 am

Мнение от misacho » нед дек 27, 2020 10:15 am

По един хот дог не им ли дадоха? :grin1:

Потребителски аватар
geoge
Регистриран: съб фев 24, 2018 10:00 am

Мнение от geoge » нед дек 27, 2020 2:05 pm

gero написа:
чет дек 24, 2020 5:27 pm
geoge написа:
чет дек 24, 2020 2:34 pm
По-добре не стигай до адвоката, че ще ти се смее с глас и бързо ще ти попари надеждите
Сбъркан мозък си ти Геоге. Адвоката ми трябва след като избия зъбите на някого като теб и при евентуални свидетели да се измъкна сух.
Гледай си нощните смени и внимателно по Аспарухов мост с това колело, че знае ли човек...
Добре, че основната част от населението има някакъв мозък в главата си и спазва мерките. Многовековната история на човечеството и борбата с пандемиите са доказали единствения ефективен метод-изолацията и карантината. В съвременния свят обаче това е трудно постижимо поради ред причини.
Ше си избиеш помпата, след като ти я завра(т) у г-зо :)))) Споко, 360-градусовата камера на кормилото ми записва всичко ;)
Хубаво е, че на по-голямата част от хората кратуната им не е куха, та си дишат спокойно, но е жалко, че малцина си знаят правата ;) Лошо е, че твърде много обаче са клекнали, за да си вардят хляба и си слагат парцали на мозъка... пардон, лицето.
Поздравявам в този случай полицая, който ми помогна да мина с колелото през преградата на входа на метростанция Сливница и нищо не ми каза за това, че бях без намордник. Самият той носеше, за което го съжалявам - камери има навсякъде вече... Но пък ако си беше отворил устата, изнасям си лекцията, пък ако ще да вика полюцията - като длъжностни лица тяхната глоба започва от 500 лева за носене и втора от 1500 лева за подбуждане към престъпление :deal: :buble:
Синджира си иде, козъта ги нема

Потребителски аватар
geoge

Мнение от geoge » нед дек 27, 2020 2:14 pm

Медицинската сестра, ваксинирала се първа в САЩ, вече е починала:

gero
Регистриран: съб сеп 23, 2017 6:50 pm

Мнение от gero » нед дек 27, 2020 2:24 pm

Тъпо парче си Геоге, ама от най-тъпите. Камерата няма да ти помогне. Общуването с теб води до затъпяване затова спирам.
Добре, че подобни селски пръчове като "видния" варненски колоездач не са чак толкова много та хората спазват мерките или поне се стараят на обществени места да ги спазват.
С добра дума и пистолет в ръка човек може да постигне далеч повече, отколкото само с добра дума :buble:

Потребителски аватар
geoge

Мнение от geoge » нед дек 27, 2020 3:19 pm

Баце, чудя се как антибългарин като теб е успял да се измъкне от Дахау :) Хабер си нямам :) По твоята логика и снимките от чекмеджето на Борисов не са доказателство, ама в нормалните държави си подават оставката :dontknow:
Дали съм селски пръч, питай майка ми и баба ми - те са живели израснали на същата улица, на която аз се върнах да живея ;)
Дали "виден" или виден, няма как да знаеш, щото сигурно не можеш да вземеш с колело баира от Явор до ТВ кула.
Утре на тебе и такива като тебе ще кажат да носят противогаз, а те няма да имат и няма да знаят как да го сложат :grin1:
Спирам да занимавам колегите тук с твоите глупости и жалки безпочвени определения :buble:

Изображение

Потребителски аватар
ASENOV
Регистриран: чет фев 22, 2007 5:58 pm

Мнение от ASENOV » нед дек 27, 2020 3:22 pm

Гледайки клипето,определено шоуто тепърва започва. Това още не е нищо. :hmm:

weather_master
Регистриран: пон май 28, 2007 9:07 am

Мнение от weather_master » нед дек 27, 2020 3:36 pm

И аз мисля че тепърва ще става страшно с тези ваксини. Кой знае какво ще се окаже че пречиняват. :(

Заключена

Върни се в “Медицинско-лекарствени раздумки”