Пандемията от COVID-19 (11-12.2020)

Предполагам всички са чували нещо по темата за "световната конспирация на фармацевтичните компании" (или просто за мизантропската, крайна комерсиализация) по въпроса около "болестоопазването". И някой да не е чувал нищо, тук е мястото да се говори за подобни неща... както и просто за болести, разбира се :) ...

Модератор: mmirro

Изкарали ли сте вече (или карате ли в момента) COVID-19? АНОНИМНО Е!

Анкетата завърши на ср дек 02, 2020 6:04 pm

ДА, потвърдено с PCR-тест (или друг вид тест)
3
13%
Почти сигурно ДА, с доста от специфичните симптоми, но без твърдо потвърждение с тест
5
22%
Може би ДА, имах слаби подозрителни симптоми
4
17%
Може би НЕ/не знам, не съм имал съществени подозрителни симптоми
7
30%
Почти сигурно НЕ, проверено е с подходящи изследвания
4
17%

Общо гласове: 23

Потребителски аватар
FENIX
Регистриран: съб мар 17, 2007 4:37 pm

Мнение от FENIX » ср дек 23, 2020 11:19 am

snow wall написа:
вт дек 22, 2020 7:35 pm
meteo fan, майка ми е с високо кръвно, от 10г , не от някилко месеца или година, дати кажа има една приказка: " за оня свят ред няма" За десет години 4-ма колеги богребаха децата си а един колега внучето си, и той е с високо кръвно, пък се пенсионира и си е още жив. Много е грозно това да погребваш живи хора.
Познавам не един или двама, които с високо кръвно са на по 90 години и са си живи, други дето умряха от старост на почти 100 г и бяха с високо кръвно и то над 150 горна граница, колко ли щяха да живеят, ако не им беше високо? Има и друго, организмът свиква и те се чувстват мега зле с кръвно 120/80. Така, че никой не си знае съдбата, но това не е чак смъртна присъда.
LET IT SNOW, LET IT SNOW....
http://www.youtube.com/watch?v=Z2MbAMLa3oI
http://www.vbox7.com/play:98630119
Уеб камера с панорама от Мелник:
http://weather-webcam.eu/melnik-na-jivo ... idi-webcam

Потребителски аватар
geoge
Регистриран: съб фев 24, 2018 10:00 am

Мнение от geoge » ср дек 23, 2020 11:58 pm

gero написа:
ср дек 23, 2020 11:07 am
geoge написа:
ср дек 23, 2020 2:07 am
Баце, ще ти отговоря в твоя стил: тебе са те правили с обратното на уя! :palm1:
Когато човек не знае нещо не е срамно да си признае, но когато на черното казваш бяло, за това няма лечение. Не е срамно да си тъп, срамно е да си тъп и упорит Геоге. Тези твои "доводи" тип една леля на пазара каза, че чула, че друга била видяла ги пиши във Фейсбук или там където други с твоя ограничен умствен капацитет се напъват да родят някоя мисъл. И не, ти не си правен с обратното на *уя, ами още по-лошо-събиран си от чергата, ако въобще схващаш :laughm: За съжаление една голяма част от населението в тази страна е точно копие на теб. :thumbdn:
Най-малкото нещо в тази пандемия, което човек може да направи е да спазва мерките и да уважава труда на тези, които денонощно работят в болниците и се борят за живота на хората изпаднали в беда.
Taм е работата, че точно попадаш на човек, който е много в час със ситуацията от самото начало, па тебе че са те събирали от песъка е ясно от Луната :laughm: Последващите лафове са от изтъркана плоча от 1979-та и нищо повече, ама за толкова години опит...
Кога успя да питаш останалите почти 7 милиона българи, не знам, но за щастие, по-голямата част, където съм ходил, си ползват междуушното пространство по предназначение и НЕ носят намордници, за разлика от нааканите и нарушаващи закона от октомври 2016-та австралопитеци! ;) Можеш да визираш себе си в това число ;)
Синджира си иде, козъта ги нема

gero
Регистриран: съб сеп 23, 2017 6:50 pm

Мнение от gero » чет дек 24, 2020 12:23 pm

Най-тъжното в цялата история, е че лекарите са длъжни и лекуват дебилите неспазващи никакви мерки. Бай-Ганъо, пардон Бай-Геоге мисли само за собствения си задник.Лично аз насмотах един идиот , който влезе без маска на бензиностанцията и застана да мен. Така бързо се изнесе и добре стори, че иначе щяха да му събират зъбите по земята :laughm: Много лесно ги лекувам подобни отворковци. Ако случайно прекаля с лечението, имам добър адвокат, който оправя нещата :laughm:
С добра дума и пистолет в ръка човек може да постигне далеч повече, отколкото само с добра дума :buble:

