Пандемията от COVID-19 (08-10.2020)

Предполагам всички са чували нещо по темата за "световната конспирация на фармацевтичните компании" (или просто за мизантропската, крайна комерсиализация) по въпроса около "болестоопазването". И някой да не е чувал нищо, тук е мястото да се говори за подобни неща... както и просто за болести, разбира се :) ...

Модератор: mmirro

Geogri Zahariev
Регистриран: съб яну 28, 2012 6:40 pm

Мнение от Geogri Zahariev » вт окт 13, 2020 11:06 pm

И пак всички говорим колко е зле, а не какво да се прави.
А тук, в квартала в който живея, всякакви мерки са отсвирени. Вече дори в аптеки не спират и се влиза без маска. Е, как няма да се разпространява заразата?

stratega
Регистриран: пон окт 10, 2011 12:33 am
Местоположение: София, ж.к. Борово/с. Логодаж, 15 км. западно от Благоевград, 695 м.н.в.

Мнение от stratega » вт окт 13, 2020 11:07 pm

Leberkez написа:
вт окт 13, 2020 11:01 pm
stratega написа:
вт окт 13, 2020 10:37 pm
Чакаме руската ваксина, сега е във фаза с 10 000 доброволци. Всички други широко прокламирани - Оксфордски, не знам какви изпокапаха.
Тия са ниска топка. Американците ще ги минат без проблем. В момента там битката е луда, щото са на масата милиарди пари.
Най-големите им компании, още юли месец, се впрегнаха и отпочнаха няколко мащабни стъдита, със стотици пациенти, с цел да намерят ваксина най-късно в самото начало на 2021. Говоря ти за гиганти като Pfizer, Genentech, Astra Zeneca и т.н. Тия, ако им видиш годишното ревеню, ще паднеш от стола.

Ниска, ниска, говориш така, защото имаш тежки предразсъдъци, само защото е руска. Те въобще не са по-назад в науката от изброените по-горе.
Стотици новини имаше досега Астра Зенека направили - не , не са, оттеглят, намерили дефект, Оксфорд направили - и тях оттеглят и т.н. В крайна сметка това за руската влезе в реномирани западни научни издания като Lancet, не е просто политическа заигравка. Онези другите правят, ама само на филмите.
Честно казано не бих се учудил, ако и българските опити за ваксина се окажат успешни, преди западните. Умовете не се купуват с пари, или поне не всичките.

Потребителски аватар
Leberkez
Регистриран: пет мар 20, 2015 7:27 pm
Местоположение: София, жк. Младост-1, надм. вис. 603 м; Габрово, кв. Палаузово, надм. вис. 419 м.

Мнение от Leberkez » вт окт 13, 2020 11:20 pm

Geogri Zahariev написа:
вт окт 13, 2020 11:06 pm
И пак всички говорим колко е зле, а не какво да се прави.
А тук, в квартала в който живея, всякакви мерки са отсвирени. Вече дори в аптеки не спират и се влиза без маска. Е, как няма да се разпространява заразата?
Aми именно това, което казах преди малко: Когато касиерката в магазина или аптекарката не носи маска и не връща клиенти без такава, значи вината си е изцяло наша.

Нали се сещаш, че няма как Баце да ти закачи по едно заптие на всяка аптека, всеки магазин и всеки рейс в държавата?!

Стратег, не са предразсъдъци. Просто ти казвам коя от двете какъв ресурс (човешки) и средства може да задели за общото благо.
Ако руснаците намерят първи работеща ваксина, гаранция, че никой няма да им се разсърди, особено в ситуация, в която иде реч за човешкото здраве и живот.
Нека намерят, щом са близо. Нека и Сев.Корея намерят такава, надали някой ще е недоволен.
Masturba tu mente y eyacularás ideas!

Потребителски аватар
snow wall
Регистриран: пон авг 31, 2015 1:18 pm

Мнение от snow wall » ср окт 14, 2020 12:27 am

Кунчев каза по Канал 1 че първата ваксина ще е готова второто тримесечие на следващата година, не запомних за коя става дума, другите третото и четвъртото. Сега приключват изпитания за безопасност и тръгват такива за ефективност с поне 60 хил. участници 30 с ваксина 30 с пласебо. За руската не се знае много, всичко е обвито в мистерия, не се подава много информация, което не е добре. Има едно изследване в/у 37 човека публикувано за сега. Така на сляпо никоя страна(нормална) няма да поръча ваксина, ще трябва да се тества и повторно по надзора на институциите на отделните страни.
А бликат снежинки сребристи,
прелитат, блестят кат кристал,
проронват се бели и чисти
и в локвите стават на кал.

Voksi
Регистриран: съб мар 22, 2008 9:59 pm

Мнение от Voksi » ср окт 14, 2020 2:14 am

Ама вие сериозно ли подкрепяте тази сатанинска обстановка? Дори световната "здравна" организация си призна, че смъртността не е по-голяма от тази на грипа.

https://youtu.be/kr04gHbP5MQ

Почнете да мислите с главите си бе, хора. Не можете ли да видите измамите, които се правят по цял свят и отнемането на малко останалите ни свободи? Вие обичате да сте робове, като тези, които са бягали (българи) като са видели четата на Ботев, само и само, за да не ги попита да се включат към борбата за освобождение ли?

Не съм досега и нито за една секунда вбъдеще ще си сложа маска.
Камери от Димитровград: http://kameridimitrovgrad.eti.pw/

Потребителски аватар
snow wall
Регистриран: пон авг 31, 2015 1:18 pm

Мнение от snow wall » ср окт 14, 2020 7:11 am

Оф, и аз имам две колежки гледат някакви YouTube гурота, едната все ми досажда и аз да го гледам, има отговори за всичко от икономика до вируси, политика. Много е популярно напоследък и майка ми гледа някакъв "много умен човек".
А бликат снежинки сребристи,
прелитат, блестят кат кристал,
проронват се бели и чисти
и в локвите стават на кал.

