Пандемията от COVID-19 (11-12.2020)

Предполагам всички са чували нещо по темата за "световната конспирация на фармацевтичните компании" (или просто за мизантропската, крайна комерсиализация) по въпроса около "болестоопазването". И някой да не е чувал нищо, тук е мястото да се говори за подобни неща... както и просто за болести, разбира се :) ...

Модератор: mmirro

Изкарали ли сте вече (или карате ли в момента) COVID-19? АНОНИМНО Е!

Анкетата завърши на ср дек 02, 2020 6:04 pm

ДА, потвърдено с PCR-тест (или друг вид тест)
3
13%
Почти сигурно ДА, с доста от специфичните симптоми, но без твърдо потвърждение с тест
5
22%
Може би ДА, имах слаби подозрителни симптоми
4
17%
Може би НЕ/не знам, не съм имал съществени подозрителни симптоми
7
30%
Почти сигурно НЕ, проверено е с подходящи изследвания
4
17%

Общо гласове: 23

Потребителски аватар
Leberkez
Регистриран: пет мар 20, 2015 7:27 pm
Местоположение: София, жк. Младост-1, надм. вис. 603 м; Габрово, кв. Палаузово, надм. вис. 419 м.

Мнение от Leberkez » вт дек 15, 2020 8:53 pm

Stringmeteo написа:
вт дек 15, 2020 8:01 pm

Не знам какъв е бил "Гошо Тъпото" преди, но аз вече имам много преки впечатления от него на живо от протестите, за разлика от теб ;)
Знаем, знаем, стига се напиня. По протестърска дейност си абсолютен шампион тук, никой не може да ти застраши трона. :worry:
Stringmeteo написа:
Знам какво представлява той СЕГА и за какво се бори. Едва ли си способен да се опиташ да схванеш разликата, но няма значение.
Ами освен да му се поклоня, че на дърти години, при това за толкова малко време, е направил такъв рязък завой в правилната посока. От провинциален, крадлив гербаджия до символа на борбата за справедливост. Интересно обаче как ли биха възприели хората подобен индивид или някой като него за потенциален управляващ и взимащ тежки решения?! Представям си само как някой, дето му е трепнала ръчичката за некви къси пари от партийната каса, какво ли би правил ако му е поверена цялата държава, но хубавото е, че никога няма да получим реален отговор на този въпрос. :grin1:
Stringmeteo написа:
очевидно за всички трезвомислещи - тотално провалената идея "ГЕРБ". Но нищо, когато някой не иска сам да се освести и да излезе сам, с лично решение, от зомбажа си, съдбата пак му осигурява това, но със силен шамар. Рано или късно, от настоящата перспектива обаче вече няма как това да бъде особено късно :laughm: . Сори.
За теб съдбата вече е резервирала мощен, пролетен шамар, когато се преброят бюлетините. :flourish:
Можеш от сега да се готвиш за новия 4-годишен "мандат" на политическите хемороиди, с които ще се будиш всяка сутрин от месец април насетне. :laughm:

P.S Смятай за какво ниво на алтернативност говорим у нас, щом една тотално провалена идея като ГЕРБ (казвам го без грам ирония), още продължава да бъде първа политическа сила и не само това, ами т.нар най-силни "алтернативи" така и не могат да вземат доверието на болшинството от народа. Явно извън столицата наистина липсват такива умно-красиви апостоли като теб, които да просвещават и отварят очите на невежия електорат. :( :(
Последна промяна от Leberkez на вт дек 15, 2020 10:51 pm, променено общо 1 път.
Masturba tu mente y eyacularás ideas!

raptor
Регистриран: вт юни 17, 2008 7:05 am

Мнение от raptor » вт дек 15, 2020 10:32 pm

За какво болшинство от народа говориш, с последната им зомбирана позиция относно Македония, въпросната алтернатива станаха от 4-5 % на 2-3....

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » вт дек 15, 2020 11:27 pm

805 жертви в Германия днес :o :shock:
С 3000 повече заразени, отколкото миналия вторник. Не мога да си обясня как се изтърваха нещата тук. Испания, Франция и дори Великобритания отдавна паднаха бройките, а сега вече падат и в Италия. Само в Германия продължават да растат.
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

Потребителски аватар
Leberkez
Регистриран: пет мар 20, 2015 7:27 pm
Местоположение: София, жк. Младост-1, надм. вис. 603 м; Габрово, кв. Палаузово, надм. вис. 419 м.