Потребителски аватар
geoge
Регистриран: съб фев 24, 2018 10:00 am

Мнение от geoge » чет дек 24, 2020 2:34 pm

gero написа:
чет дек 24, 2020 12:23 pm
Най-тъжното в цялата история, е че лекарите са длъжни и лекуват дебилите неспазващи никакви мерки. Бай-Ганъо, пардон Бай-Геоге мисли само за собствения си задник.Лично аз насмотах един идиот , който влезе без маска на бензиностанцията и застана да мен. Така бързо се изнесе и добре стори, че иначе щяха да му събират зъбите по земята :laughm: Много лесно ги лекувам подобни отворковци. Ако случайно прекаля с лечението, имам добър адвокат, който оправя нещата :laughm:
Кви мерки, кви пет леа, това са политически решения, а не мерки :roll:
По-добре не стигай до адвоката, че ще ти се смее с глас и бързо ще ти попари надеждите :lol:
А ти трябва да бъдеш глобен с 200 лева първо, че подбуждаш към носене на средство, прикриващо частично лицето и с още 500 лева за второ нарушение, че ТИ носиш намордник :deal:
Синджира си иде, козъта ги нема

quittr
Регистриран: пет фев 23, 2007 8:46 am

Мнение от quittr » чет дек 24, 2020 2:55 pm

Болните намаляват все по-значително. Все повече отделения се изчистват от болни с корона, дори при нас вече не е пълно. Дано след празниците няма нов бум към средата на януари.
Най-трудното нещо на света е да приемеш обективно реалността!

gero
Регистриран: съб сеп 23, 2017 6:50 pm

Мнение от gero » чет дек 24, 2020 5:27 pm

geoge написа:
чет дек 24, 2020 2:34 pm
По-добре не стигай до адвоката, че ще ти се смее с глас и бързо ще ти попари надеждите
Сбъркан мозък си ти Геоге. Адвоката ми трябва след като избия зъбите на някого като теб и при евентуални свидетели да се измъкна сух.
Гледай си нощните смени и внимателно по Аспарухов мост с това колело, че знае ли човек...
Добре, че основната част от населението има някакъв мозък в главата си и спазва мерките. Многовековната история на човечеството и борбата с пандемиите са доказали единствения ефективен метод-изолацията и карантината. В съвременния свят обаче това е трудно постижимо поради ред причини.
С добра дума и пистолет в ръка човек може да постигне далеч повече, отколкото само с добра дума :buble:

Потребителски аватар
Leberkez
Регистриран: пет мар 20, 2015 7:27 pm
Местоположение: София, жк. Младост-1, надм. вис. 603 м; Габрово, кв. Палаузово, надм. вис. 419 м.

Мнение от Leberkez » чет дек 24, 2020 5:47 pm

quittr написа:
чет дек 24, 2020 2:55 pm
Болните намаляват все по-значително. Все повече отделения се изчистват от болни с корона, дори при нас вече не е пълно. Дано след празниците няма нов бум към средата на януари.
Бум след празниците трудно ще има, предвид че повечето хора, по принуда най-вече, ще празнуват на домашно и в по-тесни кръгове.
Аз обаче се вълнувам каква ще е ситуацията някъде към средата/края на м.февруари, ако приемем, че сегашните мерки няма да бъдат допълнително увеличавани след 31.01. Кривата неминуемо ще тръгне обратно нагоре, когато отворят ресторанти, кръчми, молове, защото колкото и да се взимат мерки за дистанция и т.н, струпване ще има неминуемо.

Ние не можем да си позволим да нанасяме повече щети на икономиката и на цели сектори от нея, седейки затворени или през няколко месеца да си играем на "отвори-затвори". Отделно, че винаги ще има един немалък процент от населението, които си мислят, че имат божествена генетика, като Асенов, или пък такива като велосипедиста от Варна, които са на принципа "тия ли мен ше ме спрат и ше ми казват кво може и не може"... и така ще се въртим в един омагьосън кръг во веки.

