Пандемията от COVID-19 (08-10.2020)

Предполагам всички са чували нещо по темата за "световната конспирация на фармацевтичните компании" (или просто за мизантропската, крайна комерсиализация) по въпроса около "болестоопазването". И някой да не е чувал нищо, тук е мястото да се говори за подобни неща... както и просто за болести, разбира се :) ...

Модератор: mmirro

Потребителски аватар
meteo fen
Регистриран: пон ное 18, 2013 12:06 am

Мнение от meteo fen » пет окт 16, 2020 11:23 pm

Само да уточня, че една ваксина за да стане ясно как работи и дали е ефективна и евентуални проблеми с действието й са нужни 1-2 години за тестване....

А ето и в подкрепа на думите ми доц. Чорбанов
https://m.offnews.bg/news/Zdrave_18753/ ... 37443.html
Последна промяна от meteo fen на пет окт 16, 2020 11:29 pm, променено общо 2 пъти.

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » пет окт 16, 2020 11:28 pm

Трети пореден ден Германия чупи рекорди, въпреки мерките.
Онзи ден над 6 хиляди, вчера 7 хиляди, днес почти 8 хиляди нови. Испания с 222 жертви за пореден ден, Франция 178. Италия над 10 хиляди новозаразени. Странно ми е как във всички европейски държави едновременно започнаха скокове, въпреки различните мерки.
Последна промяна от wilkosz на пет окт 16, 2020 11:33 pm, променено общо 1 път.
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

Потребителски аватар
blue
Регистриран: чет авг 27, 2009 5:59 pm

Мнение от blue » пет окт 16, 2020 11:31 pm

Leberkez написа:
пет окт 16, 2020 11:20 pm
Блу,

а отчиташ ли буферния период, в който една -доказано успешна- ваксина вземе, че се дистрибуира до всички краища на света, до всяка една аптека, докато стигне до всеки заразен/болен?

Това са още месеци време.
Да и това го има. Но все пак - връзките на Боко в ЕС ще помогнат още първите месеци да имаме ваксината и тук и да се ваксинират най-критичните слоеве от обществото в България. Но за обикновения българин да - ще трябва да добавим още няколко месеца- вероятно на пролет ще имаме ваксината. :!:
meteo fen написа:
пет окт 16, 2020 11:23 pm
Само да уточня, че една ваксина за да стане ясно как работи и дали е ефективна и евентуални проблеми с действието й са нужни 2 години....
Ти не се прави на голям професор. Цялата наука в момента е впрегната да се пребори с проклетия вирус. Сроковете са съкратени но все пак си минава през етапите коите са нужни са една ваксина. Друг е въпроса ако има някой самоубиец се тества с факаната ваксина на тъпите руснаци.
Единственият начин да поддържаш разговор с глупака е да го игнорираш!
Стивън Кинг

Потребителски аватар
blue
Регистриран: чет авг 27, 2009 5:59 pm

Мнение от blue » съб окт 17, 2020 12:59 am

Китайците също са напреднали много и до края на 2020 година ще изкарат надеждна ваксина. Или те или англичаните ще изкарат първи ваксина до около Нова Година, и то нищо общо с мизерната ваксина на руснаците която само някой прекален наивиник може да си сложи .
Пазете се се още малко-2-3 месеца трябва да удържим!!!!
Единственият начин да поддържаш разговор с глупака е да го игнорираш!
Стивън Кинг

Потребителски аватар
ASENOV
Регистриран: чет фев 22, 2007 5:58 pm

Мнение от ASENOV » съб окт 17, 2020 8:39 am

Аз нито бих пил лекарства, ако се разболея , нито бих си сложил някаква ваксина. Моята рецепта за един спортуващ човек, който не употребява алкохол и не пуши е само плодове, мед и ядки. Когато съм имал временно неразположение просто съм увеличавал дажбите.
А хора винаги умират, и от грип всяка година. Сега само за това се говори и на коронавируса му пришиха изкуствена слава.

wilkosz

Мнение от wilkosz » съб окт 17, 2020 9:33 am

Аз няма да си слагам никакви ваксини с неясни късни последствия. Имам доверие във формата си. Блу ще си сложи американска, за да му дойде душа на място. :laughm:
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

Потребителски аватар
meteo fen
Регистриран: пон ное 18, 2013 12:06 am

Мнение от meteo fen » съб окт 17, 2020 10:40 am

Още малко по темата за ваксините от недолююбвания Доц. Мангъров

https://m.fakti.bg/bulgaria/501991-doc- ... -vaksinata

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » съб окт 17, 2020 11:06 am

Тежка ли ще е човешката цена за стадния имунитет?
15.10.2020 | Свободна зона с Георги Коритаров

