Пандемията от COVID-19 (08-10.2020)

Предполагам всички са чували нещо по темата за "световната конспирация на фармацевтичните компании" (или просто за мизантропската, крайна комерсиализация) по въпроса около "болестоопазването". И някой да не е чувал нищо, тук е мястото да се говори за подобни неща... както и просто за болести, разбира се :) ...

Модератор: mmirro

stratega
Регистриран: пон окт 10, 2011 12:33 am
Местоположение: София, ж.к. Борово/с. Логодаж, 15 км. западно от Благоевград, 695 м.н.в.

Мнение от stratega » чет окт 15, 2020 9:15 am

Към 100 хил. се приравнява бройката заболели/починали и т.н, за да се съпоставят по-обективно числата при страни с различен брой население. Процентът остава същият. 5 на 500 хил. примерно приравнено към 100 хил. е 1 на 100 хил, което е същият процент. Правят се някакви итерации, за да се установи приблизителният брой заболели (поне така е в САЩ, от това, което четох пролетта, като се появи ковида), спрямо хоспитализирани, преминали лекарските кабинети, брой хоспитализирани за минал сезон и такива неща. Не го помня вече, който е любопитен, ще си го намери :) , но в крайна сметка този процент пак е спрямо заболели или установени случаи, там както се води, дори и да не е ясна напълно точната бройка, не към цялото население на държавата.

Потребителски аватар
snow wall
Регистриран: пон авг 31, 2015 1:18 pm

Мнение от snow wall » чет окт 15, 2020 9:31 am

https://www.nsi.bg/bg/content/3359/%D1% ... 0%BF%D0%B8
Ясно е записано горе в ляво на таблицата на 100хил от населението. Както и да е, нека да е като грип, надявам се моите родители да не пострадат и тези на съпругата ми, останалите не мога да ги мисля.
А бликат снежинки сребристи,
прелитат, блестят кат кристал,
проронват се бели и чисти
и в локвите стават на кал.

stratega
Регистриран: пон окт 10, 2011 12:33 am
Местоположение: София, ж.к. Борово/с. Логодаж, 15 км. западно от Благоевград, 695 м.н.в.

Мнение от stratega » чет окт 15, 2020 9:37 am

snow wall написа:
чет окт 15, 2020 9:31 am
https://www.nsi.bg/bg/content/3359/%D1% ... 0%BF%D0%B8
Ясно е записано горе в ляво на таблицата на 100хил от населението. Както и да е, нека да е като грип, надявам се моите родители да не пострадат и тези на съпругата ми, останалите не мога да ги мисля.
Абе човек, отказал съм се да споря с малоумници по мрежите, ама......Тук не става въпрос за 100-те хиляди, аз не споря за това. Ти взимаш в първото ти мнение тоя процент 0,1-0,2 и го смяташ към всички 6 500 000 българи, и болни , и здрави, и пробутваш тезата, че 13 000 умират от грип на сезон в България. Усещаш ли се колко е нелепо това???

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет окт 15, 2020 1:13 pm

Полусериозно :) ...

lbs2
Регистриран: ср фев 17, 2016 5:34 pm

Мнение от lbs2 » чет окт 15, 2020 2:11 pm

/ Маските не предпазват от заразяване, но трябва да ги носим.
4/ „Може ли някай да ми обясни как маската не предпазва мен от болен, но предпазва здрав, ако аз съм болна. В единия случай пропуска вируса, а в другия не го пропуска. Съвсем сериозно, този довод направо ме убива. Да повторя - маската не пази мен от болен, защото пропуска вирусите му, но ако аз съм с маска, спира моите вирус, към здрави хора, които са без маски...
Т.е., да потретя - Моята маска пропуска на Пешо вирусите, но спира моите, а на Пешо пропуска неговите, но спира моите... Така ли е?
Басимус, то туй по-сложно от квадратурата на кръга...
Виктория Тинтерова“
Маската трябва да ограничава вирусните частици, но ако срещу здрав с маска без очила киха, кашля или говори заразен без маска, може да го инфектира през очите :wink:
Ако всички носят маски, няма да са нужни очила понеже през очите влеза заразата, но от тях не може да излезе