Мнение от Leberkez » вт дек 15, 2020 11:30 pm

Ами доста хора тук също не успяхме да си обясним защо така убедено твърдеше преди няколко седмици, че някакви дивашки локдауни са единствената панацея. :lol:
Masturba tu mente y eyacularás ideas!

wilkosz

Мнение от wilkosz » вт дек 15, 2020 11:31 pm

:nono: Случаите бяха спрели да растат за един месец. Последните 2 седмици обаче ненадейно започна нов растеж против всякаква логика.
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

Потребителски аватар
NorthStorm
Регистриран: вт авг 27, 2013 11:01 am

Мнение от NorthStorm » ср дек 16, 2020 6:56 am

Против всякаква логика са затварянията, след като се вижда, че няма смисъл от тях. Спадът ще започне, когато му дойде времето, да не говорим за хилядите уж болни, пък без симптоми.
Summer!

misacho
Регистриран: вт ное 09, 2010 9:09 am

Мнение от misacho » ср дек 16, 2020 9:08 am

Тези "уж"болни една част от тях може да имат поражения по бял дроб,сърце седмици след като са минали през вируса.Аман от невярващи и пишещи глупости тук.Да затварят моментално всички нехранителни вериги,а в хранителните ограничен достъп. :evil:

Потребителски аватар
FENIX
Регистриран: съб мар 17, 2007 4:37 pm

Мнение от FENIX » ср дек 16, 2020 9:23 am

NorthStorm написа:
ср дек 16, 2020 6:56 am
Против всякаква логика са затварянията, след като се вижда, че няма смисъл от тях. Спадът ще започне, когато му дойде времето, да не говорим за хилядите уж болни, пък без симптоми.
Абсолютно, видя се че няма абсолютно никакъв смисъл от това, даже е по-зле, хората се трупат по улици, вили, хижи, хипермаркети и тн. Какъв е проблемът да хапнат в ресторант или да изпият едно кафе на маси, които са с дистанция. Предните мерки бяха съвсем достатъчни, да контролират тях. Сега 100 човека ще се наблъскаме в една хижа до която няма път с кола, знаеш ли кога ще дойдат да проверят, точно никога, или в частна вила, дето само с прокурорска заповед могат да влезнат.
LET IT SNOW, LET IT SNOW....
http://www.youtube.com/watch?v=Z2MbAMLa3oI
http://www.vbox7.com/play:98630119
Уеб камера с панорама от Мелник:
http://weather-webcam.eu/melnik-na-jivo ... idi-webcam

wilkosz

Мнение от wilkosz » ср дек 16, 2020 9:55 am

952 са станали жертвите в Германия са вчера. С това вече дори там с тази добра болнична база и капацитети и с локдауните превишиха по смъртност която и да е било друга епидемия за последните 100 години. Само испанският грип 1918 е взел повече жертви тук.

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » ср дек 16, 2020 1:49 pm

Адвокат: Мит е, че не можем да съдим фармацевтична компания за ваксина
16 декември 2020 в 10:14
При нежелана реакция след имунизация има няколко казуса за това кой понася отговорност. Зависи каква е причината за страничните ефекти. Мит е, че не можем да съдим фармацевтична компания. Това каза по bTV адвокатът по медицинско право Мария Шаркова.

Проф. Кундурджиев: Проблеми с бъбреците може да доведат до по-тежко протичане на COVID-19
16 декември 2020 в 10:55
При хронична бъбречна недостатъчност едновременно има повишен риск от кръвосъсирване и повишен риск от кървене, казва проф. Атанас Кундурджиев, началник на Клиниката по нефрология в УМБАЛ „Св. Иван Рилски“ и обяснява какви са рисковете за пациенти с това заболяване в условията на пандемия.

Проф. Момеков: Ще му скроим шапка на този вирус, вижда му се краят
16 декември 2020 в 09:49
"Мисля, че ще му скроим шапка на този вирус, вижда му се краят, това са последните му напъни, аз съм оптимист." Това каза по Нова телевизия проф. Георги Момеков, председател на Българското дружество по научна фармация.

С'а, тук има известен директен конфликт на интереси, струва ми се, но както и да е, да пуснем и това мнение :) ...

Д-р Таблов: До средата на януари в Германия може да има липса на ресурси
16.12.20 в 13:17
„Смъртността в Германия расте с всеки изминал ден. Това не е изненада, защото повече от месец броят на случаите в интензивните отделения расте непрекъснато. Все още има интензивни легла, но броят им намалява постоянно. Очакванията са, че ако нищо не се промени в тенденциите, до средата на януари можем да изпаднем до липса на всякакви ресурси

Умен пръстен открива коронавируса преди появата на симптоми
16.12.20 в 10:38
Умният пръстен първо е тестван от 50 души, като е открил вируса на ранен етап преди появата на симптоми при 38 от тях.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » ср дек 16, 2020 4:06 pm