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » ср окт 14, 2020 9:22 am

В Германия вдигат глобите за неносене на маска от 40 на 250 евро. А шлемовете вече няма да се смятат за достатъчна защита и който е с шлем глоба. Много ме дразнеха тези шлемове едва стига до носа, нищо не пази. В Берлин има вечерен час. Всички барове затварят в 23 ч. Никакви безразборни нощни събирания вече.
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

Потребителски аватар
zack
Регистриран: вт юли 24, 2012 12:49 pm
Контакти:

Мнение от zack » ср окт 14, 2020 9:28 am

Аз да попитам гербаджийските защитници на КПП-тата и забраните за спорт, разходки в паркове и т.н., какво ще изблеят сега при 800 заразени на ден в защита на Боко Тиквата??????? :evil:

Потребителски аватар
Мракогор
Регистриран: съб окт 20, 2007 9:49 pm

Мнение от Мракогор » ср окт 14, 2020 9:39 am

Ами Боко не въвежда никакви мерки, щото за 80% от матряла последна инстанция са стрина Гина от третия етаж, дето чула че на комшийката от съседния вход на вуйна й и дали 1800лв да се пише болна от коронавирус (иначе вирус няма, а на мен така и не ми казаха де да ида и аз да се наредя да ме пишат и да взема някой лев), Слави Трифонов и телевизия 7/8, форумът на бг мама, Бил Гейт ще ни чипира, а Боко ще открадне едни милиярди. Инстински специалисти, тия дето не знаеха почивен ден няколко месеца бяха оплюти, праиха им тъпи скечове по гореспоменатата телевизия, наричаха ги и ги наричат как ли не, заплашваха ги - тулупът тях не ще да ги слуша, той разбира от всичко.

doncho
Регистриран: нед апр 10, 2011 2:49 pm

Мнение от doncho » ср окт 14, 2020 9:46 am

zack написа:
ср окт 14, 2020 9:28 am
Аз да попитам гербаджийските защитници на КПП-тата и забраните за спорт, разходки в паркове и т.н., какво ще изблеят сега при 800 заразени на ден в защита на Боко Тиквата??????? :evil:
Никакъв смисъл няма в написаното, ама от тебе толкова.
Игнорирайте идиотите, те са неспасяеми.

misacho
Регистриран: вт ное 09, 2010 9:09 am

Мнение от misacho » ср окт 14, 2020 9:49 am

Имаше проучване кой не вярва и кой вярва в съществуването на Короната.Невярващите в по-голямата си част бяха цигани и необраэовани.Мангъра не ми иэглежда необраэован,остава да е циганин. :lol:

4itatel
Регистриран: съб мар 21, 2020 11:36 pm

Мнение от 4itatel » ср окт 14, 2020 9:50 am

zack написа:
ср окт 14, 2020 9:28 am
Мерките бяха за да се прибере помощта от ЕС
wilkosz написа:
ср окт 14, 2020 9:22 am

В Германия вдигат глобите за неносене на маска от 40 на 250 евро. А шлемовете вече няма да се смятат за достатъчна защита и който е с шлем глоба. Много ме дразнеха тези шлемове едва стига до носа, нищо не пази. В Берлин има вечерен час. Всички барове затварят в 23 ч. Никакви безразборни нощни събирания вече.
Какво ни интерсува какво става из турските вилаети :grin1:

king_montana
Регистриран: ср юли 01, 2020 12:49 pm

Мнение от king_montana » ср окт 14, 2020 9:51 am

Вчера влизам в магазина до нас, никой не носеше маска, нямаше дори и предупреждение на вратата.Но всеки си има глава на раменете да мисли, акъл не се набива.

Потребителски аватар
meteo fen
Регистриран: пон ное 18, 2013 12:06 am

Мнение от meteo fen » ср окт 14, 2020 10:47 am

Voksi написа:
ср окт 14, 2020 2:14 am
Ама вие сериозно ли подкрепяте тази сатанинска обстановка? Дори световната "здравна" организация си призна, че смъртността не е по-голяма от тази на грипа.

https://youtu.be/kr04gHbP5MQ

Почнете да мислите с главите си бе, хора. Не можете ли да видите измамите, които се правят по цял свят и отнемането на малко останалите ни свободи? Вие обичате да сте робове, като тези, които са бягали (българи) като са видели четата на Ботев, само и само, за да не ги попита да се включат към борбата за освобождение ли?

Не съм досега и нито за една секунда вбъдеще ще си сложа маска.
Интересни факти казва адвоката Reiner Fuellmich от Германия, когото си направих труда да проверя и си е съвсем реален и доста добър професионалист и тъй като повечето не се перфектни с английския език ви давам пълен превод на текста ....

https://translate.google.com/translate? ... ch&pto=aue

Потребителски аватар
ncuxap
Регистриран: пон дек 14, 2009 5:25 pm

Мнение от ncuxap » ср окт 14, 2020 11:23 am

Страшно неадекватни мнения, включително и в тоя уж високо образован и мислещ форум. Направо ми отвори очите тоя адвокат (защо ми е да слушам мнението на адвокат да говори за вируси, оставям на вас да се сетите), с това какво било казало СЗО през 2019та година. По надолу не съм чел, не ме интересува. Отнемали им свободата... Накарали да го да носи маска в автобуса и голямата работа. Повечето такива "свободолюбци" през живота си не са стъпили на протест и не са се борили за нищо смислено, просто казвам.
Щастието не е х*й, да го хванеш с ръка. (П. Куелю)

Заключена

Върни се в “Медицинско-лекарствени раздумки”