Т.е ако сложим нещата на кантар, се получава нещо такова:

Всеки период на карантина/локдаун ще облекчава натоварването на здравната система, но само временно...до следващото отваряне. За сметка на това обаче икономическите и социални жертви и последици, които ще се търпят след това, ще са много по-жестоки и сериозни.
Masturba tu mente y eyacularás ideas!

misacho
Регистриран: вт ное 09, 2010 9:09 am

Мнение от misacho » чет дек 24, 2020 5:54 pm

..'' или пък такива като велосипедиста от Варна, които са на принципа "тия ли мен ше ме спрат и ше ми казват кво може и не може"... и така ще се въртим в един омагьосън кръг во веки''.Остави ковид историята,ами така е във всяко едно нещо в България.30 години вече тъпчим на едно място. :| Иначе супер,че намаляват случаите.Пак казвам,дано не ви хваща :nono: :thumbup:

Потребителски аватар
Мракогор
Регистриран: съб окт 20, 2007 9:49 pm

Мнение от Мракогор » чет дек 24, 2020 5:56 pm

Почвам да се чудя има ли някакъв шанс втората вълна на епидемията да върви към естествено затихване, в моята работа всички дето се изпоразболяха беше ноември, а декември един по един личният състав се завърна, в туристическата група с коята ходя на походи също доста народ го изкара, едни тежко, други леко, но пак там нещата масово бяха втора половина на октомври и ноември, за декември отново почнаха да се появяват и да живват хората, а за нови заболели не се чува. Дано новите щамове не ни върнат в изходна позиция.

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет дек 24, 2020 7:01 pm

Leberkez написа:
чет дек 24, 2020 5:47 pm
Бум след празниците трудно ще има, предвид че повечето хора, по принуда най-вече, ще празнуват на домашно и в по-тесни кръгове.
Аз обаче се вълнувам каква ще е ситуацията някъде към средата/края на м.февруари, ако приемем, че сегашните мерки няма да бъдат допълнително увеличавани след 31.01. Кривата неминуемо ще тръгне обратно нагоре, когато отворят ресторанти, кръчми, молове, защото колкото и да се взимат мерки за дистанция и т.н, струпване ще има неминуемо.

Ние не можем да си позволим да нанасяме повече щети на икономиката и на цели сектори от нея, седейки затворени или през няколко месеца да си играем на "отвори-затвори". Отделно, че винаги ще има един немалък процент от населението, които си мислят, че имат божествена генетика, като Асенов, или пък такива като велосипедиста от Варна, които са на принципа "тия ли мен ше ме спрат и ше ми казват кво може и не може"... и така ще се въртим в един омагьосън кръг во веки.

Т.е ако сложим нещата на кантар, се получава нещо такова:

Всеки период на карантина/локдаун ще облекчава натоварването на здравната система, но само временно...до следващото отваряне. За сметка на това обаче икономическите и социални жертви и последици, които ще се търпят след това, ще са много по-жестоки и сериозни.
Тези разсъждения са много верни... за април месец тази година :laughm: . Съжалявам, но все още чакам достатъчно сигурно опровержение на теорията си, че след като до момента вече мммай минимум 50-60% у нас преболедуваха вируса (някои и без да разберат :) ), меко казано без връзка със здравата логика е да се очаква да продължава пиковата забплеваемост от миналия месец, при каквито и да било мерки. :dontknow: Разбира се, много по-сигурен бих бил в теорията си, ако скапаните, тъпи, безмозъчни и манипулативни официози бяха благоволили да вкарат яснота по въпроса (това е изключително лесно, ПРИ ТЯХНО ЖЕЛАНИЕ), засега обаче мога да разчитам основно на лична "социология", ЗА СЪЖАЛЕНИЕ. Последната обаче показва точно това :dontknow: . Да, остава известна дилема около някоя много "успешна" мутация, но поне до момента много силно се съмнявам и в такъв вариант за проживяване на вируса... поне докато някой от същите отвратителни официози ме убеди с умни и неманипулирани факти ;) ...

P.S.: Дааа, в доста от държавите все още не са имали "късмета" да доближат плътно нашия процент на преболедували (с изкючение на Швеция и много малко други може би :) ), така че те има за какво да се тревожат все още (даже и ако теорията ми е вярна)... но пък нали идват прословутите велики ваксини ;) ...