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет окт 15, 2020 4:51 pm

Д-р Мими Виткова: Епидемичните взривове в определени региони ще достигат критично ниво
15.10.20 в 14:45
„Трудно е човек да каже, че настоящите мерки са логични. Вярно е, че целият свят в първия период на вируса преекспонира мерките, защото нямаше опит, но вече има достатъчно натрупан опит и ми се струва, че сегашната успокоителна управленска позиция не е най-адекватна, защото ние виждаме, че Германия при 50 заболели на 100 хиляди население и над тази цифра, готви мерки за локално ограничаване на придвижването, т.е. само в тези региони, където се наблюдава тази висока заболеваемост.“

misacho
Регистриран: вт ное 09, 2010 9:09 am

Мнение от misacho » пет окт 16, 2020 9:52 pm

Днес починаха на майка ми леля й и свако й от коронавурус .В болница са братовчед й,жена му и майката на жена му.Живееха эаедно всички.Още ли има тапанари,эа които е някакъв майтап всичко :evil: Толупа веднага да эатваря всички,публични места,като,кръчми,барове,стадиони,концерти,че съм му ебал путка :evil: та тиквена.Гнусен боклук.

Потребителски аватар
Weatherman
Регистриран: вт дек 12, 2006 1:20 pm

Мнение от Weatherman » пет окт 16, 2020 10:13 pm

Съболезнования за починалите и дано другите се възстановят скоро, но ти не се ли подиграваше на мерките на Тулупа през пролетта? Или по-скоро мерките, които щабът предлагаше и той просто решаваше кои от тях да одобри, за да не си разваля прекалено много рейтинга сред облъченото с конспиративни теории население. Имам спомен, че ти гледаше с насмешка на мерките тогава.
Иначе Тулупа е принуден да държи леки (никакви) мерки именно заради нагласите сред населението. Ако не знаете защо успя да се задържи толкова дълго на власт, нека да ви светна набързо каква е основната причина. Тя е, че Тулупа знае, че мат'риалът няма как да бъде променен, а трябва да се адаптираш спрямо нагласите на мат'риала и да му угаждаш. Това е формулата за по-дълго задържане на власт.
Реалист.

misacho

Мнение от misacho » пет окт 16, 2020 10:24 pm

Никога не съм бил срещу мерките.

weather_master
Регистриран: пон май 28, 2007 9:07 am

Мнение от weather_master » пет окт 16, 2020 10:29 pm

Да, никога не е бил срещу мерките. Моите съболезнования. :( Това, което е станало е ужасно. Питам се колко още трагедии трябва да станат, че да се настрои обществото за мерките и да осъзнаят хората, че това изобщо не е просто грип... :thumbdn:

Потребителски аватар
Мракогор
Регистриран: съб окт 20, 2007 9:49 pm

Мнение от Мракогор » пет окт 16, 2020 10:32 pm

Мда, за съжаление определено на Бойко му липсва решителност и твърдост и иска да угоди на всички и за това има голяма вина.Но за съжаление голяма част от населението дори сега не вярва че има вирус, дори сега се подиграва, разправя че давали 1800лв да те пишат болен, всичко било измама и избира лесния път да вярва на Слави Трифонов Мангъров и компания. Маските били да мълчим, било като грипче, Боко искал да открадне едни пари и му трябвало болни, то даже всички простотии не мога да ги запомня. И колкото по-абсурдна е една простотия толкова повече вярва матряла. И Бойко им угажда в момента. :thumbdn: .

misacho

Мнение от misacho » пет окт 16, 2020 10:41 pm

Явно е много опасно эа въэрастни.Страшна эима се очертава. :?

Потребителски аватар
Leberkez
Регистриран: пет мар 20, 2015 7:27 pm
Местоположение: София, жк. Младост-1, надм. вис. 603 м; Габрово, кв. Палаузово, надм. вис. 419 м.

Мнение от Leberkez » пет окт 16, 2020 11:04 pm

Съболезнования за близките на misacho.
Иначе, ситуацията е твърде комплексна за мене.
Бойко е страхлив и се опитва – популистки – да угоди на всички възможни замесени среди.
Пролетта почнаха да го напъват конкретни браншове и за буквално седмица се отвори и премахна всичко. Още бяхме месец май. Помните, нали?

Бойко гледа ЕС какво правят. Не знам дали Първан Симеонов го каза преди малко в "Панорама' или някой друг слушах/четох днес, но нов локдаун няма да има, ако Европа масово не повтори пролетния локдаун. А Мути Меркел категорично каза вчера, че това ще досъсипе икономиката. Демек....сигналът е ясен.