Предлагат удължаване на повечето Covid рестрикции до 31 януари
16.12.20 в 15:00
Действащите противоепидемични мерки, въведени на 27 ноември 2020 г., за продължат да действат до края на месец януари с някои изключения. Това предложиха здравният министър Костадин Ангелов и членовете на Националния оперативен щаб на работно съвещание при министър-председателя Бойко Борисов.
Какви са изключенията. Предлага се:

- учениците от 1 до 4 клас да започнат да посещават училище от 4 януари догодина;
- от 1 януари да отворят детските градини и яслите;
- от 1 януари да отворят галерии, музеи, кина, както и театрите, които не са затваряни, като работят при капацитет от 30% и през седалка;
- да се разреши местата за хранене в хотелите да могат да работят с до 50% заетост само за гости на хотелите с въведен вечерен час до 22 часа.

...
:dontknow:

Потребителски аватар
meteo fen
Регистриран: пон ное 18, 2013 12:06 am

Мнение от meteo fen » ср дек 16, 2020 5:58 pm

Д-р Виктория Чобанова: Огромна част от хората с положителни антигенни тестове са на улицата

С електронните рецепти ще има сериозни проблеми, предупреждава общопрактикуващият лекар
„Голяма част са си купили тестове и си правят изследванията вкъщи. Не уведомяват изобщо лекар. Огромната част от хората с положителни тестове, антигенни, се разхождат по улиците, пазаруват, в градския транспорт, пътуват. /.../ PCR-ите намаляват като процент, защото всеки PCR означава карантина. Докато антигенният тест дава същата информация, но не значи карантина“, каза д-р Чобанова.Ако сега и антигенният тест въз основа на клинична картина стане основание за карантина, на хората, които си правят тези тестове в домашни условия, никой нищо не може да им каже, посочи д-р Виктория Чобанова. Според нея много малък процент от хората ще известят здравните власти за положителен такъв тест.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » ср дек 16, 2020 6:31 pm

Е, много ясно, къде, къде по-релаксиращо е, примерно, да си направя такъв тест и ако е положителен, да се карантинирам сам, като ако все пак ми се налага много спешно, да мога да изляза, ако ще и без да контактувам с някого (примерно на разходка :dontknow: ), отколкото да бъда дамгосан и полицията да ме проверява дали кисна неотклонно вкъщи, само гривна пропускат да ми сложат. :dontknow: Много ясно, че има твърде същствена разлика :dontknow: . А че някои хора ще си останат безотговорни, каквито и насилствени, стриктни правила да им се налагат, колкото и добре да са обосновани и обяснени, също няма две мнения. Но... :dontknow:

Да, друг въпрос е, че в един период (сега не знам как е точно, ама то някой знае ли :dontknow: ) не можеше да се припари (без връзки) до болница, ако се наложи, при евентуални усложнения, ако нямаш валиден (PCR) положителен тест. Не знам каква би станала системата, ако все пак приравнят бързите тестове на PCR-а до седмица-две :dontknow: ...

Потребителски аватар
snow wall
Регистриран: пон авг 31, 2015 1:18 pm

Мнение от snow wall » ср дек 16, 2020 10:12 pm

В момента има десетки хиляди по улиците които разпространяват заразата, невидимо. Ако имаше стотина хиляди агресивни хора които пребиват хората по улиците и вече са убили най-малко 6000 човека и са вкарали 30-40 хил в болница и то в рамките на само 2 месеца, поведенуето на хората щеше да е доста по различно :grin1:
А бликат снежинки сребристи,
прелитат, блестят кат кристал,
проронват се бели и чисти
и в локвите стават на кал.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » ср дек 16, 2020 10:42 pm

Добре, а защо тъпите управляващи се дърпат неистово всеки път, когато стане дума за масови тествания, м? :-? :dontknow: Една от причините, разбира се, е, че така ще се установи, че по улиците се разкарват десетки, а може би и стотици хиляди ковид-"зомбита", които нямат абсолютно никаква идея, че точно в момента са заразени и изначално грам не биха искали да бъдат дамгосани и изолирани, само защото за няколко дни носят някакъв вирус, който при тях не е успял да предизвика никакви симптоми. :dontknow: За последното бих ги разбрал напълно, разбира се. Но ОК, аз нямам нищо против, нека да блесне тази истина (още от пролетта се моля за това :pray: ), готов съм да преглътна евентуално неудобство да кисна две седмици изолиран, с цената на подобен звучен шамар върху цялата пропаганда около този вирус. Не, аз не твърдя, че вирус няма и че при доста от хората той не предивиква видими и доста неприятни, а понякога и животозастрашаващи симптоми. :nono: Просто казах каквото казах и грам няма да ми пука, ако някой не го е разбрал правилно. :deal:

Край на изявлението ми.

Заключена

Върни се в “Медицинско-лекарствени раздумки”