Потребителски аватар
Leberkez
Регистриран: пет мар 20, 2015 7:27 pm
Местоположение: София, жк. Младост-1, надм. вис. 603 м; Габрово, кв. Палаузово, надм. вис. 419 м.

Мнение от Leberkez » чет дек 24, 2020 7:12 pm

Как точно пресметна, че сумарно 50-60% у нас са го прекарали, а в същото време оплюваш официозите в манипулиране на данните? :dontknow:
Защо примерно да не са 40% или 70% превъртялите го вируса?

Второ, ако тази твоя теория е някак си вярна все пак, то логиката сочи,че същото би било валидно за практически всяка друга държава.
В такъв случай, защо масово в ЕС (и не само) продължват и до ден днешен да съществуват мерки и ограничения, на много места доста по-сериозни от при нас? Нещо не излиза сметката. Там поне можем да кажем, че си нямат лошия щаб, Баце и калинки, значи другаде е скрит ключът от бараката. ;)
Masturba tu mente y eyacularás ideas!

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет дек 24, 2020 7:35 pm

И по каква точно логика процентът трябва да е еднакъв навсякъде!??!! Ето, веднага ти давам драстичен пример - в Южна Корея вероятно процентът е не повече от 5-7% (точните цифри са почти произволни), предвид на хода на епидемията там досега :dontknow: . Да, за там ваксина е жизненоважна и също толкова смислена към момента, но за у нас... :dontknow: Как съм решил за у нас ли? Ами сигурно защото съм нного тъп и кон с капаци и не мога да събера две и две на базата на това, което виждам около себе си, на базата на процеждащото се от скапаните официални данни, както и на базата на някои ключови неща за Ковид, които успяха да изтекат, преди информационното кранче да бъде грубо затъкнато с чепа на манипулацията. И в крайна сметка, докато през пролетта просто обективно се знаеше малко за вируса, сега "обективно" е изгодно мъглата да продължи да се поддържа насилствено - каква красноречива демонстрация на уродливото ни, сбъркано настояще :dontknow: ...

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет дек 24, 2020 8:27 pm

Листовка за ваксината на „Пфайзер“ е публикувана на български език
Министър Ангелов: Covid-19 отстъпва, ваксините идват
Порталът за коронавируса ще издава сертификат за имунизация
24.12.20 в 11:24 | обновено на 24.12.20 в 12:15

"България вече няма области, които да са в червената зона за заболеваемост от Covid-19. Болестта отстъпва, обяви здравният министър Костадин Ангелов на редовния брифинг на Националния оперативен щаб.
..."

Слушайте и еЕрвайте на авторитетите! :deal: :grin1:

И това :deal: :
https://bnr.bg/post/101394528/v-balgari ... t-covid-19

Потребителски аватар
snow wall
Регистриран: пон авг 31, 2015 1:18 pm

Мнение от snow wall » пет дек 25, 2020 8:17 am

Много са 50% в моята смяна са 3 от 24, малко над 10%, от познати и приятерли двсйсетина души също 3-4 ма. Те и починалите са ни малко 7хил. души нищо не е. Дори да има много скрити починали, пак смъртността се вдигна едва двойно, в Бергамо се покачи 5 пъти и направиха малко над 40%. Грипните вълни спират при 5% преболедували 20% заразени, 50-60 % е не постижимо при една вълна, много преди това вълната ще затихне и ще се превърне в тлееща зараза.
А бликат снежинки сребристи,
прелитат, блестят кат кристал,
проронват се бели и чисти
и в локвите стават на кал.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пет дек 25, 2020 10:13 am

В твоята смяна умножи още ПОНЕ по 2 - заради тези, които не са разбрали ;) . Не сте си правили масов скрийнинг, нали? Но има и по-различни "смени" от твоята, примерно в болниците, в училищата, в детските градини, в магазините... които с доста голяма вероятност са предали щафетата и към семействата си... Освен това, аз под "преболедуване" разбирам по-скоро близка, сигурна за (евентуално) заразяване среща с вируса. Пределно ясно е (вече), че някои така или иначе изобщо няма да се заразят, други няма да разберат, че са се, а едва трети ще имат по-сериозни симптоми, макар и нЕкои елементи с необяснима сила да започнаха да ни вкарват пак в последните месеци в измислени филми. Така че... :dontknow:

Заключена

Върни се в “Медицинско-лекарствени раздумки”