Изображение

Потребителски аватар
snow wall
Регистриран: пон авг 31, 2015 1:18 pm

Мнение от snow wall » съб окт 17, 2020 12:30 pm

ASENOV написа:
съб окт 17, 2020 8:39 am
Аз нито бих пил лекарства, ако се разболея , нито бих си сложил някаква ваксина. Моята рецепта за един спортуващ човек, който не употребява алкохол и не пуши е само плодове, мед и ядки. Когато съм имал временно неразположение просто съм увеличавал дажбите.
А хора винаги умират, и от грип всяка година. Сега само за това се говори и на коронавируса му пришиха изкуствена слава.
Един от най-близките ми приятели има почти същият режим, но не толкова екстремен, той яде и зеленчуци, варива и някои зърнени култури. Освен това кигато е с мен го "развалям" и пие по някоя и друга бира. Учудващо но е машина.
По повод смъртността от грипа обаче прочетох доста странни, за мен неща , вижте само какви мъгливи понятия се използват: "all-cause excess and influenza-attributable mortality" - това е смъртността от грип.
https://www.clinicalmicrobiologyandinfe ... 8/fulltext
"One of the main drivers of increased winter mortality is seasonal influenza, however seasonal transmission of other communicable diseases, such as RSV and enteric infections, as well as the effect of extreme ambient temperatures may also contribute " т.е. смъртността от грип е общо взето зимна смъртност, почти всичко над смъртността през топлото полугодие.
The 2017/18 overall all-cause influenza-attributable mortality was estimated to be 25.4 (95%CI 25.0-25.8) per 100,000 population; 118.2 (116.4-119.9) for persons aged 65. Extending to the European population this translates into over-all 152,000 deaths.
Последна промяна от snow wall на съб окт 17, 2020 12:36 pm, променено общо 1 път.
А бликат снежинки сребристи,
прелитат, блестят кат кристал,
проронват се бели и чисти
и в локвите стават на кал.

Потребителски аватар
ASENOV
Регистриран: чет фев 22, 2007 5:58 pm

Мнение от ASENOV » съб окт 17, 2020 12:33 pm

wilkosz написа:
съб окт 17, 2020 9:33 am
Аз няма да си слагам никакви ваксини с неясни късни последствия. Имам доверие във формата си. Блу ще си сложи американска, за да му дойде душа на място. :laughm:
Ето моята форма от тази сутрин. Другите нека да се крият под леглата.
https://pasteboard.co/Jw2FvA2.png
:flourish: :flourish:

Аз принципно ям всичко, но казах на какво наблягам, измествайки лекарствата.

Не се лишавам от нищо, но не ям откровенна отрова.
Последна промяна от ASENOV на съб окт 17, 2020 12:54 pm, променено общо 2 пъти.

stratega
Регистриран: пон окт 10, 2011 12:33 am
Местоположение: София, ж.к. Борово/с. Логодаж, 15 км. западно от Благоевград, 695 м.н.в.

Мнение от stratega » съб окт 17, 2020 12:43 pm

И аз абсолютно категорично няма да си слагам ваксина конкретно за това нещо. Иначе ако в даден момент има няколко на пазара, предполагам най-малко доверие бих имал към китайска такава.

quittr
Регистриран: пет фев 23, 2007 8:46 am

Мнение от quittr » съб окт 17, 2020 1:19 pm

Нито за 2, нито за 5 години ще е ясна точната безопасност на такава ваксина. Може и след 10 години да се разбере, че причинява рак на белия дроб, примерно. Най-рано трябва да се ваксинира най-рисковото население, тъй като като за млади и здрави хора може една таква ваксина да има повече потенциални рискове от ваксина, отколкото от този вирус. Но възрастни хора и хронично болни - определено трябва да се ваксинират, когато все пак има данни за някаква базова безопасност.
Най-трудното нещо на света е да приемеш обективно реалността!

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » съб окт 17, 2020 3:27 pm

Коментар на Калина Андролова:
Коронавирусът хитро избягва вродения имунитет
17.10.20 в 15:20

Много ценнно :thumbup: (поне такова ми беше на слушане :) ), макар и малко... прекалено медицинско :oops: :laughm: ...

Потребителски аватар
nikolai kamburov
Регистриран: вт апр 29, 2014 9:54 pm

Мнение от nikolai kamburov » съб окт 17, 2020 4:03 pm

И аз не бих се ваксинирал.
Иначе в началото на лятото бях много много болен...май бях споделил тогава и мислех, че е короната, но така и не се изследвах за антитела след това, защото ме грабна готиното лято и изобщо не ми беше до това.
От 2 дена пак съм болен и покривам изцяло симптопаматиката на тоя вирус. Започнах с някво дразнене в гърлото и някъде в рамките на една нощ и един ден ми стана зле изцяло, силно главоболие, болки в тялото, в кръста особено, в гърлото. Без никаква хрема. Установих, че нямам никакво обоняние, когато реших да си намажа кръста с анестезол. А той си мирише на чист спирт. И вчера вечерта ме хвана кашлица..няква досадна дразнеща. Като я стискам мога да не кашлям и с часове ама почна ли...се схващат гърдите ми чак. Имам 38гр темп, но реално в началото на лятото бях в пъти по-болен на усет отколкото сега.
Бях се виждал преди 2 дни с едно момиче, с което имахме близък контакт и днес ми каза, че почва да я боли гърлото също.
Като цяло все тая вече какво що. Така или иначе голяма част от нас ще се срещне с вируса. Аз пътувам с градски транспорт, с влак преди няколко дена, излизам сред хора постоянно, на лекции ходя, кафенета, ресторанти и тн и тн. Нормално да го хвана.
За щастие тази седмица пропуснах присъствените лекции и не съм излизал с много хора последните дни. Днес само ходих до била ама живея сам във Варна и няма кого да накарам да ми пазарува. Особено уикенда всички мои са си по родните места. Та така... :grin1:
"Вкаменелостите са буквите, с които Земята е писала своята история"
Ж.Кювие

wilkosz

Мнение от wilkosz » съб окт 17, 2020 5:01 pm

Днес от ковид е починал известният в Шумен норатиус Кольо Митков. И аз съм си заверявал документи при него. Уважаван в целия град.
Но е имал преди инфаркт, а сега и рак и вирусът го е довършил за две седмици. Но щеше да живее още ако нямаше този тъп вирус.
https://shumenonline.bg/2020/10/17/%D1% ... 81-%D0%BA/

Заключена

Върни се в “Медицинско-лекарствени раздумки”