Локални твърди мерки ще има почти сигурно, но масови затваряния на граници, по пролетния сценарии, не вярвам, че ще се повтори.
Мракогор написа:
пет окт 16, 2020 10:32 pm
...разправя че давали 1800лв да те пишат болен, всичко било измама и избира лесния път да вярва на Слави Трифонов Мангъров и компания. Маските били да мълчим, било като грипче, Боко искал да открадне едни пари и му трябвало болни, то даже всички простотии не мога да ги запомня. И колкото по-абсурдна е една простотия толкова повече вярва матряла. И Бойко им угажда в момента. :thumbdn: .
Това много хора сме го чували. Проблемът при нас е, че здравната система винаги си е била една малка мафия и много трудно можеш да им хванеш спатиите. Мислите ли, че Боко или здравният министър водят на директен отчет всяко ДКЦ или болница и са наясно какво става там, в каква другарска задруга са влязли и как си делкат нещата под масата? Особено след като вдиигнаха пътеката за Ковида наскоро?

Мангъров е изначално прав. На мен ми отне няколко месеца да го прозрея, но просто има твърде грозен и недокторски изказ с неговите "сухи съчки" и прочее. Не може доктор да говори по такъв начин. Но...той не е казвал никога, че няма да има смъртност и/или тежки случаи. Е, имаше някои селебрити изказвания, като това, че юни-юли вирусът ще си ходи...нямам идея колко пари взима от десетките му участия на месечна база по всякакви медии...но генерално погледнато, не може да се спре въздушно-капкова инфекция с криене под леглото.

Единственият смисъл на мега остри мерки като локдаун и спиране на икономическия живот е това да спечелиш време, за да може да ти реагира адекватно здравната система и да не се стига до момент, в който някой случай има нужда от респиратор, ама всички интензивни легла са заети. Другото е просто игра на котка и мишка, в която ние сме мишленцата.

ПОказателно е, че страните с най-брутален локдаун, сега пак рязко тръгнаха нагоре.

Това не е ураган, че да евакуираш и разкараш населението от разрушителния му път и след една седмица, когато изгрее слънце, всеки да се завърне и да почне отначало..е, вярно, може да е загубил дом и всичко, но поне е жив и здрав.

Това нещо ще трябва да го превъртим на цялата планета, за да може да отслабне и в последствие да му спадне даже и сегашната ефективност на поразявване. Няма друг вариант.

Друг основен фактор, разбира се, е дисциплината на населението. При нас тя е категорична между лоша до никаква в повечето време.

Каквито и мерки да сложиш, не можеш да назначиш полицай на всеки бар/магазин/мол/зала/офис/банка етц. АКо гражданите не искат да се пазят, спасение няма.

Другият фактор са факаните медии, но тук не желая да задълбавам, че ще пиша до сутринта. :(
Masturba tu mente y eyacularás ideas!

Потребителски аватар
blue
Регистриран: чет авг 27, 2009 5:59 pm

Мнение от blue » пет окт 16, 2020 11:16 pm

Около Нова Година ваксина ще има вече! И то не факаната абсурдна ваксина на тъпите руснаци а напълно ефективна и безопасна ваксина за хората(с най-голяма вероятност Астра Зенека на Оксфорд(Англия)):!: Напълно съм убеден за това, готов съм да се обзаложа с всеки, трябва да издържим 2-3 месеца само !
Въпроса е дотогава да издържим, че ще има сеч идните седмици, за съжаление.
Единственият начин да поддържаш разговор с глупака е да го игнорираш!
Стивън Кинг

Потребителски аватар
Leberkez
Регистриран: пет мар 20, 2015 7:27 pm
Местоположение: София, жк. Младост-1, надм. вис. 603 м; Габрово, кв. Палаузово, надм. вис. 419 м.

Мнение от Leberkez » пет окт 16, 2020 11:20 pm

Блу,

а отчиташ ли буферния период, в който една -доказано успешна- ваксина вземе, че се дистрибуира до всички краища на света, до всяка една аптека, докато стигне до всеки заразен/болен?

Това са още месеци време.
Masturba tu mente y eyacularás ideas!

Заключена

Върни се в “Медицинско-лекарствени раздумки”